نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332655
دفاع عجیب خواهرشوهر از عروس خانواده در دادگاه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
۲۵بهمن ماه سال جاری در اتاق شعبه ۲۶۸ دادگاه ونک جوی حاکم بود که تعجب قاضی را هم برانگیخته بود.

روی صندلی دو زن نشسته و مرد جوان در صندلی پشت سرشان ساکت سر به زیر انداخته و در حال تماشای این صحنه است. چهره‌ای خونسرد دارد و گاه عصبی می‌شود و به مبارزه می‌پردازد. همسر این مرد نیز در سکوت اشک می‌ریزد و زن دیگری به دفاع از وی پرداخته و رو به قاضی می‌گوید: من نمی‌گذارم فرزاد حق بیتا را بخورد. باید همه حقوق و مهریه‌اش را بدهد. مردی که دنبال خوشگذرانی‌هایش است همان بهتر که نباشد. سپس برمی‌گردد رو به مرد می‌گوید نمی‌گذارم او را اذیت کنی، ۱۰ سال در همه شرایط کنارت بود و حالا نه طلاقش می‌دهی نه سر زندگی‌ات هستی و نه حقوقش را می‌دهی دست از آزار دادن بردار!

با صحبت‌های این زن قاضی عموزادی آنها را دعوت به سکوت می‌کند و از زن جوان می‌خواهد فرصت دهد تا برادرش از خودش دفاع کند.

فرزاد ۳۵ ساله که توقع نداشت خواهرش به دفاع از عروس خانواده بپردازد گفت من و همسرم پزشک هستیم و در این مدت هیچ چیزی برای بیتا کم نگذاشته‌ام، حتی یک خودروی لوکس ۱۵۰ میلیونی برایش خریدم درحالی که او حتی گواهینامه ندارد و سوار هم نمی‌شود من زندگی‌ام را دوست دارم و طلاقش نمی‌دهم.

زن ۳۳ ساله که تاکنون در سکوت اشک می‌ریخت گفت: من و همسرم ۱۰ سال پیش به عقد هم درآمدیم و زندگی خوبی داشتیم ولی فرزاد هیچ توجهی به من نمی‌کند و اوقات فراغتش را با دیگران می‌گذراند و دائم در حال خوشگذرانی است. فرزاد هم که حرف‌های بیتا را می‌شنید گفت: من همسرم را طلاق نمی‌دهم و فقط ۵۰۰ میلیون تومان دارم که می‌توانم در قالب مهریه پرداخت کنم.
در این لحظه خواهر شوهر بیتا نیز به دفاع از عروس‌شان رو به قاضی گفت: برادرم به زنش ظلم کرده. این حق بیتا نیست. من نمی‌گذارم فرزاد او را بازی دهد و حمایتش می‌کنم. فرزاد حتی از ترسش همه دار و ندارش را به نام مادرمان زده. من خودم یک زنم، نمی‌گذارم حق او پایمال شود. این رسم زندگی ۱۰ ساله نیست. آنها هر دو تحصیلکرده هستند و از شرایط مالی بسیار خوبی برخوردارند و جایگاه اجتماعی خوبی دارند ولی فرزاد بی‌انصافی می‌کند، اگر قرار نیست او را طلاق دهد با آرامش کنار هم زندگی کنند ولی او این را هم قبول ندارد. قصدش فقط اذیت کردن بیتا است.

قاضی حسن عموزادی با شنیدن اظهارات این خانواده، رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد تا رأی را صادر کند این درحالی است که مهریه زن جوان ۱۱۴ سکه بهار آزادی است.
منبع: روزنامه ایران
 
کلمات کلیدی : طلاق، دادگاه
 
تحسین
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۰۹:۵۰:۵۷
فقط ۵۰۰ میلیون تومان دارم که می‌توانم در قالب مهریه پرداخت کنم.
مهریه زن جوان ۱۱۴ سکه بهار آزادی است.
این دو با هم در تناقض است لیکن دفاع شجاعانه شیرزن ایرانی اصیل باعث غرور است که عدالت را فدای قرابت فامیلی نکرد و مقتدرانه حرف دلش را زد.
درود بر شیرزنان شجاع ایران زمین و همه فارسی زبانان در کل دنیا
سرکار خانم محترم در واقع حمایتت از عدالت نشانه شخصیت اصیل شماست (3551776) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۲۲:۱۷:۴۲
پس این پزشکها می نالیدن که تازه تو 35 سالگی شروع بکار میکنند
این اقا و زنش که دو پزشک معمولین تو سی و پنج سالگی چند میلیارد پول دارن که قطعا ارث میراث نیست و درامد پزشکیه

رتبه اول ریاضی فیزیک تو ایران بره سرکار ماهی دو میلیون بهش میدن (3552789) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۳:۲۴:۴۵
این عدد چند میلیارد را از کجا آوردین؟؟ اگر توقع داری یک زن و شوهر پزشک در فقر و تنگناهای مالی باشند آدم جالبی هستید. درآمد حرفه‌های مختلف تابع عرضه و تقاضا است. آیا می‌دانید که بزرگترین نوابغ ریاضی دنیا و فیزیکدانان برجسته نه به اندازه یک پزشک متخصص که حتی به اندازه یک نرس هم حقوق نمی‌گیرند؟؟ آن هم در کشورهای پیشرفته جهان!!! (4013128) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۰:۴۹:۵۶
وجدان فراتر از روابط خانوادگی است. (3551868) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۸:۵۵
درستش همينه ،ادم بايد از حق دفاع كنه نه از،نسبت! (3551928) (alef-3)
 
خورشید
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۰:۰۲
افرین به کسی که دفاع از حق حقانیت می زند در هر سمتی ویا در هر مقامی که این روزها همه ما یه جورهایی گم کردیم ای کاش دولت مردان ما هم از شما شیر زن یاد بگیرند بجای گناه این وضعیت بد را مخصوصا برای جوانان ما رو به گردن این اون انداختن به دفاع از مردم کاری می کر دنند شیری که خوردی حلالت باد (3552206) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۸:۱۲
شاید خواهره فهمیده که برادرش گیر یک نخاله خیابانی افتاده بنابراین برای حفظ زندگی برادرش تلاش می کند (3552695) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۲۱:۰۸:۲۹
به نظر من این گونه دفاع هیچگونه عجیبی ندارد چون این خواهر دلسوزانه دارد از برادرش حمایت می کند تا عاقلنه به زندگی که در شانش است برگردد چون در خوشگذرانی ها هیچ نقطه مثبتی نیست زنان ولگرد مردان ولگرد ومواد ومشروب وهر بدی که امکانش باشد بنابراین دفاع ان خانم از حریم زندگی برادرش می باشد (3552712) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.