نظر منتشر شده
۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 151755
اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۱۱
سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد: این سازمان در چارچوب اجرای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها، ضمن ارسال پیامک از طریق شماره اختصاصی ۳۰۰۰۲۵ به تعدادی از سرپرستان خانوارها ، از آنان برای انصراف از دریافت یارانه دعوت کرده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سازمان هدفمندسازی یارانه ها تصریح کرده است : ضروری است همه کسانی که پیامک سازمان برای آنها ارسال شده و همچنین کسانی که مبلغ مابه التفاوت فاز اول و دوم (۲۸۰۰۰ تومان) قانون هدفمند کردن یارانه ها برای آنها واریز نشده است تا دوازدهم اردیبهشت ماه الزاما به سامانه www.refahi.ir مراجعه کنند و از طریق کلید انصراف/ عدم انصراف، یکی از چهارگزینه موجود در آن را انتخاب نمایند.
شایان ذکر است مراجعه نکردن فرد به آن سامانه تا این موعد ، به منزله انصراف از دریافت یارانه تلقی خواهد شد.
 
محمد ناصر پورصالحی
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۲۳:۳۴:۱۶
آقایان سازمان هدفمندی یارانه ها بروند خجالت بکشند با این کاری که با مردم می کنند...؛ این دوستان یا از سایت خود خبر ندارند ـ که البته با این دسته گل های پی در پی ایشان بعید هم نمی باشد ـ و یا خبر دارند و مردم از همه جا بی خبر بیچاره را، با دون پاشیدن به سمت طعمه "انصراف" سوق می دهند که مصداق بارز کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد مردم می باشد... ؛ بنده در سه شنبه هفته قبل، از آنجا که اس ام اس آن سازمان را دریافت کرده بودم، به همین سایت مراجعه کردم تا گزینه عدم انصراف را ـ هم برای فاز اول و هم برای فاز دوم ـ انتخاب کرده و بعبارت روشن اعلام نمایم که به هیچ وجه حاضر به انصراف از دریافت یارانه نمی باشم...؛ مسیری که طی کردم به شرح ذیل بوده است؛ امیدوارم آقایان بتوانند توضیح دهند که مقصودشان چه بوده و "یکی از چهار گزینه موجود" را که اعلام کرده اند کجا می باشد...؛ 1ـ با مراجعه با سایت refahi.ir گزینه "انصراف/عدم انصراف" را انتخاب نمودم 2ـ بعد از این مرحله لازم است "کدملی/ شماره سریال شناسنامه/ کد پنج رقمی تصویر بالا" را وارد نمائیم، که این کار نیز انجام شد. 3ـ پس از این مرحله، از من خواسته شد تا تلفن همراه خود را اعلام نمایم تا کدی برای اینجانب ارسال شود برای مرحله بعد، که شماره تلفن خود را تائید نمودم 4ـ اس ام اس به شماره تلفن اینجانب ارسال و کد 59244 اعلام گردید، که این کد را در قسمت مربوطه وارد، و کلید تائید را برای رفتن به مرحله بعد زدم.
قاعدتاً پس از طی شدن 4 مرحله فوق، تازه در این مرحله می بایست "یکی از چهار گزینه مورد ادعای سازمان هدفمندی یارانه ها" انتخاب شود، اما در کمال تعجب و حیرت، آن سازمان محترم که ادب سرلوحه امورش می باشد با کمال احترام یک پیغام با این مضمون را مقابل دیدگان حیرت زده من قرار داد... "با تشکر، انصراف شما در سیستم ثبت گردید"... !!! کدام انصراف؟ من منتظر مرحله بعدی بودم برای اینکه عدم انصراف خود را اعلام نمایم نه انصراف خود را...؛ این حضرات پاسخ دهند که این چه روش دور از شأن و بی ادبانه ای است که با مردم دارند...؛ آیا اینجانب به عنوان شهروند، می بایست این رفتار را تحمل کنم؟ به کجا باید شکایت ببرم...؛ اگر این دوستان عزیز و دولت فخیمه صادق هستند ـ که انشاءالله باشند و هستند ـ چرا راه کاری برای اصلاح نگذاشته اند؟ ایشان به جای یک تصمیم غلط و بی پشتوانه و بی بوته، ابتدا مکانیسم صحیح را طراحی و بعد اقدام می کردند، تا برای یک موضوع ساده، یک ماه مردم را سر کار نگذارند... ظاهرا عمدی در کار است تا هر چند وقت یکبار، مردم را با چیزی مشغول کنند...؛ به هر حال، به جای این صحبت ها، دوستان سازمان هدفمندی یارانه ها، یک اطلاعیه مرحمت فرمایند و اعلام نمایند که برای رفع این مشکل بنده و امثال بنده می بایست چه اقدامی انجام بدهیم؟ امیدوارم راه و روشی اتخاذ کنند که همانجور که با یک کلیک اینگونه با من برخورد کردند، با یک کلیک، این اشتباهشان به مرحله قبل برگردد...؛ شما دوستان "الف" هم لطف کنید این موضوع را پیگیری کنید، این اشتباه سازمان را همان شب هم برای تابناک ارسال کردم و هم برای بخش اقتصادی خبرگزاری مهر، اما دریغ از یک پیگیری...؛ لطفا ضمن اینکه این پیغام را می گذارید، موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری فرمائید... سپاسگزارم (750654) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۰ ۱۳:۰۸:۵۷
روش بازگشت از انصراف دریافت کامل یارانه(کل مبلغ یارانه ) و بازگشت از انصراف دریافت واریزی مرحله دوم(۲۸۰۰۰۰ریال )
کلیه عملیات توسط بانک مربوطه و سرپرستی شعب همان بانک در قسمت کامپیوترو با ورود به وب سایت ebabk.refahi.irوانتخاب گزینه ثبت عدم انصراف انجام میگیرد.پس از ثبت عدم انصراف به شماره همراه ثبت شده در سیستم پیامکی که کد امنیتی انصراف مجددشما را از دریافت یارانه معرفی کرده است ارسال میگردد که در صورت انصراف مجدد باید این کد را وارد نمایید. (760266) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۴:۰۷
امیدوارم در سایت قرار دهید ، پدر بنده بازنشسته تامین اجتماعی با دریافت 445000 تومان حداقل حقوق است برای ما پیامک آمده ، آیا ما جزء اقشار مرفه که بالای 3000000 تومان درآمد ماهیانه دارند هستیم ؟؟
حتی استاندار اردبیل هم گفته اند که در ایت استان خیلس پیامک اشتباهی رفته و معلوم می شود که بانک اطلاعاتی دولت کامل و صحیح نیست ، لطفا تیتر مطلب را اصلاح کنید (750669) (moderator18)
 
فارسانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۱:۴۵:۰۷
نه بابا در مرحله اول گل کاشتند الان هم ول کن ماجرا نیستند مردم دیگه توانی ندارند لابد حالا میخواند بگند 99 درصدی که از یارانه ها انصراف ندادن موافق هدفمندکردن یارانه ها هستند (750750) (moderator18)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۷:۳۹:۰۲
به امثال من که موبایل ندارم چطوری پیام میدن؟
خیلی از مردم هستن که موبایلشون بنام خودشون نیست یا اصلا ندارن ویا شماره موبایلشون را به سیستم بانکی یا ستاد هدفمندی ندادن
این راه خوبی برای اطلاع رسانی نیست
یلکه بازار گرمی برای مخابراته که سیمکارتهای باد کرده را بفروشه (750802) (moderator18)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۸:۰۹:۳۳
بیچاره مردم که همیشه با سیاست خاصی تو زحمت می افتند و همیشه توپ تو زمین مردم هست. دولت در برنامه تلوزیونی گفت که اختیاری است. حالا به جای اینکه جواب دادن به منزله ی انصراف باشد، جواب ندادن به منزله انصراف است. ظلم پایدار نیست. به این مردم مظلوم ظلم نکنید (750828) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۸:۱۱:۱۹
وقتي به سايت مذكور وارد مي شوي امكان انجام هيچ كاري وجود ندارد وپس از وارد كردن مشخصات وزدن اينتر (يا تاييد) پيغام ميدهد " از سايت رسمي وارد شويد) (750832) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۸:۲۹:۵۷
بابا کشتید مردم رو با دادن چندر قاز پول. قطعش کنید بره هم خیال ما راحت بشه هم شما. (750858) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۸:۵۷:۱۳
برای کسانی که اشتباهاکلید انصراف رازده اند فرصت دوباره هست یا نه (750907) (moderator18)
 
اکبر
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۹:۳۴:۲۵
باسلام. تکلیف کسائی مثل ما که دانشجوی دکتری هستیم و خارج از کشور واسه فرصت مطالعاتی اومدیم چیه؟ تو سایت میشه رفت ولی ارسال کد به موبایل و وارد کردن اون دیگه چه صیغه ای هست. دانشجوی دکتری با هزار تا وعده ماهی 500 هزار شروع شد یه ریال که ندادن هیچ حالا میخوان یارنه مون روهم قطع کنن به سلامتی؟ (750954) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۰:۲۱:۵۰
این شیوه کاملا مغایر با حقوق افراد است. اگر این پیامک به دست افراد نرسیده باشد یا دقتی در آن نکرده باشند ممکن است حق این افراد ضایع شود. حتی ممکن است به تعدادی پیامک ارسال نشده و یارانه اشان قطع شود. از این دولت هر کاری بر می‌اید. شخص از کجا میتواند اثبات کند برایش پیامک نیامده؟ (751035) (moderator18)
 
ص ع پ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۱:۰۴:۳۷
براي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها پيشنهاد ميشود در اين مرحله يارانه ي 10قلم از16قلم کالاي مشمول يارانه شامل برنج.روغن.آرد. شکر.خدمات هواپيمايي.خدمات ريلي.خدمات پستي.آب.برق وفاضلاب بطورکامل حذف وبراي 6قلم کالاي باقيمانده يعني بنزين.نفت سفيد .نفت سياه.نفت کوره.گازوئيل وگازمايع درمرحله بعدبرنامه ريزي شود (751101) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۳:۵۵:۴۶
شاید کسی از این اطلاعیه مطلع نشود.

شاید در بیمارستان بستری باشد.

شاید گرفتاری های روزمره مانع دسترسی وی به سایت باشد.

شاید در سفر باشد.

شاید این هفته بیاید. شاید!

شاید تا آن هفته هم نیاید.

شاید تا سال دیگر هم نیاید.

شاید در نبود او ، خانواده اش با همین یارانه گذر زندگی می کنند.

شاید عدم مراجعه و قطع یارانه .... (751321) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۸:۳۰
یک خانم مسن که در سفر حج به سر میبرد و بعد از تاریخ دوازدهم اردی بهشت
وارد کشور میشود و هنوز به دلیل گرفتاری قبل از سفر و عدم آگاهی درست امکان دسترسی به سایت و وارد کردن اطلاعات برای عدم انصاف را ندارد تکلیفش چیست به هر حال در جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفری این موارد هم هست آیا به همین راحتی حقوقشان حذف میشود یا راه حلی هست ؟ (762487) (moderator18)
 
باقر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۴:۳۲:۴۶
با سلام
آمار اين آقايان و حرفهايشان كاملاً غلط است چون رئيس سازمان هدف مندي در برنامه صدا و سيما اعلام كرد براي كساني كه پيام ارسال نشده و مبلغ واريز نشده مشكل از بانكي است كه حساب را اعلام كرده ولي در اعلاميه جديد مي گويند كه اين افراد هم بايد به سايت مربوطه مراجعه و اعلام عدم انصراف نمايند.
براي من نه پيام آمده نه مبلغ مابه التفاوت ولي بايد در سايت اعلام انصراف ويا عدم انصراف نمايم. (752877) (moderator18)
 
ب- پ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۴:۵۰:۵۳
با سلام و خسته نباشید

احتراماً اینجانب زن سرپرست خانوار هستم ودارای دو فرزند دانشجو و مستاجر هم هستم و هیچ منزل شخصی ازخودم و زمین هم ندارم برایم smsآمده و عدم انصرافم اعلام کردم تکلیف بنده چیست (752911) (moderator18)
 
وحيده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۰۳:۵۶:۰۱
با سلام بنده اشتباهي گزينه انصراف زدم اگر تا 12 اين مشكلو حل نكنم يارانه ما قطع ميشه؟ چيكار كنيم لطفا ما را راهنمايي كنيد . (758143) (moderator18)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۹:۳۹
سلام دوستان

قابل توجه دوستانی که اشتباهی از یارانه انصراف دادن: (ویژه شهر تهران)

بنده هم اشتباهی انصراف دادم ولی موفق شدم اصلاحش کنم
فقط و فقط باید با مراجعه حضوری به دبیرستان البرز واقع در چهار راه کالج ستاد هدفمند سازی یارانه ها و ارائه کارت ملی نسبت به اصلاح اون اقدام کنید
البته میتونید شماره تلفن یا هر اصلاح دیگه ای هم که خواستید انجام بدید
فراموش نکنید فقط تا فردا 12 اردیبهشت وقت دارید. (762173) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۴:۳۲
با سلام
اینجانب مراحل ثبت عدم انصاف از دریافت یارانه را انجام دادم و پاسخ آمد که مورد بررسی قرار میگیرد یعنی چه چون از هر کس که پرسیدم جواب آمده ثبت گردیده ضمن اینکه بنده بیش از یکسال است که بیکار هم شدم و از راههای مختلف گذران زندگی میکنم . تکلیفم چیست ؟ (762498) (moderator18)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۰:۴۶
دیگه از این همه سردرگمی خسته شدیم (763147) (moderator18)
 
م . م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۲ ۰۸:۴۸:۴۵
این سایت refahi.ir باز نمیشود
2 روز ه باز نمی شور (763593) (moderator18)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۴:۴۲
بالاخره ما چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (764919) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۲ ۲۱:۱۱:۵۸
اگر مال بیت المال حق همه مردم حق ندارید از کسی رو قطع کنید (764930) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۵۹:۵۹
با این اقدام بی عدالتی حاکم میشه من که یارانم قطع بشه مجبورم بخاطر جبرانش از کسانی که یارانه میگیرنند گرانتر بفروشم (787699) (moderator18)
 
ساسان کردستانی
۱۳۹۱-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۱:۵۱
سلام
چطور فهمیدید ما غنی هستیم از ماشین شخصی نداشته یا کارخانه نداشته یا حساب بانکی که کمتر از 2میلیون تومان توش پول هست.
فقط مانده وادار به گدایی و تن فروشی مان بکنید.
عدالت !!! شوخی می کنید (849285) (moderator19)
 
کرمی
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۲:۳۷:۰۵
با سلام لطفا در خصوص ویرایش یارانه ها از مسولین پیگیری کنید. بنده برای یکی از بستگان که وضع مالی خوبی ندارد ثبت نام نموده ام و بعلت مشکلات سایت در روزهای اولیه تعدادشون رو یک نفر کم زدم الان هم مجبور شدم یارانه اون یک نفر رو خودم پرداخت کنم لطفا پیگیری کنید باتشکر (2146727) (alef-13)
 
فياضى
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۴:۵۲:۲۷
با سلام،بنده فرهنگى بازنشسته هستم ،طى تماسى كه ما در اعتراض به قطع يارانه با سامانه ى هدفمند سازى داشتيم به ما گفته شده شما چون در منطقه ى ٣زندگى ميكنيد وبه بيمارى هاى خاص ،،سرطان،ام اس و...مبتلا نيستيد وضع شما خوب است ويارانه به شما تعلق نميگيرد.آيا واقعاً اين دليل قانع كننده است؟آيا بايد به بيمارى صعب العلاج مبتلا شويم تا چهل پنجاه هزار تومان يارانه به ما داده شود؟اميدوارم پاسخ قانع كننده اى داده شود. (4426094) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته