نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284983
خیابانهای تهران زیر پای اتومبیل های میلیاردی
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۸
خیابان های شهر پر شده از خودروهای لوکس سوپر ثروتمندانی که اشرافی‌گری ، آن هم از نوع خودرو را انتخاب می کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روزگاری نه چندان دور بود که تهران پر بود از خودروهای دودزای پیکان که در کارخانه هیلمن هانتر بریتانیا ساخته می‌شد همان پیکان‌ گوجه‌ای معروف.خودرویی که گزینه پرانتخاب ایرانی‌ها به شمار می‌آمد و داشتنش به نوعی کلاس و مد آن روزگار !

حالا اما دیگر فاکتورهایی خاص وارد زندگی شده گویی که به هر قشری که می‌نگرید یا به دنبال داشتن خودرو است و یا در صورت دارا بودن سودای مدل جدیدتر را در سر دارد.

اما نکته آن‌جا مهم می‌شود که تهران پر می‌شود از خودروهای لوکس سوپر ثروتمندان که اشرافی‌گری آن هم از نوع خودرو را انتخاب می کنند. حالا خیابان تهران جایی شده از خودروهای لوکسی چون فراری ، لامبورگینی ، پورشه ، بوگاتی و ... و دور دوربازی افرادی که با خودروهای کمیاب و لوکس خودخیابان‌ها را به صورت گذری از نوع موقت بالا و پایین می‌کنند.

گذری که به موج تظاهر و فخرفروشی در شبکه های اجتماعی تبدیل می شود و عکس‌هایی که در این شبکه ها رد و بدل می‌شود .

خودروبازی و اشرافی‌گری در خودرو این روزها آنچنان در فرهنگ ما ریشه دوانده که انگار گویی سالهاست ایرانی‌ها در کورس ماشین‌بازی بوده‌اند و به یاد نمی‌آورند گذشته را ...

حالا دیگر عشق ماشین‌ نه تنها در میان جوانان ریشه‌ دوانده بلکه جزو آن عشق هایی شده که سن و سال نمی‌شناسد و کافی است پولش در جیب موجود باشد تا شود مبارک شما وارد کننده عزیز!

اما آگهی فروش بوگاتی ۵.۵ میلیاردی بازار این روزها را داغ‌تر کرد. خودرویی که با قدرت موتور بالا و پلاک گذر موقت تنهاوتنها ۵.۵ میلیارد تومان اعلام شده است!!!

این در حالی است که در گذشته نیز آگهی یک فراری قرمز رنگ ۸.۵ میلیاردی در سایت‌های فروش موجب شگفتی شده بود.

*سریع‌ترین سوپر اسپرت دنیا را در ایران برانید
فروشنده در توضیحات این بوگاتی خود نوشته : بوگاتی وبرون سریع‌ترین سوپر اسپرت دنیا را به صورت گذر موقت در ایران برانید.
بدون محدودیت تردد در کشور با تردد یکساله و بدون توقف قیمت تنها و تنها ۵.۵ میلیارد تومان!!!

یادش بخیر اولین بار که پورشه وارد ایران شد خودرویی ۵۰۰ میلیونی که نفس ها را در سینه حبس می کرد بعد از آن هم مدل‌های لوکس اسپرت بی ام و از راه رسیدند و ...

با ورود مازراتی ورق برگشت ، مازراتی که برای اولین بار با قیمت یک میلیارد تومان فروخته شد وارد کنندگانش را بر خلاف تصور وادار به واردات مدل‌های دیگر کرد. وارداتی که فروشندگان و خریدارانش با استفاده از سیاست چراغ خاموش در نهایت به جای رسیدند که امروز شاهد آگهی ۵.۵ میلیاردی هستیم!!!

*کمی زیر ذره‌بین!
در خصوص این خودروها باید گفت خودرویی که خریدار مایل باشد در اختیار وی قرار می‌گیرد و پس از اتمام مدت قانونی تردد خودرو اقدام به پس دادن و یا تعویض خودرو می‌کند.

نکته این که با کسر ۵ درصد مبلغ اصلی زمان فروش خودرو را تعویض و یا در صورت پس دادن خودرو ۵ تا ۱۸ درصد قیمت فروش کم و ما بقی به خریدار پس داده می‌شود.

پس افراد دارای توان مالی بالا می توانند خودروهای چند میلیاردی را صرف نظر از حداکثر ۸ درصد قیمت آن در زمان پس دادن البته در صورتی که خودرویی که در اختیار داشته‌اند هیچ مشکلی نداشته باشد برانند و بهترین خودرو جهان را در جاده ایران استفاده کنند.

قیمت خودروهای گذر موقت با توجه به نرخ ارز کشورهای که از آن خریداری می‌شود تعیین می‌شود و بعد از هزینه حمل و نقل مبلغ ضمانت و هزینه دریافت پلاک نیز به آن اضافه می‌شود.

خودرویی گذر موقت برخلاف خودروهای منطقه آزاد که تنها قادر به تردد در منطقه آزاد است مانند خودروی دارای پلاک ایران در تمام جاده ها قابل تردد است.

خودروهای گذر موقت حداکثر تا شش ماه می‌توانند در کشور تردد داشته باشند که به صورت دو دوره سه ماهه یا گاهی به صورت یک دوره پیوسته شش ماهه تعیین می‌شود.

بعد از اتمام مدت پلاک مالک خودرو یک ماه فرصت دارد تا اتومبیل را از کشور خارج کند و به ازای هر یک روز دیر کرد مبلغ مشخصی را باید بابت هزینه پرداخت کند و در هر صورت اتمام فرصت و خارج نشدن خودرو بعنوان کالای قاچاق توقیف خواهد شد.

سرهنگ علی‌رضا جهانگیری رئیس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرده بود که رانندگی با این نوع از خودروها تنها برای وارد کننده مجاز است و قابل واگذاری به غیر نیست.

وی گفته بود صاحب اول و آخر خودرو با پلاک گذر موقت تنها کسی است که آن را وارد کند . این خودروها باید در زمان معین از کشور خارج شود.

بنا بر این ادعا پس واگذاری این نوع خودروها در تهران تخلف محسوب شده که گویی قابلیت پیگیری آن فعلا در دستور نیست .

چرا که شاهد ورود خودروهایی با گذر موقت هستیم که به صورت ۶ ماهه در اختیار سوپر ثروتمندان قرار می‌گیرد وبعد از پایان مهلت مقرر و صرف چند صد میلیون تومان تنها برای دور دور بازی ۶ ماهه به وارد کننده برای خروج از کشور باز می‌گردد.
 
کلمات کلیدی : سانتافه+ پورشه+ بی ام و + BMV
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۲۰:۰۷:۵۰
چرا تنگ نظری؟ این خودرو ها با مجوز دولت وارد شده و پولدار ها می خرند امیدوارم مردم کشورم به حدی از رفاه برسند که بتوانند از این خودرو ها سوار شوند. مگر ما چیزمون از عرب ها کمتره؟ البته امیدوارم این خودرو ها با پول حلال تهیه شده باشد. (3068330) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۲۲:۵۳:۴۳
حتما با پول حلال کارمندی تهیه شده است (3068569) (alef-13)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۵:۵۲
گودال و گسل هولناکی طبقات جامعۀ ما رو از هم گسسته ؛
انبوه موتور سیکلت های زهوار-دررفته ای که از بانگ خروس تا بوق سگ ، به مسافرکشی!!! ، حمل بار!!!! های بسیارحجیم و انتقال خانوادۀ چهار و حتی پنج !!!! نفری خودشون مشغولند ، ......... در کنار ماشینهای آخرین سیستم چند میلیارد تومانی و سریع‌ترین سوپر اسپرتهای دنیا ، با سرنشینان آنچنانی که از شکل و شمایلشون گرفته تا صدای اگزوزشون ، به رخ بیننده و شنونده کشیده میشه ؛
گویا مقررات و پلیس و دوربین وجریمه و..... ، هم در همۀ ساعات ، حتی پاسی از شب گذشته ، همیشه و همه جا برایشون روی چراغ سبز!!!! قفل کرده ؛ (3070172) (alef-13)
 
عليرضايي
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۲۱:۴۹:۵۵
جامعه امروز ايران گرفتار همين نگاه هاي تنگ نظرانه است تا وقتي كه به كارآفريني كه ميتواند به كسب ثروت حلال نيز منجر شود احترام نگذاريم كشور به پيشرفت واقعي نخواهد رسيد. (3068457) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۱۱:۳۵:۵۷
کدام کسب حلالی یکشبه مردی آس و پاس را میلیاردر می کند بگویید تا ما هم بدانیم ؟؟؟؟ (3495250) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۲۲:۰۶:۲۹
خوب شد گفتین بوگاتی ۵.۵ میلیارده من داشت سرم کلاه میرفت. (3068479) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۲۲:۳۰:۱۲
آهای اونایی که خوابین کسی که خونه 10 میلیاردی داره ماشین 1 میلیاردی براش سحله چرا پس کسی به خونش گیر نمیده این همه خونه و مغازه تیلیاردی هست. کسی گیر میده ؟ از خواب بیدار شین لطفا. اونایی که باید بگیرن گرفتن. (3068517) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۲۳:۰۵:۳۵
این تنگ نظری نیست در کشور ما تقریبا هیچ سرمایه ای شکل نمی گیرد جز با دلالی و روابط و رانت. کشور ما بر اساس رانت نفت اداره می شود. انگاه یک عده فاسد دارای روابط خاص بخ ثروت های انچنانی می رسند و با وقاحت تحصیل کرده ها را مسخره میکنند و نخبه ها از کشور فراری می شوند و بهترین نیروهای کشورهای پیشرفته می شوند (3068614) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۰۱:۲۸:۳۷
مگر اتوموبیلها پا دارند که می گویید خیابانها زیر پای اتوموبیلها (3068769) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۰۱:۵۴:۳۶
اجازه بدهید هر کس مالیات و حق گمرکی می ده هر ماشینی می خواهد سوار شه فقط قانون بذارید بیمه بدنه آنها اجباری باشه و در صورت تصادف بیشتر از نرخ بیمه شخص ثالث انتظار نداشته باشند. (3068783) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۰۷:۲۰:۵۰
مگه موقع مجوز ورود بی رویه دادن نمیدونستید این خودروها لوکس هست و برای فخر فروشی؟
زورتون به وارد کننده نرسید حالا که ملت خریدن هی واویلا سرمیدین از چنگ مردم در بیارین!!!!!
خداوند بهترین قاضی است (3068869) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.