نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274353
سدحسن نصرالله: آیت الله بهجت فقیهی عارف و زاهدی با کرامات عالیه بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۵
سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت مقام حضرت آیت‌الله محمد تقی بهجت در بیروت اظهار داشت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران افق‌های جدیدی به روی جوانان گشوده شد.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری المنار، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت بزرگداشت مقام مرحوم حضرت آیت‌الله محمد تقی بهجت در بیروت آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنانش که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، نیمه شعبان را به مسلمانان جهان تبریک گفت.

وی همچنین از فرزند آیت الله بهجت و هیئت همراه وی در این مراسم استقبال کرد و به آنها خوش آمد گفت.
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود در مراسم گرامیداشت مقام حضرت آیت الله بهجت گفت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) آفاق و چشم انداز جدیدی در برابر تمامی مسلمانان و به ویژه جوانان گشوده شد که نسبت به گذشته بی سابقه بوده است.

وی در این زمینه به ذکر نمونه هایی اشاره کرد و گفت: عرفان، سیر و سلوک و اهتمام شدید به ابعاد روحی ، معنوی و اخلاقی از جمله آنهاست. این موضوع در گذشته به دایره مشخصی و احیانا به حوزه های دینی و برخی خواص محدود می شد اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به یک امر عمومی تبدیل شد و با علاقه و اشتیاق مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله گفت مشکلات و دشواری هایی رخ داده است که می توان برخی از آنها را خطرناک توصیف کرد، کتاب هایی که چاپ شده است،‌تخصصی بوده و زبان آن هم تخصصی و گاهی پیچیده است که این مساله به محروم شدن عموم مردم از بهره مندی از آن شده است.

نصرالله خاطر نشان کرد کتاب هایی چاپ شد که پس از انقلاب چاپ نشده است و کتاب هایی که چاپ آن مورد فراموشی و اهمال قرار گرفته بود، مجددا چاپ شد و من مایلم از جناب شیخ محمد تقی بهجت و شیوه آن از بعد نیازهای ما که به آن نیازمندیم، سخن بگویم.

نصرالله در ادامه افزود: هرگاه که بخواهیم شخصی را به عنوان رهبر با مرجع انتخاب کنیم باید بیشترین احتیاط‌ها را به جا بیاوریم و این شخص باید در بالاترین درجه اجتهاد، تقوی و معرفت باشد‎.

سید حسن نصرالله گفت: هرگاه که بخواهیم در یک نبرد نظامی، ارتشی را رهبری کنیم و به بالاترین قله‌ها برسیم باید برای این ارتش یک مدیر و فرماندهی را انتخاب کنیم که تجارب نظری و معارف نظری در مورد هرآنچه که به جنگ مربوط می شود، داشته باشد.

وی تصریح کرد: هرکس که در جنگ‌ها شرکت کرده باشد و تجارب عملی داشته باشد او می‌تواند ما را با کمترین تلفات و با بهترین نتایج مورد نظر به مقصدمان برساند‎.
نصرالله با تمجید از مقام بلند آیت الله بهجت گفت: همگان به عظمت روح فقیه عارف آیت ‌الله بهجت، زهد ، معرفت و کرامت های بی‌شمار و عالیه وی واقف بودند.
 
علی عسک
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۸:۰۱:۲۰
خداوند روح پاک ایشان را با اولیا ئ خود محشور فرماید (2937174) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.