نظر منتشر شده
۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393405
فرصتی تازه برای احمدی نژاد
مهدی فضائلی/28شهریور 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۸
امروز احمدی نژاد باید نشان دهد آیا واقعا"سینه او، در برابر تیرهای نشان رفته به سوی رهبری سپر است و یا خدای ناکرده خود تیری است در چله به سمت رهبری!

شرایط امروز کشور، هم از نظر اقتصادی، هم سیاسی و هم منطقه ای، شرایط خاص و ویژه ای است. برآیند این شرایط چنین اقتضا می کند که کشور، آرام و بدون التهاب اداره شود تا بتواند با آرامش و پرهیز از چالش های خود ساخته، این مرحله را پشت سر بگذارد.
واقعیت این است که قاطبه مردم هم، بخصوص با توجه به ضعف و ناتوانی مفرط دولت فعلی در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرصت سوزی های خسارت بار آن، تحمل پاشیدن نمک بر زخم دلشان را با تنش و منازعات سیاسی تند و تیز ندارند و نیازمند یک آرامش نسبی هستند.

از سوی دیگر، مسئولیت سنگین هدایت و راهبری کشور و نظام، همواره و از جمله در این شرایط، بر عهده رهبری است تا انقلاب اسلامی را در مسیر تکاملی و پویای خود اولا"حفظ کند و سپس بتواند آنرا رو به جلو پیش ببرد.

بخشی از الزامات ادامه این روند رو به جلو که اتفاقا" درست از وظایف رهبری هم می باشد، پیشگیری از تکرار تجربه‌های پرهزینه و خسارت بار،جلوگیری از عقب گرد و یا درجا زدن، و آینده‌نگری و قدرت جلوگیری از معضلات است.

تحقق این مهم،محصول و نتیجه سومین شرط از صفاتی است که در اصل ۱۰۹ قانون اساسی برای رهبر ذکر شده است،یعنی:"بینش صحیح سیاسی و اجتماعی، تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافی برای رهبری."

چند روزی است محافل رسانه‌ای و سیاسی گوناگون از جمله کانال های نزدیک به دکتر احمدی نژاد، از ملاقات وی با رهبر انقلاب اسلامی خبر می دهند. دیداری مهم که به‌درخواست و پیگیری خود او انجام شده اما ظاهرا" نتیجه اش خلاف انتظار وی بوده‌ است!

هرچند هنوز جزئیات این دیدار که چند هفته قبل انجام شده است منتشر نشده، ولی این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مواجه شده است!

نهیی برخاسته از تدبیر، یعنی لایه‌های زیرین و صفحات پسینی ماجراها را دیدن.

نهیی حاکی از شجاعت در بیان آن چیزی که رهبری برای انقلاب و نظام و چه بسا مصالح خود وی لازم دانسته اند.
و نهیی که موید قدرت مدیریت برای راهبری انقلاب است.

حضرت آقا این بار نه به شیوه معمول و غالب خود- و البته نه همیشگی- بلکه مبتنی بر مصالح کشور و مشابه موارد خاص و استثنا،در برابر آمدن دکتر احمدی نژاد به میدان رقابت های ریاست‌جمهوری سکوت نکرده و صراحتا"نظر مخالف خود را ابراز کرده‌اند.
اینکه چرا رهبر حکیم انقلاب اسلامی چنین برخورد کرده اند و دلایل ایشان چه بوده است برما روشن نیست. همچنین صرف نظر از اینکه آیا صلاحیت او برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده از سوی شورای محترم نگهبان تایید میشد یا نه-که البته زمزمه‌های عدم تایید جدی بود- اما نباید فراموش کرد که بخصوص دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد،جزو پر تنش ترین ادوار ریاست جمهوری در ایران بوده‌است. همچنین نمی توان نادیده گرفت که نشانه‌ای از ذره ای تغییر در منش و رفتار احمدی نژاد مشاهده نمی شود.لذا کاملا" قابل پیش بینی است که حتی صرف ورود مجدد وی به صحنه رقابت های سیاسی در این سطح،کشور را دوباره با منازعات و تنش‌های مضر و گرانبار و دوقطبی تنافر برانگیز روبرو می کند چه برسد به بازگشت احتمالی وی به قدرت!
بنابراین بدون تردید،اعلام نظر صریح رهبری،حدود ۹ ماه مانده به انتخابات را باید اقدامی پرخیر و برکت و البته توام با اتمام حجت دانست.
امروز احمدی نژاد و یاران دوآتشه و سینه چاک او در معرض آزمونی مهم قرار گرفته‌اند؛ آزمون "ولایت پذیری"!
احمدی نژاد که مدتی است نشست‌های "تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی و بازخوانی خط امام و رهبری"را برگزار میکند،امروز باید در عمل نشان دهد با نهی مهمترین "ثقل" احیا شده از سوی امام(ره) یعنی "ولایت فقیه" چگونه برخورد خواهد کرد. تمکین می کند و یا خود را "ماذون"! نمی داند و راه خود را میرود؟
او در دوران ریاست جمهوریش در گفت و گو با نویسنده این سطور، مدعی بود سینه اش را سپر کرده تا تیرهای نشانه رفته به سمت آقا، به او اصابت کند!
امروز احمدی نژاد باید نشان دهد آیا واقعا"سینه او، در برابر تیرهای نشان رفته به سوی رهبری سپر است و یا خدای ناکرده خود تیری است در چله به سمت رهبری!
احمدی نژاد و حلقه محدود یارانش باید این فرصت را مغتنم بشمارند و تصمیم بگیرند از این آزمون سربلند خارج شوند و در سپهر سیاست ایران برای ایفای نقش احیانا" در مسئولیت ها و عرصه‌های دیگر باقی بمانند و یا همچون آن مهندس و شیخ نگون بخت،که قواعد و قوانین حاکم بر کشور را زیر پا گذاشتند و بر اساس هوای نفس آن خسارت های غیرقابل جبران را به کشور و مردم تحمیل کردند، پرونده سیاسی خود را برای همیشه ببندند!
آری، آنچه پیش آمده است، فرصت دوباره و تازه‌ای است برای احمدی‌نژاد تا دلبستگی خود را به نظام، انقلاب و مردم که در اطاعت از رهبری تبلور می‌یابد به اثبات برساند و نشان دهد تا چه حد اهل تکلیف مداری است.
انشاالله که او و حلقه یارانش از این آزمون سربلند خارج شوند.
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد+انتخابات ۹۶
 
حق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۶:۵۲:۴۱
اگه این موضوع صحت داشته باشه ایرانگردی او هم تمام شد (3939844) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۲۰:۵۱
سال ۸۴ باید جلوی او گرفته میشد چون صلاحیت ریاست جمهوری را نداشت (3940602) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۸:۰۹:۰۸
..بايد آرامان شهيدان در اين سرزمين احيا شود و معيشت ملت بسامان گردد ومعلم و كارگر و توده رنجديده با رضايت به اشتغال پردازند لذا يكي بايد ازجنس مردم وشوراي نگهبان بزرگترين مسئوليت را دارد كه نگذارد اربابان زرو زور حاكم شوند.... (3939947) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۸:۴۷:۱۸
کاش میومد تا تخلفات سایرین را هم بیشتر افشا میکرد (3939983) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۰:۱۳:۵۶
خدا ایشان را برای مستضعفان حفظ کنند ..واقعا خدمت کردند./والله انصاف داشته باشید..روز قیامتی هم هست (3940055) (alef-2)
 
درست فکر کنیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۳۹:۵۹
چه خدمتی؟!! آیا فرصت سوزی فراوان و پایین کشیدن شدید قدرت خرید و رفاه و کیفیت زندگی مردم خدمت بوده است؟!! (3940208) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۱:۳۹:۰۶
برخی از خدمات ایشان را برشمارید
اما من به برخی از مشکلاتی که او فقط در زمینه اقتصادی ایجاد کرد اشاره میکنم
1: افزایش تورم تا مرز 47 درصد
2: افزایش قیمت سکه از صد هزار تومان به یک میلیون و ششصد هزار تومان
3: افزایش قیمت ارز از 900 تومان به 3600 تومان
4: تلاطم شدید و عدم چشم انداز روشن در بازار
5: افزایش شدید قیمت مسکن و اجاره بهای مسکن به دلیل نبود سیاست های روشن در این بخش
6: شتاب منفی اقتصاد و آغاز رکود اقتصادی (3940779) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۰:۱۷:۴۹

کسی که هیئت دولتش پس از تشکیل اولین جلسه را در صحن امام رضا ی غریب غریب نواز و حامی محرومان و ضعفا تشکیل داده و پس ازدعای کمیل وبستن میثاق ,دعای وحدت خوانده و همه با هم همه ی داشته های پیداو پنهان مالی شان را در معرض عموم قرار داده تا برهمگان ثابت کنند آمدنشان از جنس انقلابیون پنجاه و هفت و ماندنشان در صحنه از جنس مدافعان حرم است و قطعا در موقع رفتن اینگونه رفتار خواهند کرد تا به تاسی از امامشان علی ع حکومت وحاکمیت را از جنس عبادت وبرای رضای خدا ببینند و لاغیر و به تعبیر بهشتی شهید : عاشقان خدمت باشند نه شیفتگان قدرت
شاید با توضیحات حقیرشناخت اینگونه آدم علمی و عملی و تجربه پس داده چندان هم مشکل نباشد (3940057) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۰:۴۳:۴۶
احمدی نژاد هرچه باشد از بقیه بیشتر بفکر کشور و رهبر و مردم هستند، (3940094) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۱:۱۰:۵۳

رهبری بارها فرموده اند سخنگو ندارند.این مقالات فقط کمک به دولتی است که استقلال کشور را به بازی حزبی و جناحی کشانده است.دولت یازدهم ضربات مهلکی به طبقه فرودستی زده که تنها امیدش بازگشت ان مرد است (3940116) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۰۳:۱۵
از طرف خودت حرف بزن نه مستضعفین (3940171) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۱:۱۶:۴۶
گروهی که پشت تریبون و با کمال پرویی می گویند روحانی رئیس جمهور آینده است و نقشه می گشند برای امینیت ، نفت و .... مردم شایسه دردست داشتن قدرت نیستند . اینها تشنه قدرت هستند نه خدمت به مردم
بقول قالیباف ، اصلا اینها اهل کار نیستند
دوران خاتمی ، روحانی را نگاه کنید جز حرف حرف حرف ... چیزی دیده می شود
با تمام قوا مسکن مهر را کوبیندن بجاش بعد از سه و نیم سال چه چیزی جایگذین شد ؟!!!!!!
این کشور رئیس جمهوری می خواهد که اهل کار باشد و خدمت به مردم (3940743) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۱:۳۹:۰۹
مطمئن باشيد دور دوم آقاي روحاني بسيار بدتر و سخت تر از دوران آقاي احمدي نژاد خواهد بود (3940148) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۴۹:۳۷
این پیش بینی های خودتون رو خرج جای دیگری بکنید دوست گرامی. دور دوم اقای روحانی دست از تلاشش بر نمیداره هممون میدونیم که داره تلاش میکنه منتهی افرادی دلواپس و افراطی سنگ اندازی میکنند.
الف لطفا جانب دارانه نظرات را نشر نده. (3940216) (alef-2)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۱:۵۹:۲۵
این نشان از تدبیر رهبر است ...درود بر او... (3940165) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۵۲:۵۵
احمدی نژاد خودش و اطرافیانش بارها گفتن که نامزد نمی شه و فقط به عنوان رای دهنده شرکت می کنه فازغ از اینکه رای بیاره یا نیاره و اینکه تایید صلاحیت بشه یا نه. بنابراین دولتی ها و بقیه اگه موضوع برای اینکه حواس مردم رو از مطالباتشون پرت کنن کم اوردن بهتر دنبال یک موضوع دیگه بگردن. این یکی قدیمی شده. (3940220) (alef-2)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۳:۳۹:۴۵
دکتر احمدی نژاد در دولت دوم اشتباهاتی داشت ولی دکتر اگه نظر رهبری اینه تمکین کن.دکتر تو قلب تمام فقرا ومحرومینی ،تو خار چشم مخالفان رهبری هستی ،دکتر دوست داریم (3940279) (alef-2)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۰:۱۷:۰۴
این آقا قبلا هم ولایت پذیریشو تو ماجرای مشایی و یازده روز خونه نشینی نشون داده (3940314) (alef-2)
 
ندری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۰:۲۲:۵۴
اگر همچین جلسه ای بوده مصلحتی هم برای کشور در کار هست شایسته نیست نویسندگان محترم به تخریب دولت ها بپردازند (3940318) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۰:۵۷:۱۸
خدا را شکر که نیامدند.تا پنج سال با آرامش زندگی کنیم ببینیم بعدش چی میشه. (3940355) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۱:۵۷:۱۴
از آمدن احمدی نژاد انقدر میترسید که از رهبری هم مایه میذارید.رهبری بارها فرمودند سخنگو ندارند و حرف مخفی از مردم ندارند. (3940392) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۲:۱۷:۳۰
منبع سخن را هم بیان می فرمودید خوب بود.


الف جان در دنیای خبر مردم بسیار ریز بین هستند (3940395) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۴:۰۵:۰۰
تورا خدا ارامش جامعه را با مطرح كردان اين مرد بهم نزنيد تنها سلاح ايشان وعده يارانه هاي غير معقول كه در توان دولت نيست ميباشد اگر مجلس محترم سقفى براي يارا نه تعيين كند اين وعده توخالى از ايشان گر فته خواهدشد ياد مان نرفته ادبيات سخيف كه بكار برده ميشد وجامعه از ان تاسى ميكرد يك كلام از گفتار ايشان را تا كنون مراجع محترم در ادوار گذشته بكار بردند هرگز. اسلام عزيز در قران سفارش ميكنه قولو لناس حسنا (3940414) (alef-2)
 
زارعی مرودشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۸:۳۵:۳۴
احمدی نژاد خواهد امد و تایید صلاحیت هم می شود اما رای آوردن ایشان بستگی به مردم دارد (3940528) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۰۵:۰۸
"واقعیت این است که قاطبه مردم هم، بخصوص با توجه به ضعف و ناتوانی مفرط دولت فعلی در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرصت سوزی های خسارت بار آن، تحمل پاشیدن نمک بر زخم دلشان را با تنش و منازعات سیاسی تند و تیز ندارند و نیازمند یک آرامش نسبی هستند."

این واقعیت در ذهن شما این است. مردم نظرشان را در پای صندوق رای به شما نشان می دهند. اما اگر نظر مردم چیز دیگری بود مرد باشید و بگویید اشتباه کرده اید و دیگر بی خود تراوشات ذهنی خود را نظر مردم ندانید. ضعف دولت فعلی فقط در مقابل با دولت آقای خاتمی قابل مقایسه است نه دولت آقای احمدی نژاد (3940575) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۱۳:۳۳
این آزمون نیست. اگر رهبری امر نموده باشد باید بپذیرد اگز نپذیرد باید مواخذه شود. (3940591) (alef-2)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۲:۲۳:۲۶
اینجور مقالات و گفته ها از رهبری اصلا صحت نداره و فقط برای اینه که اذهان عمومی را منحرف کنند و در افکارر عمومی احمدی نژاد را با رهبری درگیر کنند
همه اینها نشان از ترس دولت و اصلاحات از ورود احمدی نژاد هست که 9ماه مانده به انتخابات این حرفها را شرع کردند و لاغیر. (3940842) (alef-2)
 
آل یاسین
Finland
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۳:۴۹:۱۸
باسلام و عرض ادب کارنامه عملکرد آقای احمدی نژاد کاملا شفاف است آفتاب آمد دلیل آفتاب کافی است کارنامه معاون اول ایشان را ارزیابی کنید آنوقت متوجه فاجعه عظیم خواهید شد . یاحسین یاحق (3940998) (alef-2)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۴:۲۴:۵۰
اگه احمدی نژاد کاندید نشه .من هم رای نمی دهم (3941070) (alef-2)
 
حق شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۴:۳۱:۰۹
آزموده را آزمودن خطاست! (3941087) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۴:۴۵:۰۰
احمدی نژاد لازم است ابتدا به اتفاقات دوره حکومتش پاسخ بگوید سپس اگر از این امتحان سربلند بیرون آمد می تواند در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در مقابل آقای روحانی شرکت کند. (3941118) (alef-2)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۵:۴۰:۰۱
این از اون خبراست که در تخریب احمدی نژاد تنظیم شده . که اگر احمدی نژاد وارد انتخابات شد بگن احمدی نژاد بر خلاف نظر رهبری عمل کرد و گوش به حرف رهبر نبود . کسانی که اخبار رو دنبال میکنند میدونند خساراتی که به کشور وارد شد در این چند سال روحانی خیلی بدتر از دورهای دیگه بود . (3941228) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۲ ۱۹:۰۵:۱۱
خوب خودش تکذیب کنه. (3945884) (alef-13)
 
شاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۵:۴۹:۱۳
نشاءا... حرف گوش كند (3943469) (alef-13)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۲:۵۰:۱۳
ازمخالفان آقای احمدی نزاد هستم ولی اذعان دارم که ایشان شخصیتی قوی، فردی جسور و بسیار هوشمند هستند. به نوعی می تواند گفت منحصر بفرد هستند. (4387871) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.