توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474702
روحانی: تا پایان‌سال1400فقر را ریشه‌کن می‌کنیم/7
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴
روحانی گفت: مبارزه با تروریسم تا آخر باید ادامه پیدا کند، تروریسم برای همه معضل خطرناکی است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان، در اولین نشست خبری با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست به سوالاتی درباره مبارزه با تروریسم،رابطه با آمریکا و واردات کالاهای چینی پاسخ داد.

مشروح پرسش و پاسخ رسانه ها با رئیس جمهور را در ادامه بخوانید؛

خبرگزاری خبرآنلاین: چگونه قرار است ثبات را در منطقه ایجاد کنید و مبارزه با تروریسم را تا کجا قرار است ادامه دهید؟

تا آخر! تروریسم معضل بسیار بزرگی است. اولین دولتی که در این منطقه گرفتار تروریست ها بود ما بودیم. بیش از 17 هزار و پانصد نفر را تروریست ها کشتند، هیچ کسی مثل ما قربانی تروریسم نیست و هیچ کسی مثل ما تجربه مبارزه با تروریسم را ندارد. چرا؟ چون قدرت نفوذ در ایران را ندارند. دستگاه های اطلااعاتی ما تجربه بزرگی دارند و البته مردم ما در صحنه حضور دارند. وقتی مردم بیدار باشند تروریسم جایی برای ورود ندارند. باید هوشیاری را حفظ کنیم. تروریسم برای همه ما خطرناک است.

فولکس چین: شما گفتید می خواهید با جهان دوست باشید. ترامپ به اينكه شما گفتيد ميخواهيد دوست باشيد با دنيا توجه نمي كند. سوال دیگرم درباره واردات کالاهای چینی در دوره جدید ریاست جمهوری شما است؟

سیاست ما  تعامل با جهان است، ما راهی برای پیشرفت و صلح و ثبات داریم. اگر با آمریکایی ها مشکل داریم آمریکایی ها شروع کردند. آمریکایی ها یک سفارتخانه داشتند، گروه دیپلماتیکش فعال بودند، شرکت هایشان از ما نفت می خریدند، آنها شروع به دشمنی کردند. اگر آنها دشمنی نمی کردند ما با آنها مشکلی نداشتیم. ما با سیاست های دولت آمریکا مشکل داریم. امیدواریم راهی را انتخاب کند که به نفع خودش و جهان باشد و دست از خشونت علیه ملت ایران بردارد.

درباره چین هم ما روابط خوبی با چین داشته و داریم. مردم ما نه با چین مخالفند نه با کالای چینی. کالای کم کیفیت مردم را آزار می‌دهد. برخی کالاها وارد کشور شده یا می شود مردم دنبال کالای باکیفیت هستند. با توانمند شدن تولید ملی ما از این مساله نحات پیدا خواهیم کرد و روابط ما از کالاهای مصرفی به سمت روابط استراتژیک خواهد رفت.

روزنامه خراسان: در برنامه مکتوبی که منتشر کردید یکی از وعده های شما ارتقای 5 برابری درآمد افراد کم درآمد تا سال 1399 بود، برخی تحلیلگران معتقد بودند که این وعده انتخاباتی است. چه راهکارهای عملی برای اینکار دارید؟

یک مقدار که درآمد نفتی بالاتر رفت این بحث را با گروه اقتصادی شروع کردیم و اینکه دریافتی افراد و دهک های پایین وضع شان خوب نیست بتوانند وضع بهتری داشته باشند. الان دریافتی همان 8 تا 10 میلیون سه برابر شده است. نسبت به سال گذشته. حتما این 5 برابرشدن اتفاق خواهد افتاد. اصلا بحث انتخابات هم نبود این کار را پیش بینی کرده بودیم و هدف مان این است که تا پایان 1400 فقر مطلق را ریشه کن خواهیم کرد.

 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۸:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۸:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۸:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۷:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۷:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۱۸:۰۷
 
۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۱۷:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : نشست خبری روحانی+رئیس جمهور منتخب+روحانی+فقر مطلق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.