توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365000
امضای سه بیانیه دیپلماتیک در مجلس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
ظهر امروز سه بیانیه در مجلس قرائت شد. دو بیانیه در محکومیت سلب تابعیت شیخ یمنی و خروج عربستان از لیست کشورهای کودک کش و یکی برای تبریک آزادی فلوجه در عراق.

به گزارش خبرآنلاين، ۲۵۲ نفر از نمایندگان با امضای بیانیه‌ای اقدام رژیم بحرین را در سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، روحانی شیعه بحرینی محکوم کردند.

در بخشی از این بیانیه‌ آمده بود: در چند روز گذشته شاهد نقض آشکار حقوق سیاسی، مدنی و حقوقی، فرهنگی، اجتماعی ۱۹۶۶ سازمان ملل از طرف رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت عالم وارسته آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بودیم. مطابق این میثاق‌نامه هیچ کشوری نمی‌تواند از شهروندان خود سلب تابعیت نماید. حتی اگر مرتکب جنایت شده باشد. سکوت مرگبار در مقابل چنین نقض آشکار توسط یک رژیم ارتجاعی حاکم بر سرزمین اسلامی بحرین چه معنایی دارد؟ آیا حاکمان این کشور اسلامی به عواقب خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی این اقدام نابخردانه فکر کرده‌اند؟ مجامع بین‌المللی که بارها نتایج این قبیل فشارها را عیناً در رادیکالی شدن ارتباط ملت و دولت‌ها دیده‌اند چرا سکوت کرده‌اند؟ آیا رژیم آل خلیفه از نیروی عظیم مردمی این کشور که پایبند به دین و اخلاق هستند بی‌خبرند؟ انتظار داریم در مقابل این اقدام خلاف، عکس‌العمل نشان دهند.

همچنين ۲۰۲ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای اقدام دبیرکل سازمان ملل جهت حذف نام عربستان از لیست کشورهای دخیل در کشتار کودکان را محکوم کردند. در اين بيانيه نيز آمده بود: «اقدام اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد در حذف نام رژیم آل سعود از لیست کشورها دخیل در کشتار کودکان بی‌پناه و مظلوم یمن محکوم است.امروز مدعیان حقوق بشر و دفاع از انسانیت دست در دست کسانی قرار داده‌اند که دستشان به خون هزاران انسان بی‌گناه و بی‌پناه آلوده است.سازمان ملل متحد که می‌بایست پناهگاه دفاع از ملت‌ها و محلی برای احقاق حق مستضعفین و محرومان عالم باشد، امروز به ابزاری برای سوءاستفاده برخی کشورهای متکبر و ابرقدرت جهان مبدل شده است.»

همچنين نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای آزادی فلوجه را از دست گروه‌های تروریستی تبریک گفتند. در اين بيانيه نيز آمده بود: «ارتش و گروه‌های مردمی آشیانه سست اما به ظاهر مستحکم تروریست‌های تکفیری داعش را در شهر فلوجه عراق که با خیانت‌های مهره‌های داخلی سران وهابی به اشتغال درآمده بود منهدم کردند. الحمدلله آنچه در این فتح بزرگ نمود عینی داشت اتحاد ملت عراق در برابر وهابیون گمراه که حمایت آمریکا، آل سعود و جامعه عربی زبون در برابر دشمنی صهیونیست‌ها را داشتند، بود که از هیچ مساعدت مالی، تسلیحاتی و فکری دریغ نکردند. لکن در این سوی میدان، شهیدی زنده، پاسداری جان بر کف و سربازی ولایتمدار همچون سردار حاج قاسم سلیمانی با مشاوره‌های بی بدیل خود به مسئولین عراقی توطئه‌ها را نقش بر آب کرد و با این پیروزی خدادادی افق تازه‌ای برای شکست استکبار و اذناب خون خوارنش در موصل‌ها، حلب‌ها و رقه‌ها را گشوده است. بدیهی است در این مبارزه حق علیه باطل حمایت‌ها و ارشادهای مراجع عظام عراق به ویژه آیت الله العظمی سیستانی و تبعیت از مردم عراق از ایشان بسیار راهگشا بود.این نصر عظیم الهی را به مرجعیت معزز ومردم مسلمان و مسئولین دولتی کشور عراق صمیمانه تبریک عرض می‌کنیم. به امید آزادی سرزمین‌های اسلامی از اشغال کافران و مشرکان و آرزوی فتح قدس شریف.»
 
کلمات کلیدی : ایران و عراق، یمن، مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.