توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404150
روایت همسر اسد از اقدام جدید آمریکا علیه سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
آمریکا که از شش سال پیش در راس گروهی از کشورهای غربی-عربی با حمایت از گروههای مسلح و تروریستی برای براندازی حکومت سوریه تلاش می کند، در تازه ترین اقدام تحریم دارویی علیه این کشور اعمال کرده است.

به گزارش ایرنا، اسماءاسد همسر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه که بخشی از آن روز چهارشنبه پخش شد، ضمن اعلام این موضوع گفت: باید از تحریم کنندگان پرسید، سود اقدام علیه سلامت و جان مردم سوریه چه دستاوردی دارد؟.

وی با اشاره به ادامه فشارهای آمریکا و همچنین تحریم های قبلی و جدید علیه سوری ها، افزود: بر همه آشکار است که تحریم های کنونی علیه سوریه مانند اقدام های سال های دهه 90 می باشد که مردم عراق را زیر ضربه های سنگین قرار داد. همسر بشار اسد ادامه داد: سوریه را در تنگنای تحریم واردات مواد غذایی و داروهای حیاتی قرار داده اند که با توجه به پیامدهای آن، اکنون دیگر نمی توانند مدعی شوند تاثیر این اقدام را بر مردم پیش بینی نکرده بودند.

وی گفت: ممانعت از ورود داروهای ضد سرطانی نتیجه تحریمی است که در چارچوب سیاست های ضدسوری تحمیل شده است و بیماران سرطانی از وضعیت سخت کنونی و توقف مراحل درمانی خود سخن می گویند. اسماء اسد اظهار کرد: سازمان ملل گزارشی را منتشر کرده که براساس آن فقر بین سوری ها بیشتر شده است و بدتر اینکه کشورهایی که خود را با اصطلاح «دوستان سوریه» معرفی می کنند، این اقدام ها را انجام داده و می دهند.

وی در ادامه همچنین با اشاره به استفاده ابزاری غربی ها از مشکلات روزافزون انسانی در سوریه در حالیکه آمریکا و غرب خود عامل ایجاد آن بوده اند، بیان کرد: رسانه های غربی در این زمینه به ویژه علاقه دارند از کودکان سوری برای پیشبرد اهداف سیاسی خود سوءاستفاده کنند در حالیکه هیچ علاقه ای به بهبودی سرنوشت آنان ندارند.

وی تاکیدکرد: به عنوان نمونه، رسانه های غربی در باره کودکان سوری که در انفجار بمب های ائتلاف آمریکایی جان خود را از دست می دهند یا آسیب می بینند، هیچ مطلبی را منتشر نمی کنند، زیرا این رسانه ها دستور کار خود را دارند و براساس آن پیش می روند.

 
 
کلمات کلیدی : سوریه ، همسر بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.