نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471200
باز هم تخلف مالی دیگری فرهنگیان را گرفتار کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
سال ۹۲ فرهنگیان در قالب کارت صدرا اقدام به خرید کالا کرده‌اند، اما به گذشت ۳ سال از این ماجرا با مشکل عجیبی مواجه شده‌اند.

به گزارش تسنیم، سال 92 بود که شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان تهران از اعطای وام 4 میلیون تومانی به فرهنگیان خبر داد و بر همین اساس حدود 16 هزار نفر از فرهنگیان برای این موضوع اقدام کردند.

در قالب تفاهمنامه‌ای با  بانک سرمایه کارت صدرا تهیه و برای خرید کالاهای اساسی در اختیار فرهنگیان قرار گرفت تا آنها بتوانند با سود 12 درصد اقدام به خرید کالا کنند.

حال با گذشت سه سال از این موضوع طی تماس فرهنگیان مشکلی مطرح شد ماجرا از این قرار است که فرهنگیان در مدت سه سال هر ماه 178 هزار تومان بابت پرداخت این قسط از حقوقشان کسر می‌شد که طبق گفته یکی از فرهنگیان شهر تهران تا آذر ماه سال گذشته در حال پرداخت این اقساط بودند.

وی افزود: با وجود آن که اقساط ما تمام شده بود، مجدد به ما اعلام کردند که به بانک سرمایه بدهکاریم چرا که بانک سرمایه وام‌ها را دریافت نکرده است و پس از بررسی متوجه شدیم تعاونی مصرف فرهنگیان اقساط را از حقوق ما کسر اما به بانک پرداخت نکرده است.

این فرهنگی مطرح کرد: هم اکنون به دلیل این موضوع و بدهکار بودن ما به بانک سرمایه نه می‌توانیم ضامن فردی شویم و نه می‌توانیم دسته چک دریافت کنیم و هیچ فرد پاسخگوی مشکل به وجود آمده نیست.

 
 
کلمات کلیدی : فرهنگیان ، تعاونی مسکن ، تخلف مالی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۳۴:۱۶
اگر بانک سرمایه اقساط را دریافت نکرده بود، چرا همان ماه اول به بدهکارن خبر نداد که فکری بکنند. الان یم قسط عقب می‌افتد، بانک‌ها آبروی فرد را می‌برند. بلافاصله به ضامن اطلاع می‌دهند یا با فرد وام گیرنده تماس می گیرند و خبر می‌دهند. با توجه به گواهی کسر از حقوق که بانک دریافت داشته، بانک اکنون حق ندارد به بدهکار مراجعه کند و باید با اقامهدعوا علیه تعاونی مطالباتش را وصول کند. (4340998) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.