توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452959
توضیحات قالیباف درباره مترو میدان ولی‌عصر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۶
به گزارش مهر، محمد باقر قالیباف، عصر امروز در حاشیه افتتاح ایوان انتظار میدان ولی عصر (عج) تهران در جمع خبرنگاران تصریح کرد: این ایستگاه در واقع یک مجموعه چند کاره ای است که در یکی از بهترین میدان های شهر ایجاد شده است؛ چرا که میدان ولی عصر (عج) در کل شهر شناخته شده است و علاوه بر آن به مرکز تقاطع دو خط مهم مترو نیز تبدیل شده است.وی تصریح کرد: هم اکنون خط سه مترو به عنوان طولانی ترین خط مترو تهران با مسیر شمالی و جنوبی از ایستگاه میدان ولی عصر (عج) عبور می کند و در کنار آن خط شش که از جنوب شرق به شمال غرب تهران می رود نیز در این میدان ایستگاه دارد؛ از این رو عبور دو خط مترو این فرصت را ایجاد کرد تا طراحی ویژه ای برای میدان ولی عصر (عج) داشته باشیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه «میدان شهری ولی عصر (عج) با حدود 45 هزار متر مربع زیر بنا، در چندین طبقه احداث شده است» تاکید کرد: این پروژه هم کار دسترسی دو خط مرکزی مترو شهر را انجام می دهد و هم فرصت بزرگ اجتماعی و فرهنگی برای تهران فراهم کرده است.

قالیباف از برنامه ریزی برای نصب یک نماد شهری در ایوان انتظار میدان ولی عصر (عج) خبر داد و گفت: پیش بینی های فنی لازم برای نصب این نماد صورت گرفته اما نیاز است که برای این کار مسابقه بین المللی با خضور هنرمندان و طراحان داخلی و خارجی با موضوع انتظار برگزار شود.

به گفته شهردار تهران هم اکنون مترو از حالت صرف حمل و نقلی خارج شده و ایستگاه های مترو و مخصوصا ایوان انتظار میدان ولی عصر (عج) به یک مرکز اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح گالری و مرکز فرهنگی ایوان انتظار، تاکید کرد: این فضا می تواند محل برپایی نمایشگاه و فعالیت های فرهنگی برای هنرمندان باشد؛ البته امروز افتخار داریم تا این کار هنری را با حضور بهترین فرزندان شهر از مدرسه استثنایی نظام مافی افتتاح کنیم؛ عزیزانی که معلولیت جسمی دارند اما نشان داده اند در حوزه هنر می توانند کارهای بی نظیری را انجام دهند

قالیباف در پاسخ به سوال دیگری درباره طراحی ایرانی – اسلامی این پروژه، تاکید کرد: در ایوان انتظار میدان  ولی عصر (عج) هنوز پیکره ها و مجموعه هایی وجود دارد که در آینده می توان طراحی های مناسبی برای آن انجام داد اما مجموعه ایستگاه های مترو و خصوصا ایوان انتظار میدان ولی عصر (عج) با فرهنگ و هنر ایرانی طراحی شده است.

شهردار تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره سهم فضاهای فرهنگی در ایوان انتظار حضرت ولی عصر (عج) ، ابراز داشت:  اینجا یک میدان بزرگ شهری است و ما اصلا به آن نگاه اقتصادی نداریم. ایوان انتظار حضرت ولی عصر (عج) همانند چهار راه ولی عصر (عج) در ابعاد بزرگتر و مناسب تر برای موضوعات فرهنگی، هنری و اجتماعی است و در چنین جایی هرگز قصد واگذاری برای فعالیت تجاری را نداریم.
 
کلمات کلیدی : مترو، قالیباف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.