توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489607
مسمویت غذایی در فصل تابستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
دکتر ایرج خسرونیا رئیس انجمن متخصصین داخلی ایران در کانال تلگرامی خود نوشت:

مسمویت غذایی در فصل تابستان بسیار شایع و گاه کشنده است. اگر در این فصل سری به اورژانس ها بزنیم، از شیوع این بیماری مطلع می شویم.

یکی از دلایل افزایش مسمومیت در تابستان، درجه حرارت است که اگر بعضی غذاها خارج از فضای سرد و خنک قرار بگیرند، سریع فاسد می شوند.

گوشت چرخ کرده، ماهی و غذای سرخ کردنی جز آن دسته از مواد غذایی هستند که تحت فشار گرما به سرعت فاسد شده و فرد را دچار مسمومیت می کنند.

سبزیجات و میوه های شسته  نشده در یخچال، می تواند آلودگی را به سادگی به دیگر مواد غذایی منتقل کرده و فرد را دچار مسمومیت کند. برخی میوه ها مثل هندوانه و خربزه در زمین رشد می کنند که گاهی برای آبیاری آنها از آب فاضلاب استفاده می شود. میوه هایی مثل آلبالو و گیلاس که برای جلوگیری از کرم خوردگی سم پاشی می شوند می توانند افراد را مسموم کنند. پس بهتر است میوه ها را خوب ضد عفونی کنیم و بعد در یخچال  بگذاریم.

وجود آب آلوده در کنسروهای فاسد شده می تواند فرد را مسموم کند. حالت تهوع، اسهال، استفراغ، سرگیجه، بی حالی و تپش قلب از علائم این مسمویت است. این نوع مسمومیت باعث بی آبی و کاهش فشار خون می شود که می تواند کلیه ها را دچار مشکل جدی کند. بهتر است پس از دیدن این علائم به پزشک مراجعه کنیم.
 
کلمات کلیدی : مسمویت غذایی + فصل تابستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.