توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492054
تجهیز هوانیروز به بالگردهای جدید شرکت پنها
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰

رسانه انگلیسی در گزارشی به تلاش‌های شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران و افتتاح اولین پایگاه هوانیروز سپاه اشاره کرد.

به گزارش فارس، اولین پایگاه رسمی هوانیروز سپاه با نام سیدالشهدا (ع) چندی قبل با حضور «سردار حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه و «سردار محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه در شیراز افتتاح شد.

به گفته مقام‌های ایرانی ، این پایگاه ظرفیت پذیرش بیش از ده‌ها بالگرد را دارا بوده و با استفاده از جدیدترین فن‌اوری‌های روز جهان ساخته شده است.

گفته می‌شود که حوزه عملیاتی پایگاه هوانیروز سیدالشهدای سپاه در استان‌های فارس، هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر و کهکیلویه‌و بویراحمد است.

وبگاه انگلیسی «شفرد میدیا» ویژه امور هوانوردی در تازه ترین مطلب به تاسیس پایگاه مزبور پرداخت و نوشت: پایگاه هوایی «سید الشهدا» به طور رسمی در چهارم جولای با نشست بالگردی در محوطه آن به طور رسمی افتتاح نشست.

شفرد میدیا در توصیف این رویداد نوشت: این مراسم تقریبا 18 ماه بعد از تاسیس هوانیروز سپاه پاسداران ایران به دستور «آیت الله خامنه‌ای» فرمانده کل قوای ایران رخ داد و دو روز بعد از تاسیس این پایگاه هوایی یگان هوا نیروز سپاه سه فروند بالگرد «بل-214 ای» و یک بالگرد «بل-206 بی» را از شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (PANHA ) دریافت کرد.

این رسانه با اشاره به تلاش شرکت پهنا نوشت: بالگردهای بل- 214 در جریان نبرد ایران و رژیم وقت عراق آسیب‌های جدی دیدند اما شرکت پنها با تهیه بدنه هواپیما شروع به ساخت مجدد بالگردهای جدید بل-214 نمود به طوری‌که این شرکت موفق شد در سال 2013 و 2015 دو فروند از این بالگردها را تکمیل کند و در سال 2016 نیز سومین بالگرد بل-214 را ساخت.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه بر بالگردهای بل -214 که به نام مستعار «اصفهان» و با استفاده از مواد و قطعات برجا مانده بازسازی شدند، شرکت پهنا بدنه و سازه بالگرد بل-206 را به طور کامل تولید کرد . البته ایران بخش‌های دیگر مورد نیاز این بالگردها را از طریق تامین کنندگان قطعات در خارج و بازار سیاه تهیه کرد.

شفرد میدیا در بخش دیگر نوشت: بر اساس تصاویر ماهواره‌ای پایگاه جدید هوا نیروز سپاه گنجایش پذیرش 14 بالگرد را دارد و مجهز به آشیانه‌ بزرگ برای پذیرش 6 تا 12 بالگرد برای پارک در داخل آن و نیز آشیانه نگهداری بالگرد با ظرفیت حداکثر 8 فروند را دارد.

در خاتمه این گزارش آمده است: برنامه‌های ایران در این پایگاه پذیرش از انواع بالگردهای  AH-1J، بل-214، بل-206 بی و Mi-171برای پشتیبانی از تانک‌های تی -72 و عملیات ضد تروریستی و حمایت از نیروهای زمینی سپاه در جنوب شرقی ایران و غیره است.
کلمات کلیدی : بالگردهوانیروز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.