توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419758
۷۰ درصد از خاک عراق آزاد شده است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
وزیر خارجه عراق ضمن اشاره به اینکه ۷۰ درصد خاک این کشور آزاد شده است، گفت: عراق از مرحله بحران به مرحله پیروزی منتقل شده و داعش دیگر هیچ راه فراری ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق در سخنرانی خود در کنفرانس "گفتگوهای دریای مدیترانه" در رم گفت: عراق خط مقدم مبارزه با تروریسم است و این جنگ، جنگی جهانی است که در عراق آغاز نشده و هرگز در عراق نیز به پایان نخواهد رسید. ما از هیچ کشوری درخواست نیروی نظامی نکردیم بلکه سربازان غیور ما از عراق دفاع کردند. ما تنها خواهان حمایت سیاسی، رسانه‌ای و انسانی شدیم.

وی گفت: اختلاف نظر کشورها درباره تروریسم موجب دشواری در رسیدن به توافقی درباره همکاری علیه تروریسم شده است. برخی گروه‌هایی مثل جبهه النصره در سوریه را گروهی می‌دانند که برای آزادی‌اش می‌جنگد اما این گروه ارتباطش با القاعده را قطع کرد و سعی کرد با تغییر نامش افکار عمومی را فریب دهد اما تمامی این گروه‌ها یکی هستند و سیاست آن‌ها نیز تجاوز به حقوق بشر است.

الجعفری گفت:  عراق امروز توانست پیروزی‌های زیادی را در مناطق مختلف رقم بزند. وزارت خارجه عراق نیز دیپلماسی مقابله با تروریسم را به نیابت از جهان در پیش گرفته و تأکید دارد که عراق یا اسلام مسئول به وجود آمدن داعش نیستند.

وی تأکید کرد: نیروهای ما ۷۰ درصد خاکمان را از وجود داعش پاکسازی کردند. داعش دیگر هیچ گذرگاه مرزی ندارد و میزان جذب تروریست‌های خارجی به ۶۰ درصد کاهش یافته است.

الجعفری تأکید کرد: ما از زمانی که برای عملیات موصل برنامه‌ریزی می‌کردیم به مرحله ما بعد آزادی نیز توجه داشتیم. برنامه ما سه محور داشت؛ اول مقدمه سازی برای آزادی موصل، ورود به جنگ و عملیات پاکسازی و مرحله سوم مابعد آزادی موصل.
 
کلمات کلیدی : ابراهیم جعفری+موصل+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.