نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496285
امنیت ایران برای گردشگران خارجی بیشتر از فرانسه، انگلیس و آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
بر اساس یک بررسی بین المللی، ایران با کسب نمره ۳.۹۴۹ از نظر تهدیدات تروریستی بعد از فرانسه، انگلیس و آمریکا و در رتبه ۴۷ جهان قرار گرفته است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری تراول ایند لیژور، با انتشار خبرهای تقریبا همیشگی از وقوع جنگ ها و درگیری ها در کشورهای مختلف خاورمیانه از جمله سوریه و عراق، مخاطبان آمریکایی اغلب اینگونه تصور می کنند که کل منطقه درگیر جنگ و ناامنی است. اما گردشگران آمریکایی ظاهرا در مورد ایران نظر دیگری دارند و خبرهای رسیده از ایران آنها را تشویق می کند تا از نزدیک، بودن در این کشور را تجربه کنند. چندین گروه گردشگری در سال 2017 شاهد افزایش قابل توجه علاقمندی گردشگران آمریکایی برای سفر به خاورمیانه بوده اند و برخی از آنها از افزایش بیش از 100 درصدی تمایل به سفر به این منطقه نسبت به سال گذشته خبر داده اند.

شرکت گردشگری تاپدک تراول اعلام کرده که رزرو تورهای گردشگری از آمریکای شمالی به مقصد خاورمیانه در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته 107 درصد افزایش داشته است. شرکت اینترید تراول هم از افزیش 70 درصدی میزان تقاضا برای سفر خبر داده است.

نیک رایت، مدیر بخش خاورمیانه شرکت تاپدک تراول گفت: «تعداد زیادی از مسافران به دلیل تجربه کردن یک فرهنگ متفاوت که ازآنچه در زندگی روزمره خودشان متفاوت تر است به آنجا می روند. مهم این است که ما این تفاوت ها را در معرض دید آنها قرار دهیم.»

بر اساس شاخص جهانی گردشگری، بسیاری از کشورها در خاورمیانه و شمال آفریقا برای گردشگری بسیار امن هستند و در برخی موارد نسبت به مقصد های اروپایی کمتر در معرض خطرات تروریستی هستند. این شاخص پروژه ای است که توسط انستیتوی اکنومیکس اند پیس اجرا شده و کشورها را بر اساس میزان خطرات تروریزم و حملات تروریستی رتبه بندی می کند.

عراق و افغانستان در سال 2016 در صدر فهرست شاخص جهانی گردشگری قرار داشتند، اما بسیاری از همسایگان این کشورها حتی کمتر از کشورهای اروپایی در معرض حوادث و حملات تروریستی قرار دارند. ایران در این فهرست با کسب نمره 3.949 پشت سر فرانسه، انگلیس و آمریکا قرار گرفته یعنی کمتر از این کشورها در معرض حوادث تروریستی قرار دارد. فرانسه در رتبه بیست و نهم این فهرست قرار دارد و کشورهای انگلیس و آمریکا سی و چهارم و سی و ششم هستند. ایران در رتبه چهل و هفتم جای گرفته است.
 
کلمات کلیدی : گردشگری+ایران
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۹:۴۰:۲۲
من به دوست امریکاییم که می گم بیاد ایران می گه اونجا امریکایی ها رو دستگیر می کنن. بیشتر از درگیری های خاورمیانه همین اخبار دستگیری ایرانی-امریکایی ها تو ایرانه که وجهه ایران رو تو دنیا خراب کرده چون اونا خیلی خوب می دونن باید چطور اخبار رو تو رسانه ها به نفع خودشون بگن. ایران هم با این کارها دقیقا همون کاری رو می کنه که اونا می خوان. (4492712) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.