توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 323655
اطلاعیه وزارت کشور درباره برکناری معاون امنیتی استانداری تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۳
در پی انتشار مصاحبه منسوب به معاون سابق امنیتی استانداری تهران در برخی رسانه‌ها، اطلاعیه ای از سوی وزارت کشور جهت رفع ابهام‌های احتمالی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در پی انتشار مصاحبه منسوب به معاون سابق امنیتی استانداری تهران در برخی رسانه‌ها، اطلاعیه ای از سوی وزارت کشور جهت رفع ابهام‌های احتمالی منتشر شد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

نظر به انتشار مصاحبه منسوب به معاون سابق امنیتی استانداری تهران در برخی رسانه ها و سؤالات خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص نکات طرح شده در این مصاحبه، موارد ذیل جهت رفع ابهام های احتمالی به استحضار ملت شریف و ارباب محترم جراید می رسد؛

۱- تغییر مدیران بر اساس ارزیابی مستمر عملکردها از بدیهیات مدیریت اداری است و ارتقاء روند ارائه خدمات، منوط و موکول به آن است.

۲- علل و دلایل شکل گیری حادثه تعرض به سفارت عربستان در تهران که از سوی مقامات ارشد نظام و همه دستگاه های کشور در قوای سه گانه مورد نکوهش و ملامت قرار گرفته است، در حال بررسی دقیق است لکن با توجه به اهمیت حادثه، وزارت کشور به عنوان مرجع بررسی آن از اغماض و چشم پوشی در خصوص کوچکترین موارد قصور و یا تقصیر مؤثر در بروز این حادثه معذور است.

۳- اعلام قصور در بروز حادثه تعرض به سفارت عربستان به عنوان دلیل برکناری معاون سابق امنیتی استانداری تهران از سوی قائم مقام و سخنگوی محترم وزارت کشور نه به معنای انحصار موارد قصور در بروز این حادثه به عملکرد معاون سابق امنیتی استانداری تهران و نه به معنای توضیح تنها دلیل تغییر این مسئول سابق استانداری تهران می‌باشد و قبلاً نیز در موارد دیگری از طریق استاندار محترم تهران، تذکرات لازم به وی داده شده است.

۴- برابر بررسی‌های اولیه، مراتب بروز قصور از سوی معاون سابق امنیتی استانداری تهران برای مسئولین ذیربط وزارت کشور احراز و با توجه به موضوعیت سرعت عمل در تصمیم گیری؛ دستور تعویض معاون ذیربط استانداری تهران صادر شده است. بدیهی است تشخیص قصور و یا تقصیر در انجام وظیفه قانونی خارج از صلاحیت مدیر برکنار شده می‌باشد.

۵- سایر اظهارات این مقام برکنار شده استانداری تهران از قبیل ادعای وجود مجموعه‌های خاص در دولت و یا وزارت کشور و توصیف آن با عناوین "انحرافی" و امثال ذلک که در جای خود قابل پیگیری است، در شرایط خطیر کنونی و در سال "همدلی و همزبانی"، غیر قابل قبول و البته خارج از سطح اداری نام‌برده است.

۶- انتساب پی‌درپی دروغ به سخنگوی محترم وزارت کشور؛ علاوه بر اینکه عملی خلاف شرع و قانون و از مصادیق ایراد اتهام به یکی از مقامات ارشد است، موضوع خلاف واقع دیگری است که متأسفانه در مصاحبه منسوب به معاون سابق استانداری تهران منتشر شده و رسماً از سوی وزارت کشور تکذیب می‌گردد.

بنابراین و بر اساس موارد فوق الذکر، علت برکناری نامبرده؛ همان است که قائم مقام و سخنگوی محترم وزارت کشور در برنامه زنده تلویزیونی در پاسخ به سؤال مجری محترم اعلام نموده است.

به گزارش تسنیم حسین‌علی امیری قائم‌مقام وزارت کشور روز گذشته در برنامه زنده تلویزیونی متن حاشیه در خصوص علت برکناری معاون سابق امنیتی استانداری تهران گفته بود:بخشی از دلایل برکناری معاون سیاسی امنیتی استانداری تهران به‌خاطر موضوع تعرض به سفارت عربستان سعودی بود اما موضوعات دیگری نیز وجود داشت که تذکر داده بودیم ولی به‌موقع انجام وظیفه نکردند.

در همین خصوص صفرعلی براتلو معاون سابق امنیتی استانداری تهران با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت کشور مبنی بر اینکه حادثه سفارت عربستان دلیل برکناری معاون امنیتی ـ انتظامی استانداری تهران بوده است، گفت: متأسفانه آقای امیری در رسانه ملی دروغ گفت و چنین حرفی صحت ندارد.
 
کلمات کلیدی : وزارت کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.