نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364957
رشد بی‌سابقه صادرات ایران به اروپا/ صادرات به فرانسه ۶۰ برابر شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
صادرات ایران به برخی کشورهای اروپایی در چهارمین ماه سال جاری میلادی رشد بی سابقه ای داشته به طوری که صادرات به یونان در این ماه ۱۰۸ برابر، فرانسه ۶۰ برابر و اسپانیا ۹ برابر شده است.

به گزارش تسنیم،‌ جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) نشان می دهد واردات اتحادیه اروپا از ایران در چهارمین ماه سال جاری میلادی با رشد قابل توجه ۳ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

۲۸ عضو اتحادیه اروپا در آوریل سال گذشته ۱۰۷ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بودند اما این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۳۲۶ میلیون یورو افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش واردات برخی از کشورهای عضو این اتحادیه از ایران در آوریل ۲۰۱۶ رشد بی سابقه ای داشته است. واردات یونان از ایران در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ برابر شده و به ۳۵.۶ میلیون یورو رسیده است. یونان در آوریل سال گذشته تنها ۳۲۸ هزار یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

واردات فرانسه از ایران نیز در آوریل امسال ۶۰ برابر شده و از ۱.۳ میلیون یورو در آوریل سال گذشته به ۷۸.۴ میلیون یورو در مدت مشابه امسال رسیده است.

اسپانیا نیز یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپاست که در چهارمین ماه سال جاری میلادی واردات از ایران را به طور قابل توجهی افزایش داده است. واردات این کشور از ایران در آوریل ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۳ میلیون یورو بوده که این رقم با رشد حدود ۹ برابری به ۱۱۵ میلیون یورو در آوریل امسال رسیده است.

واردات رومانی از ایران نیز با رشد ۷.۵ برابری به ۱۸ میلیون یورو و واردات بلژیک از ایران با رشد حدود ۴ برابری به ۱۷.۱ میلیون یورو رسیده است.

درعین حال واردات ایتالیا از ایران در آوریل امسال به کمتر از نصف کاهش یافته است. ایتالیا در آوریل سال گذشته ۵۰.۳ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود و این رقم را در مدت مشابه امسال به ۲۱.۷ میلیون یورو کاهش داده است.

واردات آلمان از ایران نیز با رشد اندکی مواجه شده و به ۲۱.۵ میلیون یورو بالغ شده است. آلمان در مدت مشابه سال قبل ۲۱.۲ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

بر اساس این گزارش در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی ۷۲۵ میلیون یورو کالا از ایران توسط اتحادیه اروپا وارد شده است. واردات اتحادیه اروپا از ایران در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۸ درصدی داشته است. اعضای اتحادیه اروپا در ۴ ماهه نخست سال قبل ۴۵۷ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بودند.

رشد واردات اتحادیه اروپا از ایران در سال ۲۰۱۶ تا حد زیادی به دلیل ازسرگیری صادرات نفت ایران به این اتحادیه بوده است.
 
کلمات کلیدی : صادرات ایران به اروپا+پسابرجام
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۰۶:۴۶
صادرات نفت، ماشاله!! (3774059) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۰۹:۴۷
این آمارها رو نشون دلواپسان و مخالفان دولت بدین که دائم دارن دولت رو میکوبن (3774067) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۵۳:۴۰
خدا رو شکر. این هم از دستاوردهای برجام! (3774381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۹:۱۸:۲۵
در عوض قرارداد 14 میلیارد دلاری خرید هواپیما با فرانسه ما هم موفق به صادرات 78 میلیون یورویی به فرانسه شدیم. عجب تراز تجاری مثبتی فوق العاده است !!!!! (3775700) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۶:۱۵:۳۲
برای ماصادرات ذوق نداردکمیابی وگرانیش برای مازیرخط فقریها (3774548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۸:۱۶:۰۸
برای شما کلا چه چیزی ذوق داره؟. وارادت کنه میگه همه پولا رفت واسه واردات . صادرات کنه که شما ذوق نمیکنی! بهر حال مشکل جای دیگست. !!! (3774781) (alef-11)
 
فرشید
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۹:۱۴:۴۰
اگه صادرات به اروپا هزار برابر هم بشه بازهم دلواپسان خواهند گفت ما که ازدستاوردهای برجام چیزی ندیدیم!!! (3774882) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۹:۲۰:۱۳
چند میلیارد دلار را از جیب ما بردند در عوض چند میلیونش را پس دادند بروید کلاهتان را بالا بذارید. (3775704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۱:۳۴:۰۹
منظورتون از صادرات نفته دیگه نه؟ بجای فروش به الف به ب فروختن و جمعش مثل دوره قبل از تشدید تحریمه (1390)، درسته؟ (3775064) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۱:۵۷:۵۲
صادرات چی زیاد شده نفت میعانات کازی مواد خام پتروشیمی یا مواد خام معدنی (3775095) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۳:۵۰:۳۰
عوام فریبی تا کی؟ وقتی تحریم بوده صادرات قابل توجهی نبوده، بنابراین بعد از تحریم طبیعی هست که جهشی بوجود خواهد آمد، اگر قبل از تحریم صادرات به فرانسه فرضا صفر بوده الان ما حتی یک یورو هم به داشته باشیم، رشد صادرات از نظر ریاضی میشه بینهایت درصد!
میدونید صادرات 1 میلیون یورویی که اون را با صادرات الان حساب میکنید یعنی چی؟ یک میلیون یورو یعنی هیچ! یک میلیون دلار یعنی 10 تخته فرش نفیس!!! یعنی هیچ واقعا خجالت داره که با این آمارها میخواید مردم رو گول بزنید. همین 70 میلیونی که الان صادر کردید عددی هست؟ هیچ هست، هیچ ... (3775268) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۵:۲۶
درود بر هوشت، 90درصد ایرانیها تحلیل کردن خبر را بلد نیستند- وقتی یکسال مردم خودرو نخریدند سال بعد مردم تعدادی خریدند - مدیر عامل سایپا گفتند 60 درصد پیشرفت داشتیم و با مدیریت عالی و تجهیزات و ال و بل 60 درصد بهبود داشتیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3775923) (alef-11)
 
حبيب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۰:۴۱:۴۹
صادرات غيرنفتي چي ؟ (3775314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۲:۵۵:۲۰
صادرات نفت خام، نه صادرات کالایی که حاصل خلاقیت و تلاش ایرانی است. حداقل محصولات فرآوری شده ی نفتی (ترکیبات پلاستیک، مشتقات پتروشیمی و ...) باشد؛ نه نفت خام. (3775393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۷:۳۱
دلواپس عزیز! واژه کالا به محصولات غیر نفتی اطلاق میشه نه به نفت و مشتقات اون.اگه با الفبای صادرات آشنا بودی این نکته رو میدونستی. (3776043) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۵۱:۲۳
صادرات نفت را نمی شود گفت صادرات . هرگاه کاری کردید که ارزش افزوده بالایی داشت و پشت آن دانش و مهارت نیروی کار ایرانی بود بگویید صادرات کردیم (3775623) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۹:۵۵:۳۰
می دونین این عدد هیچ پول مهمی تو چرخش مالی کشورها حساب نمیشه! عربستان گاهی از جمع این پول بیشتر نقد به کشورهایی مثل مصر و پاکستان کمک می کنه. کار اقتصادی درست کنین یا برین چهارتا ایرانی اقتصاد دادن بیان. این چه وضعیه! این چیزها افتخار نداره (4155983) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.