نظر منتشر شده
۱۷۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 142683
متن اولین سوال مجلس از رئیس جمهور
بخش خبری الف، 18 بهمن 90
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۰۶
تابوی طرح سؤال از رئیس جمهور بالاخره در مجلس شکسته شد و نائب رئیس مجلس امروز این طرح را اعلام وصول کرد.

به گزارش الف، در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی گزارش عدم رضایت نمایندگان سوال کننده از رئیس جمهور از پاسخ های فرستادگان وی درباره سوالات اعلام وصول شد.بر این اساس رئیس جمهور یک ماه فرصت دارد تا برای پاسخگویی مستقیم به سوالات نمایندگان در صحن علنی مجلس حضور یابند.

متن سؤال از رئیس جمهور را که به شرح ذیل است:
۱- چرا قانون تسهیلات ارزی برای متروی تهران و کلانشهرها و حمل و نقل عمومی سایر شهرها علیرغم نیاز مبرم این شهرها به روانسازی ترافیک خصوصا با آغاز هدفمندی یارانه‌ها، حامل‌های انرژی، ابلاغ و اجرا نشد.

۲- طبق آمار اعلام شده از سوی برخی مسئولین اقتصادی نرخ رشد اقتصادی کشور در سال ۸۹ حدود ۴.۵ درصد بوده و اگر نرخ اعلام شده از سوی صندوق بین‌المللی پول را بپذیریم، به حدود ۳ درصد بوده است در حالی که طبق برنامه باید حداقل ۸ درصد باشد؛ آیا این امر حاکی از ضعف مدیریت اقتصادی کشور نیست؛ همچنین با این نرخ رشد آیا ممکن است یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده باشد.

۳- در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها سهم بخش تولید صنعتی و کشاورزی تاکنون به درستی پرداخت نشده و باعث گران تمام شدن هزینه تولید کالا و محصول و آسیب دیدن بنگاه‌های اقتصادی شده است؛ چرا دولت مقید به اجرای قانون مجلس نیست.

۴- مقاومت ۱۱ روزه جنابعالی در مقابل حکم حکومتی رهبر انقلاب مبنی بر ابقای حجت‌آلاسلام مصلحی وزیر محترم اطلاعات چه توجیهی دارد.

۵- این سخن جنابعالی که مجلس در راس امور نیست، چه هدفی را دنبال می‌کند.

۶- وزیر ورزش و جوانان پس از ۵ ماه از ابلاغ قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان با نامه‌ای غیرمعمول به مجلس معرفی شد. آیا این امر نوعی تلاش برای گریز از اجرای قانون نیست.

۷- مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه ارتقای شاخص‌های فرهنگی کشور در قانون بودجه سال ۱۳۸۹ چگونه هزینه شده است.

۸- چه ضرورتی وجود داشت آقای منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه در زمان ماموریت خود به سنگال عزل شود، به طوری که علاوه بر تحقیر شخصیت ایشان نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان آسیب ببیند.

۹- چرا جنابعالی با علم به اینکه انتقاد از برخی مجریان قانون عفاف و حجاب در رسانه ملی موجب کاهش اقتدار نظام در این حوزه و بدتر شدن وضع پوشش اسلامی در جامعه خواهد شد در برنامه زنده تلویزیونی ضمن متهم کردن برخی مجریان این قانون برخلاف اجماع فقها بر وظیفه دولت اسلامی در آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منکر که نیازمند اعمال قانون است، با اعلام این مطلب که راه حل این مسئله منحصر به کار فرهنگی است. از دولت سلب مسئولیت نمودیم و پس از مخالفت گسترده مراجع تقلید، ائمه جمعه، علمای بلاد و نمایندگان مجلس با سخنان شما در مصاحبه زنده تلویزیونی بعدی اعلام کردید که سخن من همان است که گفتم؛ این رفتار شما چگونه توجیه می‌شود.

۱۰- چرا نظریه ترویج مکتب ایرانی به جای مکتب اسلام را که توسط رئیس دفتر شما بیان شد علیرغم ضدیت با مبانی انقلاب اسلامی و مخالفت قاطبه مراجع عظام تقلید و علمای بزرگ و دلسوزان نظام تائید و بر آن تاکید نموده و باعث تنزل جایگاه انقلاب اسلامی و زنده شدن تعصبات قومی در میان مسلمانان و سوءاستفاده مخالفان وحدت اسلامی گردیدیم. اصولا چرا ازگروه موسوم به جریان انحرافی علیرغم هشدار و اعلام خطر علمای بزرگ اعلام برائت نمی‌کنید. بلکه از این افراد دفاع می‌نمایید.
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۳۶:۵۰
خیلی زحمت شد براشون ... تشریف داشته باشید ایشون حتما میایند (645858) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۴۷:۳۸
درود بر مطهری . امیدوارم در صورت عدم پاسخگویی ایشان طرح عدم کفایت سیاسی رییس جمهور را پیگیری نمایند . (646912) (moderator19)
 
Norway
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۱۵:۵۲
اینکه سوال بود ده ماه طول کشید تا اون بیاد طرح عدم کفایت بده دوره خود به خود تموم شده (647520) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۰۲:۰۳
مطهری ... جناب آقای دکتر را به چالش بکشونه . تاز باید مجلس منتظر دکتر باشه تا با جواب های دندان شکن جواب ان ها رو بده.
خود نماینده های از خودشون نمی پرسند که چرا هنوز که هنوزه لایحه نظارت بر نمایندگان رو زمینه . نمی پرسند گه چرا با دولت در هدف مند کردن یارانه ها هماهنگ نبود . چرا لایحه حقوق مادام العمر تصویب می کنند و اگر بعضی نشریات نبودند این لایحه رو تو کاسه مردم می کردند . چرا در اوایل مجلس طرح وقف دانشگاه آزاد را تصویب کردند ... (649126) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۳:۴۳:۰۴
25میلیون ایرانی شجاع حامی دکتراحمدی نژادهستند... (649966) (moderator19)
 
مسعود
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۸:۲۸
این علم غیب شما مرا کشته!!البته باز هم به معرفت شما که به خلاف بعضی هم سلکان خود از سوی تمام ملت ایران سخن نگفتید که مسلم است این از تواضع شما و عزت نفستان ریشه میگیرد! (651403) (moderator22)
 
محمد علی
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۰:۳۴:۲۱
آیا این جلسه طرح سوال علنی خواهد بود؟ و یا غیر علنی؟ آیا فکر می کنید برای تشکیل آن تعداد نمایندگان به حد نصاب لازم برسد؟ (647108) (moderator19)
 
ali110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۵:۰۲:۰۵
ایشان دوباره جواب تعدادی از این پرسش ها را با امار دفترشان و جواب مابقی را با پرسش از خود نمایندگان جواب می دهند!! (647613) (moderator19)
 
مسعود
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۴:۰۰
بنده به عنوان یکی از آحاد این ملت حداقل پاسخ سؤال بند 5 را میتوانم بدهم و آن اینکه اگر مجلس در رأس امور بود به اندازه یک جو در مقابل اینهمه اعمال فراقانونی اعمال قانون میکرد و مشک آنست که خود ببوید... (651415) (moderator22)
 
سعید
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۲:۲۸
با عرض پوزش از همه نمایندگان،
خودتون رو سر کار گذاشتید. اگه بیاد هم قدرتش هز همه شما بیشتره! (649020) (moderator19)
 
سعید
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۴:۴۰
از الان حدس بزنید باید به چه سوالاتی جواب بدید. چون احمدی نژاد همیشه سوالات را با سوال جواب میدهد! (649022) (moderator19)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۴۹:۴۶
با سلام

اگر ممکن است اینها را نیز به سوالها اضافه کنید :

11- ایجاد دو و نیم میلیون شغل امسال در چه مرحله ائی است ؟

12- نوشتن نامه تبریک به اوباما برای کشور ما چه منافعی داشته است ؟

13- قیمت ارز را چطور تا این حد بالا بر ده ائید ؟

14- آقای خاوری را چطور فراری دادید ؟

15-چند درصد از مصوبات و وعده های جنابعالی در سفر های استانی اجرا نشده و چرا ؟

16- مهمان نوازی ملوانان انگلیسی و دادن اینهمه کادوهای نفیس به آنها و نیز دیدار شخص آقای رئیس جمهور با آنها چه منافعی به کشور داشته است ؟ (645886) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۰۵:۰۵
الف میبینی؟ سوال هایی که مردم دارند و جوابشون رو می دونن خیلی روشنه!!! به نظرت کدوم نماینده جرات پرسیدنش رو داره؟ (646716) (moderator22)
 
سيد احمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۲۱:۵۳:۵۹
مسكن مهر ؟ بابا چي شد ؟ با بدبختي 9 ميليون داديم از 87 تا الان (648237) (moderator19)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۸:۱۳:۴۱
ما هم البته با آرامی و تلاش و کوشش پول دادیم سال 88 و تابستون سال جاری رفتیم تو خونمون (648571) (moderator19)
 
مسعود
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۸:۱۸
به نظرم بهتر است اینگونه گفته شود که به تعداد کلیه اقدامات انجام شده توسط دولت در تمام ایام ریاست جمهوری ایشان میتوان سؤال مطرح کرد اما کو جواب دهنده ؟!!!! (651425) (moderator22)
 
غضنفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۸:۲۶
بنده به نیابت از ریاست جمهوری به تک تکشون جواب میدم.....ج11انجام شد عزیزم حتی بیشتر از این منتهی نه در ایران بلکه در چین عزیز،..ما میتوانیم///ج12خصوصیه...///ج13این یه رازه...///ج14ایشون با نهایت احترام به کشورشون مسافرت کردن فراری در کار نبوده..///ج15صد درصدشون قبل از تصویب اجرا شده...///ج16جای دوری نمیره نترس.........میدونم نمیذاری (651519) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۵۰:۲۰
باسلام

اين سوئالها را نيز ايكاش اضافه ميكرديد

- بردن زن و فرزند وتوه وعروس دامادو پدرخانم و.... با خود به هتلهاي مرفه درآمريكا وپرداخت هزينه از بيت المال را چگونه توجيح ميكنيد

2- اختلاس ميليارد ميليارد تومان در زمانيكه اكثر مديران بانكها مستقيما" توسط
رئيس جمهور انتخاب شده به چه معنائي است وخريد برليان 6ميليارتوماني براي زنان تبهكاران باند فساد از بيت المال آيا نزد مردم وخداوند جواب نميخواهد

3- فقير تر شدن روزبروز اكثر مردم بيچاره فقير مسئوليتش به عهده كيست

4- خرافه پرستي وتوهم زائي واهانت به تمام مقدسات اين مردم با آن معركه گيري كه درآمريكا به راه انداخته شد ( هاله نور مرافرگرفته بود ) جواب نميخواهد (645888) (moderator19)
 
صادق
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۷:۴۰:۱۲
اين سوالها رو نپرسيدند چون خودشون ميدونستند با پرسيدن اين سوالها نميتونند در محاكمه رئيس جمهور موفق باشند.
البته در مجموع بعيد ميدونم اين محاكمه برگزار بشه چون بايد علني برگزار بشه و در اونصورت مردم حرفهاي خوبي را از دهان دكتر احمدينژاد خواهند شنيد كه بسيار براي اونها جالب خواهد بود. (648547) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۵۰:۴۶
وقتی احمدی نژاد تونست رای اعتماد وزیر اقتصادش رو تو حد فاصل نهارو نماز بگیره..دیگه پاسخ دادن به این سوالات که کاری نداره!
نمی دونم...ولی می گن یه پرونده تو روز استیضاح وزیر همراش بود..به چه کلفتی!میگن همچین که بازش می کرد و ورق میزدش،نماینده ها رنگ و وارنگ میشدن..زرد!!سفید!!بنفش!! (645890) (moderator19)
 
یاسر
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۲۵:۳۷
دوست عزیز مطمئن باش باز هم با همان پرونده های معروف می اید و کاری هم
از این مجلس بر نمی اید (647412) (moderator19)
 
ميرشمس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۵۱:۳۴
اگر در كشورهاي خارجي بود يكي از اين موارد مي توانست رييس جمهور يا نخست وزير رو از كار بركنار كنه. چه برسه به اين 10 مورد. (645892) (moderator19)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۰:۴۲:۳۹
بعضي از اين سؤال ها آنقدر زمان ازشون ميگذرد كه اهميت خود را از دست داده اند. مجلس تا حالا كجا بود؟ اقايون مجلسيان، لطفا پيروزي خود را در مجبور كردن آقاي رئيس جمهور به پاسخ به سؤالات خود پس از ماهها جشن نگيريد، زيرا پس از ماهها، اين را پيروزي و حتي انجام وظيفه نمي توان خواند. از آقاي رئيس مجلس سؤال كنيد چرا اجازه نداد كه استيضاح وزير اقتصاد به نتيجه برسد. از خودتان بپرسيد چرا گاهگاهي به بهانه " مصلحت" از انجام وظائف خود در مقابل مردمي كه شما را انتخاب كرده اند خودداري ميكنيد ؟ (647121) (moderator19)
 
احمد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۹:۰۷
تو هنوز از کشورهای خارجی دم می زنی!!!!!!!!!!!!!!!!!
چقد ما ایرانیا ... (651080) (moderator22)
 
علا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۵۶:۵۳
در مقام عمل خودشو نشون داد ديگه منتظريد چي بهتون بگه؟ (645901) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۰۳:۱۲
مطمئنا دکتر احمدی نژاد اگر در صحن مجلس حاضر شود همانطور که قبلا گفته دست به افشاگری می زند که به نفع هیچ کس نیست وسوال کنندگان از کرده خود پشیمان می شوند. (645915) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۰:۵۳:۲۰
اتفاقا" ما هم منتظریم بعد از 6 سال ادعا در این حیطه افشاگری و دزد گیری ,رئیس جمهور چه چیزی در چنته دارد که روکند. (646492) (moderator19)
 
حلیم
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۰:۵۴:۵۱
باور نمی کنم یعنی شما فکر میکنی ایشان چیزی هم برای رو کردن داشته باشند (646493) (moderator19)
 
Norway
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۱۷:۳۷
حالا اصلا رو کنه چه اشکالی داره؟ هر کسی که رفتار غلطی قبلا داشته باید دستش رو بشه (647522) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۵:۴۷:۵۰
عزيزان راز وقتي افشا شد ديگه صاحب راز هيچ ارزشي نداره اگر آقاي احمدي نژاد مواردي را افشا كند ... همين مجلس وقتي ببيند كه همه چيز برملا شده وارد عمل مي شود و آقاي رييس جمهور خداحافظي بايد بكند. (647681) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۸:۱۴:۲۴
یقین داشته باشید که چنین خواهد بود,البته رو کردن بخش پنهان خدمتش به ملت (648573) (moderator19)
 
محزون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۳:۵۹:۴۴
ممطءن باشید اگر حرفش درست بود و سند داشت تا حالا رو میکرد همانگونه که در رسانه ملی به همه تاخت (646710) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۰۹:۰۷
من میگم بذارید به جای نماینده های مردم! چند تا از خود مردم بیان و بپرسند. نمیگم تحصیلکرده ها. ساده ترین و کم سواد ترین مردم. کسی که احمدی نژاد تهدید به افشاگریش نکرده باشه. میخوام ببینم چه جوابی به سوالهای این ساده ترین مردم میده. (646723) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۲۷:۱۳
به نظر من هم همینطور چرا مردم سوال نکنند بهشان بگویند در محل شما می شود باماهی 420هزار تومان کرایه خانه خرج خورد و خوراک و ایاب وذهاب پوشاک..برای 3نفر راداد یا نه (647310) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۱:۰۱:۰۶
افشا گری چی دوست عزیز. احمدی نژاد دیگه خودش افشا شدست برا ملت! (646759) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۲۲:۱۵:۳۶
یعنی شما ایشون رو الان شناختی ؟... (648266) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۳۳:۲۵
از وقتی امد سر کار مرتب میگه من افشا میکنم بذارید حداقل ایندفعه افشا چون کنه ... (647204) (moderator19)
 
مسعود
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۱:۰۶
این رسم بسیار ناپسندی است که در تمام قسمتهای ادار ه کشور رایج شده که میشنویم در صورتی که طرف مقابل فلان کار را بکند یا بهمان کار را نکند اسنادی را که علیه او موجود است افشا خواهند کرد ! در اینگونه موارد به نظر میرسد قوه محترم قضائیه بایستی دخالت مستقیم کرده و طرف تهدید کننده را مورد سؤال جدی قرار دهد چه که در صورتی که جرمی اتفاق افتاده و مدارک آن نزد تهدید کننده موجود است در هر صورت بایستی جهت رسیدگی در اختیار دادگاه قرار بگیرد نه آنکه مدارک جرم احتمالی تنها برای رسیدن به امیال فرد یا جریان تهدید کننده بکار گرفته شود آنهم با این وقاحت که این گرفتن حق السکوت با این صراحت و در رسانه ها به طور علنی اعلام شود !! عاجزانه از قوه محترم قضئیه میخواهم که نگذارد انجام کارهای غیر قانونی به این روشنی در کشور نهادینه شود . (651443) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۱۳:۱۴
باز دست مريضا به آقاي مطهري كه توانستند با همكاري عده اي كم از نمايندگان طرح سوال را پس از يكسال به جائي برسانند ولي به نظر من فايده اي ندارد...
ولي اين به عنوان يك امتياز مثبت در كارنامه مجلس و به خصوص بزرگان آزاده اي همچون آقاي مطهري خواهد ماند .

زنده باد مردان آزاده (645940) (moderator19)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۲۲:۱۴
سوال کنندگان محترم و با جسارت :
اگر ، اگر، اگر ایشان در مجلس حاضر شوند، متاسفانه باید چنین فرض نمایید،
ایشان در مقام پاسخگویی به مجلس ، بسیار زیرکانه سوالاتی انحرافی.... از نمایندگان مذکور مطرح نموده و اذهان عمومی را بسمت و سویی دیگر سوق دهند. (645963) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۲۴:۳۹
اين را هم بپرسيد :
ختلاف طبقاتي ( ضريب جيني ) كه ميگويند حالش بهتر شده چرا ما احساس نميكنيم
با سگ دو زدن از صبح تا شب از پس يك اجاره خونه بر نميام ولي در خيابان هاي شهر پر از ماشين هاي چند صد ميليوني است . (645967) (moderator19)
 
مانی
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۳۹:۳۱
عزیزم اگه به جوابت رسیدی جون هرکی دوست داری به ما هم بگو (647028) (moderator19)
 
رضا
Singapore
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۲۸:۱۱
جواب رئیس جمهور: دولت فعلی باهوش ترین پرکارترین پاکترین مومن ترین قانونمندترین ولایتمدارترین اقتصاددان ترین درستکارترین راستگوترین مردمی ترین اصول گراترین انقلابی ترین و در نهایت بهترین دولت تاریخ بشریت است. چرا؟ چون آمار نشون می ده. شما نماینده ها هم لطف کنید چوب لای چرخ این حرکت عظیم دولت نکنید. (645977) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۱۰:۴۹
واقعا همین و میگه! فقط نمی دونم این مرکز آمار ایشون کجاست!!! (646724) (moderator19)
 
صدیقه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۵۷:۳۰
..
ما همیشه پاسخگو بودیم...
ما با ملت طرفیم..
ملت ما رو از خودش می دونه
ملت می فهمه که این فرزند کوچیکش ، این نوکرش ، هرچه در توان داشته باشه برای کوتاه کردن دست دزدان بیت المال انجام میده...
... (646940) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۶:۴۰:۲۷
درسته آمار نشان ميده ولي كدام آمار؟... (647776) (moderator19)
 
مجید مجد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۴:۲۶
واقعا ایشان سوال را با سوال جواب می دهند (648909) (moderator19)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۳۶:۳۷
سوالتی که در این زمینه بوجود می اید این است:

1- اگر ایشان در یکماه آینده و حتی پس از آن، در مقام پاسخگویی در مجلس حاضر نشوند، مجلس چه واکنشی نشان خواهد داد؟؟؟و آیا اساسا" می توان ایشان رامجبور به حضور در مجلس نمود؟؟؟

2- اگر پس از حضور ایشان در مجلس و بیان پاسخهای تنظیمی ، چنانچه نمایندگان محترم ، قانع نشوند ،چه ابزار قانونی دیگری در اختیار مجلس می باشد ؟؟؟ (645988) (moderator19)
 
Kuwait
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۸:۱۵:۱۷
اون موقع میشه تو مجلس طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور کلید بخوره (646297) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۷:۵۶:۵۰
جرات ندارندکفایت رئیس جمهوررامردم با رای تاییدکرده اند (646860) (moderator19)
 
صدیقه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۵۹:۲۵
...
شما چند سالته ...؟
خب نبودی اون موقع ها شاید! 29 سال پیش رو عرض می کنم.
حداقل قانون اساسی رو یه بار می خوندی. بد نیست ها. (646941) (moderator19)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۳۵:۲۵
کاربر محترمه:
طرح سوال فقط توجه به جنبه پرسشی آن نیست ، بلکه انعکاس افکار عمومی جامعه است و خود نوعی آموزش است . متشکرم (647553) (moderator19)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۲۱:۵۳
بنظر ميرسه كه آخرش مجلس كوتاه مياد ... (646879) (moderator19)
 
121
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۵۰:۵۳
لطفا چیزی اضافه نکنید چون خود این سوالات نیز اضافه تشریف دارند. (646015) (moderator19)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۱۲:۵۷
با سلام ...
يه نكته اي باريك تر ز مو اشاره مي كنم ....
آقايان نمايندگان طراح سوال ! كه خود را مدافع ولي فقيه مي دانيد به اين سوال پاسخ بفرماييد ....
اگر طرح سوال رديف 4 برايتان داراي اهميت بوده است پس چرا در رديف 4 قرار داده ايد ... يعني بعد از سوالات مربوط به دنيايتان ، بودجه مترو ، رشد اقتصادي و نپرداختن سهم يارانه توليد كارخانه هاي كذا و كذا ...
البته ايتجانب نيز منتقد جدي دولت هستم اما نه به شيوه ي دشمن شاد كن شما ... (646039) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۵۲:۰۵
اين نكته اي كه شما مطرح كرده ايد هم خودش دشمن شاد كن است، چون نشان مي دهد كه در ميان منتقدان اصولگراي رييس جمهور هم اختلاف وجود دارد. (646095) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۱۳:۴۳
... هدف مردم شاد کردن دشمن نیست. رسیدن به جواب هزاران سوالشونه که آقای احمدی نژاد در خودش نمیبینه به یکیشون هم جواب بده. چه برسه که قبول کنه که حتی در 1% مواقع حق با اون دیگرانه. (646729) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۵:۵۱:۳۵
منظور شما اين است كه آقاي رييس جمهور هر كاري خواست انجام دهد و مجلس هم چيزي نگويد چون دشمن شاد كن است؟ (647691) (moderator19)
 
سیدغلامرضاقاضوی
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۳۲:۰۱
باسلام واحترام به همه عزیزان ،باید گفت که پاسخ به سئوالات مطرح شده ونشده که بسیار نیز وجود دارد اگر با طرح سئوال فرد پاسخ دهنده(ریاست محترم جمهوری) به سئوال کننده یا سئوال کنندگان ادامه یابد کار ساده ایست ونتیجه ای هم بدنبال نخواهد داشت مگر اینکه اول فقط پاسخ به تک تک سئوالات باشد واگر سئوال درسئوال هم احساس گردد بجای خود وطی مراحل قانونی باشد ونباید سئوالی مطرح گردد که مدارک ومستندات قانونی ندارد ویا اینکه پس از طی مراحل منجر به صدور رای قطعی نشده است ویا... بگزریم وصبر وحوصله ورعایت انصاف وعدل وعدالت راداشته باشیم که بادرنظر داشتن خداوند منان در کارهاهمه چیز ودرهمه جا حل شدنیست. (646062) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۴۸:۱۵
بخدا اگر احمدی نژادنه تنها درزمان تعین شده بلکه بعدازآن هم نخواهد آمدخودتان را سرکار نگذارید (646088) (moderator19)
 
حکیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۴۸:۴۹
مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه ارتقای شاخص‌های فرهنگی کشور در قانون بودجه سال ۱۳۸۹ چگونه هزینه شده است؟
بخش مهمی از این پول صرف باشگاه های فوتبال شده است. (646091) (moderator19)
 
gd
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۶:۱۴:۲۱
با سلام.

با توجه و شرایط امروز، سوالات فوق(که صد البته اگر سوال کننده مطمئن بود که پاسخ قانع کننده ایی وجود دارد هیچ زمان آن را مطرح نمیکرد!!!)با چه نیتی مطرح میشوند؟؟

اکنون تمام دشمنان آشکار و پنهان ایران.............متحد شده اند.

ما در داخل نیاز مبرم به همدلی ، تمرکز و یکپارچگی داریم و لا غیر.
... (646138) (moderator19)
 
احسان
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۹:۴۳:۴۱
ربطی ندارد سوال ، سوال است.
هیشون مواظب رفتارش باشه تا ازش سوال نکنن. (646411) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۱۶:۳۸
همدلی به این معنی نیست که بی کفایتی یک عده نادیده گرفته بشه و اجازه داده بشه هرکاری یخوان بکنن. اونها باید با ملت همدل باشن نه ملت با اونها. از زمین به آسمون میباره؟ (646737) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۹:۳۳:۲۶
این چه فرمایشی است می فرمایید؟
چون دشمن داریم
... حتی سوال هم نکنیم؟
چرا ایشان درست عمل نمی کند که دشمن شاد نشود؟ (648061) (moderator19)
 
ggg
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۶:۳۷:۳۶
لطفا پیگیر وعده ها هم باشید همینجور فرار دادن خاوری و تورم (646172) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۳:۵۲:۳۱
لطفا از دکتر درخصوص اجرای قانون یارانه ها که جگر شیر می خواست(چون قبلی ها جرات مطرح کردن آنرا نداشتند) ، مسکن روستایی، انقلاب در راهسازی ، توجه به نقاط محروم ودهها طرح دیگر که باعث فقر زدایی شد نیز سوال کنند حیفه بخدا. یکی توی این مملکت اومده کار کنه که اینجوری مورد بازخواست قرار می گیره. (646702) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۳:۲۱
اگر کاری کرده وظیفه‌اش بوده
تازه در انجام وظیفه هم باید مقایسه کرد که با توجه به قیمت جهانی نفت چه مقدار پول به دست آورده و آیا مطابق این درآمد کار کرده یا نه (646993) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۹:۰۸:۴۴
جناب مسعود اونوقت وظیفه ما چیه؟ (648624) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۴۵:۲۵
ظاهرا" شما بیش از حد تلویزیون نگاه میکنید (647586) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۶:۳۵
انقلاب در راهسازي منظورت راه آهن اصفهان شيرازه يا شيراز بوشهر عسلويه؟!! (648916) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۶:۴۳:۴۹
واقعا نا امید شدم. وقتی نمایندگان در پایان جمله های پرسشی شان علامت سوال نمی گذارند یعنی خودشان هم سوال کردن از رئیس جمهور را باور ندارند و فقط یک سری جمله های خبری ردیف کرده اند. (646184) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۶:۴۸:۲۷
آیا تاوان مطهری حذف از لیست جبهه متحد بود (646194) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۴:۲۴
جبهه‌ی متحد یک اسم است
ارزش آن به کسانی است که در آن فهرست هستند
خودشان را حذف کردند نه مطهری را (646994) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۷:۲۳:۲۳
يكي به وضعيت بورس رسيدگي كنه
روزي نيست كه بورس مثبت باشه همه تو ضرر هستند
معلومه پول ميره سمت طلا و سكه (646233) (moderator19)
 
1360
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۷:۵۱:۳۷
بهتره طرحو پس بگیرید چون نمیاد ... از من گفتن اگه امد (646259) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۷:۵۵:۲۷
اگه بیاد من به شجاعتش شک میکنم (646859) (moderator19)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۷:۵۵:۱۷
جناب مطهري زماني كه راه برگشت و امكان اصلاح باشد بايد سريعا سئوال مي
كرديد تا در صورت امكان اصلاح امور مي شد حالا حكم محاكمه را دارد و براي مملكت و مردم سودي ندارد (646265) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۵:۳۶
به دکتر مطهری ارتباطی ندارد
ایشان تا استعفا هم پیش رفتند تا هیئت رئیسه را به اجرای قانون مجبور کنند (646998) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۸:۰۲:۵۹
اقایون سوال کننده
شرافتاً شما جواب سوالات را نمی دانید؟ (646282) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۹:۴۴:۱۸
نه شما جواب بدهید..!! (646412) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۹:۴۵:۰۵
با تشکر از مجلس محترم
واقعا این سوالات استخوانی در گلوی من بود.
لطفا مجلس قوی عمل کند
ممنون (646413) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۱۷:۴۰
میدونن! فقط می خوان به روش بیارن. (646738) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۵:۳۳:۳۵
جواب سوالات رو با يك سري سوالات ديگه از طرف ايشون مي گيرن! (647665) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۹:۵۹:۳۰
من که چشمم آب نمی خوره ایشون خودشون رو موجودی فراقانونی میدونند (646437) (moderator19)
 
مرتضی
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۰:۲۳:۵۵
حاکمیت قانون:
طرح سوال از آقای احمدی نژاد یعنی حاکمیت قانون اساسی واین حق خانه ملت است.و صاحب این خانه تا کنون ایشان را تحمل فرموده اند شاید... (646455) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۰:۵۸:۴۱
نوشدارو پس از مرگ سهراب؟ (646500) (moderator19)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۱:۲۱:۳۱
ای کاش راهی بود تا می شد از مجلس و نمایندگان .. مجلس هم سؤالی پرسید .. اما دریغا و . . .

.. (646529) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۰:۳۴:۳۳
جانا سخن از زبان ما میگویی (650317) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۲:۲۵:۰۱
شما از رئيس جمهور 10 تا سوال مي‌پرسيد ايشان هم مثل هميشه عادت دارند بجاي جواب از شما جاي 10 تا سوال 30 تا سوال بكنند ! آخر ماجرا هم شما بدهكار مي‌شويد !
از ما گفتن ! (646607) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۲:۳۵:۱۷
به فرض اینکه رئیس جمهور بیاد و پاسخ هم بده به نظر شما اوضاع عوض میشه؟! (646618) (moderator19)
 
irani
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۳:۴۰:۳۵
اگر آمدن ايشان
يه سوال هم بنده داشتم بپرسين
يارانه اين 20 روز كه از اول ماه به بيستم ماه منتقل شده چي شد؟؟؟
ميدونم جوابي نميگيرم و به حقم نمي رسم فقط بدونن كه به ملت 20 روز يارانه نقدي بدهكارن (646688) (moderator19)
 
کی خسرو
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۳:۴۱:۰۴
نتیجه قابل پیش بینی است.
مثل استیضاح وزیر اقتصاد آقای لاریجانی وارد میدان میشود و یک فرصت مشروت تا آخر دوره ریاست جمهوری برای ایشان تقاضا میشود و رای هم می آورد.
... (646689) (moderator19)
 
کتایون
France
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۰۶:۲۴
به نظرم سوال 4 و 9 و 10 رو نپرسیدید هم موردی نداره. (646718) (moderator19)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۱:۱۱:۴۹
خوبه کمی انصاف هم داشته باشیم.احمدی نژاد هم در این مدت به اندازه کافی به مردم و انقلاب خدمت کرد.... (646771) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۰۸:۴۶
آره منم موافقم، حتی بیشتر از اندازه کافی خدمت کرده و فکر کنم که بسه دیگه و بهتر بره خونه بشینه خستگی در کنه (647377) (moderator19)
 
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۴۲:۲۷
گم شدن 12 میلیارد در امد نفت در سال گذشته تحریمهای یکی بعد از دیگری بی ارزش شدن پول ملی رساندن مملکت به استانه ورشکستگی از بین بردن حیثیت اختلاس و باند بازی عدم عمل به چشم انداز ارائه امارهای دروغ تخلف از قانون بودجه عدم اجرای مصوبات مجلس ایجاد فتنه 88 (647448) (moderator19)
 
صفایی پور
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۱:۲۶:۰۰
سلام
به نظر من طرح این همه سئوال-اگرچه ممکن است سوالهای بجایی باشند- در یک نامه کار درستی نیست.
و ضریب قدرت و دقت پرسشگر را در بررسی پاسخها کم می کند.

به نظر من پرسشها باید دسته بندی شود در موضوعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ....
همچنین بین انتقادها به شخص احمدی نژاد و رییس دولت تفکیک شود.
تا روشنگری واقعی اتفاق بیافتد.

مبنای این حرف ام این است که احمدی نژاد.. و هر کس دیگری در مقام یک شهروند می تواند عقایدی داشته باشد، انچه باید مورد سوال نماینده باشد این است که رفتار او مخالف قانون اساسی و قانون مصوب مجلس ملی است.

به نظرمن تجربه گفتمانی ما در این کارها ضعیف است. باید روی ان کار جدی بشود . ارسال چنین نامه ای برای ریس جمهور اولیات یک نوشته رسمی در حد مجلس ملی یک کشور را ندارد. بماند که احتمالا وضعیت پاسخهای رییس جمهور از این هم بدتر خواهد بود، کما فی السابق. (646789) (moderator19)
 
اكبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۱:۵۴:۰۱
از ايشان بپرسيد چرا افزايش حقوق كارمندان در اين 6 سال نسبت به نرخ تورم خيلي پايينتر است ؟حقوق ما تقريبا دو برابر شده امادكالاهاي اساسي (نه كالاهاي لوكس) ،حتي تا ده برابر افزايش قيمت داشته اند. (646801) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۹:۲۶:۰۳
جناب اکبر لطفا بفرمایید در صد کار مفید کارمندان در این چند سال چند درصد افزایش پیدا کرده ؟ (648649) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۰۰:۳۶:۵۳
اگر افزايش نداشته نشانه مديريت ضعيف دولت بوده (662953) (alef-11)
 
امین
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۵:۳۷:۲۶
نصف سوالها خوب، بود. (646826) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۷:۱۶:۱۲
... مجلسی که اکثرش دنبال حقوق مادام العمری خودبوده وهستندرییس جمهورزحمت کشی چون احمدی نژادرازیرسوال ببرد. (646837) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۷:۵۷:۱۳
مجلس ... حالا یه کار هم میخواد بکنه شما نمیخواد افشا کنی! (648558) (moderator19)
 
سالار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۱۳:۴۱
اين سوال نيز ازش بپرسيد
چگونه ميشود در اطراف خود هاله نور را ديد اما تورم را نبينيم؟ (646870) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۷:۵۱:۰۹
خيلي با حال بود. فكر كنم بايد با چشم هاي آقاي مشايي ديد. (647885) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۲۷:۵۸
شما پرسیدید و آقای احمد نژاد هم جواب داد.زهی خیال باطل (646887) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۳۳:۵۳
اين سوال رو هم كاش ميپرسيدند:

- دليل و پافشاري براي كاهش دستوري نرخ سود بانكي با توجه به وضعيت اقتصادي چه بوده است؟
البته يه كم جوابش رو ميدونم : دادن وام هاي كلان و كم بهره به دور و اطرافيان ... (646890) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۸:۴۳:۴۷
با سلام

فقط می خواهید بگویید که در راس امور هستید نه چیز دیگر! (646907) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۹:۳۸
هرچند با این پرسش‌ها مجلس به جایگاه خود باز نمی‌گردد
ولی شما هم انگار با رئیس‌جمهور محترمتان هم نظر هستید (647009) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۰۵:۳۰
يعني واقعا فقط همين؟!!!
در مورد اوضاع نابسامان و وحشتناك سكه و ارز "هيچ" سؤالي نداريد؟!!! (646952) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۳۴:۰۳
این پرسش‌ها یک سال است که در جریان هستند
اگر قرار باشد پرسش جدیدی طرح شود رد شدن از هیئت رئیسه خودش کفش پولادین می‌خواهد (647016) (moderator19)
 
م-ز
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۲:۰۸
با سلام
آقای رئیس جمهور اگر به مجلس بیاد دوباره حتماً حتماً حتماً دوباره رأی اعتماد می گیره لطفاً وقت خودتون را تلف نکید (646987) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۳۷:۳۰
ببينيم و تعريف كنيم (647023) (moderator19)
 
فرگل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۰۹:۴۸:۲۶
اين كار بايد خيلي خيلي زودتر ازين ها انجام ميشد.اميدوارم نمايندگان مجلس مثل ماجراي استيضاح وزير اقتصاد عمل نكنند. اميدوارم براي يك بار هم كه شده اين مجلس يك خودي نشان دهد....اميدوارم.... (647041) (moderator19)
 
نیکان
Oman
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۰:۲۷:۴۰
یک سوال دیگر را هم اضافه فرمایید و آن اینکه: درآمد حاصل از رشد قیمت سکه و ارز را کجا هزینه کردید؟؟؟ ... (647100) (moderator19)
 
جاويد
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۰:۲۸:۴۶
بنظر من بايد راي نمايندگان در رسانه چه مخالف وچه موافق اعلام بشه تا مردم نمايندگان خودشون رو بهتر بشناسن ضمنا نماينده ها هم افكار عمومي رو مدنظر خواهند داشت چون الان كه متاسفانه نظارت وشاخصي بركار ايشان نيست ونتيجه اش تغيير مواضع در آن واحد ميشود مثل استيضاح وزيراقتصاد يا سوال از رييس جمهور و... (647102) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۸:۰۱:۱۷
بسیار موافقم معلوم نمیشه بعد از رای آوردن چقدر به وعده ها عمل میکنند. (648561) (moderator19)
 
عامی
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۰:۳۰:۴۳
ظاهرا" شما بی اطاع هستید سوالاتی باید مطرح شود که منجر به تله افتادن کسی نشود ,اینکه بسیاری از وارد کننده ها اعتبار خود را بلحاظ عدم توانایی در پرداخت بدهی ارزی از دست داده اند مسِیله ملی نیست و اصلا" مهم نیست , اینکه تمام بانک ها مطلعند که طی مدتی که تبلیغ شده ارز به اندازه کافی در اختیار تمام وارد کننده ها قرار دارد حتی یک دلار نیز حواله نشده , اینگونه سوالها که دارای مدارک مستند است قابل طرح نیست , سوالاتی باید مطرح شود که عامه فهم نباشد و براحتی با جملات فازی قابلیت پاسخگویی داشته باشند (647105) (moderator19)
 
نگران
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۰:۴۶:۰۲
آقای رییس جمهور:
1- در مورد تحصیل آقا زاده تون در کیش هم توضیح دهید
2- شما و همراهانتان؟ که به راحتی جرات تئوری پردازی دارید چرا در موردلیست مفسدان اقتصادی سکوت کردید انگار بعضی جاها شجاع و بعضی جاها .....!؟
3- چقدر خوبه خودتان تحلیلی صادقانه از مقایسه احمدی نژاد سالهای 84 با این سالها داشته باشید
4- روانشناسی چهره و گفتار و رفتار شما نشانی از تکبر را نسبت به گذشته ی شما نشون میده (647127) (moderator19)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۵:۴۹
رییس جمهوری اول خوب شروع ... یک نمونه آن که با شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی شروع شد ولی در عمل هیچی ندیدیم مردم هم به این دلیل به آن رای دادند (647153) (moderator19)
 
ایران
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۱۰:۵۸
درود به بزرگترین رئییس جمهور ایران
آقایانی که از دکتر احمدی نژاد انتقاد می کنند برای این مملکت چه کار کردند؟!
این همه فعالیت جواب محکمی براشونهبه جای کمک کردن به دولت همیشه مقابل دولت هستید.
چرا نمیگذارید ایران ساخته بشه؟!
مطمئنم دکتر مثل اون شب مناظره افشاگری میکنه وجواب درستی به منتقدان میده. (647162) (moderator19)
 
حامد
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۲۴:۲۸
واقعا براي امثال مثل تويي بايد تاسف خورد اين كار مجلس اجراي قانون اساسي است كه تاكنون معطل مانده... (647305) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۴۳:۳۸
حق با شما! اما!!!! نماینده های مردم یه سری سوال پرسیدند و در این صفحه مردم هم یک سری بهش اضافه کردن. شما که از طرفداران ایشون هستید میشه جواب این سوال ها رو بدی؟ سوال پرسیده شده! جنایت که واقع نشده.
جواب می خوایم. همین.
منتظر جواب شما هستیم. (647580) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۷:۵۷
شاید جناب دکتر احمدی نژاد راضی نباشند که طرفداراش از طرف اون جواب بدهد. (648812) (moderator19)
 
صدیقه
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۹:۳۴:۲۷
دقیقاً چی رو افشا می کنه؟!
.. (648658) (moderator19)
 
متین
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۶:۳۸
بله تا وقتی برا آدمای چاپلوسی مثل شما نفع داره باید حمایتش کنی (651492) (moderator22)
 
م
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۱۳:۵۷
لطفا سوال كنيد عضو هيات مديره يكي از بانكهاي دولتي را كه كارشناسانه به موضوعات اقتصادي برداخته و شجاعانه نظر داده بود كه با اين تصميمات دولت در چند سال اخير دلار به 1500 تومان خواهد رسيد را در حالي عزل كرديد كه در سفر خارج از كشور بود . اين نتيجه ان تصميمات است. (647166) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۱۴:۲۴
با این وضعی که ارسال بودجه چند ماه تاخیر داشت ،آمدن ایشان به مجلس نیاز به چند سال وقت دارد (647169) (moderator19)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۵۴:۱۴
درجواب نگران:
پسر احمدی نژاد ..نباید درس بخونه بابا انصافتون کجا رفته (647247) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۱۰:۲۰
ما هم درس خوندیم واز کودکستان تا آخر دانشگاه جمعا 5 میلیون خرجمون نشد!
البته 100 ساله هم نیستم!!! (647381) (moderator19)
 
حمید
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۵۵:۲۴
من جوابهای آقای رئیس جمهور را به شما می گویم ایشان سئوالات شما را با سئوال دیگری از خود شما جواب خواهند داد سئوال را با سئوال یا به عبارت دیگر (647251) (moderator19)
 
شرمنده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۰۵:۰۵
امیدوارم این هم قبل از ناهار هم مطرح بشه و هم قبل از ناهار به رای گذاشته بشه
کاش نمایندگان مجلس اون روز روزه باشند و هیچ غذایی نخورند ... (647264) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۲۱:۲۹
این دولت .. پاسخ گو نبوده و اگر ایشان تشریف بیاورند دوباره یک سری حرفهایی می زنند که همه مریض ، مشکل دار و........... و فقط ایشان و مجموعه دولت است که منزه است
.. (647297) (moderator19)
 
سهراب عليراد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۲۸:۰۲
كاش اين سوال را هم اضافه مي كرديد :

11- چرا علي رغم تبليغات فراوان رييس جمهور محترم مبني بر استفاده از نخبگان ، نخبگان كشور در سازمان ها و ادرات مختلف با فيلترهاي بسياري براي جذب شدن مواجهند ؟ و چرا كسي قانون استخدامي را به نفع نيروهايي كه مي توانند براي كشور كار كنند موثر نمي شود ؟ در ايران خصوصا از وقتي ايشان بر مسند رياست جمهوري تكيه زده اند اولا استخدام صورت نمي پذيرد و يا اگر صورت مي گيرد بسيار بسيار گزينشي و متعلق به خواص است . كساني هستند كه ده ها سال براي اين كشور كار كرده اند اما هيچ اقدامي براي استخدامشان صورت نمي پذيرد . (647311) (moderator19)
 
sm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۵۲:۰۶
از این که این همه نظرات در مورد این خبر ثبت شده است خود میتواند یک رکورد باشد و اینکه اهمیت قضیه را نشان دهد.
اما سه نکته در خصوص سوال از رئیس جمهور
1- سوالات مطرح شده بسیار پیش پا افتاده است بجز تعداد کمی از این سوالات مانند مجرای هدفمندی یارانه و عدم پرداخت آن به تولید

2- میتوانستند سوالات مهمتری را مطرح کنند

3-همه میدانند که رئیس جمهور بالاخره یک سری کارهای مسئولین را میداند و اگر دست به افشا گری بزند ... (647345) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۲۶:۴۷
طبق قانون بايد هر سوال در مجلس مطرح شود و در صورت راي اوردند از رئيس جمهور سوال شود نه اينكه سوالات مختلف جمع شوند و جمع سوالات مد نظر باشد. (647414) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۳۰:۱۰
این سوالات زیاد سخت نیست رئیس جمهور به راحتی و عین آب خوردن پاسخ میدهند. (647423) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۴۰:۱۳
لطف کنید یک سوال دیگر اضافه کنید.( این همه وعده های خلاف چرا!؟ میگی کدوم
!همین وعده دادن یک میلیون تومان به هر نوزاد! ) (647446) (moderator19)
 
کاکتوس
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۳۹:۱۹
هر که در این بزم مقربتر است جام بلا بیشترش می دهند.


......................
بخش تعاملی الف:
کاربر گرامی لطفا در اسرع وقت ایمیل خود را به آدرس infoa@alef.ir ارسال نمایید. (647565) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۴:۵۴:۴۲
رفتار رئیس جمهور مثال کسی است که جهت بدست اوردن دل مخالفان دوستانش را می رنجاند و نه مخالفانش را می تواند راضی کند او فکر می کند با دادن بودجه های بی حساب و کتاب به بعضی محبت انها را می خرد انها هم چونکه مخالفتشان جنسش مادی نیست مخالف تر می شوند به قول شعائر تو تب کن ترا برات بمیریم (647599) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۵:۰۳:۰۰
لطفا سوال کنید کاهش ارزش پول ربطی به عدم توانایی دولت در پرداخت یارانه نقدی دارد و آیا این کاهش در راستای حذف یارانه نقدی است؟ (647615) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۵:۲۱:۴۰
لطفا هيچ سئوالي نپرسين چون استاد پيچوندن هستن ايشون .
جواب را مردم بهتر ميدونن (647643) (moderator19)
 
جلال
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۶:۲۶:۲۰
سلام اینم اضافه بفرمایید
این لیست مفسدان اقتصادی که تو جیب آقای احمدی نژاده رو هم بیرون بیاره دیگه والا ملت خسته شدن حداقل بدونیم کیان هر روز به یکی تهمت نزنیم ملت بدبخت ساده که نیستن حتما از همین آقا زاده ها هستن اگه به فکر مردمی بگو کیان توروخدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (647761) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۶:۴۱:۲۵
احمدی نژاد عزیز هنوز هم به رغم همه مشکلات تو قلب مایی نمی شه گفت دوستت نداریم .. نمونه ای و یه دونه ای یادش بخیر که چه تبلیغاتی برات راه انداخته بودیم ... نمی شه محبت تو را از دل بیرون کرد (647777) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۹:۰۸:۱۴
حالا احساس نمی کنی که با احساسات پاکت بازی شده است؟؟!! (648001) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۶:۴۵:۱۶
اینا سوالهای مردم نیست (647785) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۷:۴۰:۳۳
بله. مردم سوالهای خیلی بیشتری دارند ... خیلی خیلی بیشتر. سوالهایی که جوابی ندارد... (647868) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۸:۰۱:۴۴
وقتي اقتصاد دان هايي چون آقاي توكلي در مجلس باشند و وضع اقتصادي مملكت هم اين باشه آدم ميمونه كه آيا صداي ايشون به جايي نميرسه يا اينكه صدايي در نمي اد؟ البته اينطور كه سايتشون نشون ميده صدا در مي اد اما نه تو مجلس. واقعا اگر مثل آقاي مطهري مصر بودن رو حرفاشون شايد وضع اينطور نبود. در هر صورت بايد جوابگوي آخرت (تو اين دنيا كه كسي جواب مردم رانمي ده) باشن كه وكيل مردم هستن و علمش هم دارن اما كاري نمي كنن. نوشتم كه حداقل آقاي توكلي بدونن مردم چشم اميدشون به امثال ايشونه. خواستيد رو سايت نذاريد هم نذاريد. (647898) (moderator7)
 
یاسر ساغرچیان
۱۳۹۰-۱۱-۱۹ ۱۹:۳۲:۱۵
عجیب است بند 4 را چرا اولین بند قرار نگرفته است (648056) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۹:۵۴:۲۵
پاسخ به سوالات 1 تا10:سخن من همان است كه گفتم! (648689) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۴:۵۴
بغیر از سوال 9 و 10 بقیه خواست عموم مردم است (648856) (moderator19)
 
اینجانب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۵:۵۵
ای کاش سایتی برای سئوال از رئیس جمهور طراحی می شد. (648860) (moderator19)
 
ربابه
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۵:۱۶:۴۶
گیرم که سوال کردی ؟وقتی کسی جواب نمیدهدیا پی گیری نمی کند چه فرقی میکند؟ (649234) (moderator19)
 
13
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۸:۰۴
سوال از رئیس جمهور اقدامی بسیار پسندیده است
اما همه باید در مواردی که سوال برانگیز است جواب دهند ... (648924) (moderator19)
 
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۴۷:۲۷
3 هزار میلیارد ارزش سئوال کردن نداره؟ (648997) (moderator19)
 
سرباز
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۵۸:۲۹
اين سوالات هم بايد جواب بدهد
1پيشرفت كشور در بخش پزشكي
2براي چه ايران در همه زمينه ها از جمله نظامي پيشرفت داشته
3آقاي احمدي نژاد چرا نمي گذاري ايران پس رفت كنه (649015) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۵:۵۰:۳۰
ايا كسي كه پول هر ترم پسرش 20 ميليونه حامي محرومانه؟ (649281) (moderator22)
 
فراری
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۴:۴۹
برادر من چرا دوغ میگی پول شهریه نوزده میلیون پانصد هشتاد شش هزار تومان اسنادش هم موجود !!!!!!!!!! (652063) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۷:۴۵:۴۹
نردیک انتخابات شده همه حمله ور شدن به احمدی نژاد

اون کسی که گفته هزینه دانشگاه پسرش ، من می خوام بپرسم اگه بابای تو استاد تمام دانشگاه بود و ماهی چند میلیون حقوق می گرفت بازم میگفتی از این حرفها
...
درسته مشکلات هست اما احمدی نژاد از تمام رجال سیاسی گوناگون ..
تمامی ادوار انقلاب پاک دست تر بوده این یک
دوما مگه این همه کاری که شده توسط ایشون نادیده میشه گرفت حالا چسبیدن به اینکه چرا ...

واسلام

محمدحسین ... کلب آستان علی(ع) (649457) (moderator19)
 
اسد
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۸:۲۷:۴۲
آقاحالا که گوش شیطان کر و انشائ الله که قرار است رئیس جمهور به مجلس بیایند، اینها را هم ازشون بپرسین که: چرا اینقدر آقای مشایی را دوست دارند؟ چرا چند ساله که در جلسات مجمع تشخیص مصلحت شرکت نمی کنند؟ چرا بابت اختلاس 3000 هزار میلیاردی از مردم عذرخواهی نکردند؟چرا حداقل جهت الیتام درد مردم و آرام کردن التهاب جامعه وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی را عذل نکردند؟ چرا بودجه های مملکت را اینقدر دیر به مجلس ارائه میدند و بعد هم از نماینده ها میخواهد که شب کاری و اضافه کاری کنند برای بررسی آن؟چرا اجازه پیگیری اتهاماتی که بعضا" به بعضی از دوستان و اعضای کابینه وارد میشود را نمی دهد؟ و هزاران سوال دیگر که البته جای طرح کردن ندارد؟ (649515) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۰:۲۰:۰۱
یک سئوال دیگر: برنامه رئیس جمهور در مورد وعده 1000 زمین برای هر ایرانی که هم در آن یلا و خانه شخصی بسازد و هم گوجه و خیار بکارد در چه مرحله ایست؟ (649680) (moderator19)
 
احمدرضا از زیدون خوزستان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۰:۵۰:۴۳
.. مطهری هم نمی تونه با این کار خودش رو یه شخصیت بکنه و رای مردم را بدست بیاره مردم ایران خاک بای احمدی نزاد را با علی مطهری ها عوض نمی کنند هر جند می دانم احمدی نزاد اشکالاتی داشته ولی نه در حد سوال ونه در آن حد که مجلس براشکالی مثل هشتم بخواهد از آن سوال کند. (649718) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۸:۴۳
شما نماینده همه مردم ایرانی که میدونی مردم ایران خاک پای احمدی نژاد را با مطهری عوض نمی کنند؟ می دونی مشکل احمدی نژاد چیه؟ اینه که ر چیزی میخواد بگه میگه مردم نظرشون اینه! شما از طرف خودت اظهار نظر کن. احمدی نژاد هم از طرف خود. (650899) (moderator22)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۲:۴۵:۵۱
شما را به تمام مقدسات به نمایندگان بگید اجازه ندهند با پاسخهای انحرافی وسوال را با سوال جواب دادن اصلا جواب سوالات ندهد..اقای مطهری عزیز حرف دل مردمی را زدید ... (649884) (moderator19)
 
حق پناه
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۰۷:۳۵:۲۸
این همه سوال که نمایندگان محترم و دوستان عزیز پرسیدند بیشتر مربوط به دور دوم ریاست جمهوری ایشان است آیا میشه از دور اول هم پرسید ؟ مثلا سهام عدالت و .. (650186) (moderator19)
 
یار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۰:۵۸
خدا به داد این ملت برسه
وقتی نمایندگانش دنبال گرو کشی از مردمی ترین رییس جمهور کشور هستند
احمدی نژاد بی نقص نیست ولی انصاف نیست که این طور در مقابل ملت صف بکشید
یادتان هست می گفتید 70درصد تورم میشه؟
همه نظرات شما اینجر هست (651267) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۴ ۰۱:۳۷:۰۶
عزیز دل آنها نگفتند که با اجرای یارانه ها بلا فاصله تورم 70 درصد میشه بلکه گفتند آرام آرام که دارد به راستی می گراید (656329) (moderator19)
 
نیما
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۰۱:۵۷:۱۱
ای کاش می شد عدم کفایت رو پیکیری کرد ولی من میدونم که نمیشه و نمیذارن....اخرش بحث مصلحت پیش میکشنو همه چی تموم میشه.. (651871) (moderator22)
 
مه
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۱:۲۶
مجلس اگر قدرت داشت استقلال خودش رو حفظ می کرد (652059) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۷:۳۴
واقعا ممنونیم، خیلی زحمت کشیدید بعد از ده ماه این همه سؤالهای سخت طرح کردید! رئیس جمهور رو داغون کردید! واقعا ثابت کردید که در رأس امور هستید!!! اینجوری می خواهید از مردم در برابر کارشکنیهای روزافزون احمدی نژاد دفاع کنید! خسته میشید ها! راضی نیستیم به خدا!!! (652086) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۸:۳۲
به نظرم نمایندگان مجلس ، به جای این کارا برن راه بیفتن تو مجلس و شعار بدن که مرگ بر ... و .... و ... ، دسته های عزاداری راه بندازن و واسه هم مهمونی درست کنن خیلی بهتره. چون اولا طرح سئوال از رئیس جمهور ، گرچه خوبه ولی باز یه وسیله است برای احمق جلوه دادن مردم . آخه تا کی؟ ما رای دادیم که نماینده هامون برن مجلس و از طرفمون حرف بزنن و مراقب حقمون باشن نه اینکه برن اونجا دسته راه بندازن، شعار بدن و دست آخر برای اینکه مارو خر کنن یه مشت حرکات بی ارزشی که نتیجش معلومه رو تحویلمون بدن. تورو خدا بسه؟ البته ما مردم هر چه یه سرمون بیاد حقمونه؟ مجلسمون با رئیس حکومتمون با سایر قوامون ، همه با هم جور در میان. به امید ایرانی آباد و شاد (652068) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۱۹:۴۳:۵۴
خودتون رو گذاشتید سر کار از اول معلوم بوده هر رئیس جمهوری نماینده های موافق خودش رو میذاره (653344) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۲۱:۱۹:۴۴
بخصوص سهم تولید خیلی مهمه که تا حالا پرداخت نشده وما تولید کنندگان با ادامه این وضع مجبوریم کارگاه رو تعطیل وکارگرامون رو جواب کنیم (653535) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
متن اولین سوال مجلس از رئیس جمهور
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته