نظر منتشر شده
۱۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 185802
نخبگان ایران... متحد شوید
بخش تحلیلی الف، 8 اردیبهشت 92
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۳۰
شواهد نشان می دهند ویژگی خاص انتخابات۹۲، مسابقه برخی نامزدها در ارائه وعده های فریبنده خواهد بود. اين خبر وقتي نگران كننده تر مي شود كه بدانيم بيش از نيمي از راي دهندگان در خرداد۹۲ از نظر معیشت و اطلاعات در وضعیتی هستند که بیشتر تحت تأثیر این گونه شعارها قرار می گیرند و طبيعي است با احتمال بيشتري تحت تاثير شعارهاي خوش ظاهر و بی محتوا  قرار خواهند گرفت.

آقاي احمدي نژاد از هم اكنون وعده دادن را شروع كرده و در سفرهاي استاني اعلام مي كند مي خواهد يارانه هاي نقدي را ۲۵۰هزار تومان كند ولي نمي گذارند و تازه افراد فاسد، دايم عليه ايشان کارشکنی و توطئه مي كنند. تلفيقي از شعارهاي جذاب و ضد فساد. در اين فضاي مسوم و غير اخلاقي، كسي هم جرات ايستادن جلوي ايشان را ندارد چرا كه انواع تهمتها و انگ ها را بايد به جان بخرد و به قول آقاي احمدي نژاد گوشه پرونده اش بالا خواهد رفت!... تقوا هم كه... بماند.

در اين اوضاع خاص، اگر همه ساكت بنشينند و كسي توده هاي مردم را روشن نكند كه وعده يارانه ۲۵۰هزار توماني پوچ و تير خلاص به اقتصاد و نظام جمهوري اسلامي است، برنده شدن مدودف (حالا هركه باشد: مشايي، الهام، نيكزاد يا لنكراني)، بسيار محتمل خواهد بود.

اخبار و مستنداتي كه از شهرستانهاي دور و نزديك مي رسد حاكيست عده قابل ملاحظه اي از توده های مردم، وعده هاي توخالي آقاي احمدي نژاد و نمايش مبارزه با فساد ايشان را باور كرده اند. توده های مردم و محرومين، بالاي سر ما جا دارند اما بايد اين عزيزان را روشن كنيم كه وعده هاي يارانه اي آقاي احمدي نژاد، سفره هايشان را خالي تر و استضعافشان را عميق تر خواهد كرد.

حتي تصور اينكه دوره آقاي احمدي نژاد با يك مدودف ادامه يابد، تكان دهنده و غير قابل تحمل است. نبايد اجازه دهيم دوره كسي كه دور متهمان به فساد خط قرمز مي كشد، با سهل انگاري هايش، جيب و سفره مردم را تهي مي كند، بجاي مبارزه با فساد، براي افراد پرونده سازي مي كند، با صراحت قانون را زير پا مي گذارد، از شعائر مقدس مهدويت سواستفاده مي كند و با لجبازي هايش، انواع و اقسام هزينه ها را به ميهن مان تحميل مي كند، ادامه يابد.

خطر بسيار بسيار جدي و نزديك است. همه ايرانيان كه توانایی و عشق به وطن و علاقه به نظام جمهوري اسلامي دارند، بايد دست به دست هم دهند و با روشنگري ديگر هموطنان، اجازه ندهند شعارها و برنامه هاي خوش ظاهر و بی محتوا، به نتيجه برسد. وقت كم است و سريع مي گذرد.

بايد شروع كرد و البته در چارچوب قانون و اخلاق. اين كه چه كاري از دست چه كسي بر مي آيد، نياز به همفكري دارد. بخش تحليلي الف از امروز فراخوان خواهد داد تا هموطنان درباره طرح هاي عملي پيشگيري از پذيرش شعارهاي عوامفريب، همفكري و تبادل نظر كنند.
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۵:۰۵:۴۸
لطفا توهین نکنید. من زیر دیپلم هستم اما درکم تو این مسائل از اون اقایی که دکتر هست و مملکت رو به نابودی کشونده بیشتره (1264457) (alef-6)
 
آهان
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۵:۴۳:۵۶
مشکل اصلی ما ایرانی ها هم همینه برادر!
هممون فک میکنیم تو همه چی از همه بهنر میفهمیم!
در نتیجه حرف کسیو گوش نمی کنیم در نتیجه همون دکتری که شما میگی انتخاب میشه! (1265886) (alef-6)
 
عاشق وطن
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۵:۲۵:۰۱
با سلام
بسيار موافق اين هستم كه هر كدام از نخبگان با آگاه كردن بخشي از حلقه ي آشنايان اطراف خود مي تواند سهم بزرگي در روشنگري افراد داشته باشد. بمراتب در حال حاضر فضا و شرايط براي خنثي كردن نقشه ها و توطئه هاي افراد قدرت طلب كه استفاده از هر ابزاري را براي عوامفريبي و كسب مجدد قدرت مباح مي دانند نسبت به سال 84 و 88 آماده تر است. (1264468) (alef-6)
 
دانشجوی فوق لیسانس
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۰۳:۳۹
احمدی نژاد بی تدبیر هست، اما خصوصیات خوبی هم داره.
ایشون می خواد قوانین ناموفق و بد گذشته را بشکنه.
چرا برخی میخواهند چوب لای چرخش بگذارند. (1265624) (alef-6)
 
محمد همائی فر
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۵:۳۳:۱۳
دوست بزرگوار قانون زاده خرد جمعی نمایندگان ملت هست و راه های نسخ اون هم توسط خود قانون تعریف شده است و هیچ احد الناسی نمیتونه با قانون شکنی قبح زیر پا گذاشتن قانون رو از بین ببره .حالا آقای احمدی نژاد از مصلحت انگاری های بزرگان کشور و سکوتشون نباید اینقدر سو استفاده کنه و همه چیز رو زیرپا بزاره .مطمئنم اگه این مصلحت انگاریها نبود خیلی وقت پیش باید سعد آباد رو ترک میکرد. (1265864) (alef-6)
 
خوب
۱۳۹۲-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۵:۴۱
كدوم نماينده ملت لاريجاني با 250هزار تا راي مردم قم يا.... (1278709) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۵:۳۹:۲۴
سنگی که ایشون به چاه انداختن رو 10 تا رئیس جمهور درست و حسابی نمیتونن در بیارن.شکستن قوانین گذشته پیش کششون؟در ضمن گفتن که قانون بد از عدم وجود قانون بهتره (1265881) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۱۰:۵۰
ببخشـــــــید؛ پس تکلیف وعده های نمایندگان مجلس، شهــرداری ، صداسیــــما و ..... چی میشه؟ (1265646) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۵:۲۹:۱۶
بنده به آقای احمدی نژاد رای ندادم. اما چی شده که اینهمه انتقاد به ایشان در این زمان کوتاه وارد می شود. ایشان هشت سال رییس جمهور بودند. فرصت زیادی داشتید. (1264469) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۵:۳۱:۰۳
بنده خدا دکتر لنکرانی در گیر این بازی سیاسی نکنید. ایشان راه خود می رود. (1264470) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۵:۴۵:۳۰
چرا فكر ميكنيد شما بيشتر از مردم و به وقل خودتان بيشتر از عوام ميفهميد؟ (1264473) (alef-6)
 
سلمان
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۳:۳۰:۱۳
عوام نمی فهمند معنایش اینست که عوام تخصص اطلاعات وتجربه لازم در مسائل سیاسی اجتماعی ودینی را را بسیار محدود در اختیار دارند.
پس بگوییم عوام نفهمند که نسخه پزشک هر چه باشد اجرا می کنند؟! (1265542) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۰۸:۳۹
سلام
چون عوام کسانی هستند که تحلیل نمی کنند و باور می کنند. اصولا افراد خوش بین و بد بین را عوام الناس و واقع بینان را خواص یک جامعه و دارایان دانش آنان می دانند.
همانهایی که قرآن می گوید اینها اولوا الالباب هستند. کسانی که سخنان متفاوت را می شنوند و از بهترین سخن پیروی می کنند.
نه با خوش ترین خیال زندگی کنند.
بسیار تحصیل کردگانی که بینش ندارند و چه بسا افرادی که سواد ندارند اما بینش و عقل معاش دارند.
این را دوران مدیریت دکترهای بی عقل به ما ثابت کرد.
نباید مدرک گرایی آنقدر ما را افراطی کند که هر کسی را مدیر کنیم و نه به تفریط افکند که بی دانشان را مسلط بر خزانه و ملت کنیم.

بگذریم (1265641) (alef-6)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۶:۰۲:۲۲
روشنگری نخبگان که در بین عوام برد زیادی ندارد. این وظیفه صدا و سیما است که روشنگری کند و نگذارد مملکت بیش از این نابود شود. (1264478) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۶:۱۲:۰۵
من چهار سال پیش هم این عشق به وطن داشتم (1264485) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۶:۲۸:۵۶
آقا شما چی میگی! من دانشیار دانشگاه نمی تونم حرف بزنم. تا یه چیزی بگم باید برم جواب پس بدم اونوقت شما انتظار دارید ما دیگران را روشن کنیم!! به خدا همه خسته شده ایم از این اوضاع. (1264490) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۰۹:۲۹
این اوضاع با تحمل تغییر نمی کند. راه برنامه ریزیست و مقاومت. (1265642) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۶:۵۴:۱۴
مقایسه قیمتها ی سال 84 با حالا
برای مثال با اینکه بیشترین امکانات و توانایی ها به بخش مسکن داده شده در تهران بیش از ده برابر شده (1264503) (alef-6)
 
mohamad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۶:۵۵:۱۴
با سلام:
متاسفانه با توجه به اینکه رسانه های جمعی(رادیو و تلویزیون)در این موارد شفاف سازی ندارند و اکثر مردم کشور در شهرستانها و روستاها فقط از این طریق در جریان امور قرار میگیرند ،این ترفنددولت همانند دور قبل میتواند موفق بوده و کشور را دچار مشکلات بیشتری کند.
در این مواقع تنها راه جلوگیری از بروز لطمات مربوط به شبهه افکنی ها و وعده های دروغین هوشیاری مقامات نظارتی است که امید واریم دچار مصلحت اندیشی های اشتباه نشوند. (1264505) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۰۳:۳۹
این مردم لیاقتشان همین است که گول وعده های پوچ را بخورند (1264511) (alef-16)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۵:۱۳
قبول دارم؛
احمدی نژاد خیلی نقطه ضعف داره، شکی در آن نیست. این روزها هم که بازار کوبیدن احمدی نژاد داغ داغ شده است. اما ....

چرا کسی از خوبی های احمـــــدی نــــــژاد تعریف نمیکند ؟؟ (1264889) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۰۹:۲۶
بابا نگران نباشید! در همین سایت چند وقت پیش فرمودند نامزد دولت کمترین شانس برای رای آوردن را دارد!
درضمن تقصیر مردم چیست؟ مگر آن سالهایی که کشور رشد اقتصادی 8 درصدی داشت غیر از این بود که کارمندان و کارگران مالیات میدادند ولی افراد و سازمان های قدرتمند به اسم اسلام از مالیات معاف بودند؟ از آن همه رشد و تولید ثروت چه چیزی گیر مردم قشر متوسط و فقیر آمد؟ هیچ! امروز حداقل همه با هم فقیر خواهیم شد! خدا به ایران رحم کند! (1264917) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۳۳:۰۶
برادر بزرگوار کدام مالیات دولت سالیانه جمعا 31هزا ر میلیارد تومان مالیات می گیرد والبته بودجه جاری حقوق کارمندانشان سه برابر است پس دولت نه با مالیات که با نفا اداره شد الان هم نفت تحریم شد وهمه به جان هم افتادند راه حل ارایه برنامه اقتصاد بدون نفت است نه تحریم چون ممکن روزی نفت ارزان شود اون موقع رییس جمهور ایران با چه بخشنامه ای نفت را ارزان می کند (1265365) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۵:۴۲:۰۰
حب برادر من منم همینو گفتم! دلیل رقم پایین مالیات همینه! وقتی کارگر و کارمند و فرهنگی و بازنشسته مالیات میدن انتظار داری چقدر بشه؟ پدر من کارگر بازنشستس ار حقوق بازنشستگی که تازه قراره بشه یک ملیون تومن انتظار داری چقدر مالیات بیاد بیرون؟ اونایی که گردش مالی سالیانشون چند میلیارد دلار میشه اگه مالیات بدن اونوقت خواهین دید چقدر درآمد مالیاتی زیاد بشه! وقتی گفتن طلا فروش ها از درآمد میلیاردیشون 3% ناقابل مالیات بدن یادتونه آقایون قهر کردن و بازار و بستن؟ تهدید کردن پولاشون رو از بانک در میارن و کشور رو ورشکسته میکنن؟ بعد وقتی دخترهای مثل دسته گل مردم به هاطر بخاری نفتی قراضه صورت معصومشون میسوزه اون وقت انتظار داری مردم حرف ثروتمند ها رو باور کنن؟ اگه همون بازاری ها مالیات میدادن الان وضع بچه مدرسه ای ها ی روستایی ما بهتر نبود؟ (1265884) (alef-6)
 
م. مردم
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۰:۲۳
1- زمانی که نخبگان، علیه هاشمی مقاله مینوشتن، همین عوام شعار میدادن "مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است"!
زمانی که نخبگان از خاتمی عبور کرده بودن و هاشمی شده بود عالیجناب خاکستری و سرخپوش و ...، همین عوام بی اطلاع از روزنامه ها و مواضع خاتمی و اطرافیانش، خاتمی رو صرفا به خاطر سیادتش و شعار "سه سید فاطمی ..." دوباره انتخاب کردن!
و زمانی هم "برخلاف نخبگان"، احمدی نژاد رو بر موسوی و ... ترجیح دادن.
و حالا هم نوبت جلیلی و نیکزاد و ... است!

جالب اینه که نخبگان، تازه رسیدن به شعار 20 سال پیش عوام که میگفتن "مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است"

2- مشکل شما اینه که تفاوت نیازهای نخبگان و سایر اقشار جامعه رو درک نمیکنید.
حقیقت اینه که شاید در این سالها طبقه متوسط جامعه در تامین نیازهای ویژه خودش ضعیف شده باشه، لکن طبقاتی که در دوران طلایی حضرات سابق در آستانه حذف کامل بودن، در این 8 سال با پروژه های انجام شده در سفرهای استانی و مناطق محروم، اجرای قوانینی نظیر مدیریت خدمات کشوری، مسکن مهر، هدفمندی، و ... کمی وضع بهتر و قابل تحملتری پیدا کردن.

3- من موندم این "عوام زیر دیپلم" بعد از 8 سال فرق سفره خالی و پر رو هم نمیفهمن؟! واقعا اگر سفره این "عوام" خالی شده باشه، به نظر شما اینقدر نادونن که دوباره به احمدی نژاد رای بدن؟!
زنگ بزنیم به زور بگیم مسکن مهری که داخلش نشستی تخیلیه؟ یا پروژه هایی که بعد از 30 سال در دهاتتون اجرا شده، دروغه؟ یا یارانت خیانته؟ یا ...

4- شاید سفره شما و نخبگان مورد علاقتون خالی شده که اینطور پرپر میزنید. سفره امثال ندا آقا"سلطان" و ....
در دانشگاه ما که سفره خیلی از نخبگان خالی شده. خیلی از اساتید نگرانن که تابستون چطوری با آرامش برای تحقیقات علمی برن آمریکا و اروپا!! همین دیروز یکیشون داشت از نگرانی هاش برام میگفت. نگران "سفر" بود نه "سفره".

5- تا زمانی که خودتونو فریب بدید و از یارانه و سیب زمینی و ... صحبت کنید، نتیجه بهتری از انتخابات 88 نمیگیرید.
کاش نخبگان محترمی که میگن ما سال 88 هشدار دادیم، میفهمیدن که نه به زور میتونید رای نخبگان رو چند برابر عوام حساب کنید و نه به زور میتونید رای عوامی رو که بهبود اوضاع رو احساس کردن تغییر بدید.

(1264920) (alef-6)
 
دانشگاهی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۳۵:۴۲
اظهار نظر مغرضانه است.شما کجا زندگی میکنید(ایران یا خارج کشور)؟ نمی بینید که سفره همه ملت خالی است؟ فقط دلالان و رانتخواران وضع مالی خوبی دارند. در همه دنیا نخبگان خود را احترام میگذارند اما شما اینگونه کم لطفی میفرمائید، چرا؟
در سالهای اخیر بیشترین ظلم(از بازنشستگی تا...) در حق اساتید واقعی دانشگاه شده است.
نویسنده محترم دقت نفرموده اند که بسیاری از کسانی که از رانت ها بنام استاد دانشگاه استفاده میکنند، اصلا دارای شرایط استادی نیستند ، آنان دانشگاهی نیستندو به دانشگاه ها تحمیل شده اند و سفر ها و امتیازات مال آنهاست نه استادی که در 35 سال گذشته فرزندان ملت را تربیت کرده تا امروز به افتخارات این فرزندان ببالید. فکر کنید و منصف باشید. (1265723) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۴۲:۰۶
میخواستی بگی نخبه هستی برادر من ، اون زمان هم نخبگان به هاشمی ایراد نمی گرفتن بلکه همین آقایونی که الان دولت را در تصاحب دارند یک آقایی بالا می گفت گشته یکی و به عنوان پدیده انتخابات یافته چون به برنامه های اقتصادی دولت خاتمی ایراد می گرفته اخه شما بگید کسانی مثل خوش چهره که فقط کارشون نطق هست چه به درد ریاست جمهوری میخورند (1265740) (alef-6)
 
نويد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۳۰:۵۰
آفرين به درايت نويسنده عزيز كه در متن به آقاي لنكراني هم اشاره كرد، كه بنظر من انتخاب ايشان از دو، سه گزينه ديگر خطرناكتر است. ايشان با كساني نشست و برخاست دارد كه حادثه شرم آور قم را رقم زدند. سايت هايي به حمايت از ايشان مي پردازند كه سال 84 بخاطر برخي بغض ها و كينه ها چشم به روي عقل و منطق بستند و جريان بي هويتي به نام گفتمان سوم تير را مطرح كردند، و جالبتر آنكه بعد از اينهمه فضاحتي كه به بار آوردند همچنان قصد دارند مردم ايران را از يك سوراخ دوبار بگزند.
هر كسي جاي اينها بود حداقل اين دوره از انتخابات را جهت عرض شرمساري از تحويل دادن اين دولت و اين رئيس جهور، سكوت پيشه مي كرد نه اينكه با جمع كردن 200-300 نفر همايش باصطلاح "با شكوه"!!! برگزار كند! (1264969) (alef-6)
 
به دیپلم ردی های دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۰۶:۳۸
چی شده که لیاقت مردم این شده :
در این مقاله صحبت از افراد زیر دیپلم شد در حالی که بعضی یا بیشتر مسئولان کشور ما در ابتدای استخدامیشون دیپلم ردی بودن و دیپلم افتخاری به اینها دادند تا استخدام شوند و بعد از آن هم به صورت جهشی فوق دیپلم .لیسانس. فوق لیسانس و دکترای افتخاری به اینها دادند در صورتی که به اندازه یک فرد فوق دیپلم که درس واقعی خونده اطلاعات ندارند.
بعد اینجوری میشه که تصمیم های این افراد برای کشور از روی تدبیر و علم و آینده نگری نیست بلکه بر اساس احساساتیه که تویه همون دوره به اینها غلبه کرده.
الف اگه پخش نکنی در حق دیپلمه هایی که در موردشون صحبت کردی اجحاف کردی. (1265075) (alef-6)
 
زیر دیپلم
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۵۹:۳۵
هرچه سر این ملت آمد و اقتصادرا به این روزنشاند از طرف زیر دیپلم ها نبود ازطرف تحصیل کرده ها بود.دردولت ومجلس و مراکزتصمیم گیریی چندتا دیپلمه است؟ (1265243) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۴۴:۳۵
شما ممكنه بنا به دلايلي از اقدامات احمدي نژاد رنجيده باشيد ولي اينم بدونيد كه ايشون با جراتي كه به خرج داد وهدفمندي يارانه ها رو استارت زد خيلي از خانواده ها ي ضعيف رو كه حتي نون شب نداشتن نجات داد خدا وكيلي خانواده هايي هستن در اطرافمان كه فقط با اين يارانه ها گذران امور ميكنن كار بدي كرد نذاشت مرفهين بي درد حق بنزين وسوبسيدهاي مستضعفا رو بكشن بالا ؟؟ لطفا كمي منصف باشيد با تشكر (1265208) (alef-6)
 
دکتر مفتون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۵۴:۲۷
به ولله که لیاقتمان بیش از این است0در کدام بحرانها بوده که مردم سنگ تمام نگذاشته باشند؟ای ننگ بر دولتی که از جان بی مقدارش برای این مردم مایه نگذاشت.احمدی نژاد!مردم را بیچاره ،کلافه،ورشکست،تهیدست و تا مرز جنون بردن بزرگترین خیانت به وجدان پاک این مردم میهن دوست است.در عجبم که آیا دولتیان وجدان نداشته خود را حتی برای لحظه ای به قاضی میگذارند؟ چگونه من کمترین،به جهت این فشار بسیار سنگین گرانی که بر گرده تیر کشیده مردم خوبمان نشسته همیشه در اندوه و ناراحتی ام اما رییس جمهور و دارودسته اش ککشان هم نمیگزد؟شاهد ادعا تلاش حریصوار و مالیخولیا گونه دولتیان بی دولت و تدبیر است.انگار که کشور را گلستان کرده و حیف است که ایران از درایت و تدبر بینظیرشان(در کل کهکشان راه شیری)سود ممتد نبرد!! دم از اداره دنیا میزنند که حتی بعضی هاشان در اداره مکتب خانه ی حقیری هم درجا میزنند.....شرح این آتش جانسوز نگفتن تا کی؟ (1265227) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۰۹:۱۸
یعنی الان فقط رییس جمهور داره شعار عوام فریب میده؟ بقیه شعار نمیدند؟ (1264516) (alef-7)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۰:۳۶
تریبون دست جناب رییسه
پول بیت المال هم علف خرسه
وزشگاه آزادی هم درش برای ایشون فقط بازه
بالاخره دور آخر سفرهای استانی هم باید یه فایده ای برا خود جناب مستطاب داشته باشه یا نه ؟
همیشه نمیشه برا مردم کار کرد که!!! (1264870) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۶:۴۹
با شــــما مــوافقـــم..

ایکاش کمی هم به نمایندگان مجلس و شهرداری تهران و سایر دستگاهها انتقاد شود؟ مگر این دستگاهها چه گلی به سر مردم زدند؟ (1264892) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۷:۰۳
من به احمدی نژاد رای ندادم، اما این آقایونی که الان و یکی دو ماه آخرعلیه احمدی نژاد شعار میدن فکر منافع فردی خودشونن. یکی شون مرد نبود سال پیش یا دو سال پیش این حرفها را بزنه. (1264893) (alef-6)
 
باقری
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۳۷:۲۲
این چه نوع تفکر و تفسیر احمقانه ای است. حالا انسان زیر دیپلم است نمی فهمد یا شعور پائینی دارد و شماها که دکتر و ... را یدک میکشید دارای فهم و شعور و درک هستید.
واین تذهبون
نه اینکه ما مسلمانیم و همه برابر.
چه بسیار بودند کسانی که سواد نداشتند ولی فهم، درک و شعور و انسانیت هزاران به قول شماها فرهیخته را داشتند و دارند.
به اقشار کم درآمد و کم سواد به چشم پیاده نظام نگاه نکنید.
در استفاده از الفاظ و تعابیر دقت کنید فکر نکنید شما عقل کل هستید و بقیه ... .
همانطور که در سطر آخر آورده شده همه مردم در مسلمان بودن، ایرانی بودن و عشق به وطن، به نظام و جمهوری اسلام مشترک هستند، پس به جای تعابیر زشت آگاهی بدهید و مردم را در دانستن شریک کنید. (1264982) (alef-6)
 
اسحاق
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۵۷:۱۲
به نظر من حقیقت را می گوید من خودم دیپلم ردی هستم در تعجب هستم چرا تو اداره ما که همه مسلمان هستیم و برابر حقوق آقایون که یک مدرک الکی کارشناسی یا دکترای قلابی گرفتن مخصوصا تو این هشت سال چند برابر حقوق من هست که حداقل سه برابر اونها کار می کنم تازه بنظرم شعور من از مدیرمون هم بیشتره همه کارمندان اداره با من دوست هستند ولی با مدیرمون نه (1265777) (alef-6)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۲۲:۰۱
تو رو خدا انرژي رو بذاريد رو كانديدايي كه ميخواهيم راي بياره، نبايد توجه ها به سمت تيم احمدي نژاد معطوف بشه، طبق قانون جذب اگه همه بخواهند يك كسي راي نياره همون آدم راي مياره، بايد انرژي رو معطوف به اين نكته كنيم كه ميخواهيم چه كسي راي بياورد و نه اينكه چه كسي راي نياورد. (1264538) (alef-7)
 
;
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۵:۲۸
قالیباف و عارف بیشترین رای خواهند داشت و انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد. (1264805) (alef-16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۰:۰۹
عجب استدلال محکمی!!!! این قانون جذب حضرتعالی از کجا آمده؟تصور می کنم برداشتتان از " همه" کمی نادرست باشد. یا " همه" معنی درست و قابل انتظار را نمی دهد یا قانونش کمی آبکی است. (1264868) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۲۳:۴۲
حامد جان قانون قدرت و پول وزور در کار است نه قانون جذب و نیروهای کیهانی (1265140) (alef-6)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۲۲:۴۴
نبايد اجازه دهيم دوره كسي كه دور متهمان به فساد خط قرمز مي كشد، با سهل انگاري هايش، جيب و سفره مردم را تهي مي كند، بجاي مبارزه با فساد، براي افراد پرونده سازي مي كند، با صراحت قانون را زير پا مي گذارد، از شعائر مقدس مهدويت سواستفاده مي كند و با لجبازي هايش، انواع و اقسام هزينه ها را به ميهن مان تحميل مي كند، ادامه يابد. (واقعا مسخره است) (1264540) (alef-7)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۳۱:۴۹
پس شما هم احساس خطر کرديد!!!!!
ولي چه دير!!! افسوس (1264550) (alef-7)
 
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۰:۵۳
اینقدر دیر شد دیر شد نکنید!
جناب میم رد صلاحیت میشه و اگر هم نشه ما بهش رای نمیدیم.
شما هم به غر زدن ادامه بده (1264821) (alef-16)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۹:۳۵
تحمل دکتر زیاد سخت نبود ولی تحمل م خیلی سخته
اصلا یک لحظه هم نمی تونم تصور کنم که م رئیس جمهور ایران بشه (1264820) (alef-16)
 
زاهد
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۳۵:۵۷
بهترین کار این است که این 10-20 نفری که احساس تکلیف کرده اند بروند کنار و یک نفر قوی که بتواند توی دهن دروغگو بزند به میدان بیاید. با این سوسول بازی ها که برخی نامزدهای فعلی در میاورند نمی شود حریف این جور تبلیغات عوامفریب شد (1264556) (alef-16)
 
e.a
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۳۸:۱۸
حناى شما ديگر رنگ ندارد زمانى كه نياز بود بگيد نگفتيد حالا ديگه دير شده. (1264558) (alef-7)
 
ه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۸:۲۹
شما برو با همونهایی که حناشون رنگ داره!
بالاخره یه عده ای رای نمیدن یکیش هم شما (1264818) (alef-16)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۵:۴۲
من یادم نمیاد از 84 به این ور از ((الف)) سنخیتی با احمدی نژاد دیده باشم
اصول گرا بودن به معنی طرفدار یک نفر بودن نیست
مدعی ترین کس هم اگه خلاف قدم برداشت یا پاشو برگردونه یا قلم پاش میشکنیم (1264891) (alef-6)
 
تربتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۱:۵۳
همین امروز است که رسانه جریان انحرافی(رجا) فریاد وامصیبتا سر دهد که: گفتید لنکرانی همون مدودوفه؟... وااسلاما... وامصیبتا... توهین به حضرت علامه... توهین به امام زمان... توهین به خود خدا... (1264561) (alef-16)
 
نقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۱:۵۷
حالا اگر به نامزد احمدی نژاد رای ندادیم به چه کسی رای بدهیم. نامزدهای کنونی که هیچ کدام چنگی به دل نمی زنند. خاتمی و هاشمی هم که نمی آیند. دلسوزان نظام اگر می خواهند نامزد مورد نظر احمدی نژاد رای نیاورد باید زمینه را برای حضور هاشمی یا خاتمی مهیا کنند. با آمدن آن ها تحریم ها کم اثر می شود یا اصلا با سیاست های آنان برداشته می شود. اصرار بر وضعیت کنونی کشور را با مشکل مواجه می کند. (1264563) (alef-16)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۲۱:۵۹
قالیباف بهترین گزینه هست چون توان بالای مدیریتی اش بسیاری از مشکلات کشور رو حل می کند و هم اینکه مورد اعتماد بیشتر افراد هست و دعوا های سیاسی کمتری رخ می دهد ولی آمدن خاتمی الان به صلاح نیست چون الان در شرایط حساسی هستیم و نمی شود تمام وقتمون رو روی دعوای جناحی بگذاریم (1265326) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۲:۴۹
اگر واقعا درست مي گوييد اينگونه افراد بايد رد صلاحيت شوند اما اگر تاييد شدند يعني اين تگراني ها بيجاست مگر اينكه در مورد ديدگاه شوراي نگهبان يا استقلال آن شك باشد (1264566) (alef-7)
 
ali
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۳:۵۲
فقط دو راه
1- طرح سه فوریتی و گرفتن اختیار انتخابات از دولت
2- طرح عدم کفایت رییس دولت و بس (1264567) (alef-7)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۶:۴۱
دولت که خود به خود رو به اتمام است. چه نیازی به عدم کفایت دارد؟ (1264812) (alef-16)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۴۵:۲۵
يه لحظه هم جلوي ضرر رو بگيري غنيمته! (1265752) (alef-6)
 
سینا صفوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۴:۰۴
آقای توکلی خیلی دیر شده...

همین که خط قرمز می کشه و شما نمی تونید رد بشید...

همین که نمی تونید هیچ کدوم از مدودوف ها رو رد صلاحیت کنید و فقط زورتون به خاتمی می رسه...

همین که بعد 88 که نخبگان رو بی بصیرت و عوام رو آگاه می دونستید اولین بار که عوام رو عوام می دونید...

نشون می ده خیلی دیر شده... وگرنه جرات اعتراف به اشتباه توی ما اصولگرا ها وجود نداشته و نداره!! (1264568) (alef-7)
 
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۴۳:۳۸
حالا از كجا ميدوني آقاي توكلي اين متن رو نوشته.

بنده خدا توكلي شده سپر بلاي اصولگراها...مردم هر دلخوري از دولت و كل جبهه اصولگرا داشته باشند ميان اينجا سر توكلي خالي ميكنن (1264846) (alef-16)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۴:۲۹
فقط. و فقط كانديد شدن هاشمي يا خاتمي مي تواند جلو احمدي نژاد را بگيرد چون در صورتي كه يكي از اين دو نيايند همه مردم از سر لج هم كه شده به كانديد احمدي نژاد راي ميدهند اين موضوع را جدي بگيريد (1264569) (alef-16)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۷:۴۹:۳۷
حالا یه کم دیر نیست برا این صحبت ها (1264578) (alef-7)
 
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۷:۱۱
نه دیر نیست. (1264813) (alef-16)
 
amir
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۰۷:۵۱
آقایان محترم:
یکی از شگردهای اتاق فکر این دولت این است که در فضای تهمت و بلبشو ،اقدام به بازی و سپس نتیجه گیری میکند ، اگراز تئوریسین آنها سوال کنی ،که خروجی این روش توی جامعه ما چگونه جواب خواهد داد، خواهد گفت عالی : شما به مناظره ها نگاه کنید و نتایج آن را ببینید ،ازشما صمیمانه تشکر میکنم این موضوع مهم را به نقد و نظر گذاشته اید ،اگر قدری تامل کنید آخرین اظهار نظر رئیس جمهور فعلی ( اگه گوشه پرونده هاتان را بالا بزنم ....) بر همین اساس و بر همین تئوری استوار است ،
حال چگونه باید این روش را خنثی کرد با توجه به فرهنگ جامعه ما ، مردمی که گاها" زود باور هستند و اصولا" خیلی خوب فریب می خورند . (1264615) (alef-7)
 
زراقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۰۸:۲۸
کار زیادی نمی شود کرد. احمدی نژاد در پیام نوروزی طوری برای همه خطو نشون کشید که معلومه فکر همه جای کار را کرده. این آقا 7ساله داره کار می کنه و شما می خواهید دوشبه تلاشهایش را خنثی کنید؟!
بروید برای شکست دادن مشایی در انتخابات96 خود را آماده کنید (1264619) (alef-16)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۱۱:۱۲
بنده گفتم با توجه سطح سواد پایین نیمی از رای دهندگان و شعار یارانه 250.000 می تونه اکثر روستاییان و شهرنشینان کوچک را به سوی کاندیدای دولت سوق بده.

بنابر این سناریوی پوتین-مدودف یا چاوز-مادورو در این دوره شانس زیادی برای برنده شدن داره.

نباید ناامید بود اما شاید بشه گفت باقی کاندیداها قافیه رو به کاندیدای دولت خواهند باخت.

از خدا میخوایم کمکمون کنه.

الف ممنون از انتشار (1264622) (alef-7)
 
لاله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۱۶:۱۹
من حاضرم روستا به روستا بروم و برای مردم حرف بزنم ولی چه فایده؟ احمدی نژاد در وعده دادن مرز نمی شناسد (1264627) (alef-16)
 
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۹:۴۱
ما اشتباه کردیم که روی دکتر اجماع کردیم.
شما هم اشتباه کردید که روی مهندس اجماع کردید.
این کشور برای برون رفت از مشکلاتش نیاز به امثال این دکتر و اون مهندس ندارد.
باید آدم های اعتدال گرا و توانمند کار رو به دست بگیرند. (1264837) (alef-16)
 
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۴۵:۱۳
چه حرفی بزنی؟
از کجا معلوم حرف های شما درسته؟ (1264853) (alef-10)
 
سلبی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۱۶:۳۰
دوره قبل هم من تا اونجایی که می تونستم مردم شهرمون را توجیه می کردم. ولی به یک نتیجه رسیدم که این کار آب تو هاون کوبیدنه.
تازه مردم با سطح پایین تر خودشون را علامه دهر می دونند، دقیقا مثل آقای دکتر... (1264629) (alef-7)
 
ک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۶:۴۵
فکر کنم شما خودت بیش از مردم شهرت نیاز به توجیه داری!
من نمیدونم چرا هر کی دو تا درس پاس کرده فکر میکنه همه چی می فهمه؟
من خودم دانشجوی دکترا هستم ولی قبول ندارم رای من از رای آدم بیسواد بهتره.
شعور خیلی مهم تر و بالاتر از سواده.
با پاس کردن سیالات و جرم و ... به شعور آدم اضافه نمیشه.
توی همین دانشگاه و حوزه هم در مورد گزینه ی اصلح اختلاف نظر هست.
اینکه مردم شهرت با شما اختلاف نظر داشتند ربطی به بی سواد بودن اونا و باسواد بودن شما نداره دوست عزیز.
من هم با شما اختلاف نظر دارم سوادم هم کمتر از شما نیست.
علت اختلاف نظر، اختلاف عقیده است نه سواد. (1264830) (alef-16)
 
سلبی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۲۵:۴۸
دقیقا منظور من آدم هایی مثل شماست. از حرف های من یه چیز دیگه برداشت می کنی. کی صحبت از سواد و سیالات و جرم کرد؟ اصلا چه ربطی داشت؟کسی که دانشجوی دکتراست باید بتونه بهتر آینده کشور را با انتخاب رییس جمهور لایق تر پیش بینی کنه، ولی عامه ها فقط گول 250000تومن یارانه را می خورند؛سیاست خارجی و روابط بین الملل و توسعه و ایران براشون تقریبا بی معنیه...
گفتم که؛آب تو هاون کوبیدنه... (1264955) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۴:۰۹
شما با وعده‌ی 250 هزار تومانی به کسی رای نمی‌دهی
ولی کسانی هستند که پول را بگیرند دیگر به هیچ چیز فکر نمی‌کنند
فقط حال را می‌بینند (1265002) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۴۱:۵۴
اطمینان داشته باش که رای یکی که روزنامه می خونه مطالعه داره در جامعه زندگی می کنه از یک فرد محترمی که در کوه و روستا زندگی می کنه در یک سطح نیست مرد عادی ما بیشترین اخبارشون از تلویزیون می گیرند در بهار 92 با یک روستایی محترم بحثم شد یک نقد منصفانه از احمدی نژاد بیان کردم بر افروخته شده بود می گفت ما که احمدی نژاد را نقد می کنیم چگونه روزه مون قبوله گفتم از کجا این حرفها را می زنی می گفتن تلویزیون میگه تا آخر برو فاتحه (1265194) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۱۸:۲۲
آمدی جانم به قربانت، ولی حالا چرا؟
مگه چهار سال پیش به اعتراف خود شما، نخبگان متحد نشده بودند؟ (1264631) (alef-7)
 
ک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۷:۳۸
نه کجا متحد بودند؟
همیشه بین نخبگان اختلاف نظر بوده و هست و خواهد بود. (1264832) (alef-16)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۱۹:۱۳
واقعا جای گله است روزی که نخبگان مملکت فریادزدندکسی توجهی نکرداکنون همه بدنبال نخبگان جامعه هستند تاجامعه راآگاه سازند. (1264633) (alef-7)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۲۴:۰۳
سلام علیکم

مسئول محترم بخش تحلیلی

بخش اول
برای همه ما کاملا مبرهن است که حدود 40 درصد مردم ما از حاشیه تهران گرفته تا همه استانهای مرزی بشدت دچار فقر اقتصادی و اگاهی قرار دارند و وعده یارانه ای تنها امید انهاست . من در یک ماه گذشته چند روز را در منطقه سرخس گذراندم .

در مقابل استدلال من که اقتصاد ما چنین و چنان می شود در حالی بوضوح دچار عدم درک گفتمان هستند می گویند او هر چه گفته کرده .باز هم هر چه بگوید می کند البته اگر بگذارند !!!
نهادهای دولتی با استفاده از مراجع محلی و منابع دولتی این جریان افکار عمومی به نقطه مطلوب نزدیک و نزدیکتر می کنند بطوری که حتی سخن گفتن علیه انها بسیار مشکل و برای محلی های اندک مخالف مخاطره امیز شده است.

من فکر می کنم هر چه بر علیه یارانه ها گفته شود نتیجه عکس داده موضع دولت را تقویت خواهد کرد.
این موضوع زمانی اهمیتش دوچندان می شود که نگاهی هم به شرکت کنندگان در انتخابات داشته باشیم که در بهترین شرایط بیش از 60درصد نباشد.

در انتخابات ریاست جمهوری 92 با 25 درصد طرفدار ییروز خواهد شد و دولت بسیار بیش از این دارد و همه ما می دانیم.
نمی دانم درست است بگویم یا نه .اگر مصلحت نبود حذف کنید.

یک جور نمادسازی کرده اند که احمدی نژاد می خواهد با فساد مبارزه کند اخوندا و یاسدارا نمی گذارند و بچه اخوندا همه میلیاردر هستند.و دلایلشان هم یالسهایی ست که شخص اقای رئیس جمهور به تلویح و حتی تصریح در سخنان عمومی اش می گوید.

یکی دیگر از اشتباهات مخالفان احمدی نژاد مقایسه انتخابات مجلس با ریاست جمهوری ست.در انتخابات مجلس ایتم های محلی بسیاری مثل طایفه ای قومی زبانی و رقابت های خرده فرهنگی نقش دارد که بسیار در نتیجه تاثیرگزار است در حالیکه در انتخاب رئیس جمهور اصلا نیست.
مخلص کلام اینکه او حداقل 30 درصد رای ملی دارد که تقریبا غیرقابل تغییر است.
غیر این امتیاز موارد زیر هم به او کمک می کند تا بقیه هم از دشمنان او تبری جویند.

1 - تبلیع عوام یسندانه علیه سیاه و روحانیون که در فوق اشاره شد.

2- تعدد کاندیداها که تاثیر بسیار بدی در ذهن مردم گذاشته است و خودبخود مورد بالا را هم تقویت می کند که همه برای ...... مسابقه گذاشته اند.

3- عدم برخورد با فساد دولتی ها با اینکه بارها انها را متهم کرده اند که گویا هیچ مدرکی ندارند و فقط می خواهند مردم را فریب دهند.

4- نابود شدن نقش تاثیرگزار ائمه جمعه و جماعات از سال 84 تا کنون و تلاش دولتیان در این زمینه.

5- جداشدن افراد جامعه از تجمعات و گروههای سنتی اجتماعی مثل هیات ها و طوایف و ....... و تقویت فردیت و توجه زیاد بر درک و منافع فردی.بطوری که برای تصمیم اجتماعی مثل رئیس جمهور فقط به منافع خویش می اندیشد ولاغیر .این روحیه تاثیر گزاری گروههای مرجع را بشدت کاهش داده است.

راه حل چیست؟

ادامه دارد (1264639) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۲۸:۰۹
سلام
نمیدونم چی بگم ، حق و باطل خیلی به هم قاطی شد اما
این اقا اگر فرشته هم باشه ، چون اخلاق نداره ، باید کنار بره .
به نظرم اگر امام زمان هم بیاد ، این اقا ، تهدید میکنه که گوشه پرونده رو بالا میزنم (1264647) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۳۵:۱۹
با سلام به نمايندگان و مسئولين محترم نظام

آيا عدالت و برابري با مساوات يكي است

عملا رانتها نشان ميدهد در جامعه عده اي در حال چپاول جامعه هستند كه هيچ اهل اسلام و شعارهاي كه ميدهند نيستند

اگر صداقت داشته باشيم شايد نزديك به اكثر رانتها و چپاول بيت المال به وسيله وابستگان به برخي مسئولين انجام ميشود ك مسئولان خواسته يا ناخواسته با آنها همكاري كرده و يا ميكنند

حتي دادن اطلاعات جلسات و تعرفه ها در نمونه ساده واردات خودرو از مصاديق آن است

حال جامعه را به نام برابري در مقابل سوء استفاده از قشر كم سواد و بي سواد و آسيب ژذير قرار ميدهيم

چون ما عملا فاقد حزب هستيم استفاده و يا سوء استفاده از اين قشر همواره بوده
وليكن استفاده كنندگان قبلي امروز متوجه خطر استفاده از همين ابزار در بقا نظام هستند

اينها همان اسلحه هاي ستند كه مي توان با آن امنيت يا آشوب ايجاد كرد

شنيده ايم در برخي نقاط دنيا راي دادن نياز به يك سري از حداقل ها دارد علي رغم احترام با مادر ژير سواد و يا كم سواد در وستا ه وظيفه همه ما حمايت از او و خانواده اش است آيا شناخت و تصميم ايشان هان برابري با آاكس در شاي نگهبان يا مجلس يا يك استاد داشاه را دارد
آيا اين نوعي ظلم به همان فرد نيست ؟!

ون راي گيري ما ر مبنا حزب و نخبه گرائي نيست اين يك شدار جدي براي آينده نظامبايد تقي شود رند اروز با استفاده از اعتقادات مذهبي قابل كنترل بوده و يا با مكهاي مادي براي بري قابل هدايت (1264667) (alef-6)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۳۶:۳۸
به نظرم اگر رقباي ايشان در چارچوب قانون و رعايت اخلاق با زبان ساده و ارائه مستندات مستدل و متقن ضعفها و کاستي ها رو بيان کنند تاثير بسيار زيادي خواهد داشت.اين مهم با سفرهاي زياد و زحمات فراوان ميسر خواهد شد (1264671) (alef-6)
 
س
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۳۷:۵۳
والا فکر نمیکردم با این همه دانشگاه رنگ وا رنگ زیر لیسانسی توی کشور باقی مونده باشه (حداقل توی نسل جوان) و البته این نسل اول و دوم وسوم انقلاب 75% رای دهندگان رو تشکیل میدن. باری این عوام !!!!!! راستی چرا اینقدر از این واژه عوام استفاده میکنید؟ وقت انتخابات که میشیم ملت فهیم و همیشه در صحنه پس این عوام گفتن دیگه چیه؟؟؟؟ (1264677) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۳۹:۳۵
فراموش نکنیم که دمکراسی یعنی هرکس یک رای حتی اگر این فرد عوام باشد لذا چاره ای نیست جز بالا بردن سطح فکر و آگاهی همگانی .
مسیر دشواری است اما ظاهرا راه حل بهتری تاکنون ارائه نشده یا در دسترس نیست.
شاید افرادی تصور کنند میتوان عوام فریبان را تایید صلاحیت نکرد ؛ اما فراموش نکنیم افراد سودجو و فرصت طلب که از هیچ حیله ای جهت دستیابی به قدرت رویگردان نیستند ؛ منحصر به یکنفر و دو نفر یا یک گروه و دو گروه نیستند و این آفت همیشه سیستمهای مبتنی بر دمکراسی را تهدید مینماید. (1264682) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۴۷:۱۵
حاجی اون موقع که رای های این زیردیپلما با شما بود خطر نبودن که هیچ انگار منظور از ملت فقط اونا بودن و نخبگان همه جیره خور اجنبی و مرفه بی درد محسوب می شدند، حالا که دیدین طرف داره اشو با جاش می بره زیردیپلما شدن تهدید و باید روشن شن!! امیدوارم نخبگان کمکتون کنن اما بنظرم بعیده سکوتشونو بشکنن و با شما همراه شن... (1264697) (alef-6)
 
کیوان
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۴:۳۵
تموم شد آقا.الیگارشی نخبگان تحصیل کرده در این مملکت تموم شد رفت.متن لحن به شدت کثیفی داره. زیر دیپلم‌ها زود فریب می خورند؟ لیسانس‌ها عقل و شعور بیشتری دارند؟ (1264712) (alef-6)
 
خاکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۴:۴۱
با سلام لازم است با صبر ومتانت اطلاع رسانی برای تحلیل برنامه همه کاندیداها انجام پذیرد مردم به حرفهایی که برای رضای خدا وادامه دار (بعد از انتخابات هم)زده شود ونه در دوره انتخاب اعتماد می کنند (1264713) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۴:۵۱
همین که میگویید: "از نظر تحصیلات زیر دیپلم هستند" بعضی ها را سر لج می اندازد. توجه به مسائل روانشناسی در سیاست، فرهنگ و حتی برقراری عدالت بسیار حائز اهمیت است. غرور برای ما ایرانیها جایگاه والایی دارد ولو غرور کاذب. پس به گونه ای در مورد اقشار جامعه سخن برانید تا غرورها جریحه دار نشود و شرایط برای رشد و تعالی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی همه اقشار جامعه با تصمیم گیری درست فراهم شود. (1264714) (alef-6)
 
پیامک 57
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۵:۴۳
سلام. متأسفم تحصیل را مساوی بیشتر فهمیدن دانسته اید. ادامه حضور دولت احمدی نژاد خطرناک است اما نه به خطرناکی این دیدگاه شما. خطر انتخابهای اشتباه افراد تحصیلکرده هم تا حالا کم نبوده است برادر عزیز. (1264717) (alef-6)
 
دانشجوي ميبدي
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۵:۵۹
چندروز قبل سوار تاكسي شدم. راننده كلي از احمدي نژاد انتقاد كرد و بد و بيراه گفت ولي آخرش گفت خدا پدرش رو بيامرزه يارانه رو خوب ميده!!
ماشالله حاجي تو عوام فريبي حرف نداره. (1264719) (alef-6)
 
FARHAD
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۷:۲۶
فراموش نبايد كرد كه همين آقاي احمدي نژاد در سال 1384 با شعار "پول نفت سر سفره هاي مردم" به رياست جمهوري رسيد. پس چرا آن موقع كسي چيزي نگفت؟! (1264724) (alef-6)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۷:۵۷
بزرگوار این اتحاد اول باید بین کاندیداها اتفاق بیافتد. خب با وجود 20 کاندید کدوم اتحاد؟ (1264727) (alef-10)
 
بینوا
Malaysia
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۰۱:۲۰
پروژه مدودف یعنی اینکه ۱۲ سال اینده مملکت باهمین وضعیت اداره شود واین پایان

ایران زمین خواهدبود.برای جلوگیری از عوامفزیبی ورمالی ونابودی منابع اقتصادی و

انسانی وازبین رفتن هویت ملی وبرگشت مجدد عزت وحیثیت ایرانی درداخل وخارج

ازکشورعزیز بایستی باعزم واتحاد این افراد رابرای همیشه ازصحنه

خارج وبه کابوس ۸ساله خاتمه دهیم انشا،الله وبه یاری مردم عزیز... (1264733) (alef-6)
 
حسنی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۰۱:۴۴
راه حل چیست ؟

1- برخورد قاطع با تخلفات دولتیان قبل از انتخابات که من هیچ امیدی ندارم.

2- ورود فقط یک نامزد اصولگرا در رقابت. نامزدی که در این 8 سال از دایره انصاف خارج نشده باشد.

3- تلاش همه برای حضور حداکثری مردم که حداقل 70 درصد واجدان شرایط را برای رای دادن ترغیب کنیم. و این با عدم ورود اصلاح طلبان غیر ممکن است.

4- یایان خصومت بین اصولگرایان و اصلاحطلبان .

5 - یارانه ها : همه می دانیم که انرژی یارانه ای مثل اتش زدن به ثروت امروز و فردای این ملک و ملت است.امروز وضعیت مصرف گاز در این کشور داغ هم تاسف اور است 500 - 600 ملیون متر مکعب در روز !!!
برای اینکه به مختصرگویی بیفایده نیفتیم ییشنهاد می کنم بخش تحلیلی یک فرخوان جداگانه هم برای همین موضوع بگذارد تا نظرات تحلیلی کاربران درج گردد .این موضوع مهمترین چالش تاریخ معاصر ماست زیرا بخش یزرگی از ملت درگیر منافع مضرات انند و مهمترین عامل در انتخابات هم بشمار می رود .خلاصه نظرم بخواهم بگویم این است : ما باید این موضوع را یکبار برای همیشه حل کنیم و هزینه ان را هم بیردازیم کشدار کردم مساله جدا خطرناک و موجب بیماری مزمن اقتصادی و اجتماعی ست.کنار گزاشتن ان هم غیرممکن است.مخالف هر نامزدذی با ان خودکشی سیاسییار خوبی خواهیم گرفت. ست .بیاییم در بحثی مفصل راه نهایی را هر یک به زعم خویش تشریح کنیم مطمئنم نتیجه بس

6 - ایده ال ترین روش برای بردن ساده انتخابات یک نامزد ائتلافی ست که سه شخصیت تاثیرگزار اجتماعی بر یک نامزد برای نجات کشور از این شرایط ، توافق و حمایت کنند.
اقایان هاشمی ناطق نوری و خاتمی از یک نفر حمایت کنند و نامزد انها حداقل از انصاف خارج نشده باشد.کسانی مثل توکلی ، سبحانی رضایی ولایتی عارف چنین شرایطی را دارند. که خودم می دانم شرایط غلیان احساسات چنان است که این تدبیر مقبول نمی افتد.

همانطور که در فراخوان هم گفته شده شرایط بسیار خطرناک است و در این شرایط فقط مردان خاص و اهل خطر را می طلبد و فداکاری برای امری خطیر خردمندی را هم نیازمند است.

درس عبرت تاریخ ما جنگ یایان صفویه است که بزرگان چنان دچار کینه نفرت از هم بودند که حتی برای زمین زدن رقیب درباری خود در جنگ مورچه خورت با افغانها ساخ و یاخت کردند .به همه توصیه می کنم ان را بخوانند عبرت بسیار برای ماست اگر بدانیم و بخواهیم.

والسلام (1264736) (alef-6)
 
حرف حساب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۰۴:۴۶
تحليل درستي است. خطر هم چدي است. اما اوني که بايد اين خطر رو جدي بگيره هنوز نگرفته لذا فعلا نبايد حرص زيادي خورد. الناس علي دين ملوکهم. (1264741) (alef-6)
 
ازه ای م
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۰۶:۱۵
خدایا کمکمن کن بصیرتمان ده تاباجشم باز وارد این حماسه شویم وشعوری بما عطاکن تابهترین یار را برای دولتی مکتبی کارامد وخدمتگزار به کشور انتخاب کنیم (1264746) (alef-6)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۱۳:۱۱
این همه نوشتی که بگی لنکرانی هم کاندیده دولته (1264765) (alef-10)
 
هموطن
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۰۵:۳۳
تنها راه نجات این مملکت و رد شدن از مشکلات و فتنه های انتخابات آتی در گروه سر کار آمدن یک فرد میانه رو است که در عین پایبند بودن واقعی به اصول انقلاب اصلاحا ت را در مملکت انجام بده تا راه برای حل مشکلات باز بشودو در این را برای شناخت فرد اصلح اگر مسلمان هستیم و انقلابی باید گوش به فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم که در سایت ایشان خصوصیات ویژه ایی که یک کاندیدای اصلح باید داشته باشد قید شده است، هموطن عزیز و دلسوز مملکت، انقلاب ما یک انقلاب ایدئولوژیک است که می خواهد خوبی ها را در چهان نهادینه کند.پس نباید به کسانی که می خواهند نظام سرمایداری را در کشور پیاده کنند.و نه به کسانی که با نام دین، و شعارهای زیبایی همچون عدالت اجتماعی، می خواهند مردم را فریب دهند رای داد چرا که هردو در پی عدول از ارزش های من و تو هستند ارزش های که برا ساس آن ها به همه گردنکشان دنیا گفته ایم نه، (1265265) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۲۸:۵۱
بله. قطعا اگه کاندیدای مورد نظر دولت تایید صلاحیت نشه ، نزدیکترین گزینه به دولت لنکرانیه که گزینه پایداری های حامی دولته. (1265348) (alef-6)
 
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۱۴:۰۴
نترسید
به زیر دیپلم ها هم اینطوری نگاه نکنید
زیردیپلم ها ضرورتا آدم های نادانی نیستند
اونا معمولا در انتخابات از دیگران تبعیت می کنند:
مذهبی هاشون به سخن مراجع و علما گوش می کنند
غیر مذهبی هاشون از شبکه های خارجی تقلید می کنند
صدا و سیما هم که با مشایی مشکل داره
سفرهای استانی هم که استقبال خوبی نداره
پس نگران چی هستید؟ (1264769) (alef-16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۲۱:۳۸
اصولا کسی در انتخابات تبعیت نمیکند، حتی بی سوادها.
بلکه از بین همه سیگنالهای دریافتی از بخشهای مختلف جامعه سعی میکند تا با ملاحظه منافع شخصی، خانوادگی، محلی، شهری، منطقه ای، استانی و ملی (حالا هرکدام چقدر برایش مهم باشد) از بین کاندیداها انتخاب میکند.
اگر نظر یک نفر با ملاحظه منافع شخصی خودش با نظر یک حوزوی، دانشگاهی یا شبکه خارجی که در تضاد در منافع ملی است، یکسان در میآید، به این معنی نیست که آن فرد از نظر آن حوزوی، دانشگاهی یا شبکه خارجی تبعیت کرده است.
بلکه منافع خودش را اینگونه تشخیص داده است. درست یا غلط. (1264950) (alef-6)
 
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۵۲:۵۹
بله ولی در کل نتیجه اش همون میشه.
مثلا شخصی مه مذهبیه حرف علما رو بیشتر قبول می کنه و اونی که غیر مذهبیه خیلی با علما سر و کاری نداره. (1265766) (alef-6)
 
رستم
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۱۴:۵۴
نه الف جان نگران كساني باش كه مدارك بالاتري دارند و در مسندهاي بالاتري نشسته اند.
اين جوانان و صاحبان تحصيلات زير ديپلم نبودند كه احمدي نژاد را تا مرحله تقدس بزرگ كردند و او را معجزه هزاره سوم و... ناميدند .
كساني كه بزرگترين ادعاها را دارند فريب خورده و زمين خورده احمدي نژاد و گروه او هستند .
اميد است كه توان بيان صداقت را خدا توفيقمان دهد و سايت شما را هم جرات انتشار چنين نظراتي را عنايت فرمايد (1264773) (alef-16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۲۴:۳۱
دوست عزیز اقا رستم
اونایی که مدارک بالا داشتن احمدی نژاد را در حد تقدی بالا بردن مطمئن باش مدارکشون یا قلابی یا با سهمیه و .... گرفته شده و واقعی نبوده چون تمام این رفتار ها از ایشان زمانی که شهردار تهران شده بودند کاملا قابل پیش بینی بود . (1265141) (alef-6)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۰:۱۱
در دو انتخابات گذشته علت رای آوردن احمدی نژاد، زیردیپلم بودن رای دهنده ها نبود.
خیلی از طرفداران احمدی نژاد تحصیلات بالای دانشگاهی و حوزوی داشتند.
بنابراین علت رای آوردنش بر خلاف آنچه مخالفین احمدی نژاد می گفتند بی سوادی نبود.
علت این بود که مجموعه اصولگرایی اجماع خوبی نداشت و بر روی فردی اجماع کرد که نباید می کرد و در دور دوم هم که عملا امکان تغییر برای اصولگرایان نبود.
بنده که به ایشان رای دادم رضایت نداشتم اما رای من به اجماع اصولگرایی بود نه به فرد احمدی نژاد.
در حال حاضر اگر مجموعه اصولگرایی و جامعه مذهبی کشور بر روی فردی مطمئن و توانمند و صالح اجماع کند مردم هم به او رای خواهند داد.
البته اصلاح طلبان هم رای قابل ملاحظه ای دارند و کاندیداهایشان نیز محترم هستند؛ به خصوص که افراد فعلی معتدل و با اخلاق هستند. (1264791) (alef-16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۶:۰۰:۴۸
نظرت کاملاً محترم است ولی برادر من دوباره چطور می خوای به اجماع اصولگرایان اعتماد کنی؟ (1265929) (alef-6)
 
الهام
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۰:۳۸
"مسابقه برخی نامزدها در ارائه وعده های عوامفریب خواهد بود. اين خبر وقتي نگران كننده تر مي شود كه بدانيم بيش از نيمي از راي دهندگان در خرداد۹۲ از نظر تحصيلات زير ديپلم هستند و طبيعي است با احتمال بيشتري تحت تاثير شعارهاي عوام فريب قرار خواهند گرفت."...من فکر می کردم فقط در نظام انتخاباتی غرب دروغ و فریب وجود دارد و هر چه گفنتد در سال 88 هم از این شعارهای مردم فریب دادند باور نکردم (1264795) (alef-16)
 
عبداله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۱:۲۳
جناب توکلی، با فرمایشات جنابعالی در بسیج نیروهای متخصص و نخبه جامعه برای مقابله با گروه عوام فریب کاملا موافقم. لیکن به نظر میرسد گروه عوام فریب دقیقا از همان ترفند گروه های قبلی در انتخابات گذشته استفاده می نماید. لذا جامعه ای که اکثزیت آنرا این چنین عوام و غیر بصیر تشکیل میدهد انتظاری بیشتر از این نمی توان داشت. حتی اگر نخبگان و عالمان و دانایان نیز بسیج کردنند جامعه عوام ،توانائی و کشش دانائی و بصیرت را ندارند و همواره چشم و گوش خود را به سخنان عوام پسند خواهند داد. (1264797) (alef-16)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۵:۰۵
سلام
اگه میخواین عملکردها رو نقد و از خطاها و اشتباهات صورت گرفته در دولت انتقاد کرد،نباید بحث رو تهرانی-شهرستانی(عاقل-بی عقل) کنید.
اگه24میلیون این دولت رای آورده،حدود2میلیونش مال تهرانه و با اختلاف کمی موسوی جلو بود؟!
چرا فکر میکنید شما تهرانیها از ما شهرستانیها بیشتر میفهمید؟!!!
امیدوارم نظرم رو روی سایت قرار بدین،اگه واقعا صادقید؟؟؟ (1264804) (alef-16)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۵:۵۳
دوست گرامی
کجای نوشته از شهرستان و تهران حرف زده شده؟
در مورد سطح تحصیلات و نتیجه‌ی آن در تصمیم‌گیری سخن به میان آمده (1265010) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۳۴:۵۵
چه ربطی داشت ؟
چرا اصلو ول میکنید میچسبید به فرع ... حالا تو تهران بی سواد نیس ؟؟! (1265372) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۷:۱۷
خیلی مقاله توهین امیزی بود . یعنی افراد زیر دیپلم چیزی نمیفهمند و به سادگی فریب میخورند و به راهنمایی نخبگان احتاج دارند ؟ شما نخبگان چه گلی به سر ما زده اید تا حالا ؟ اگر شما نخبه هستید تا حالا کجا بودید و چرا وضع جامعه ما با وجود نخبگانی!!! چون شماها اینچنین است ؟ (1264815) (alef-16)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۷:۲۰
احمدي نژاد همون احمدي نژاد 8 ساله پيشه
شما اگه خيلي تحصيل كرده بودين و دانا ، همون موقع مي بايست به حرف هاي معترضين و مخالفينش بيشتر دقت ميكردين كه فريب نخورين و الان به ....... (1264816) (alef-16)
 
جویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۷:۴۴
خداییش شما چی رو پیش بینی می کردید؟
مخالفت اون موقع شما با احمدی نژاد هیچ ربطی به مخالفت الان ما با احمدی نژاد نداره.
شما کلا با اصولگرایی مشکل داشتید.
شماها اون موقع با ولایتی و لاریجانی و قالیباف هم مشکل داشتید. نداشتید؟
پس بیخودی هی نگین ما از اولش هم می دونستیم.
شما می دونستید طرح هدفمندی بد اجرا میشه؟
شما می دونستید نقدینگی اینقدر بالا میره؟
اصلا مشکل شماها با احمدی نژاد این چیزا نبود. پس لطفا دروغ نگین و از آب گل آلود ماهی نگیرید.
من همین الان هم احمدی نژاد رو به شماها ترجیح میدم. (1264939) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۳:۴۹:۴۰
بررسی وضعیت شهرداری تهران کاملا گویای خط فکری و منش آقای احمدی نژاد، پیش از انتخابات ریاست جمهوری بود. منتها سر لج و لجبازی با بعضیها، عمدتا به ایشان رای دادند، نه اینکه ایشان واقعا اصلح و شایسته بودند. (1265587) (alef-6)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۵۱:۲۵
نخیر آقا این آقا تغییر کرد ما در اون زمان به تکلیفمون عمل کردیم و درست هم عمل کردیم دولت نهم از بهترین دولت ها بود (1265020) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۳:۵۵
باز جاى شكرش باقى است كه سايت الف فضاى موجود را ميگويد / بنظر من زمان از دست رفته است ، اين دولت براحتى با وعده و پول با ذهنها بازى ميكند و بازى را هم قشنگ شروع كرده است !!. (1264826) (alef-16)
 
جوان رويدر هرمزگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۵:۱۳
بخدا قسم اگر خاتمي يا هاشمي نيا يند راي ما مشايي است (1264828) (alef-16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۴۵:۱۹
فقط يك سوال :‌
مگر قرار نيست هركس بوي انحراف بدهد رد صلاحيت شود ؟

ژس مسلما:"‌خود انحراف هم رد صلاحيت خواهد شد.
اين نوشته شما نشانه نگراني از مشائي نبود ، سالهاست كه همه مي دانند مشائي مترسكي است براي منحرف كردن حملات ،اين دوستان سابق دولت محصولي و الهام و لنكراني هستند كه قرار است تا روز آخر در نقش منتقد ايفاي نقش كنند و در روز آخر همه شعارهاي احمدي نن‍اد را تحويل گرفته و قول به اجراي آنها بدهند .

ضمنا"‌ چگونه مي شود مردم را آگاه كرد وقتي صداوسيما اجزاي حضور منتقدان را نمي دهد .
وقتي نمي توانيد به حريم خط قرمز احمدي ن‍اد دست اندازي كنيد
وقتي نمي توانيد جلوي سانسور خود را در تلوزيون بگيريد .
وقتي منهم به ساكتين فتنه بودن مي شويد و توان دفاع از خود را نداريد .
چرا مدعي هستيد كه مي توانيد باري را از روي دوش مردم بر داريد ؟ (1264854) (alef-16)
 
khakhs
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۹:۰۲
اقای به اصطلاح دموکراسی خواه دکتر لنکرانی یا بقیه کسانی که نام بردی هیچ کدام کاندیدای دولت نیستند یه ذره فکر کن کاندید دولت مشاییه تهمت نزن (1265016) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۲:۵۸
آقایون خواهشا آقای لنکرانی رو با دیگر آقایونی که نام برده شد یکی حساب نکنید ولطفا به این صراحت به اقشار زیر دیپلم توهین نکنید (1264877) (alef-10)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۳۹:۲۸
آيا واقعا راي يك استاد دانشگاه با راي يك بي سواد برابر است پس ملاك تعداد راي نيست چه كساني راي داده اند حساب است. (1264988) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۱۷:۱۰
آقاي لنكراني كپي احمدي نژاد است لطفا مواضع ايشان و احمدي نژاد را در كنار هم بگذاريد ببينيد اختلافي هست يانه مثل انحلال سازمان برنامه و هلوكاست و...... (1265313) (alef-6)
 
عباسی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۰۹:۵۴:۱۳
باسلام
مملکت دارای قانون مترقی است ، در این قانون همه چیز پیش بینی شده است وجای هیچ نگرانی نیست ، پس بدون ملتهب کردن فضا بگذارید مردم خودشان تصمیم بگیرند (1264883) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۰۴:۰۶
دوستان بزرگوار الف
سلام بر شما
در این هشت سالی که نخبگان و متخصصان ایران با عشق به وطن و نظام رفتار دولت را مورد نقد قرار دادند و در مقابل، آماج تهمت‌ها قرار گرفتند، در مقام دفاع از آنها چه کردید؟
مشکل باند اصول‌گرایان این نیست که نخبگان ایران را فقط برای جانبازی و فداکاری می‌خواهند. ایراد آنجاست که آنان را نه سرداران جمهوری اسلامی بلکه سربازان پیاده‌نظام آن می‌دانند؛ اگر جز این بود، در زمانه‌ای که آنان فریاد برآوردند، به هشدارهای آنان بی‌اعتنایی نمی‌کردند. (1264904) (alef-6)
 
محمد رضا قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۴:۰۱
مردم ایران دارای بینش سیاسی و اجتماعی هستند حتی روستایان عزیز شبها رادیو های مختلف گوش می کنند و تحلیل سیاسی می کنند که کف کنید اکثرا همه دولت مردان را می شناسن و گول نمی خورن قیم نمی خواهند سی سال از انقلاب گذشته این بار خودشان تصمیم می گیرن شما همه تان جوش قدرت و چپاول ثروت برای خودتان می زنید فقط به خاطر خون شهدا و رنج جانبازان کاری نکنید که ما هم سوریه یا مصر شویم چون شما زودتر بدبخت می شوید (1264930) (alef-6)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۴۵:۱۰
شکم گرسنه و بیکاری این ها حالیش نیست یکی بیاد بگه پول و شغل میدم به ما رای بدهید ده تا انگشت هم میزنه، روستایی و شهری هم نداره.از قدیم گفتن فقر که وارد میشه دین و ایمان از طرف دیگه خارج میشه!حالا باند دولت حساب کار دستشونه و میدونند نقطه ضعف مردم کجاست پول هم که زیاد دستشونه و احتمالا ارز مرجع رو تو بازار آزاد فروختند و حالا حالا پول دارند. (1265401) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۴:۱۱
با اين استدلال، مي شه گفت كه نظام انتخابات ايراد داره. وقتي احزاب وجود نداشته باشن چنين اتفاقي بديهيه. (1264932) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۶:۳۵
احمدي نژاد هم كه خودش دكتر هست و استاد دانشگاه و بالاي ديپلم. با اين حساب خودش نبايد به خودش رأي مي داد و كانديد مي شد. (1264934) (alef-6)
 
جلال
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۱۹:۲۹
باند دولت خطر خودش را دارد، این درست! اما خدا کنه باند کوچکزاده و رسایی و حسینیان که معلومه زور زیادی هم دارند دولت را دست نگیرند وای اگر اینها بیان بر مصدر امور فاتحه هممون خونده است. حتی تصورش هم حالم را خراب میکنه! خداکنه طوری نشه که بعدا دلمون برای همین احمدی نژاد هم تنگ بشه! الهی حول حالنا الی احسن الحال
الف جان تشکر که با ظرافت مطلب را رسوندی (1264943) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۳۸:۱۰
در یک تحلیل خوندم با توجه به اینکه اگر یکی دیگر از وزرای کابینه عزل یا استیضاح بشه کابینه از وجاهت میافته و باید از اول برای کابینه از مجلس راب اعتماد بگیره احتمال داره برنامه رئیس دولت این باشه که نزدیکای انتخابات به هر بهانه و دلیلی یکی از وزرا رو عزل کنه و بعد از اون به جای معرفی وزیر کشور و گرفتن رای اعتماد برای وزیر کشور به عنوان ارگان رسمی برای برگزاری انتخابات، خود رئیس جمهور سرپرستی وزارت کشور رو برعهده بگیره برای جلوگیری از مهندسی کردن انتخابات. نظر شما چیه؟ اگر شخص رئیس جمهور بطور مستقیم مسئول برگزاری انتخابات بشه؟؟؟ (1264985) (alef-6)
 
آرمين
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۰:۲۷
پيروز شدن بر جريان سياسي احمدي نژاد نيازمند جذب آراي طبقه متوسط و جامعه شهري است بويژه حضور مردم در شهرهاي بزرگ بسيار مهم است اما مطالبات طبقه متوسط تنها مطلبه اقتصادي نيست شعارهاي انتخاباتي كانديدها بايد در بردارنده مطالبات سياسي و مدني و اجتماعي مردم باشد من در چند وقت اخير هيچ شور انتخاباتي را در مناطق مختلف ايران نمي بينم و هنوز كانديدايي كه توان مطرح كردن مطالبات سياسي شهروندان طبقه متوسط ايران را داشته باشد در صحنه سياسي ايران اعلام حضور نكرده است اگر منظور شما اين است كه ايرانيان تحصيل كرده بيايند و به فردي مثل دكتر ولايتي يا سردار قاليباف راي بدهند اين دو نفر توان جذب آراي قشر تحصيل كرده را ندارند زيرا خواستهاي طبقه متوسط در ايران بر محورهاي اساسي زير تاكيد دارد :
1- ايجاد گشايش در فضاي سياسي كشور
2- ايجاد گشايش اقتصادي از طريق تقويت بخش خصوصي وتوليد ملي
3- ارائه برنامه عملي براي كنترل گراني و تورم
4- تنش زدايي با كشورهاي منطقه و غرب به منظور جذب سرمايه هاي خارجي و احياي تجارت خارجي
5- تاكيد صريح بر آزادي هاي مدني و اجتماعي مردم
6- عدم وجود پيشينه نظامي و امنيتي كه شان سياسي رئيس جمهوري را زير سوال ببرد
7- توضيح قانع كننده درباره علت حمايت از احمدي نژاد

صحبتها وتوصيه هاي اخير درباره اقتصاد مقاومتي و همچنين ايجاد تقابل فزاينده با برخي از كشورهاي منطقه و غرب نشان دهنده اي است كه احتمالا" عزم جدي براي حضور چهرهاي سياسي قوي براي انتخابات 92 وجود ندارد و اقاي ولايتي نيز اگر هم بيايد و اين حرفها را بزند مردم به سادگي متوجه تبليغاتي بودن اين صحبت ها مي شوند چرا كه رويكرد سياسي ايشان در سالهاي اخير بر خلاف اي مطالبات بوده است . (1264992) (alef-6)
 
مهـــدی
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۷:۳۳
احتمال این که چبهۀ پایداری (لنکرانی) و جریان احمدی نژاد پنهان ساخت و پاخت کرده باشند، خیلی زیاده!!! (1265013) (alef-6)
 
1982
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۰:۵۱:۲۷
برای جلوگیری از این کار هیچ کاری نداره یزره فضای نقد و در صدا سیما و مطبوعات ازاد بزارد کارشناسان اجازه صحبت داشته باشن مطمینا این رخ نخواهد داد (1265021) (alef-6)
 
علی
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۱۹:۵۸
اصلا شما کی هستین که میخواین واسه مردم تصمیم بگیرید؟ این مردم تا وقتی که از نظر معیشتی و اطلاعات در این حد هستند، لیاقتشون همینه! (1265124) (alef-6)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۴۲:۲۱
چرا مجلس و شورای نگهبان و بقیه نهادهای نظارتی در کشور جلوی رییس جمهور را نمیگیرند؟ایشان با پول ملت راه افتاده تو کشور و تبلیغ میکنه؟وای به حال ما مردم. (1265198) (alef-6)
 
ميثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۱۸:۰۴
از چي بگم خدا....!
شعار انتخاباتي احمدي نژاد سال 84:
حداكثر رفاه و نشاط براي هر ايراني...

سال 92 ...! با يارانه ها يي هم كه ميريزن به حسابمون وسط ماه كم مياريم... وام هايي كه قبل از عيد مسدود شده بودن به بعد از انتخابات موكول شد...تورم 45 درصد...شعائر مهدويت هم آهان...پرچم هم كه شهر به شهر دست به دست ميشه....اس ام اس ورزشگاه آزادي هم براي ما اومد!....خب اينا همش رفاه و نشاطه ديگه!!!
بي خيال بابا...
همچين حماسه سياسي كنيم خودمونم نفهميم چي شد...خدا با ماست. (1265316) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۱:۵۹:۲۰
لنکرانی کاندیدای دولت نیست .هیچ ساخت و پاختی هم در کار نیست . اگر دین ندارید حداقل آزاد مرد باشید. (1265240) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۲۹:۲۹
یه نامزد اگه بتونه وعده بازگشایی شهر نو رو بده مشکل وعده های دکتر رو حل میکنه (1265351) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۳:۰۲:۲۹
نخبگان اگر «متحد» شوند تا این عوامفریبی ها نقش بر آب شود، آیا تضمینی هست که به خودشان بها داده شود، یا اینکه آنها را برای «دفع بلا» و رهایی از شر می خواهید؟! (1265444) (alef-6)
 
م/ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۳:۰۲:۴۲
مکه این مرد 8 سال برای این مملکت و ملت وقت نزاشت چرا در حقش نامردی میکنید . (1265445) (alef-6)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۳:۰۴:۵۵
فقط امیدوارم خود خدا دست به کار بشه و یه بصیرت و روشن فهمی ای به این مردم برای انتخابات پیش رو عطا بفرماید (1265455) (alef-6)
 
Belgium
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۰۱:۴۸
نمی شه
نخبگان ما همه دکترای پدافند غیر عامل یا مدیریت سیستمهای سرکوب دارند
اینها با هم کنار نمی ایند (1265619) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۱۲:۵۲
«كسي كه دور متهمان به فساد خط قرمز مي كشد، با سهل انگاري هايش، جيب و سفره مردم را تهي مي كند، بجاي مبارزه با فساد، براي افراد پرونده سازي مي كند، با صراحت قانون را زير پا مي گذارد، از شعائر مقدس مهدويت سواستفاده مي كند و با لجبازي هايش، انواع و اقسام هزينه ها را به ميهن مان تحميل مي كند»
من با حرفهای نویسنده موافقم اما سوالم اینجاست که رویه دولت فعلی از سال 84 همین بوده فقط تاثیرش الان آشکار تر شده. سال 88 شما و امثال شما کجا بودید که روشنگری کنید و اقدامات عوامفریبانه دولت رو به عوام گوشزد کنید. چرا در همان زمان پرداخت سود سهام عدالت، مطالبات معوق فرهنگیان، توزیع پول نقد تحت عنوان کمک رئیس جمهور و ... و همه در دو ماه منتهی به انتخابات شما رو به فکر روشنگری نینداخت؟ چرا وقتی که آقای احمدی نژاد برای جلب آرای مردم با آبروی تعداد زیادی از افراد بازی می کرد و تهمت های فراوانی به دورغ مطرح می کرد نگران اسلام نشدید؟
امیدورام سایت الف این نظر رو حتما منتشر کنه. (1265653) (alef-6)
 
عوام
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۴۳:۱۱
نخبگان محترم نااگاهی ما عوام الناس انطوری که شما تصور میکنید باشما تفاوت زیادی نمیکند . ما هم ریشه مشکلات کشور را درک میکنیم . ما هم میدانیم که سیاست خارجی کشور درکجا تعیین میشود . ماهم میدانیم که تصمیمات در مورد گفتگوهای هسته ای که نتیجه ان تحریم های کمر شکن وگرانی طاقت فرساست در کجا وتوسط چه کسانی اتخاذ میشود .ما هم مثل شما می فهمیم که اقازاده ها هم جزو فرزندان این کشور هستند واز وضع کنونی رنج می برند ولی چاره ای نداریم چون طی چند دهه اخیر به شعار وفریب رای داده وعادت کرده ایم وحالا نمیتوانیم به راحتی ترک عادت کنیم بنابرین اگر میخواهید رای ما را جلب کنید بایستی کاندید شما دروغ بزرگتری بگوید مثلا قول دهد که تعریف درستی از نخبه را ارائه خواهد داد تا هر کسی که کاغد پاره ای بنام لیساس ودکتری از تفریحگاهای دور ونزدیک گرفته با ادعای نخبگی خودش را فریب ندهد (1265744) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۴:۴۶:۴۹
فقط کاری که باید بکنیم اینه که به اطرافیانمون بفهمونیم که وضع اقتصادی و توان خریدشون چرا اینقدر کاهش پیدا کرده؟ چرا این اندازه مردم ضعیف شدن؟ چرا توصیه های رهبرمان مبنی بر تنش زدایی از سوی دولت نادیده گرفته میشه؟ مگه این آقا با شعار حمایت از مردم و پشتیبانی از ولایت فقیه بر سر کار نیومد؟این یعنی نفاق و دورویی (1265754) (alef-6)
 
سيد
۱۳۹۲-۰۲-۰۸ ۱۵:۵۷:۵۳
اشتباه شما به اصطلاح نخبگان واقع گرا علاقه مفرط شما به جزم انديشي هاي انتخاباتي دو قطبي است . چنان بر مدار تخريب احمدي ن‍ژاد ساز مي زنيد كه فراموش كرده ايد اين اشتباه را دوبار ديگر هم تكرار كرديد و بار دوم در سال 88 هزينه اي بسيار بر مملكت تحميل كرديد . احمدي نزاد با همه ضعف ها و بد اخلاقي هاي ش دو دوره رييس جمهور اين مملكت بوده و عده بيشماري در اين مملكت هنوز دوستش دارند هرچند شمايان راي خود را از آن به اصطلاح شما عوام مهمتر ميدانيد . همين ناشيگري است كه مرا مي ترساند كه احمدي ن‍ژاد را براي بار سوم موفق ميگرداند . فقط اميدوارم اينبار با يك مهره تازه نفس و فرهيخته تر ... (1265924) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.