نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468259
فراخوان میلیونی بطری‌های آب معدنی در ژاپن
بخش دانش و فناوری الف،13 اردیبهشت96
حدود ۳.۷ میلیون بطری آب معدنی ولویک در ژاپن به دلیل نگرانی از وجود تکه‌های پلاستیک در بعضی از این محصولات، تحت فراخوان قرار گرفته‌اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
به گزارش ایسنا، شرکت توزیع‌کننده محلی "کرین بوریج" اعلام کرد که بخشی از دستگاه پرکننده بطری در کارخانه ولویک فرانسه آسیب دیده و در کانتینر آب افتاده است. این شرکت بابت این حادثه عذرخواهی کرد، اما اعلام کرد هیچ گزارشی از وجود مشکلات سلامتی وجود نداشته است.

این فراخوان داوطلبانه مربوط به بطری‌های پلاستیکی قابل بازیافت ۵۰۰ میلی‌لیتری ولویک با تاریخ انقضای اکتبر سال ۲۰۱۹ است. بطری‌های تحت فراخوان در سراسر ژاپن به جز کیوشو و اوکیناوا توزیع شده‌اند.

به گفته شرکت توزیع‌کننده، اگرچه تکه‌های پلاستیکی سیاه در سطح مایع شناور هستند، اما احتمال دارد در هنگام نوشیدن آب، دهان مصرف‌کننده آسیب بیند. این بطری‌ها مطابق استانداردهای ایمنی مورد استفاده برای مواد خوراکی بوده و بر محتوای مایع تاثیری نداشته اند.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، ولویک بزرگ‌ترین برند آب معدنی در ژاپن از نظر میزان فروش بوده و متعلق به گروه فرانسوی دانون است.

کرین و دانون در سال ۲۰۰۲ یک سرمایه‌گذاری مشترک برای فروش ولویک در ژاپن تشکیل دادند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ بطری‌ آب معدنی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۸:۳۱
خدایا اصلا معلوم نیست تو ژاپن چه خبره
اصلا قابل درک نیست کارهاشون (4308923) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.