نظر منتشر شده
۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 206484
غیبت غیرموجه احمدی‌نژاد باعث بازداشت او می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۴
مدیرکل امور کارشناسی نظارت مجلس با بیان اینکه احمدی نژاد باید حضوری از اتهامات خود دفاع کند، گفت: غیبت غیرموجه احمدی‌نژاد در دادگاه منجر به بازداشت او می‌شود.
مجتبی ملک افضلی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به آیین دادرسی کیفری گفت: متهم می‌تواند در موارد خاص از جمله حوادث غیرمترقبه، عدم دسترسی به دادگاه، بیماری، فوت همسر، عدم امکان تردد به دلیل حوادث قهری و توقیف در دادگاه حضور نداشته و غیبت وی موجه است، اما در موارد دیگر که غیبت غیر موجه تلقی شده و دادگاه گواهی عدم حضور متهم را رویت نکرده باشد، برابرماده ۱۱۷ آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری متهم به دستغیبت غیرموجه احمدی‌ور قاضی جلب می شود. مدیرکل امور کارشناسی نظارت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برابر قانون احضارنامه محمود احمدی نژاد به کارگزینی نهاد ریاست جمهوری ابلاغ شده و رئیس جمهورسابق باید برای غیبت خود دردادگاه دلیل موجه ارائه کند.

وی با بیان اینکه دادگاه باید طبق روال طبیعی در امورقضایی اظهارنظرهای متهم را دریافت کند، افزود: چنانچه دادگاه اظهارات متهم را وارد دانست برای وی قرار منع تعقیب صادرمی شود، اما اگر دادگاه دفاعیات متهم را کافی تشخیص نداند قرار مجرمیت برای وی صادرشده و پرونده برای رسیدگی وارد مراحل بعدی می شود.

ملک افضلی تصریح کرد: جلسه رسیدگی به تحقیقات مقدماتی پرونده احمدی نژاد برگزار شد و درصورتی که دادگاه اتهامات را موجه تشخیص دهد جلسه رسیدگی درآینده تشکیل خواهد شد. وی با بیان اینکه متهم باید حضوری از خود دفاع کند، بیان کرد: احمدی نژاد می تواند به همراه وکیل دردادگاه از خود دفاع کند، اما وکیل در تحقیقات نمی تواند دخالت کند.

نماینده حقوقی مجلس در دادگاه احمدی‌نژاد گفت: اگردرمرحله تحقیقات مقدماتی متهم دردادگاه حاضرنشده و نامه عدم امکان حضورخود را ارسال نکند قطعا به دستور مراجع قضایی جلب می شود. شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران دیروز ( ۵ آذر) برای رسیدگی به اتهامات محمود احمدی نژاد تشکیل جلسه داد، اما رئیس جمهور سابق به دلایل نامعلوم ازحضور در دادگاه امتناع کرده و جلسه رسیدگی به دستور قاضی پرونده به وقت دیگری موکول شد.
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۰۹:۰۸:۴۷
اگر تونستین حریفش بشین باید به شما احسنت گفت !!!!!!!!!!!!!!!1 (1803228) (alef-10)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۰۹:۲۳:۲۲
ايشان خودشان را فراتر از قانون مى دانند. (1803283) (alef-10)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۰۹:۲۵:۲۹
با سلام اینکه اقای احمدی نژاد باید در دادگاه حاضر باشد وجوابگو شکی نیست ولی قضاوت عجولانه و تهمتهای ناروا مذموم ناشی از غرض ورزی و انتقام جوی از امیر کبیر و قهرمان مبارزه با شیطان و رژیم غاصب اسراییل است امیر کبیر که یارانه به سفر مردم اورد دلیری مردی که با تحریم ناجوانمردان نظام سلطه ابادانی روستا وجاده کشی و سد سازی خدمت به مردم کرد ولی همین امیر کبیر نیز در دادگاه حاضر و مطمنینا تبریه میشود و بعدا ریس جمهور با ارای 95 درصد تا چشم خایین و شیطان و رژییم ناپاک اسراییل از کاسه در اورد ان شالله (1803290) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۷:۵۶
نگاه کن ترو حضرت عباس! طرفداراش با همین توهمات چه پدری از ما و انقلاب در اوردن؟! (1804622) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۲۴:۴۵
شهروند جان آن نفت بود که سر سفره مردم آورد! پرداخت یارانه نقدی یکی از عوامل توارم گرانی های فزاینده کشور است که پدر مردم را در آورده. مقایسه ایشون با امیر کبیر جفای بزرگی به آن بزرگ مرد تاریخ است. (1804738) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۵۸:۳۹
شما یا ادم بیسوادی هستی یا از اقوام و نزذیکان ایشون. وگرنه هیچ ادم ... این حرفا رو نمیزنه برادر! (1805076) (alef-13)
 
بانو
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۰۹:۳۶:۰۰
ببینیم وتعریف بکنیم. (1803310) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۰۹:۵۵:۳۱
امیدوارم که ماجرای دادگاه این بابا باعث مظلوم نماییش نشه. مردم ما هم که قربونشون برم احساساتی!!!! (1803358) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۰:۳۶:۱۰
جوجه رو آخر پاييز ميشمارند. ما ايرانيها هميشه در قضاوت عجول بوده ايم . (1803474) (alef-10)
 
هم وطن
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۰:۵۳:۲۹
اينم يه قانون شكني ديكه (1803518) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۲:۲۶:۱۱
چقدر قشنگ حرف مي زنند ولي اما موقع عمل .... (1803810) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۲:۴۰:۱۸
انشالله که بازدداشت بشود. انشالله. انشالله. (1803851) (alef-10)
 
رهگذر
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۲:۴۱:۱۶
با سلام
بله اگر قرار باشد هرکسی بیاید و به عنوان اینکه مردم به او رای دادند
به نام مردم هر کاری دلش خواست بکند
باید در محضر دادگاه پاسخگو باشد
ایشان به اقتصاد مملکت خیانت کرده
خیانتی که شاید به هیچ وجه نشود جبران کرد
کاری کرد که افرادی که به دلائلی قراراست پولی از مردم بگیرند
چنان بی پروا کرد که هیچ ابائی از گفتن قیمت ندارند (1803856) (alef-10)
 
افسانه شیرازی
۱۳۹۳-۰۸-۱۳ ۰۷:۱۷:۰۵
چرا اینقدر حرف مفت میزنی ؟ چرا نمی تونی بفهمی که وقتی در تمام دنیا بحران اقتصادی است .خواه نا خواه اقتصاد ما هم تحت تاثیر قرار میگیره .حتی کله گنده های اقتصادی مثل اوباما هم نتونستن بحران مملکتشونو مهار کنن . احمدی نژاد بد شانس بود که دوران حکومتش هم زمان با بحران جهانی بود . (2467808) (alef-3)
 
غفوری
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۳:۰۲:۱۰
احمدی نژاد با این کارها می خواهد نامش فراموش نشود و هر از چندی رسانه ای شود. هواستان باشد . رفتار او مرموز است و هنوز معاون مرموزتر خود را در کنارش دارد تا طرح های رفتاری به بدهد. (1803938) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۳:۰۸:۰۳
من از احمدی خوشم نمیاد و نیومده... ولی ... متهم می تواند وکیل بگیرد و وکیلشو بفرسته...نیازی به جلب متهم نیست. (1803960) (alef-6)
 
sml
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۲۵:۴۳
در مرحله تحقیقات باید خود متهم حضور داشته باشد و وکیل نمی تواند حضور پیدا کند (1804484) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۴:۱۳:۵۲
از خدا مى خواد بازداشت بشه (1804172) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۴:۳۱:۰۸
نردبان این جهان ما و منی است
عاقبت این نردبان افتادنی است ... (1804224) (alef-10)
 
ربیعی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۴:۳۴:۳۴
باید با دستبند بگیرن ببرنش دادگاه .مگه مملکت اسلامی نیست؟مگر عدل امام علی نباید در آن جار یباشد؟ فقط بلدیم در مورد نوع قضاوت امام علی شعر بگیم و مدح کنیم؟ پس چرا بهش عمل نمی کنیم؟! (1804233) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۵:۲۴:۴۵
عمرا جلب کنین (1804368) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۵:۴۵:۰۷
همه بایدتاوان پس بدهند درهرمقامی (1804400) (alef-10)
 
هموطن
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۴۰:۵۵
موافقم.. حتی موسوی و کروبی و هاشمی و خاتمی
همه در مقابل قانون برابرند (1805374) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۳۲:۳۶
نام احمدی نژاد در دل دشمنان داخلی و خارجی اش لرزه می اندازد و این از افتخارات این دلیر مرد همیشه ضد استکبار جهانی است خدا را شکر که دشمنانش از نادانان هستند (1804498) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۷:۱۰:۳۹
این دلیر مرد شما به رهبری معظم تمکین نکرد و قهر 11روزه در پیش گرفت و خانه نشینی کرد کسی که میگفت اگه تیری از دشمن بسمت آقا شلیک شد جلوش وامیستم که به من بخوره نه به آقا!!!
حالا بشین فکر کن ببین نادان کیه!!! (1810312) (alef-13)
 
حمید رضا
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۰۵:۰۹
بیمعرفت نباشید احمدی نژاد خدمات ارزنده ای برای مملکت برداشت .یادمون نره اون تنها کسی بود که رفت تو عمق آمریکا وتو دانشگاه از ایران دفاع کرد. مهمترین رییس جمهور تو سازمان ملل بود .همه از اون حرف میزدیم. اون در حد مردم عادی زندگی میکرد.قبوله اشتباهاتی کرد.ولی خیلیها برای نابودی اون دسیسه ها کردند.شاید چیزی شبیه مصدق شد تا اونو از چشم انداختن.احمدی نژاد برای ایران هدف های بزرگی داشت .ولی توطه های زیادی براش راه انداختن تا که به اینجا رسید. (1804562) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۷:۱۷:۰۳
دسیسه کجا بود عمو خیلیها خواستن افکارشو جدا از مشایی بدونن و القا کنن که احمدی نژاد خوبه اطرافیاش بدن،اما هیچ از موضع خودش برنگشت و آب پاکی رو ریخت رو دست همه تو وزارت کشور دست مشایی رو بالا برد که احمدی نژاد یعنی مشایی مشایی یعنی احمدی نژاد!
برداشت از حساب رئیس جمهوری اونم 16میلیارد دسیسه است؟
خوبه بعضیها هنوزم خوابن قصد بیداری ندارن البته بیدارن خودشونو به خواب زدن! (1810321) (alef-13)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۱۰:۰۹
احمدی نژاد دارد چوب رفاقت با افراد ناباب را می خورد (1804571) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۴۸:۱۱
عزیزم در مرحله تحقیق مقدماتی متهم باید شخصا حضور یابد (1804647) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۰۱:۴۴
اين يعني چه يكي در مجلس راجب به بازداشت ريس جمهور 4 ماه پيش اضهار نظر قضايي مي كنه و سايت شما انرا منتشر مي كنه شما اگر خيلي حقوق دان هستيد پرونده يك دهه قبل اقازاده ها كه داره خاك مي خوره را پيگيري كنيد الف مثل هميشه نظر من را منتشر نكن (1804673) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۲۹:۵۱
این آدم اگه بیگناهه خب بیاد دادگاه و ثابت کنه اینو خطاب به کسایی میگم که هنوز طرفدارشن .... !!!! وقتی نمیاد دادگاه معلومه ریگی به کفششه !!!! (1804753) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۱۶:۰۴
مگر از جانشان سیر شده اند که جلبش کنند تا این کار را بکنند پته چند تا دیگه رو میندازه روی آب . (1804860) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۵۰:۰۵
آقاي ربيعي چه عدلي چه شعري براي عدالت !! اينها همه فقط حرف هست !!! دادگاه براي آدمهاي بي كس و بايست هست نه براي دانه درشتها و قانون شكنها و گردن كلفتها!!!‌آدم دلش براي آن ترازويي كه بالاي سر درب دادگستريها كارگذاشته شده مي سوزد كه چگونه بي خاصيت شده و ديگر هويتش را از دست داده !! اگر من مي توانستم مي رفتم يك ترازويي كه در يك كفه آن وزنه سنگين هست و در پايين قرار دارد و كفه ديگر كه خاليست و دربالا قرارگرفته كارمي گذاشتم تا ديگر مردم با ديدن آن در رسيدگي كردن از طرف دادگاهها به پرونده هاي دانه درشتها وآدمهاي معمولي از بيخ قطع اميد بكنند!! چون اينجوري بيشتر مي توان مكان دادگستريها را بهتر نمايش داد!! اگر اين پيام را الف بگذارد!! (1804953) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۵۶:۳۷
زیاد دلتان را به این حرفها خوش نکنید هر چقدر توانستند جلوی تخلفات او را در دوران حکومتش بگیرند حالا هم می توانند برای نیامدنش به دادگاه با او برخورد کنند.مگر نمی دانید او که برای اطرافیانش خط قرمز ترسیم کرده برای خودش حتما خط ...؟!!! (1805405) (alef-13)
 
شهروند عادی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۲:۲۳:۳۷
امیرکبیر هم که باشه باید جوابگوی اتهامات وارده باشد....چطور میشود یک فرد عادی اگر یک قسط از اقساطش معوق شود به انواع روشها باید پاسخگو بوده وآبرویش برود...حالا این آقا اگر خدماتی داشته...باید خودرا فراتر از قانون دانسته ..حتی محلی هم به دادگاه نگذارد...راستی دلیل اینهمه مماشات با ایشان چه میتواند باشد؟ (1805522) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.