توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476052
آغاز شمارش معکوس برای آزادسازی کامل موصل
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۰
ارتش عراق از ساکنان منطقه قدیمی موصل که همچنان تحت تسلط داعش هستند خواسته تا محله‌ی خود را فورا ترک کنند و به گذرگاه‌های امن بروند؛ هشداری که به معنای آغاز شمارش معکوس برای عملیات نهایی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المنار، اداره تبلیغات جنگ وابسته به ارتش عراق در بیانیه‌ای از اهالی محله‌های «الزنجیلی»، «الصحة الأولی»، «باب سنجار»، «الشفاء»، «الفاروق» «رأس الکور»، «میدان»، «باب الطوب» و «باب جدید» که بخش قدیمی شهر محسوب می‌شود خواست تا محله‌های خود را فورا ترک کنند و به سمت گذرگاه‌های امن بروند.

در این بیانیه آمده است: برای تکمیل آزادسازی بقیه مناطق موصل از ساکنان بخش قدیمی می‌خواهیم تا همگی محله خود را ترک کنند و به سمت گذرگاه‌های امنی که برایشان تعیین خواهد شد بروند. راهنما، محافظ و وسایل حمل و نقل در انتظار شما خواهند بود تا شما را به مکان‌های امن برسانند.

در این بیانیه هم چنین آمده است که نیروهای مسلح در همه مناطق غرب مصول به طور کامل داعش را نابود کرده‌اند و تنها تعداد کمی از تروریست‌ها باقی مانده‌اند که سعی دارند با جان غیر نظامیان بازی کنند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

در طول روزهای گذشته نیروهای عراقی در منطقه قدیمی موصل به منظور آغاز حمله‌ای گسترده جهت آزادسازی کامل شهر از چنگ داعش جمع شده‌اند. نیروهای عراقی در میان هزاران غیرنظامی در کوچه تنگ و باریک که خودروهای نظامی نمی‌توانند وارد آن شوند، مستقر شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : آزادسازی کامل موصل+سوریه+داعش+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.