توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483801
فولادگر:جلوی تصمیم عجولانه دولت را گرفتیم/ شاید تفکیک وزارتخانه‌ها تا معرفی وزرای جدید به نتیجه نرسد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه تغییر دوفوریتی لایحه تفکیک وزارتخانه ها به یک فوریتی مناسب بود،گفت: دولت در تفکیک وزارتخانه ها می‌خواست عجولانه و بدون هیچ منطقی لایحه را به تصویب نمایندگان برساند.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به اینکه دوفوریتی بودن لایحه تفکیک برخی از وزارتخانه بسیار عجولانه بود، اظهار داشت: دولت انتقادات زیادی را به دولت دهم برای عجولانه تصمیم گرفتن مطرح می‌کرد اما در تفکیک وزارتخانه ها خود می‌خواست عجولانه و بدون هیچ منطقی لایحه را به تصویب نمایندگان برساند.

وی با بیان اینکه تغییر دوفوریتی لایحه تفکیک وزارتخانه ها به یک فوریتی مناسب بود، افزود: نمایندگان یک ماه فرصت دارند این لایحه را بررسی و در نهایت نظر خود را اعلام نمایند. البته قرار شده یک کارگروه در کنار کمیسیون اجتماعی مجلس این لایحه را مورد بررسی قرار دهند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: به اعتقاد من ادغام و نه تفکیک وزارت صنعت امروز مطرح نیست بلکه هدف کاهش تصدی گری دولت است که در این رابطه باید اقدامات لازم انجام شود. البته باید تأکید کنم دولت در لایحه پیشنهادی خود به مجلس فقط موضوع را مطرح کرده و شرخ وظایفی را تعیین نکرده تا براساس آن نمایندگان بحث تفکیک را مورد ارزیابی قرار دهند.

 فولادگر با بیان اینکه قرار بود بعد از ادغام وزارتخانه ها گزارشی از شرح وظایف و اجرای عملکردها  ظرف 6 ماه توسد دولت انجام شود، گفت: متأسفانه این موضوع هم اجرایی نشد.

وی تصریح کرد: بعد از عید فطر موضوع تفکیک وزارخانه توسط نمایندگان بررسی خواهد شد اما اگر این امر تا معرفی وزراء جدید به نتیجه نرسید دولت باید براساس ساختار فعلی وزراء را به مجلس معرفی کند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۲:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۰:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۹:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۱:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۰۹:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۴:۲۳
 
 
کلمات کلیدی : مجلس + دولت + تفکیک وزارتخانه‌ها+ادغام وزارتخانه‌ها+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.