توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288303
قرارداد جدید برقی ایران-اسپانیا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۲
دو شرکت بزرگ ایران و اسپانیا تفاهم‎نامه‎ای به منظور صادرات خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه‎های صنعت برق در ایران و سایر کشورهای جهان امضا کردند.

به گزارش مهر، شرکت صادرات برق و تجهیزات آب ایران (صانیر) و شرکت بستر (Bester) اسپانیا بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۹ مردادماه قرارداد جدید همکاری در صنایع برق و انرژی امضا کردند.

بر اساس این قرارداد که بین بهمن صالحی مدیرعامل صانیر ایران و آنتونیو سانچز مدیرعامل بستر اسپانیا امضا شد، مقرر شد دو شرکت در زمینه اجرای پروژه‌های مشترک برق و انرژی در ایران و کشورهای مختلف جهان همکاری‌های دوجانبه‌ای را امضا کنند.

در شرایط فعلی شرکت صانیر در کشورهای افغانستان، ارمنستان، عراق، پاکستان، سریلانکا، اتیوپی، سوریه و اقلیم کردستان عراق پروژه‌های برقی را در دست اجرا دارد و این در حالی است که شرکت بستر اسپانیا هم در ۲۳ کشور جهان از جمله کشورهای مکزیک، شیلی، پرو، آمریکای جنوبی، آفریقا و اکثر کشورهای اروپایی طرح‌های برقی را اجرا می‌کند.

مهمترین محور توافق بین دو شرکت ایرانی- اسپانیایی، طراحی، ساخت، نصب، راه‌اندازی، بهره‌برداری، تعمیرات، تامین مالی و انتقال دانش و تکنولوژی در اجرای پروژه‌های برق تجدیدپذیر همچون نیروگاه‌های برق بادی، خورشیدی، زیست توده و زمین گرمایی است.

از سوی دیگر براساس توافقی که انجام شده، قرار است شرکت بستر در برخی از پروژه‌های برقی منطقه خاورمیانه و حوزه خلیج‌فارس با شرکت صانیر ایران همکاری داشته باشد و در طرف مقابل، شرکت ایرانی هم با شرکت اسپانیایی در اجرای برخی از پروژه‌های برقی به ویژه در حوزه آمریکای جنوبی همکاری‌های جدیدی را آغاز خواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : ایران+اسپانیا