توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456955
دروغ سیزده علیرضا منصوریان؛ پرسپولیس برنده دربی شد!
بخش ورزشی الف، 7 فروردین 96
سرمربی تیم فوتبال استقلال که سال گذشته را با نوسانات زیادی پشت سرگذاشت و تا آستانه کنار گذاشتن از هدایت این تیم هم پیش رفت حالا برای سال جدید دو آرزو دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
به گزارش مهر، علیرضا منصوریان ایام پر فراز و نشیبی را در استقلال گذراند. وی که با پشت سر گذاشتن یک دوره موفق در نفت تهران با فشار هواداران استقلال به وزیر وقت ورزش بعنوان سرمربی استقلال انتخاب شد و کارش را آغاز کرد، نقل و انتقالات پر رفت و آمدی را با آبی پوشان سپری کرد. تیم او فصل شانزدهم را خوب آغاز نکرد و فشارهای جانبی بر وی زیاد شد.

ادامه فعالیت علیرضا منصوریان در استقلال به مو رسید اما پاره نشد. او با یک تغییر رویکرد در استقلال توانست همه فشارهای داخلی و خارجی را دریبل کرده و باز هم تبدیل به همان مرد محبوب سکوهای استقلال شود.
گفتگویی با حال و هوای ویژه نوروز با سرمربی جوان آبی ها انجام داده ایم که می خوانید:

* سال ۹۵ برای علیرضا منصوریان چطور گذشت؟
- سال های خدا همه خوب هستند. این عمر ماست که می گذرد و بستگی به ما دارد که از این عمری که خدا به ما داده چطور استفاده کنیم.

* از این فرصت خوب استفاده کردید و مقطع سال ۹۵ را با موفقیت سپری کردید؟
- من همیشه تلاش خودم را می‌کنم و راضی هستم به رضای خدا. آنچه خداوند برای من و خانواده ام در سال ۹۵ رقم زده بود هم خوب بود. مثل همیشه سپاسگزار و شکرگزار خدای منان هستم.

* هدف و آرزوی شما در سال ۹۶ چیست؟
- برای سال ۹۶ یک هدف ورزشی دارم و یک هدف شخصی و خانوادگی. هدف ورزشی‌ام پیشرفت در کار مربیگری است و این که با استقلال موفقیت‌های بیشتری کسب کنم و بتوانم هواداران را راضی کنم. آرزوی غیر ورزشی‌ام هم این است که خانواده‌ام در کمال آرامش و سلامت باشند و سال کم دغدغه، کم استرس و از آن مهمتر با دل شادی را پشت سر بگذارنند. البته این آرزوی من برای همه مردم عزیز و شریف ایران است.

* بهترین عیدی که تا به حال در زندگی تان گرفته اید و در ذهن تان نقش بسته چه بوده و از چه کسی گرفته اید؟
- عیدی همیشه خوب و خاطره انگیز است. الان هم اگر از شخصی عیدی بگیرم خوشحال می شوم. حافظه‌ام آنقدر خوب است که همه عیدی‌هایی که از بچگی تا به حال گرفته‌ام را یادم مانده است. هم عیدی گرفتن را دوست دارم و هم عیدی دادن را. اما این روزها در شرایط سنی هستم که باید بیشتر عیدی بدهم.

* به کدام سین از هفت سین بیشتر علاقه دارید؟
- هفت سین کلا دوست داشتنی است و من به تک تک متعلقات سفره هفت سین علاقه دارم. اما از آنجایی که سبزه نماد طبیعت و سرسبزی است جایگاه ویژه تری پیش من دارد. البته ماهی سفره هفت سین را هم خیلی دوست دارم. چون ماهی هم به نوعی نماد زندگی است.

* عید امسال جای چه کسی خالی بود؟
- متاسفانه در سال ۹۵ افراد زیادی را از دست دادیم. از دوستان ورزشی تا هنری و سایر دوستان و آشنایان. اما فکر می کنم فقدان مرحوم منصور پورحیدری یک ضایعه جبران ناپذیر در فوتبال بود. جای منصورخان پورحیدری در عید امسال حسابی خالی است.

* اهل سفر هم که هستید؟
- اهل سفر نیستم بلکه عاشق سفر هستم. آن هم با خانواده. حیف که در فوتبال شما فرصت زیادی برای سفر رفتن ندارید. ولی من از هر فرصتی برای سفر رفتن با خانواده استفاده می کنم.

* در سال ۹۵ خبر عجیبی در مورد خودتان شنیدید؟
- خبر عجیب و دروغ که تا دلتان بخواهد شنیدم.

* یکی از آنها را بگویید.
- تعداد بالاست. ولی از این سئوال بگذرید. نمی خواهم خیلی به گذشته ها فکر کنم.

* خاطره با مزه ای از ایام نوروز دارید که برای ما نقل کنید؟
- خاطره های عید معمولا با مزه نیستند. همه اش دید و بازدید های پشت سر هم و بعضا حوصله سربر. آنهایی را که یک سال یک سال نمی بینیم باید طی دو سه روز چند بار چند بار ببینیم. خاطره های عید بیشتر استرس زا هستند تا با مزه.

* با کسی قهر هستید که دوست داشته باشید آشتی کنید؟
- من با کسی قهر نیستم اما دوست دارم اگر کسی هست که با من قهر باشد یا کدورتی از من داشته باشد کدورت را کنار بگذارد. بهرحال عید بهار دلها هم هست و باید دلها هم در کنار خانه ها تکانده شوند. من به «دلتکانی» بیشتر از «خانه تکانی» اعتقاد دارم.

* بهترین روز سال ۹۵ برای شما کدام روز بود؟
- دو روز. اول روز نوزدهم بهمن که توانستیم السد را در تهران ببریم و به لیگ قهرمانان آسیا راه یابیم و دومین روز خوب من هم بیست و چهارم بهمن بود که خب دیگه.... (با خنده ای معنی دار ادامه می دهد) لازم است یاد آوری کنم روز دربی را؟

* بهترین اتفاق سال ۹۵ که برای شما افتاد چی بود؟
بهترین اتفاق برای من در سال ۹۵ این بود که سالی خوب و موفق را در کنار خانواده ام پشت سر گذاشتم.* دروغ سیزده ...
- پرسپولیس برنده دربی شد!

 
 
کلمات کلیدی : علیرضا منصوریان+تیم فوتبال استقلال+پرسپولیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.