نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 146256
مسئول سایت تریبون مستضعفین در گفتگو با الف:
اشتباه نکردیم، پس عذرخواهی نمی کنیم
بخش سیاسی الف، 19 اسفند 90
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۹
سایت «تریبون مستضعفین» روز پنجشنبه هفته گذشته در آستانه انتخابات مجلس بدون اطلاع قبلی به گردانندگان آن فیلتر شد. در حالی که هنوز دلایل فیلتر شدن این سایت برای مسئولان آن مشخص نیست. رسانه ها دلیل این مساله را انتقاد از یک چهره سیاسی مطرح عنوان کردند.

محمد صالح مفتاح، مسئول سایت «تریبون مستضعفین » در گفتگو با الف، در خصوص فیلترینگ سایت توضیح داد: هفته گذشته شب انتخابات و بدون اطلاع قبلی سایت فیلتر شد که البته نه احضاریه ای برای سایت فرستاده شده بود و نه از قبل این مساله به مسئولان آن اعلام شده بود.

مسئول سایت تریبون روند برخورد با رسانه ها و به خصوص رسانه هایی که در فضای مجازی فعالیت می کنند را «اشتباه» توصیف می کند و تاکید می کند که «ما برای عذر خواهی مراجعه نمی کنیم چون اشتباهی مرتکب نشدیم».

فیلترینگ تریبون در حالی اتفاق افتاد که این سایت در مرکز ساماندهی ثبت شده و مشخصات آن نیز در اختیار دادستانی و سایر نهادها هست.

مفتاح می گوید: حتی اگر بخواهیم مساله سایت را پیگیری کنیم نمی دانیم باید به کجا مراجعه کنیم، زیرا پس از پرس و جو مشخص شد که این مساله از طریق کار گروه تعیین مصادیق مجرمانه اتفاق نیفتاده و دادستانی برای فلیترینگ به طور مستقیم وارد عمل شده و البته دبیرخانه کارگروه نیز اقدام دادستانی را به دلیل مطلبی که در خصوص آقای لاریجانی بر روی خروجی سایت قرار گرفته شده بود،اعلام کرد.

مدتی قبل نیز سایتهای دیگری با فیلترینگ با دستور دادستانی مواجه شده بودند هم اکنون مجددا فعالیت خود را آغاز کرده کرده اند؛ سایت تریبون همچنان بلاتکلیف است.

«هنوز مشخص نیست برای رایزنی باید به کجا مراجعه کنیم اما باید یادآور شد که این رویه ای اشتباه است که به این ترتیب سایتها بدون طی مراحل رسمی و قانونی فیلتر می شوند و بعد از آن مسئولین سایت مراجعه می کنند و پس از یک عذر خواهی و تعهد برای انتقاد نکردن! این مساله رفع می شود».

مفتاح تاکید می کند که رسانه ها برای فعالیت نیازمند امنیت اند،این رویه برای ممانعت از انتقاد روش درستی نیست و قطعا ما برای رفع فیلتر اقدام نمی کنیم تا روال قانونی آن یعنی احضار رسمی صورت بگیرد.

«من به روند برخورد با رسانه ها معترضند و این مساله سبب ایجاد خلع بین مردم و رسانه و البته ایجاد فضای بی اعتمادی می شود و مردم نیز احساس می کنند که رسانه های اصولگرا و حزب اللهی حرف آنها را نمی زنند و این مانعی برای بیان حقیقت می شود.

ما رسانه ای محدود بدون پشتوانه سیاسی هستیم و از طرفی نیز قوه قضاییه که باید حامی آزادی باشد نباید تبدیل به نهادی برای محدود کردن آزادی شود، پس این روند باید تغییر کند».

سایت تریبون سه روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد.این سایت در حالی به خانواده برزرگ رسانه ای پیوست که موسسان درآن زمان به این نتیجه رسیدند که فضای رسانه ای بیش از پیش نیازمند رسانه های مستقل بودند.

در آن زمان «جنبش دفاع از حقوق مستضعفین» اعلام موجودیت کرد که خط مشی آن آگاه سازی در برابر جریان فتنه بود و در همان سال نیز به صورت تخصصی به موضوع فتنه می پرداخت.

پس از فروکش کردن التهابات سال ۸۸ این تریبون نیز به صورت رسانه مستقل خبری کار خود را ادامه داد و پروژه «از انتخابات تا انتخابات» را در دستور برنامه های خود قرار داد.

این سایت پیش از این یک تذکر به دلیل درج مطلبی در خصوص فیلترینگ دریافت کرده بود.
 
مهر
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۰:۱۲
متاسفانه قوه قضائیه به جای برخورد با عاملین فساد و جنایت که همه می شناسیمشان و این چند روز ه اسمشان خیلی برده شده است رو به تخریب و فیلتر کردن سایت هایی همچون همین سایت دارد که دست به افشاگری های و اطلاع رسانی های مناسبی می کنند.
کاش آن سعه صدر درباره آن اقایان به این موضوع باز می گشت
نمونه دیگر آن بازداشت مدیر مهر بود که با ضمانت آن هم آزاد شد
قوه قضائیه شما رو به بهشتی مظلوم قاطع باشید به خصوص در برخورد به متخلفان ابزرگ که این امرباعث دلگرمی محرومین می شود (696114) (moderator22)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۰۹:۰۷:۴۹
کدوم افشاگری ؟ مزدور رسانه ای رو که افشاگر نمی گن ! اگر حسن نیت دارند چرا فقط در مورد مخالفانشان افشاگری می کنند . این اسمش افشاگری نیست تخریب گری هست این اقایان که به آزادی رسانه ها معتقد هستن به آزادی رسانه های اصلاح طلب هم معتقدن یا اون ها خارج از محدوده آزادی هستن ؟ مشکل این هست که ما حقیقت مسائلی مثل آزادی رو بر اساس منافع خودمون تعبیر و تفسیر می کنیم (697031) (moderator18)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۱۰:۴۳:۰۹
به هر حال هر چی میگن، کسی حق نداره جلوی نشر عقاید دیگران را بدون دلیل قانونی بگیره. (697208) (moderator18)
 
یک آزاداندیش
۱۳۹۰-۱۲-۲۱ ۰۱:۳۸:۵۵
اگه این فیلترینگ در مورد دیگران و کسایی که نظرشان با تریبون متفاوت است، صورت پذیرد باز هم، همین حرف را می زنید؟
مطمئناً خیر... (698633) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۰:۱۲
ماشالله قوه قضاییه در فیلتر کردن سایت های حزب اللهی خیلی دقیق و به موقع و انقلابی عمل می کند !!!
امید است این رویه اصلاح شود (696168) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۴:۲۱:۱۴
این رویه ناصواب در برخورد قاطعانه قبلی با رسانه های اصلاح طلب نیز مشاهد می شد. حالا نوبت گویا برگشته است (696218) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۴:۰۲:۳۲
با عرض سلام و احترام، خواهشمنداست در بازنشر زندگی آسمانی سردار حبیب الله افتخاریان معروف به ابوعمار (دانشجوی شهیدی که درکاب امام در نوفل لوشاتو فرانسه بود و حتی بعد از ورود امام به ایران، این شهید را برای آوردن خانواده اش از فرانسه فرستاده بود) یاری مان دهید.
با سپاس فراوان/ به امید شفاعت شهدا

به بهانه بیست و هفتمین سالروز شهادت ابوعمار؛
27 سال در فراق ابوعمار: قنداقه دخترم را بگذارید روی تابوتم؛ مطمئنا من و دخترم هرگز یکدیگر را نخواهم دید
http://www.razmandeshomal.ir/showpost.asp?id=4763

لینک دانلود مداحی منتشرنشده و بسیار زیبای آهنگران در رثای شهادت ابوعمار
http://www.razmandeshomal.ir/showpost.asp?id=4764 (696201) (moderator22)
 
مینو
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۸:۵۷:۲۲
متاسفانه روز به روز فضا های اینترنت بویژه فضاهای مجازی تنگ تر وتنگ تر میشود ودسترسی به سایتها بخصوص سایتهای سیاسی اجتماعی با مشکل روبرو میشویم (696477) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۰۹:۱۰:۰۷
هر چی سایت دانلود هم بوده فیلتر شده
غیر از سایت‌های پولی داخلی که باید بررسی شود علت این موضوع چیست؟ (697033) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۱:۰۶:۰۸
اخه چرا فضاهای مجازی را اینقدر با نگاه های تنگ نظرانه محدود می کنید سعی کنید همیشه استانه تحمل خودتان را بالا ببرید

(696633) (moderator18)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۳:۳۵:۱۴
قوه قضاييه به معناي واقعي كلمه بايد قوه عدالت باشد تا مردم و روح جامعه همواره آرامش داشته باشد و به قواي كشور اعتماد راسخ داشته باشند. (696793) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۱۱:۱۶:۰۲
چرا از آن هایی که حرفشان به جایی می رسد، کسی برای تعیین یک معیار ملاک آبرومندانه و در عین حال خداپسندانه برای تعریف جرم و نحوه برخورد با جرم قدم برنمی دارد؟ (697305) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۱۱:۱۸:۳۱
آقا این ازادی بیان خیلی خوب است٬ اگر منحصر به ما باشد. امثال ایشان از حقوق سایرین هیچ دفاعی نکرده اند و اجازه داده اند که اشتباه تبدیل به رویه شود و وقتی این رویه گردن ایشان را گرفت٬ وا اسفا سر می دهند و از بدیهی ترین اصول عدالت اجتماعی سخن می گویند و طرفدار آزادی بیان می شوند٬ انگار نه انگار که قبل از فیلتر شدن سایت ایشان٬ هیچ مشکلی هرچند کوچک وجود داشته است. (697313) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۲۳:۵۶:۴۹
لطفاً درمورد شرح وظایف شورای عالی فضای مجازی اطلاع رسانی کنید

آیا از این بعد فیلترینگ زیر نظر این شورا خواهد بود؟
آیا امکان داره کمی از شدت این فیلترینگ آزار دهنده کاسته بشه و به شعور مردم احترام گذاشته بشه و بازار انواع و اقسام فیلتر شکن ها داغ نشه؟
آیا در این صورت این شورا ممکنه بخشی از وب سایت هایی رو که تا به امروز به طور سلیقه ای فیلتر شدند و معلوم نیست طبق چه قانونی نانوشته ای بوده از فیلترینگ خارج کنند؟
آیا ممکنه این شورا با انتشار بیانیه هایی ما رو از نظریات، رویکردها و سیاست های خودش آشنا کنه. بطور مثال واقعاً قرار چه اتفاقی در مورد اینترنت ملی رخ بده!؟؟ آیا قراره بزودی اینترنت جهانی قطع بشه؟

اینها فقط سوال بود که فکر کردم شاید سایتی مثل الف بتونه در این زمینه اطلاع رسانی کنه

ممنون (698545) (moderator18)
 
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۱ ۰۰:۵۹:۲۷
به قول علي مطهري اگر آن زمان كه قوه قضائيه فله اي سايتهاي اصلاح طلبان را تخته كرد اعتراض مي كرديد الان اين بلا سرتون نمي امد
خود كرده را تدبير نيست
موفق باشيد (698599) (moderator18)
 
حمید
۱۳۹۰-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۲:۴۷
چرا همه وقتی با خودشان برخورد میشود موضوع را غیر قانونی میدانند. من تاکنون به این سایت مراجعه نداشته ام ولی از مسئولین آن سئوال میکنم چرا تا زمانی که این سایت فیلتر نشده بود به فیلتر سایر سایتها اعتراضی نداشته است . واین نکته را در نظر داشته باشیم که قوه قضائیه جناحی وباندی برخورد نمیکند وهرکسی را که از خطوط قرمز عبور کند مورد توبیخ قرار میدهد چه فتنه گر-اصلاح طلب-اصولگرا- مکتب ایرانی و.... پس به جای اعتراض کردن ومظلوم نمایی سعی در رفع مشکلات خود نمایید. (700026) (moderator22)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.