توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484189
واکنش روسیه به نصمیم ترامپ درباره کوبا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
وزارت خارجه روسیه با ابراز تأسف از سیاست جدید ترامپ در قبال کوبا اعلام کرد: مسکو کما فی السابق در کنار هاوانا می‌ ماند.

به گزارش مهر، وزارت خارجه روسیه امروز با انتشار بیانیه ای سیاست جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال کوبا را تأسف بار توصیف کرد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این باره آمده است: رویکرد جدید دولت آمریکا در قابل کوبا مشابه اقدامات این کشور در زمان جنگ سرد است.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: مسکو کما فی السابق در کنار هاوانا می‌ ماند.

لازم به ذکر است، دولت کوبا دیروز تصمیم دو روز گذشته دولت آمریکا برای اعمال مجدد برخی تحریم‌ ها علیه این کشور را محکوم کرد.

دولت کوبا در واکنش به دستور ۲ روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر لغو توافق عادی سازی روابط میان واشنگتن و هاوانا که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به انجام رسید، اعلام کرد که آمریکا در موقعیتی قرار ندارد که به این کشور درس حقوق بشر بدهد.

دولت کوبا همچنین هشدار داد که هر نوع تلاش برای نقض حاکمیت کوبا یا تحمیل تغییرات سیاسی و اقتصادی بر این کشور با شکست مواجه خواهد شد.

شایان به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعمال مجدد محدودیت‌ ها در روابط میان دو کشور را دو روز پیش در میامی اعلام کرد.
 
کلمات کلیدی : روسیه+کوبا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.