نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417606
صادقی نماینده تهران :
با تشکیل فراکسیون شفاف سازی و انضباط مالی با فساد مبارزه خواهیم کرد
بخش خبری الف، 5 آذر 95
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس طی نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای شفاف‌سازی و مبارزه با فساد دعوت کرده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تِلْکَ الدَّارُ الْآخِرَهُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یُریدُونَ عُلُوًّا فِی الْأَرْضِ وَ لا فَساداً وَ الْعاقِبَهُ لِلْمُتَّقینَ

آن خانه آخرت را برای کسانی قرار داده ایم که اراده برتری جویی و فساد در زمین ندارند و سرانجام از آن پرهیزکاران است

آیه ۲۸ از سوره مبارکه قصص

حضرت آیت‌الله صادق آملی لاریجانی

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیت،

چنانکه استحضار دارید، پیرو گزارش وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره افتتاح حساب‌های سپرده بانکی در قوه قضاییه شایعات گسترده‌ای در رسانه‌ها و پرسش‌ها و ابهاماتی را در افواه و افکار عمومی موجب شد و توضیحات بعدی وزیر نیز نتوانست ابهامات را مرتفع سازد. اینجانب در مقام ایفای وظیفه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و بموجب حقوق مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی،از جمله اصل ۸۴ قانون اساسی که مقرر می‌دارد: «هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهارنظر نماید» و اصل ۸۸ قانون اساسی که بموجب آن هریک از نمایندگان حق دارند از وزیران مسئول در باره وظایف آنان سؤال کنند، و با عنایت به اصل ۵۳ قانون اساسی دائر بر لزوم تمرکز کلیه دریافت‌های دولت در حساب‌های خزانه‌داری کل و انجام همه پرداخت‌ها در حدود اعتبارات مصوب بموجب قانون و ماده ۳ قانون وصول و مصرف برخی درآمدهای دولت و مصرف آن در برخی موارد خاص، ناظر بر لزوم واریز همه درآمدهای عمومی کشور ازجمله دریافتی‌های قوه قضائیه به حساب خزانه‌داری کل، جهت رفع ابهامات موجود درباره این حساب‌ها و اطلاع از حدود قانونی و موازین شرعی مورد استناد وزیرمحترم اقتصاد از ایشان سؤال کردم و ضمن رعایت آداب و شئون اخلاقی،محترمانه از حضرتعالی نیز درخواست کردم جهت شفاف‌سازی و تنویر افکارعمومی و جلوگیری از اشاعه شایعات و سوء استفاده رسانه‌های بیگانه گزارشی از این حساب‌ها به مجلس شورای اسلامی ارائه بفرمایید. با کمال شگفتی سخنرانی حضرتعالی در همایش فرماندهان بسیج دستگاه قضایی نشان می‌دهد ظاهرا متن اظهارات اینجانب را ملاحظه نفرموده‌اید؛ اگر به متن تذکر ۲ دقیقه­‌ای اینجانب، مراجعه بفرمایید ملاحظه خواهید فرمود که اظهارات اینجانب صرفا جنبه پرسشی و انشایی داشته و متضمن هیچ خبر و قضاوت یا تهمت و اهانتی نیست و در آن به هیچ عدد و رقمی اشاره نشده است.

حضرتعالی عهده‌دار ریاست عالیه قوه‌ای هستید که مطابق اصل ۱۵۶ قانون اساسی «پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی» و «مسئول تحقق بخشیدن به عدالت» و موظف به «احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع» و «نظارت بر حسن اجرای قوانین» است و نیک می‌دانید که برابر اصل ۸۶ قانون اساسی «نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رأی خود کاملا آزادند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهارکرده‌اند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند تعقیب یا توقیف نمود». از این رو برایم بسیار عجیب است شما که خود باید ملجأ و پشتیبان نمایندگان در ایفای وظایفشان باشید از رؤسای محترم قوه مجریه و مقننه گلایه کرده‌اید که چرا به اینجانب به سبب اظهاراتم در مجلس تذکر نداده‌اند!

اینجانب با گرامیداشت روز بسیج مستضعفین و با ادای احترام به بسیج و بسیجیان، که خود نیز در دوران دفاع مقدس افتخار هم رزمی و جانبازی در صف آنها را داشته‌ام و همواره از اینکه در آن دوران عشق و ایثار به فیض عظیم شهادت نائل نشدم احساس غبن می‌کنم، به خون پدرم حضرت آیه‌الله شهید محمدحسین صادقی، که در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی صادقانه وجودش را وقف خدمت به نظام و مردم نمود و در آتش کین منافقان به مسلخ شهادت رفت، سوگند می‌خورم که ادای وظیفه نمایندگی را نیز جهادی دیگر در سنگری دیگر می‌دانم و از خداوند بزرگ توفیق عمل خالصانه و صادقانه به این وظیفه را مسئلت می‌نمایم و از او می‌خواهم که در انجام وظایف و اختیارات تقنینی و نظارتی مقرر در قانون اساسی از لغزش‌ها و خطاها مصون بدارد.

اینجانب بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب خود را فقط مدیون سوگندی می‌دانم که مطابق قانون اساسی خورده‌ام و در این راه آماده نثار همه وجود خود هستم و  به اقتضای این سوگند خود را متعهد به پاسداری از حریم‏ اسلام‏ و نگاهبانی از دستاوردهای‏ انقلاب‏ اسلامی‏ ‏ و مبانی‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و ودیعه‏‌ای ‏که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امینی عادل‏ به ما سپرده می‌دانم‏ و به رغم پاره‌ای اخطارها و هشدارهایی که در روزهای اخیر از سوی بعضی مقامات قضایی صورت گرفته، تلاش می‌کنم در انجام‏ وظایف‏ وکالت‏، امانت‏ و تقوی‏ را رعایت‏ نمایم‏ و همواره‏ به‏ استقلال‏ و اعتلای‏ کشور و حفظ حقوق‏ ملت‏ و خدمت‏ به‏ مردم‏ پایبند باشم و در گفته‌ها و نوشته‏‌ها و اظهارنظرها، استقلال‏ کشور و آزادی‏ مردم‏ و تأمین‏ مصالح‏ آنها را مد نظر داشته‏ باشم. اکنون پس از گذشت قریب به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، به برکت خون شهیدان و رهبری‌های حضرت امام خمینی قدس سره الشریف و نایب شایسته‌اش حضرت آیه‌الله خامنه‌ای نظام جمهوری اسلامی از ثبات و استحکام کم نظیری برخوردار است و در برابر تهدیدها و زیاده‌خواهی‌های قدرت‌های جهانی ذره‌ای عقب ننشسته و بر استیفای حقوق خود پافشاری می‌کند. در عین حال، متأسفانه به لحاظ پارهای غفلت‌ها، سوء مدیریتها و مصلحت‌اندیشی‌ها و عدم اهتمام کافی به شفافیت در خرج و دخل‌ها، فساد اداری و مالی بگونه‌ای نگران کننده در همه دستگاه‌ها شیوع پیدا کرده است. مقام معظم رهبری، بیش از دو دهه است که به انحاء مختلف تمام دستگاه‌ها، از جمله دستگاه قضا را به مبارزه جامع و ریشه‌ای با فساد فرا می‌خوانند. معظم له شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و … را به عنوان سیاستی محوری برای مقاوم سازی اقتصاد اعلام کردند و ارتقای سلامت اداری و اقتصادی و مبارزه با فساد در این عرصه با تدوین راهبرد ملی مبارزه با فساد و تصویب قوانین مربوطه را به عنوان یکی از سیاست‌های کلی برنامه ششم تعیین نمودند که باید نصب‌العین همه دستگاه‌ها از جمله حضرتعالی در دستگاه قضایی و ما نمایندگان مردم در دستگاه قانونگذاری باشد.

بی‌تردید مبارزه با فساد نیازمند عزم جدی و بدون مجامله و مسامحه همه مسئولان است و تجربه کشورهای مختلف نشان داده که ایجاد شفافیت پیش نیاز اصلی آن است. اینجانب به همراه تعداد زیادی از همکارانم در مجلس شورای اسلامی، صرف نظر از گرایش‌های سیاسی با الهام از رهنمودهای رهبر فرزانه و بزرگوار انقلاب با تشکیل فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی، مقابله با فساد را وجهه همت خود قرارداده‌ایم و برآنیم تا با اتکال به فضل الهی و با استفاده از ابزارهای نظارتی مختلفی که قانون در اختیار نمایندگان مجلس قرارداده، طی دوره چهارساله پیش رو با تمام توان و بدون مسامحه و تعارف و سهل‌انگاری و مصلحت‌اندیشی با تمام مظاهر فساد در همه دستگاه‌ها مبارزه جدی کنیم. در این راه از حضرتعالی بعنوان رئیس قوه قضائیه انتظار داریم ضمن دستور هماهنگی مجموعه‌های تحت مدیریت قوه، بویژه سازمان بازرسی کل کشور، مجلس شورای اسلامی را بیش از گذشته یاری رسانید.

علی الله توکلتُ و الیه اُنیب و السلام علیکم

محمود صادقی – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی

5 آذر ۱۳۹۵
 
کلمات کلیدی : قوه قضاییه+مبارزه با فساد+محمود صادقی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۱:۰۳
شما اقای صادقی الان همین نامه خودتان بدور از سیاست بازی و حزبی است؟ (4031783) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۹:۵۸:۲۱
لطفا مشکلتان را بفرمایید در کجایش به یک حزب حمله کرده یا از یک حزب دفاع؟؟؟؟ (4032232) (alef-13)
 
Seychelles
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۰:۴۷:۵۷
کجاش سیاست بازی بود؟ (4032279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۰۰:۰۰:۵۰
يك احمدتوكلى شجاع ديگرى در مجلس دارد متولد ميشود . كارى به گروه و جناحش ندارم حرفهايش حسابي است . (4032472) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۱:۵۵
وقتی فاسدین فی الرض از سوی دولت راستگو کلید به دست بعنوان ذخایر انقلاب و به قوه قضاییه معرفی نمیشوند باید از فریدون سرخه ای دعوت به شفاف سازی کنید. از این باب گفته های فراوان است که در این مجیز نمی گنجد. (4031784) (alef-13)
 
حقوقدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۳:۵۱
الان چندین روز است که در فضاهای مجازی راجع به افتتاح حساب سپرده به نام شخص و سود کلان واریزی به آن حساب مطرح میشود .
باید جهت تنویر افکار عمومی ملت شریف ایران ، شفاف سازی و تحقیق صورت پذیرفته و نتایج بلافاصله به اطلاع ملت رسانیده شود (4031790) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۰:۴۶:۵۹
حتی اگر فسادی هم نباشه باید افکار عمومی قانع بشن. این حق مردمه که از صحت و سقم اتهامات کلان در کشور آگاه باشن تا بتونن وقتی فسادی واقع شد با پیگیریشون جلوی لاپوشانی و گسترش فساد رو بگیرن. (4032277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۸:۵۵
رئیس قوه قضائیه تکذیب کرده ! وزیر اقتصاد هم تکذیب کرده و گفته حسابها شخصی نبوده بلکه مربوط به قوه قضائیه بوده و پرداختها هم قانونی بوده ! حالا این آقای نماینده پاسخگوی نشر اکاذیب هست ؟! بنده از عبارت «هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهارنظر نماید» در قانون اساسی، این برداشت را ندارم که یک نماینده میتواند یک شبهه که در یک کانال تلگرامی (!) مطرح شده را بدون بررسی دقیق پشت تریبون مجلس مطرح کند !!! آقای صادقی ! شما گفته اید من خبری نگفته ام بلکه سوال کرده ام ، درحالیکه اگر دنبال حقیقت بودید پشت تریبون سوال میکردید! درست است که نماینده نقش نظارتی دارد اما نه پشت تریبون ! شما کم کاری و تنبلی خود را با تریبون جبران میکنید یعنی چون حوصله پیگیری را ندارید موضوع را پشت تریبون میگید !!!

راستی در کمیسیون شفافیت ، ماجرای کمک 5 میلیاردی ب.ز. به ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری 92(که از قضا رای آورد و اکنون رئیس جمهور است) را هم بررسی میکنید ؟!!!(ظاهرا این کمک را ح.ف. دریافت کرده!!!) این را برای این مینویسم که وقتی یکی از نمایندگان مجلس دوره قبل این موضوع را مطرح کرد ح.ف. از او شکایت کرد اما ظاهرا نماینده مذکور تبرئه شده !!! و این نشان میدهد حرف آن نماینده صحیح بوده است ! (4032301) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۱:۲۱:۱۳
بالاخره پول سپرده شده نزد بانک ها سود بهش می خورد و باید معلوم شود این سود کجا میره ؟؟؟ (4032908) (alef-3)
 
گرشاسبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۷:۰۳
فضا سنگین شده .
تحقیق و تفحص باید صورت پذیرد .
نمایندگان در بیان مطالب آزادند (4031794) (alef-13)
 
حسینی از قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۸:۱۵
دعوت برای شفاف سازی و مبارزه با فساد را به فال نیک میگیریم (4031797) (alef-13)
 
شبیری قزوینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۳۴:۲۶
آقای لاریجانی از پاکدست ترین مسئولان نظام است و قطعا دعوت نماینده تهران را با کمال میل پذیرا خواهند شد (4031802) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۰:۴۵:۰۰
ما منتظریم. پاک بودن کافی نیست باید مردم قانع و مطمئن بشن از پاک بودن افراد و نبود فساد. (4032273) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۳۶:۴۱
اگر ریس جمهور بخواهد در کار قوه قضاییه دخالت کند سنگ روی سنگ نمی ماند (4031805) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۳۷:۳۹
بسیار عالی و منطقی... (4031807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۴۶:۰۰
دورود بر اقای صادقی. ادم امیدوار میشه همیچین نماینده ای تو مجلس میبینه (4031820) (alef-13)
 
شهروند تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۴۶:۰۱
از محمود صادقی نماینده محترم تهران سپاسگزاریم (4031821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۴۷:۳۱
هر نماینده حق دارد در تمام مسائل داخلی و خارجی اظهار نظر نماید (4031825) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۴۸:۲۸
البته نه سلیقه ای. خوب، حقوق های نجومی هم پیگیری شود. نماینده تهران، لابد از لیست امید هم هست. متأسفانه بعضی ها عدالت را دریچه سیاست می بینن. بیچاره مردم! (4032330) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۴:۵۰:۰۱
دولت - شهرداری - قوه قضائیه ! (4031831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۰:۲۷:۳۰
بترسید از تهمت زدن
خدواند خود از تهمت زننده انتقام می گیرد (4032261) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۰:۵۵:۳۱
خیلی خوشحالم که حالا که دکتر توکلی شجاع دیگر در مجلس نیست ولی کسان دیگری هستند که شجاعت جناب توکلی را در ایفا نقش نمایندگی که به آن سوگند خورده اند را دارند (4032286) (alef-13)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۲:۳۸
باسلام و عرض ادب.نامه ای بسیار حکیمانه و پخته بود،،،ضمن تشکر از جناب آقای صادقی نماینده ی شجاع و صریح مجلس شورای اسلامی،،عرض میشود مجلس در راس امور است و باید بر رفتار تمام قوا نظارت داشته باشد،،متاسفانه قوه قضاییه به اسم استقلال آنطور که شایسته هست نظارت ها را برنمیتابد.رفتاربعضی از قضات با مردم با اصول اخلاقی واسلامی هماهنگ نیست و در صورت شکایت حرف مردم به جایی نمیرسد. (4032295) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۶:۴۰
به نظر من تجربه دخالت آقای توکلی در ماجرای شهرداری تجربه ی خوبی است. خوب است یک سازمان مستقل، مسأله را بررسی و اعلام نظر کند. (4032315) (alef-13)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۶:۴۲
همه مسعولین کشور بایستی در قبال نمایندگان مردم در قبال عملکرد خود مالی و غیره پاسخگو باشند ،این خواسته ملت است (4032316) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۰:۰۹
جناب محمود صادقی اگر راست میگویی ودنبال مبارزه با فسادی چرا از کرسنت وفیشهای نجومی صحبت نکردی اقای نماینده اصلاح طلب؟ (4032334) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۲:۴۷
حمایت از نماینده ازاده وشجاع و منطقی و اشنا به درخواستهای جامعه از واجبات است به امید پاسخگو بودن همه مسئولین در برابر قانون و سرفرازی ایران عزیزمان (4032336) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۲:۰۰:۲۶
درخواست یک نماینده ملت جهت شفاف سازی دخالت نیست بلکه عین عدالت است اگر واقعا مشکلی نیست با یک تحقیق و تفحص حل مشود چرا اذهان مردم را مشوش کنیم و دشمنان قسم خورده هم به اهداف کثیف خودشان برسند (4032347) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۶:۰۳
از این همه نماینده فقط صادقی و مطهری نماینده واقعی مردم هستند. (4032368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۲:۴۴:۰۴
جامعه فعلي ما به چنين نماينده هايي شديدا نياز مند است (4032393) (alef-13)
 
حسین س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۳:۵۷
درتائید سخنان جناب صادقی مطلبی یاد م امد که ذکرش چنــــدان بی ربط نیست حدود یکسال کشید درشـــــورای حل اختلاف ... موفق شوم حکم محکومیت مالی فردی را بگیرم پرونده اجرائی تشکیل گردید محکوم علیه کارمند اموزش وپرورش بود حقوقش را برای توقیـــف معرفی کردم به دستور اجرای احکام مقرر شد ماهیانه یک چهارم حقوق محکوم علیه توقیــف وبه حسابی که بنام ما دربانک ملی افتتاح شده بود واریز شود برج اول شخصاً رفتم قسمت مالی اموزش وپرورش سند کسر حقوق را بردم اجرای احکام اجرای احکام هم نامه ای زد وحواله ام کردبه دادگستری استان رفتم نامه را دادم بعد ازثبت وضـــبط گفتند برو از بانـــــــک بگیر دفعات بعد هم لازم نیست مراجعه کنی برو از بانک بگیر چـــهار ماه گذشت خبری از واریز پول به حساب نشد رفتم اموزش وپــــرورش توضــــیح خواستم دیدم امور مالی اموزش وپرورش به حساب مورد نظر دادگســـــتری واریز کرده واســـــنادش رو هم ارسال نموده رفتم قسمت مربوطه دادگستری گفتم اقا چرا این پول به حساب بانکی ما نرفته مسئول این قسمت اسم ومیزان وجوه را پرسید خودم را مـــــعرفی ومقدار پول را هم گفتم گفتند شما برای کمتر از یک میلیون بی تابی می کنی اینــــجا ارقامی درحد یکصد میلیون ودویست میلیون وجود دادره کـــه نتونستیم به صاحبانش رد کنیم گفتم این کار شما خلاف شرع وقانــــــونه من خود قسط وام می دهم برای هر روتاخیر از من جریمه می گیرند حالا رو چه حساب وکتابی باید حــــق من به اجبار درحساب شما بخوابد با کنــــایه گفت خوب دیگه .. متــــاسفانه حق مردم بی هیچ مبنای شرعی وقانونی درحساب که می گویند بنام دادگستری هست نگه می دارندتا... (4032440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۱:۰۲
خدا رو شکر که نمایندگان شجاع و فهیم و صادق در حال افزایش می باشند. در ضمن از سایت خبری الف هم تقاضا دارم که دور از نظرات جناحی مطالب را چاپ کنند .حقیقت بهترین زیبایی برای مطالب است . شاید در ابتدا تلخ به نظر آید ولی شیرینی و ثمراتش بیشتر است. با تشکر (4032446) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۰۰:۰۰:۱۳
آقای صادقی!فکر می کنم حقوق های نجومی و وامهای میلیاردی کم بهره خیلی بر اعصاب مردم اثر گذاشت.اگر فراکسیون شفاف سازی می خواهد صداقت خود را اثبات کند و دنبال سیاسی کاری نرود از اینجا شروع کند.اگر شخص یا جمعی بخواهد با شفاف سازی با فساد مبارزه کند باید بدون توجه جناح و گرایش سیاسی مفسدین مسایل را دنبال کند (4032471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۰۰:۰۱:۲۷
سلام آقای توکلی
نظر شما در این باره چیست؟ (4032473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۰۱:۰۳:۲۸
نظزشو میبینی که با وجود اختلاف دیدگاه سیاسی با آقای صادقی از لیست امید نامه ایشون را به صورت ویژه منتشر کرده الف (4032514) (alef-13)
 
امین محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۰۱:۰۹:۴۴
نمیدونم چرا مسیولین ما خودشون رو معصوم میدونن و حاضر به پاسخ گویی به نمایندگان مردم نیستند.؟؟؟
آقای لاریجانی بهتر بود به جای گله و شکایت میرفتن تو مجلس توضیح میدادن و اینکه حق مردم هست که شفاف سازی بشه.چه تو قوه ی قضاییه و چه حقوق های نجومی دولتی (4032517) (alef-13)
 
اصول گرای دو آتیشه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۰۷:۳۹:۵۰
امیدوارم این نماینده عزیز به وعده اش با جدیت تمام عمل کند. (4034587) (alef-3)
 
عسکر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۵۴:۰۶
به نظر من این دست مسایل اصل را به حاشیه میبرد و کم کاریهای دولت راجع به مسایل بزرگتر تحت الشعاع اینا گم میشوند و وعده های اونچنانی و برجامو بیکاریو تورم رکودو دلارو .... هزاران مشکل دیگر که گره از مشکلات بر میدارد را از یاد میبریم .نظر هست دیگه .منم این نظر را دادم (4037269) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.