نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504582
هر چه فریاد دارید بر سرعکاسان خبری بکشید!
احسان رافتی، ۱ شهریور ۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷
چند روز بیشتر نیست که از روز خبرنگار و عکاس می گذرد و هنوز شاید تقدیر و تشکرها و تقدیرنامه ها مهرش خشک نشده است. تقدیر و تشکرهایی که بیشترش نمایشی است و از سرباز کنی. عکاس خبری که سرما، گرما، روز، شب، مرخصی و تعطیلی برایش معنی ندارد و زندگی اش عکاسی خبری است. اما همین قشر عکاس خبری است که مقصر تمام مشکلات جامعه است. تمام سیاهی ها، معضلات و مشکلات. برای همین است که همیشه نوک تهاجم ها به سوی عکاسان خبری است وگرنه ما در کشورمان گورخواب نداریم، کارتن خواب نداریم، دعوا نمی شود، بزن بزن نمی شود، دزدی نمی شود. اصلا هیچی نمی شود. در کشور ما نماینده مجلس اش در مجلس نمی خوابد، گلابی نمی خورد، در ساعت کاری پشت سیستم مجلس گیم فلان بازی نمی کند، همه را ما عکاسان خبری انجام می دهیم. اصلا ما عکاس خبری ها هستیم که در مجلس سلفی می اندازیم. اصلا ما همه را به گردن می گیریم که خیالتان راحت شود.

امروز نماینده مجلس که نماینده مردم ایران است به عکاسان به راحتی توهین می کند و آن ها را فضول خطاب می کند که من می دانستم گلابی بخورم فضول ها عکس می اندازند. خب عکاس ها کارشان چیست ؟ عکاس خبری وظیفه اش ثبت همین لحظه هاست . لابد عکاس خوب، عکاسی است که وقتی می بیند نماینده ای به هر دلیلی در یکی از جلسات مهم مجلس گلابی می خورد بیاستد گلابی خوردن آقا را تماشا کند و برایش به به چه چه کند که آفرین چه خوب گلابی می خوری. حتما خیلی هم شیرین، رسیده و آبدار است.

امروز هم عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستند که حضور عکاسان در مجلس شورای اسلامی محدود شود. ( خبرگزاری ایسنا + ) که طرحی عجیب را در مجلس نشان می دهد. مگر قرار است نمایندگان در جلسات علنی مجلس چه کاری بکنند که مردم نباید ببینند. حالا مردمی که رای داده اند نامحرم شده اند؟ واقعا دلیل این طرح این است که نمایندگان بتوانند در مجلس گلابی بخورند، سلفی بگیرند، گیم بازی کنند و کسی نبیند ؟ یعنی چند ساعتی که در مجلس هستند نمی توانند گلابی نخورند ؟ یا نمی توانند رسمی باشند که سوژه ای دست عکاس ها ندهند ؟ یعنی واقعا برای راحتی آقایان باید جلوی عکاس ها را گرفت ؟

البته عکاسان خبری عادت کرده اند. تا وقتی عکاسان خبری طفل یتیم جامعه اند، هیچ انجمن و صنفی ندارند که پیگیر حقوقشان باشد ( البته انجمن عکاسان و و انجمن صنفی مطبوعات مان مشغول همایش بازی تشریف دارند ) همین می شود هر کسی از راه می رسد فریادش را بر سر عکاسان خبری می کشد. مگر جرات دارند از گل نازک تر به صنف های دیگر بگویند. مثلا به صنف پزشکان، شب نشده جلوی مجلس تحصن می کنند و شعار و پلاکارد.

پس ما عکاسان خبری همچنان می خواهیم که فریادها را بر سر ما بکشند و ما را محدود کنند تا جاییکه اصلا اجازه عکاسی از جایی را پیدا نکنیم تا خیال آقایان راحت شود همه چیز را گل و بلبل نشان بدهند. اصلا می توانیم جایمان را به عکاس های آتلیه ای هم بدهیم، همان هایی که آقایان دوست دارند، از قبل همه چیز را می چینند، لبخند ملیحی می زنند، عکس را می گیرند و رای را جمع می کنند.
 
کلمات کلیدی : گلابی خوردن قاضی پور+سلفی نمایندگان+سلفی موگرینی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۰۸:۲۸:۲۲
فعلا که این آقای گلابی خور هر چه می خواهد می کند و به هر کسی می خواهد توهین می کند و می داند که عواقبی هم برای او ندارد. خنده نمایندگان در هنگام توهین و فریاد او نشان دهنده موافقت با او یا نیاز به کسی است که اسباب تفریح آنها را فراهم آورد. کمی هم به فکر معیشت، اقتدار، احترام و سرنوشت مردم و کشور باشید.خبرنگار وظیفه دارد که این صحنه های زشت را برای آینده ثبت کند.
آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آیینه شکستن خطاست (4530761) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۷:۱۷:۳۵
وقتی مشت میزد سینه خبرنگاران هیچ کاری نکردیم حالا هم هر کاری دلش میخواهد را میکند (4531723) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۰۸:۳۴:۵۶
بهتر یک مدت عکاسا به نشونه اعتراض و تنبیه مجلسیون مدتی هچی عکس و خبر از مجلس انعکاس ندهند.! (4530769) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۰:۲۴:۰۳
عکاس خبری وظیفه اش ثبت همین لحظه هاست !!!!!!!!!!
واقعا !!!! (4530957) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۰۱:۱۱
شخصی در محفلی به دوستانش می گفت دیروز در یک مجله آثار سوء قلیان بر سلامتی آدم ها را می خواندم که خیلی عبرت انگیز بود،بیایید همه با هم یک تصمیم جدی بگیریم.یکی از دوستانش پرسید؛یعنی دیگر قلیان نکشیم؟و یارو گفت : نه بابا!دیگر هیچ مجله ای را نخوانیم.
واین حکایت امروز مجلس است. (4531019) (alef-3)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۳۲:۰۵
دقیقا جای گله و شکایت هم داره زیرا یک خبرنگار واقعی همون فردیه که ساعت کاری ، ساعت خورد و خواب ، ساعت استراحت ، ساعت مرخصی و کلا هیچ ساعتی برای انجام یک برنامۀ تنظیم شدۀ قبلی نداره زیرا تا وقتی که زندگی خودش جریان داره و از کار نیفتاده او هم باید مترصد شکار خبر باشه ؛
بهمین دلیله که در شناسوندن کار یک خبرنگار از جمله میشه ادعا کرد :
خبرنگار واقعی همون کسی هست که همسر اولش "خبر" است و همسر محضری اش دومین همسرش !!!! ؛ (4531063) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۲:۵۷:۳۴
آقای نماینده! گلابی خوردی، نوش جونت، شما هم انسانی دیگه ، ما حرفمون چیز دیگه هست. دیگه چرا میگی برای حمایت از باغدار و کشاورز داخلی این کارو کردم!؟
نمیگی این توهین به مردمه ؟ خودت باشی این حرف رو قبول می کنی ؟ (4531216) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۵۶:۱۲
متاسفانه برخی نمایندگان که معلوم نیست از کجا آمده اند و نمایده شده اند رفتارهای خارج از عرف و خنده دار خود را نادیده گرفته و تقصیر را به عهده عکاسان میاندازند!!! (4531443) (alef-3)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۱۷:۵۰
از این به اصطلاح نمایندگان بیشتر از این انتظاری نیست. شما خبرنگاران با جدیت وظیفه تان را انجام دهید چون مردم شما را خیلی قبول دارند. (4531495) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.