توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509109
بدهی ۱۷۶ میلیارد تومانی سازمان لیگ در انتظار تصمیم وزیر اقتصاد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۸
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران، با اشاره به درخواستهای سازمان لیگ فوتبال برای ارجاع پرونده مالیاتی به کمیسیون ماده ۲۵۱ قانون مالیاتی، از ورود وزیر جدید اقتصاد به این پرونده برای به نتیجه رسیدن هرچه سریع تر پرونده مذکور خبر داد.

محمدرضا نوی، رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران در گفتگو با تسنیم با اشاره به اقدامات و وظایف قانونی سازمان امور مالیاتی در راستای وصول حقوق دولتی گفت: با توجه به آنکه سازمان لیگ ملزم به تکمیل اظهارنامه و ارسال آن به سازمان مالیاتی  بوده اند، متاسفانه از سوی فدراسیون به این تکلیف قانونی عمل نشده و سازمان امور مالیاتی مجبور به انجام اقدامات قانونی در این خصوص شد.

وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی با توجه به احکام مندرج در قانون مالیات بر ارزش افزوده برای وصول مالیات از سازمان لیگ اقدام کرده است، گفت: ظاهرا و با توجه به نوع مطالبه‌ای که صورت گرفته، فدراسیون اعتراضاتی را مطرح کرده  و پیگیری هایی را نیز برای حل مشکل صورت داده است.

وی افزود، اقدامات اجرایی سازمان امور مالیاتی با توجه قطعیت پرونده بوده و در واقع این سازمان به وظایف قانونی خود عمل کرده است.

به گفته، نوری هنوز دستور کتبی کرباسیان در این خصوص به سازمان مالیاتی ابلاغ نشده است اما به محض آنکه  دستور مذکور بدست سازمان مالیاتی برسد، سازمان  اقدام لازم را انجام خواهد داد.

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران، تاکید کرد،  اگر مفاد دستور وزیر اقتصاد بر این مبنا باشد که عملیات اجرایی وصول مطالبات متوقف شود، قطعا سازمان مالیاتی نیز بر همین اساس گام خواهد برداشت.

نوری ادامه داد، ظاهرا مسئولان سازمان لیگ پیگیر این موضوع هستند که پرونده در کمیسیون ماده 251 مکرر ارجاع شود، نکته حائز اهمیت این است که پرونده مودیان مالیاتی تنها با دستور وزیر اقتصاد قابلیت طرح در کمیسیون(هیئت) مورد اشاره را خواهد داشت.

گفتنی است، در ماده 251 مکرر آمده است، در مورد مالیاتهای قطعی موضوع این قانون و مالیاتهای غیر مستقیم که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد و به ادعای غیر عادلانه بودن مالیات مستندا به مدارک و دلایل کافی از طرف مودی شکایت و تقاضای تجدید رسیدگی شود وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌تواند پرونده امر را به هیاتی مرکب از سه نفر به انتخاب خود جهت رسیدگی ارجاع نماید . رای هیات به اکثریت آرا قطعی و لازم‌الاجرا می‌باشد .

به گزارش تسنیم، هرچند رئیس امور مالیاتی تهران مبالغ مالیات و جریمه مالیاتی سازمان لیگ را بر اساس حکم قانون محرمانه دانست، اما بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، سازمان امور مالیاتی، مبلغ 45 میلیارد تومان، اصل مالیات ارزش افزوده و 131 میلیارد مالیات جریمه طبق ماده 22 و 23 قانون مالیات را برای سازمان لیگ لحاظ کرده است. حساب بانکی سازمان لیگ به دنبال عدم پرداخت این مالیات و با شکایت سازمان امور مالیاتی مسدود شده است.
 
کلمات کلیدی : سازمان لیگ+بدهی مالیاتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.