توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280806
کشت گندم سیاه برای اولین بار در کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۶
این گونه گیاهی قطعا موثر در درمان بیماران دیابتی بوده و به دلیل داشتن ماده تحریک‌کننده جذب انسولین می‌تواند برای این بیماران مفید و موثر باشد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمد ضعیفی‌زاده معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ضمن اعلام این خبر افزود: ما این گیاه را برای اولین‌بار به داخل کشور آوردیم تا در یک فضای محدود نسبت به کشت آن اقدام کنیم تا درصورت مناسب بودن برداشت محصول از این گونه بسیار مفید و موثر، بتوانیم توسعه آن را به انجام برسانیم.

وی گفت: این گونه گیاهی قطعا موثر در درمان بیماران دیابتی بوده و به دلیل داشتن ماده تحریک‌کننده جذب انسولین می‌تواند برای این بیماران مفید و موثر باشد به گونه‌ای که بیماران دیابتی نوع دو به راحتی می‌توانند با خوردن محصولات این گونه گیاهی تا حدود زیادی بر مشکلاتشان غلبه کنند.

ضیغمی زاده افزود: به صورت محدود در یک مزرعه کوچک کشت و عمل‌آوری این محصول انجام شد و با توجه به شرایط اقلیمی مناسب می‌توان به عنوان کشت دوم بعد از برداشت محصول اصلی از این محصول برداشت کرد.
کلمات کلیدی : گندم سیاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.