توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407058
بلومبرگ از موضع سختگیرانه کلینتون نسبت به ایران خبر داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸
در حالی که «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات سعی دارد موضع خود را در قبال خاورمیانه نسبت به «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواهش متعادل ‌تر نشان دهد، اما مشاوران کلینتون از سیاست سخت گیرانه تر وی در قبال ایران خبر می‌دهند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران: بلومبرگ در گزارشی نوشت اظهارات روز گذشته یکی از مشاوران اصلی کلینتون نشان می‌دهد که کلینتون احتمالا سیاست‌های سختگیرانه ‌تری در قبال ایران دارد.
 
به گزارش  بلومبرگ، در حالی که «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات سعی دارد موضع خود را در قبال خاورمیانه نسبت به «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواهش متعادل ‌تر نشان دهد، اما مشاوران کلینتون از سیاست سخت گیرانه تر وی در قبال ایران خبر می‌دهند.
«مایکل مورل» معاون و سرپرست پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) که از مشاوران اصلی کلینتون است، روز گذشته، از موضع سخت گیرانه ‌تر هیلاری در برابر ایران صحبت کرد و خواستار وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بخاطر آنچه که «رفتارهای شرورانه در منطقه» ادعا کرد، شد.

 مورل از دولت «باراک اوباما» بدلیل ممانعت از تصویب تحریم‌های بیشتر در کنگره علیه ایران بعد از توافق هسته‌ای انتقاد کرد و پیشنهاد داد نیروی دریایی ارتش آمریکا از این به بعد خودسرانه جهت بازرسی کشتی‌های ایرانی وارد عرشه آنها شوند.

وی همچنین افزود: ما باید بهای رفتارهای بی ‌ثبات کننده ایران در منطقه را افزایش داده و همچنین بر اعتماد به نفس شرکای سنّی خود بیافزاییم.

با وجود آنکه مورل گفت اظهاراتش مواضع شخصی اوست، اما بلومبرگ نوشت این اظهارات احتمالا نشانگر آن است که کلینتون در مقایسه با دولت کنونی آمریکا مواضع سختگیرانه ‌تری در قبال ایران خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.