توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454001
هشدار در مورد فعالیت قالیشیویی های تقلبی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
رئیس پلیس اگاهی تهران گفت: برخی افراد سودجو با راه اندازی قالیشویی های تقلبی اقدام به سرقت فرش شهروندان می کنند.

سردار عباسعلی محمدیان در گفت و گو با میزان، در مورد سرقت فرش های خانه ها در ایام منتهی به نوروز توسط سارقان گفت: در روزهای پایانی سال، بحث خانه تکانی مطرح می‌شود و زنان خانه شروع به تمیز کردن خانه می‌کنند تا به استقبال بهار و سال جدید بروند. دیگر مثل سال‌های نه‌چندان دور، کسی روی پشت‌بام یا در حیاط خانه به جان فرش‌ها نمی‌افتد و اغلب شهروندان فرش‌های خود را برای شستن به قالیشویی‌ها می‌سپارند. 

وی ادامه داد: این موضوع باعث شده، برخی تبهکاران با توزیع انواع آگهی‌های تبلیغاتی در کمین شهروندان باشند. این تبلیغات به صورت پخش کردن برگه‌هایی است که تنها یک شماره در آن ذکر شده است. این شرکت‌ها در تبلیغات خود هیچ اشاره‌ای به آدرس کارگاه قالیشویی نمی‌کنند. 

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران برخی شرکت‌ها با اجاره دفتر و پرداخت اجاره ماهانه بالا و تهیه اسناد جعلی، در این ایام به فعالیت پرداخته، پس از جمع‌آوری فرش‌های شهروندان با تعطیل کردن دفتر فرار می‌کنند. 

وی با اشاره به شگرد متهمان، افزود:اعلام قیمت پایین از سوی این تبهکاران، ترفندی برای فریب مردم است. برای گرفتار نشدن در دام این مجرمان، از شرکت‌های قالیشویی که آگهی‌هایشان در روزنامه‌ها چاپ می‌شود، استفاده کنید، زیرا اغلب مدارک این گونه شرکت‌ها کنترل می‌شود.

سردار محمدیان ادامه داد:البته تاکید می‌کنم، چاپ آگهی در روزنامه دلیلی برای تایید فعالیت همه شرکت‌ها نیست.

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: هموطنان پس از شستن فرش‌های خود، آن را برای خشک شدن روی دیوار یا پشت بام قرار می‌دهند که ممکن است مورد سرقت قرار گیرد. به همین دلیل توصیه می‌شود فرش را در مکانی قرار دهید که به کوچه و خیابان مشرف نباشد. 
محمدیان افزود: شهروندان هنگام تحویل فرش‌ها به نمایندگان قالیشویی‌ها، کارت شناسایی آنها را با دقت بررسی کنند. همچنین مشخصات ظاهری آنها را همراه با شماره پلاک خودرو یادداشت کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، پلیس بتواند مجرمان را شناسایی و دستگیر کند. شهروندان برای اطمینان بیشتر از صحت فعالیت این شرکت‌ها، از اتحادیه قالیشویان نیز استعلام کنند.
 
کلمات کلیدی : قالیشیویی، سرقت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.