توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454452
خرید 15 میلیارد دلاری اینتل برای ورود به بازار خودروهای خودران
بخش دانش و فناوری الف،25 اسفند95
شرکت اینتل با پرداخت 15 میلیارد دلار شرکت موبایل آی را خریداری کرده تا به بازیگری موثر در زمینه تولید و عرضه خودروهای خودران مبدل شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
به گزارش خبرگزاری فارس، این شرکت در خاک سرزمین‌های اشغالی فعالیت می کند و خرید آن توسط اینتل یکی دیگر از نشانه های رقابت اینتل با ان ویدیا و کوالکوم برای تولید خودروهای بدون نیاز به راننده است.

کارشناسان می گویند با این ابتکار عمل بزرگترین شرکت تولیدکننده تراشه های سخت افزاری در جهان می تواند به یکی از سازندگان مهم خودروهای هوشمند مبدل شود و هیچ بعید نیست اینتل در آینده علاوه بر تولید نیمه هادی ها در دیگر عرصه ها هم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

سال گذشته موسسه Goldman Sachs اعلام کرد ارزش بازار تولید خودروهای خودران و سیستم های هدایت خودکار آنها از 3 میلیارد دلار در سال 2015 به 96 میلیارد دلار در سال 2025 و در نهایت به 290 میلیارد دلار در سال 2035 ارتقا خواهد یافت. همین پتانسیل بالقوه دلیل رقابت فشرده شرکت های فناوری برای ساخت خودروهای خودران را توضیح می دهد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ اینتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته