نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295503
قیمت واقعی لبنیات چقدر است؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران معتقد است اگر قرار باشد قیمت‌ لبنیات به میزان هزینه تمام شده تولید، واقعی شود باید حدود پنج درصد افزایش قیمت داشته باشند.

به گزارش ایسنا، کاوه زرگران گفت: به دلیل شرایط رکود و کاهش توان خرید مردم، پیشنهاد صنایع لبنی این بوده که فعلا قیمت محصولات لبنی افزایش پیدا نکند، برای همین در حال حاضر قیمت ۱۴۴۰ تومان که برای شیر خام ابلاغ شده است اجرایی نمی‌شود چون کشش آن در بازار وجود ندارد.

به گفته وی اگر قرار باشد شیر خام به این قیمت خریداری شود با توجه به گزارشی که از سوی بانک مرکزی مبنی بر کاهش ۳۵ درصدی مصرف شیر در دو سال گذشته اعلام شده است، مصرف شیر بیش از مقدار فعلی کاهش خواهد یافت لذا پیش‌بینی صنایع لبنی این است که با افزایش قیمت، بیشتر متضرر‌ شوند.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: صنایع لبنی باید دستورالعمل دولت را عملی کنند و نسبت به آن پاسخگو باشند. مطمئنا هر زمان که رونق اتفاق بیفتد این امکان به وجود می‌آید که قیمت‌ لبنیات به روز شود؛ نه اینکه افزایش یابد.

زرگران در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره موضوع مگس‌های سفیدی که در سطح شهر زیاد شده‌اند، گفت:کمیسیون‌های اتاق بازرگانی با توجه به گستردگی زیادی که وظایف خود را در حوزه‌های مختلف بین استان‌های مختلف تقسیم کرده‌اند تا موازی کاری صورت نگیرد و قرار است این موضوع در کمیسیون‌های دیگر بررسی شود.

وی اظهار کرد: مگس‌های سفید طبیعتا با از راه رسیدن سرما از بین می‌روند. شهرداری و وزارت کشاورزی اعلام کردند که با این پدیده از طریق سم‌پاشی و مبارزه‌های غیر شیمیایی مقابله می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : افزایش قیمت، لبنیات، شیر
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۰۳:۳۳
بسه دیگه،هر دو ماه به هر بهانه ای لبنیات افزایش قیمت پیدا می کند! تا حالا تو این چند سال صد بار آزادسازی کردن قیمت ها رو.قیمت شیر ۷۰۰ تومانی شده ۴۲۰۰ تومان! بسه دیگه...من سه ساله خرید شیر رو تحریم کردم. (3194280) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۱:۴۸
قیمت واقعی لبنیات یک سوم قیمتی است که به صورت کاذب از مردم گرفته می شود.البته لبنیات،نه مخلوط روغن پالم در پودر شیر خشک چینی! (3194305) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۵:۲۶
قصه خیلی ساده بود،به دلیل ماجراجویی های سیاسی عده ای،نفت ایران تحریم شد،آقایان گمان می کردند تحریم کاغذ پاره است ولی نبود،همان موقع صادرات نفت یک سوم شد،پس حضرات تصمیم گرفتند بودجه نهاد های تعطیل خود را از جیب مردم بردارند،پس دلار را سه و نیم برابر کردند،همان روزها تمام اصناف برای آنکه از هم عقب نمانند قیمت های خود را سه تا چهار برابر کردند حتی آجیل فروشها.حالا دم به دم دم از آزادسازی می زنند برای هزارمین بار. (3194322) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۵:۵۹
باید یه جایزه بذارن به اسم سنگ پای طلایی،بدن به خودروساز ها و لبنیاتی ها. (3194324) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۸:۰۵:۳۴
خجالت داره شیرکه نیستش ابروحیثیت هرچی لبنیاتوبردین معلوم نیست چه مرضی میریزن توش امراض گوارشی گرفتیم (3195115) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۹:۵۷:۱۲
این هم یک بدبختی است

شیر را به قیمت 900 تومان از دامدار بینوا می خرند

چربی و خامه و هر چیزی که بشود را از آن می گیرند و خدا تومان می فروشند

و مقداری هم پودر شیر خشک خارجی مخلوط می کنند و به قیمت 2500 هر لیتر می فروشند

و تازه همیشه ناله می کنند که ای بابا ضرر کردیم !!!!!

و از همه هم دو قورت و نیم طلبکارند !!!

چرا برا کارخانه های خارجی مقرون به صرفه است که محصولات درجه یک تولید

کنند و از آن سر دنیا به ایران و جاهای دیگر انتقال دهند و ارزان تر هم بفروشند !!! (3195301) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۱:۰۶:۱۷
با توجه به قیمت پایین خرید شیر خام از تولید کننده بزودی ظرفیت تولید از بین خواهد رفت و به راحتی قابل بازگشت نخواهد بود (3195642) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۱۲:۴۳:۲۱
دولت یا کارخانجات لبنی باید مابه التفاوت رو بپردازند به دامدار نه مردم.قیمت لبنیات دیگر نباید افزایش پیدا کند. (3196033) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.