توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496456
آيا شما هنوز زامبي نشده ايد؟
بخش تعاملی الف - حمید نجف
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵


امروز قصد ندارم زياد مصدع اوقات عزيزان شوم، مي دانم كه در اين بازار آشفته سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي همه درگيريد.

اين روزها بعضي از سياسيون و سرمايه داران و حتي رانتخواران درگير كابينه اند، بعضي براي ماندن دست و پا مي زنند و برخي براي آمدن، احزاب و گروه هاي سياسي هم الحمد ا... هيچ سهمي نمي خواهند، اين رفت و آمدها و لابي ها هم صرفا براي احوال پرسي و تبريك به رئيس جمهور صورت مي گيرد، شما زياد جدي نگيريد.

بعضي از هنرمندان و سلبريتي ها هم به خود مشغولند، دسته اي در جستجوي برند هاي جديد پوششي و آرايشي كه خدايي نكرده از بقيه عقب نيفتند و گروهي هم به دنبال شناسايي و جذب هنرمندان آينده. ورزشكاران هم در دنياي خود سرگرمند و به لطف برادران عزيز دلال مشغول عقد قرار داد و ...

مردم هم همچنان در خود مي لولند و به دنبال كسب روزي با خود درگيرند، مالك، مستاجر را تركه مي كند و كارفرما، كارگر را، ملت اين روزها تقريبا دو دسته شده اند، طبقه مرفه بي درد و ضعيف بي غم، طبقه متوسطي نداريم اينكه مي بينيد اكثر كارشناسان اقتصادي از طبقه متوسط سخن مي گويند بيشتر براي دلخوشي سياسيون است شما باور نكنيد.

اگر جايي هم ديديد كه شخصي خود را جزو طبقه متوسط معرفي مي كنه بهش شك كنيد، اين آدم ها معمولا دو دسته هستند يا جزو طبقه اشرافي هستند و براي فرار مالياتي و بيم قطع يارانه، خود را در اين طبقه جا زده اند يا اينكه جزو طبقه ضعيف هستند و براي كلاس گذاشتن و حفظ آبرو اين خالي را مي بندند.

به هر حال در اين شهر فرهنگ همه به نوعي درگيرند، در گوشه اي از شهر گوسفندي را قبل از ذبح آب مي دهند و در طرفي ديگر گلوي دختركي تشنه را در حين آب خوردن مي فشارند و او را خفه مي كنند. در جايي پدر ناتني به دختر هفت ساله خود، هفتاد بار تجاوز مي كند و در گوشه اي ديگر طفل معصومي قرباني افكار پليد پدر بزرگ خود مي شود. در جايي سارق بي وجدان كودك معصوم هشت ماهه را همراه با خودرو پدر مي ربايد و آن را در كناري ديگر رها مي كند تا از گرما و تشنگي جان دهد و در سويي ديگر ... بماند.

رسانه هاي ما هم بعضا به جاي انعكاس چالش ها سرگرم رفع و رجوع مشكلات مالي خود و [...] سر پوش گذاشتن بر ناكارآمدي آنان هستند. در اين شهر آتناها و بنيتاها، كيميا مي شوند و ما همچنان سرگرم خوديم، فعلا براي ما منافع شخصي ارجحيت دارد، همچنان توصيه عمه، خاله و خانباجي ملاك عزل و نصب هاي ما است.

ما به بيماري بدي گرفتار شديم، يك بيماري واگير دار كه با سرعت زيادي در حال شيوع است. اين نوع بيماري كه ميكروب آن بعضا از طريق لقمه حرام به بدن سرايت مي كند مي تواند به سرعت روي سلول هاي عاطفي مغز تاثير بگذارد، بيمار پس از چند ماه از فردي متواضع و مهربان به انساني پرخاشگر و حريص تبديل مي شود. اين بيماري گاهي افراد مسن با سنين بالاي 90 را هم تحت تاثير قرار مي دهد و به سادگي يك پيرمرد دوست داشتني را به شيادي جنايتكار تبديل مي كند.

اين بيماري به تدريج فرد را زامبي مي كند اما زامبي از نوع ايراني چرا كه اين بيماري تاثيري در ظاهر افراد ندارد فقط از باطن بيمار را مبتلا مي كند. يكي از نشانه هاي اين بيماري اين است كه فرد زير بار بيماري خود نمي رود و نسبت به پذيرش آن سر باز مي زند. آيا شما هنوز زامبي نشده ايد؟
 
کلمات کلیدی : حمید نجف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.