نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424752
ضرورت افزایش تعداد تعاونی‌های تامین نیاز مسکن
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تعاونی های تامین نیاز مسکن بیشتری در کشور باید ایجاد شود، گفت: کسانی که به عضویت تعاونی‌های مسکن درآمده‌اند در کمتر از پنج سال صاحب خانه شده‌اند.

سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا از آسیب شناسی تعاونی‌های مسکن خبر داد و اظهار کرد: در راستای تقویت و بهبود عملکرد تعاونی‌های مسکن، طرحی را در یکی از استانهای کشور به شکل آزمایشی اجرا کردیم تا بر اساس آن ضمن شناسایی مشکلات موجود در تعاونی‌های مسکن، راهکارهای مناسب برای حل این مشکلات را ارائه دهیم و امیدواریم تا این طرح در دیگر استانها فراگیر شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ هزار تعاونی مسکن در کشور فعالیت دارند، از ساخت یک میلیون واحد مسکن مهر توسط تعاونی‌ها خبر داد و گفت: ۴۰۰ واحد دیگر تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

کلانتری با دفاع از کارنامه تعاونی‌ها در ساخت مسکن مهر، گفت: عملکرد تعاونی‌ها در مسکن مهر ناموفق نبوده بلکه مشکلاتی که به دلیل آماده نبودن زیرساختهای لازم در این طرح پیش آمد باعث بروز مشکلاتی در روند اجرای آن شد.

به گفته معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت بالای تعاونی‌های مسکن در امر ساخت و ساز، افرادی که به عضویت تعاونی‌های مسکن درآمده‌اند در کمتر از پنج سال صاحب خانه‌ شده‌اند.

وی گفت: بیشتر اعضای تعاونی‌های مسکن را کارگران و کارمندان تشکیل می‌دهند و ‌یکی از ویژگی‌های بارز تعاونی‌های مسکن دریافت تدریجی هزینه‌های ساخت متناسب به پیشرفت فیزیکی ساختمان است.

معاون وزیر تعاون در عین حال با بیان اینکه تعاونی‌های تامین نیاز مسکن در کشور باید بیش از پیش گسترش یابد بر ضرورت تشکیل تعاونی‌های انبوه‌سازان و پیمانکاران تاکید کرد وگفت: راه‌اندازی این تعاونی‌ها در خانه‌دار کردن مردم موثر است.
 
کلمات کلیدی : بازار مسکن ، قیمت مسکن ، مسکن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۰۵:۴۱
اکثر مشکلات کارمندان دولت به دلیل همین تعاونیهای مسکن بوده چون عموما یکسری افراد بی تخصص که در تمام عمرشان یک متر زمین را نخریده و یک متر آپارتمان را نساخته اند گاها مسئول ساخت مسکن برای تعدادزیادی از کارمندان
میشوند. از جمله شاهکار های این افراد میتوان به :
- خرید زمین مزروعی به جای زمینهای شهری
- خرید زمین در غرب تهران یا جنوب تهران برای کارمندانی که محل کارشان در شرق یا شمال شهر کار میکنند یا برعکس
- خرید زمین به چند برابر قیمت منطقه
- انتخاب نا مناسب پیمانکاران
- استفاده از مصالح نا مرغوب
- و ...
تنها راه خانه دار شدن مردم تعیین قیمت آپارتمان در نقاط مختلف شهری و در جه بندی آپارتمانها با توجه به نوع مصالح بکاربرده شده توسط دولت وگرفتن مالیلتهای سنگین از فروشندگانی که قیمت را از قیمتهای مصوب بیشتر میفروشند.
- ارائه وامهایی به میزان 50 تا 70 درصد قیمت آپارتمان با اقساط طولانی مدت و بهره کم. (4069213) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته