توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393603
انگلیس حمله به پایگاه نظامی هند در کشمیر را محکوم کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
وزیر خارجه انگلیس با اعلام حمایت لندن از دهلی نو، حمله اخیر به یک پایگاه نظامی هند در منطقه جامو و کشمیر را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چهار شبه نظامی روز یکشنبه به یک پایگاه نظامی حمله کرده و در این رویداد ۱۷ سرباز ارتش هند در این پایگاه نظامی کشته شدند.

در همین رابطه بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد: انگلیس قویا این حمله "تروریستی" را در کشمیر محکوم می‌کند. من عمیقا با قربانیان و خانواده‌های آنها ابراز همدردی می‌کنم. انگلیس همه اشکال تروریسم را محکوم کرده و برای مبارزه با تروریسم و اجرای عدالت علیه بانیان این حادثه تروریستی در کنار هند قرار گرفته است.

این حادثه در حالی رخ داده است که در بیش از دو ماه گذشته و طی تظاهرات خیابانی علیه حکومت هند در منطقه جامو و کشمیر، بیش از ۸۰ نفر کشته شده‌اند که اکثر آنها از تظاهرکنندگان بودند.

این خشونت‌ها پس از آن آغاز شد که یک رهبر جوان جدایی‌طلبان در این منطقه تحت کنترل هند، کشته شد. برهان وانی، از چهره‌های شناخته شده و جوان جدایی‌طلب کشمیر روز جمعه ۸ ژوئیه، توسط نیروهای هندی کشته شد.
 
کلمات کلیدی : انگلیس+ پایگاه نظامی+ کشمیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.