توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438856
عراقچی: برجام شرایط بین‌المللی ایران را کاملا متحول کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
معاون وزیر امور خارجه گفت: برجام شرایط بین‌المللی ایران را کاملا متحول کرد.

به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی در همایش تخصصی معاونان ستادی و رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: ایران به کشوری سازنده و بازیگر فعال در عرصه بین‌الملل بعد از برجام تبدیل شد و می‌تواند نقش موثری در عرصه بین‌الملل ایفا کند.

وی اضافه کرد: شورای امنیت نقش ایران در سوریه را به عنوان ضامن صلح و امنیت به رسمیت می‌شناسد و به آن احترام می‌گذارد، این درحالی است که قبل از برجام ایران را تهدید منطقه در قطعنامه هسته‌ای عنوان کرده بودند.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه تصریح کرد: فعالیت‌های هسته‌ای ایران به عنوان تهدید قلمداد شده بود و همان قطعنامه‌های شورای امنیت که ایران را تهدید و برنامه‌های هسته‌ای ایران را تهدید شناسایی می‌کرد و از همه کشورها می‌خواست با ایران همکاری نکنند و به دانشجویان ایرانی اجازه تحصیل در دیگر کشورها را نمی‌داد و از ایران می‌خواست فردو، اراک و غنی سازی را ببندد، همه با برجام یکجا لغو شد.

وی افزود: اما شورای امنیت با قطعنامه جدید ٢٢٣١ صادر شده برنامه هسته‌ای ایران را به رسمیت شناخت.

عراقچی با اشاره به نشست اخیر آستانه برای بررسی موضوع صلح در سوریه گفت: خود آمریکایی‌ها گفتند ننگی برای آمریکا بدتر از این نیست که ایران و روسیه کنار هم بنشینند و تصمیم بگیرند آیا امریکا به نشست دعوت شود یا نه.
 
کلمات کلیدی : عباس عراقچی + توافق هسته ای + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.