توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408507
واکنش ایران به ادعای مقام آمریکایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۵
سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای یک مقام ارشد نظامی آمریکا مبنی بر ارسال سلاح و موشک توسط ایران به یمن را رد کرد.

بهرام قاسمی در پاسخ به ادعای دریاسالار «کوین دونگان» گفت: این گونه ادعاهای کذب در حالی مطرح می‌شود که به رغم انتقادات فراوان و اعتراض وجدان‌های بیدار جامعه بشری و سازمان‌های مردم‌نهاد، ارسال و فروش تسلیحات مرگبار توسط تولیدکنندگان تسلیحات، جنگ‌افروزان و سوداگران مرگ و نیستی به عربستان سعودی همچنان ادامه دارد.
وی افزود: روزانه تعداد بی‌شماری سلاح مرگبار، بمب و موشک آمریکایی توسط ائتلاف سعودی بر سر غیر نظامیان بی‌دفاع و مظلوم در مدارس، بیمارستان‌ها، زندان‌ها و خانه‌های مسکونی مردم بی‌گناه یمن فرود می‌آید که هیچ نامی جز جنایات جنگی نمی‌توان بر آن گذاشت.
قاسمی خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر مردم جهان شاهد افزایش و شدت گرفتن حملات وحشیانه هوایی دولت سعودی به مردم یمن هستند که با پشتیبانی برخی قدرت‌ها به جنایات هولناک خود ادامه می‌دهد و تاسف‌بارتر آن که پاداش کشتار و آدم‌سوزی را با حمایت از عضویتش در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دریافت می‌کند؛ فاجعه و تراژدی تلخی که برای همیشه به عنوان لکه‌ای سیاه در تاریخ بشریت به ثبت خواهد رسید.
 
 
کلمات کلیدی : بهرام قاسمی+ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.