توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407805
وزیر ارشادی می‌خواهیم که حرف‌های‌مان را بشنود
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
رییس انجمن هنرمندان نقاش در آستانه‌ی انتخاب وزیر جدید ارشاد، از لزوم تشکیل یک شورای تجسمی برای پاسخگویی به جامعه هنری سخن گفت.

به گزارش ایسنا، معصومه مظفری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: وزیر ارشاد باید در مقابل خیلی از مسائل جامعه هنری پاسخگو باشد و بتواند با این بخش از جامعه ارتباط برقرار کند. باید شرایطی باشد که ما بتوانیم با او صحبت کنیم. در دوره‌ی گذشته، انجمن نقاشان چند نامه به شخص وزیر ارشاد نوشت. وزیر اگرچه ممکن است براساس فضای سیاسی جامعه دستش بسته باشد، ولی ارتباط گرفتن با انجمن‌ها و بدنه‌ی جامعه‌ی هنری، کار خیلی مشکلی نیست.

او ادامه داد: یکی از مشکلات ما در این سال‌ها برگزاری دوسالانه بوده است. انجمن‌هایی که غیر از حق عضویت اعضا درآمدی ندارند چگونه می‌توانند یک بی‌ینال برگزار کنند؟ با این حال اگر ارشاد بگوید برپایی دوسالانه‌ها برعهده انجمن‌هاست و خودشان دنبال اسپانسر بگردند، بهتر از این است که بی‌ینال‌ها با میل آن‌ها برگزار شود و بودجه‌ای هم برای این کار در نظر نگیرند.

مظفری همچنین بیان کرد: شاخه‌ی هنری دولت از جمله وزیر ارشاد و همه‌ی زیرشاخه‌ها و اداره‌هایی که در این زمینه مسؤولیتی دارند، به انجمن‌ها نیازمند هستند. انجمن‌ها تا امروز سر پا ایستاده‌اند و هر بار وزیری آمده، ما بودیم که نامه نوشتیم و گفتیم می‌توانیم به شما کمک کنیم. خیلی کم پیش آمده که چیزی بخواهیم، همیشه گفته‌ایم می‌توانیم یاری‌شان کنیم. طرف مقابل است که باید مناسباتش را طوری در نظر بگیرد که معضلات هر دو گروه حل شود.

رییس انجمن هنرمندان نقاش ادامه داد: در این سال‌ها، انجمن‌ها خیلی فضای کار حرفه‌ای نداشته‌اند. مکانی که شهرداری در اختیار انجمن‌ها گذاشته ممکن است از آن‌ها گرفته شود. انجمن‌ها می‌توانند با نیروهای متخصص‌شان، برنامه‌ها و کلاس‌های خوبی برگزار کنند. در حال حاضر دامنه‌ی فعالیت ما، در برابر توانایی بالایی که داریم، وسعت کمی دارد.

او همچنین گفت: وزارت ارشاد حتما باید به این سمت برود که یک شورای تجسمی تشکیل شود و در این شورا نماینده‌هایی از هر انجمن هنری، گالری‌دارها، منتقدان، محققان و هنرمندان غیرعضو انجمن‌ها حضور داشته باشند. این شورا می‌تواند جوابگوی سوال‌ها باشد و ما می‌دانیم که در مواقع ضروری، چه کسی جواب‌مان را می‌دهد.

این هنرمند اضافه کرد: از وزیر آینده ارشاد می‌خواهیم ارتباط مستقیمی با جامعه‌ی هنری داشته باشد، به فضای هنری نزدیک شود و حرف‌های‌مان را بشنود.
 
کلمات کلیدی : انجمن هنرمندان نقاش ایران + ارشاد + معصومه مظفری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.