نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495501
اختلافات «تیلرسون» با ترامپ بر سر چیست؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۲
در ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره اختلافات بین رکس تیلرسون و دونالد ترامپ بر سر مسائلی از قبیل برجام و بحران قطر، یک رسانه غربی جزئیات بیشتری از «ناراحتی» وزیر خارجه آمریکا از رئیس دولت منتشر کرده است.

به گزارش فارس، رویترز در گزارشی درباره احتمال کنار رفتن وزیر خارجه آمریکا از سمتش به دلیل اختلاف با دونالد ترامپ نوشت «رکس تیلرسون» از اینکه استقلالی در کارش ندارد، «بسیار ناراحت» است.

در ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره اختلافات بین رکس تیلرسون و دونالد ترامپ بر سر مسائلی از قبیل برجام و بحران قطر، یک رسانه غربی جزئیات بیشتری از «ناراحتی» وزیر خارجه آمریکا از رئیس دولت منتشر کرده است.

سی‌ان‌ان به نقل از دو منبع نزدیک به وزیر خارجه آمریکا گزارش داد رکس تیلرسون احتمالا به دلیل اختلافات با ترامپ از جمله درباره برجام تا قبل از پایان سال، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

طبق این گزارش،‌ این مساله با عنوان REXIT در محافل رسانه‌ای آمریکا مطرح شده است.

گفته می‌شود تیلرسون بر سر موضوعاتی از قبیل برجام و ترکیب پرسنل وزارت خارجه آمریکا با ترامپ دارای اختلاف است(جزئیات بیشتر).

حالا امروز رویترز گزارشی جدید درباره اختلافات تیلرسون با ترامپ و احتمال کنار رفتن او از وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده است.

در این گزارش آمده که تیلرسون به دوستانش گفته که او اگر بتواند یک سال در مقام وزارت خارجه آمریکا باقی بماند، خوش شانس خواهد بود.

رویترز به نقل از یک منبع مطلع ‌گزارش داد تیلرسون از اینکه «خودمختاری، استقلال و کنترلی روی وزارتخانه تحت امرش ندارد و قادر نیست شغلش را به روشی که به صورت مرسوم انجام می‌شده انجام دهد، خیلی ناراحت است».

این منبع با بیان آنکه او چیزی درباره کنار رفتن احتمالی تیلرسون نشنیده، افزود: «به نظر نمی‌رسد که وضعیت در شرف بهتر شدن باشد و حتی از برخی جهات، به نظر می‌رسد که وضعیت در حال بدتر شدن است».

سخنگوی وزیر خارجه آمریکا ضمن رد گزارش‌ها درباره اینکه تیلرسون در حال بررسی کردن استعفا است،‌ گفته که او «دلایل زیادی برای باقی ماندن در شغلش دارد و همه این دلایل، برای آمریکا مهم هستند».
 
 
کلمات کلیدی : تیلرسون+ترامپ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۰:۲۳:۳۹
آدم به یاد حرفهای خاله زنکی می افته (4488353) (alef-11)
 
پژمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۲:۲۸:۴۷
تنها کسی که این آمریکایی‌هارو خوب شناخته، آقاست. از اولش گفت به اینها اعتماد نکنید. میدید این روزهارو. (4488457) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.