نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359052
حداقل حقوق بازنشستگان ۹۰۰هزار تومان/ جزئیات نحوه افزایش و پرداختها
بخش اقتصادی الف، 15 خرداد 95
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان فردا در هیئت دولت بررسی و تعیین می شود، گفت: حداقل حقوق دریافتی این افراد به ۹۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

به گزارش مهر،سید تقی نوربخش درباره افزایش حقوق بازنشستگان افزود: از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴ حقوق مستمری بگیران این سازمان ۶۷ درصد افزایش یافته است اما این رقم در ۸ سال قبل از آن فقط ۴۳ درصد افزایش یافت و نمی توان این عقب ماندگی را جبران کرد.

وی با اشاره به اینکه همه نقصان‌های معیشتی را می‌پذیریم، گفت: به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بازنشستگان عذرخواهی می کنم اما تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ایم تا با افزایش متناسب مستمری‌ها براساس قانون و مزایای جنبی بخشی از مشکلات آنان را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد منابع سازمان تامین اجتماعی از محل دریافت حق بیمه تامین می شود، گفت: ۵۰ درصد مستمری بگیران سازمان حداقل حقوق را دریافت می کنند که البته این افراد در زمان اشتغال کمترین میزان حق بیمه را پرداخت می کرده اند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درمورد مزایای دیگر اختصاص یافته به بازنشستگان گفت: مزایایی مانند حق خواروبار و عائله مندی، مسکن و... همچنین سفرهای زیارتی برای این افراد در نظر گرفته شده به طوری که حق خواروبار و عائله بندی از ۳۰ هزار تومان به ۱۱۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نوربخش با اشاره به اینکه دربودجه سال ۹۵ سازمان اعتباری برای مسکن اجتماعی پیش بینی شده است، گفت: مستمری حداقلی بگیران سازمان براساس ماده ۱۱۱ تامین اجتماعی براساس رشد حقوق و دستمزد شاغلین افزایش پیدا می کند که امسال ۱۴ درصد است.

وی گفت: برای سایر سطوح درآمدی بازنشستگان نیز براساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی موظف هستیم متناسب با رشد هزینه‌های زندگی و نرخ تورم افزایش مستمری صورت می گیرد، که طبق این ماده پیشنهاد افزایش ازسوی تامین اجتماعی به هیات وزیران ارائه می شود که زمان آن روز یکشنبه خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بااشاره به اینکه افزایش حقوق ها اواخر خرداد پرداخت می شود، افزود: همچنین معوقات دو ماهه فروردین و اردیبهشت پس از مشخص شدن درصد افزایش‌ها در جلسه هیات وزیران در تیرماه پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه حداقل دریافتی بازنشستگان هرچه تصویب شود سقف آن ۷ برابر دریافتی ها است، گفت: با مزایایی که برای حداقل بگیران تامین اجتماعی در نظر گرفته‌ایم سرجمع دریافتی های آنها به ۹۰۰ هزار تومان خواهد رسید که این موضوع به هیات وزیران پیشنهادی شده که در روز یکشنبه بررسی می شود و در واقع یک همسان سازی با بازنشستگان کشوری انجام خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : بازنشستگان+حقوق بازنشستگان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۰۹:۳۴:۴۵
چرا افزایش حقوق ماه اول به صندوق دولت ریخته می شود و مالیاتش از حقوق پرداخت نشده!؟ایا این با عقل جور در می اید که کسی مبلغی در یافت کند اما از ان مالیات بگیرند؟! (3740234) (alef-11)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۶:۰۷:۴۲
از مسنمری مالیات کسر نمی شود.فقط حق درمان کم می شود. (3740684) (alef-3)
 
ممحد بابای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۰:۴۹:۰۶
سلام آقای بیمه تامین دست شما درد نکنه که زحمت کشیدی وحرف آقای دولت فداکار را بدون رحم و دلجویی رد کرده وحقوق حداقل یک میلیون تومان را با شهامت به ۹۰۰ تقلیل دادی که درواقع با کسربیمه تکمیلی وغیره میشود ۸۳۵ واینکه فرمو دید. پرداخت حق بیمه حداقل بوده. درست نیست. بنده بیش از نیمی سابقه کار بالای حداقل پرداخت داشتم و آخر سر دوسال آخر حساب شد و... حق بیمه تکمیلی که اجبارا بایداد به علت عدم عمل به تعهدات تامین است . باز هم دمت گرم به خاطر دولت که نماینده تام الاختیار ش هستی اصلا نگفتی دولت بدهی به تامین را نداده . به امید روزی که عدالت در تامین البته نسبی بهتر شود. انشا الله با احترام. کرج. (3740296) (alef-11)
 
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۰:۵۶:۴۴
خیلی کمه با نوه و عروس و داماد وبچه . خدا کمکشون کنه (3740306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۴۴:۰۵
چرا به بازنشستگان کشوری بن خواربار صد وده هزار تومانی وحق مسکن داده نمی شود چرا اینهمه تبعیض. (3740370) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۵۵:۳۹
مدیران دولتی حقوق 90 میلیونی یواشکی و کارگر بازنشسته حقوق 900 هزاری !!! (3740403) (alef-11)
 
تلگرام نیوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۵۶:۴۳
لطفا فیش حقوقی مدیر عامل اجتماعی (3740407) (alef-11)
 
ایکس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۵۹:۱۶
آخه 900 تومن هم پوله ؟؟؟!! (3740413) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۰۵:۳۷
خط فقر 3/5 میلیون/ حقوق 900 هزار تومان????????? (3740422) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۱۲:۲۰
حساب کن یک بازنشسته مستاجر باشد, کم کمش 500 هزار تومان کرایه بدهد, با 400 هزار تومان یک ماه را باید سر کند, هزینه اب و برق و گاز و تلفن ووووو هوا هم بخورد باز کم میاورد! (3740433) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۱۴:۴۵
به حقوق کارگر و بازنشسته میرسد تورم 10% است اما به حقوق مدیران میرسد تورم 25% میشود! (3740435) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۲:۱۹:۲۶
به دکتر ها که میرسد بیشتر از این حرفها میشود (3741076) (alef-11)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۴۴:۰۰
با سلام و احترام

... ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهدای پانزده خرداد 1342 که شهدای مذکور در چنین روزی نقطه عطفی است برای پیروزی انقلاب اسلامی سال 1357.... چند نکته حایز اهمیت است : ان شاالله دولت محترم تدبیر، حداقل اگر اهمیت نمی دهند یکبار بخوانند ..... 1- آیا بعد از 38 سال انقلاب اسلامی ، رقم 900 هزار تومان قابل تامل نیست ؟؟ 2- در گذشته اینجانب پیشنهاد داده بودم تفاوت حقوق شاغلین با بازنشسته ها زیاد و قابل مقایسه نیست ، برسی نمایند ...... 3- لطفا چنانچه امکان دارد برای افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان به لحاظ افزایش حقوق تفاوت قایل شوند یعنی حقوق بازشنستگان چند درصدی بیشتر ، افزایش داشته باشند ......4- مسوولان محترم نگاه خودشان را نسبت به بازنشستگان تغییر دهند .... د رنهایت به دلیل توجه دولت محترم نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان تا 1/5 میلیون تومان که قبلا خیلی کم بود نهایت تشکر را دارم .......................... با تشکر - گار س چی (3740462) (alef-11)
 
خوش خیال
Kyrgyzstan
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۴۶:۱۹
من متاسفم باینکه چرا وعد ه میدهید وعمل نمی کنید بخدا مردم وقشر کارمند مخصوصا باز نشسته ها که گدا نیستند شما با این دروغ ها مثلا ما را خوشحال مکنید؟ این کارها فقط تیشه .....
مگر مجبور هشتید کاری را که نمی توانید انجام دهید با شیپور به مردم بزنید
ومردم را به دولت بدبین نمایید ما که کشکول گدایی به شما نگرفتیم دروغ گویی کافی است پول گرفتنی ملیاردی را یک تومان وشنتر غاز پول دادنی را برای بزرگ نمایی با ریال èاعلان منمایید بخدا ما از شما قطع امید کرده ایم وتاسف مخوریم که چرا از یفه باز نشسته ها دست برنمی دارید مظلومتر از انها پیدانمی کنید؟اگر راست مگویید یک کمی هم با حقوق اعتبار خود شوخی کنید. وخاینانی که تنهایی حقوق صدنفر را می گیرند می گویید بیست درصد اضافه میشود چرا نمیگویید سیزده یا چهارده درصد حدود سی هزار تومان در این بازار باان حتی یک کیلو گوشت خوب هم نمی توان در ماه برای خانواده گرفت چر قلب ادم های مخلص وکارمندان مومن را که عمری با صداقت ودرستی کار کرده اند میشکنید چوب خدا صدا ندارد این بازی ها را جمع کنید که بیشترضایع میشوید متشکرم/ (3740466) (alef-11)
 
هادی حسین خواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۳:۳۷:۱۰
رییس محترم که درسالهای گذشته همواره خبرهای خوشی برای ما بازنشستگان درزیر خط فقرداشت این بار متاسفانه ما رامایوس کرد حتی وام قرضالحسنه هم که دررسانه هاایشان بااب وتاب پرداختش رادادند خبری نیست فقط درسال قبل یک بار دادند که بیشتر سهمیه را سازمان درانزلی به بازنشسته ای خودش بدون قرعه داد . (3740510) (alef-11)
 
بازنشسته فرهنگی م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۱۱:۱۰
یک عمر درس خواندیم و با هزار امید مدرک فوق لیسانس گرفته ام سی سال در آموزش و پرورش در شهر و روستا به سمت های آموزگار-دبیر-معاون و مدیر مقاطع فعالیت می کردم بگذریم که فوق لیسانس مدیریت آموزشی داشته ام مدیر مدرسه مان فوق دیپلم تجربی بود که حتی سابقه اش از من کمتر بود خدا می داند که د ر آموزش و پرورش چقدر اینگونه تحقیر نشده ام و آلان حقوق پرداختی من یک میلیون و هفتصد هزار تومان می باشد که لازم است دولت تدبیر و امید یک همسانسازی و همترازی بین شاغلین و بازنشستگان همان دستگاه و بازنشستگان دستگاه های دیگر داشته باشند تا به طور نسبی بازنشستگان علی الخصوص بازنشستگان فرهنگی دغدغه معیشت نداشته باشند. (3740555) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۹:۱۵:۰۱
دولت بايد به داد بازنشستگان كشوري برسد حقوق اين سازمان بسيار پايين است اگر دولت واقعا مي خواهد كاري بكند حقوق بازنشستگان كشوري را به تامين اجتماعي برساند نه بر عكس (3740873) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۰:۲۵:۲۴
پدر من با چهارده سال بازنشسته شده و حقوقش با حدف سرانه سلامت و بیمه تکمیلی دویست و پنجاه هرار تومان هست، بیمه ازاد بوده و حودش خود را بیمه کرده بوده چون سنش بالا بوده زود بازنشست شد ، من نمیدونم این افزایش حقوق ها شاملش میشه (3740930) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۱:۳۲:۱۹
حقوق بازنشستگان کشوری را دریابید که بسیار پایین تر از حقوق تامین اجتماعی اسن چرا دولت برای بازنشستگان کشوری اقدامی نمیکند (3741022) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۰:۰۴:۳۸
شما از این حرف مطمئنید. پدر بنده خدای من 800 هزار تومان حقوق می گیرد . کدام بازنشسته کشوری اینقدر میگیرد؟ (3741517) (alef-11)
 
معلم
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۲:۴۴:۱۶
در پاسخ بعضی اظهار نظر دوستان باید بگم نمره ی سطح فکر شما پیش ما معلما صفر بیشتر نیست بر شما لازمه بیاید و دوباره آموزش های مقدماتی شروع کنید چون هیچ اطلاعتی از آموزش و اصول تربیت ندارید خدا به داد فرزندان شما برسه (3741089) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۰۵:۰۴
این مسولان قراره از جیب مبارک اضافه حقوق رو با هزار منت وصدقه سری به ما بازنشتگان پرداخت کنند ،خبرندارند ما سی 30 سال ازبهترین عمر وجوانی خودرو با کاروتلاش به این مقام رساندیم ،بااین حقوق بخور ونمیر ما ففط میتوانیم زنده بمانیم نه زندگی کنیم ،این پست ومقام وصندلی به کسی وفا نخواهد کردکما اینکه به ما وفا نکرد،پس این مملکت مال کل مردم ایران است،وشما قرارنیست ازجیب مبارک صدق سری به ما اضافه حقوق بخور نمیربدهید .چنان نماند چنین هم نخواهد ماند ،مردم داری بالاترین عبادت است ... (3741097) (alef-11)
 
جانباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۷:۵۰:۴۷
مبلغ 900000 تومان پولی نیست با این گرانی خودتان اعلام کردید زیر ۳۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان زیر فقر شما خودتان میتوانید یک ماه با حقوق ما زندگی کنید (3741318) (alef-11)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۳:۵۹:۲۳
در کجا در موقع کسر از حقوق 30 درصد دریافتی (تا سقف بیمه را ) به هر میزان که باشد دریافت و در زمان بازنشستگی به هر کس هر طوری که میخواهند حقوق را اضافه میکنند و منت بر سر بازنشسته میگذارند که در حال ترمیم حقوق هستیم این چگونه عدالتی است که خودتان را با آن می سنجید (3742019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۶:۱۴
آقا 900 هزار تومن میشه کمتر از 260 دلار، این در حالیست که برنج کیلویی 3 دلار است و گوشت قرمز کشتار روز از حدود 9 دلار تا 20 دلار قیمت دارد و هیچ نوع میوه و سبزی و صیفی هم در میوه فروشی های شهر تهران زیر 1 دلار قیمت ندارد و حال اینکه انگور وارداتی 10 دلار و گلابی و آلبالو میوه های"لوکس" هم همین حدود یا کمی بیشتر قیمت دارند... تعرفه واردات کالا هم از 40% شروع میشود تا 400%!!! پس یعنی هم اجناس حداقل 40% بالاتر از ارزش واقعیشان قیمت گذاری می گردند و هم تولید دچار قیمت گذاری کاذب است پس به این نتیجه می رسیم که 260 دلار بسیار پول هنگفتیست و حال پیدا کنید دلیل بچه دار نشدن فرزندان آن بازنشسته سابقا محترم را!؟!
چجوری میشه این بازنشسته که به دکتر و دوا و مراقبت هم نیاز داره و احتمالا چند سر عائله هم داره به حیاتش ادامه بده؟؟! اینها سئوالاتیست که شما دانشمندان قادر به پاسخگویی نیستید!!! شرمنده به مولی قصد تلخ کردن اوقاتتون و نداشتم ولی پیش اومد دیگه عذر میخوام! (3743336) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.