نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507651
صدور«شناسنامه» برای کودکان دارای مادرایرانی و پدر افغان/ آغاز سرشماری زنان دارای همسر افغان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب صدور کارت هویت برای کودکان زنان ایرانی دارای همسر افغان در کمسیون لوایح دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمد میدری در آیین نکوداشت شهیندخت مولاوری که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معصومه ابتکار معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری ، مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور در امور شهروندی و بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد گفت: هفته گذشته مسئله صدور کارت هویت، شناسنامه و همچنین کارت سلامت برای کودکان، زنان ایرانی دارای همسر افغان در کمسیون لوایح دولت به تصویب رسید  و امیدواریم این لایحه به زودی در هیات وزیران نیز مصوب شود.

وی ادامه داد: از هفته گذشته سرشماری زنان ایرانی دارای همسر افغان را از استان قم آغاز کردیم و از هفته جاری این سرشماری در کل کشور انجام خواهد شد.

به گفته معاون رفاه وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، این زنان می‌توانند کد ملی خود را به سامانه 2000195 پیامک کنند.

میدری در پایان با اشاره به حضور مولاوردی در دولت دوازدهم به عنوان دستیار ویژه رییس جمهور در حقوق شهروندی گفت:حقوق زنان بخشی از حقوق شهروندان است و معتقدم مولاوردی به عنوان دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی می تواند به جد مطالبات زنان را پیگیر کرده و امیدوارم دکتر ابتکار نیز در این زمینه موفق حاضر شود.
 
کلمات کلیدی : سازمان ثبت احوال + کارت‌ ملی + شناسنامه
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۴:۳۵:۰۶
عاقبت ما هم مثل اروپایی ها می‌شه که از دست داعش و طالبان یک روز خوش ندارند. (4542902) (alef-11)
 
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۲۱:۱۸:۲۲
خیلی متاسفم هموطن عزیز. حتما شما در خارج از کشور ژست روشنفکری هم می‌گیرید و به برابری زن و مرد هم معتقد هستید اما این حق را برای زنان ایرانی قایل نیستید که مانند مردان ایرانی بتوانند تابعیت ایرانی را به عزندان خود منتقل کنند. (4544661) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۷:۲۱:۱۴
چرا درباره ی فرزندان ایرانیان رانده شده از عراق این قانون اجرا نمیشه؟! من پدر و مادرم ایرانی هستند و شناسنانه هم دارند اما به بچه ها که همگی متولد ایران هستیم شناسنامه نمی دهند . (4543068) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.