توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421809
توضیح سازمان استاندارد درباره یک خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
سامان ملی استاندارد درباره گفته‌های نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو با عنوان "سازمان استاندارد، استاندارد عمل نمی‌کند"، توضیحاتی ارائه کرد.

به  گزارش ایسنا، سازمان ملی استاندارد درباره گفته‌های کوروش مرشد سلوک – نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو - با عنوان "سازمان استاندارد، استاندارد عمل نمی‌کند" توضیحاتی ارائه کرده که بدین شرح است:

« سازمان ملی استاندارد ایران به موجب ماده 2 قانون ارتقای کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی مصوب 1389، مکلف به مطابقت خودروهای وارداتی با استانداردهای 51 گانه مندرج در استاندارد ملی تایید نوع وسائل نقلیه موتوری به شمار 6924 است که حاکی از عدم صحت ادعای مصاحبه‌کننده در خصوص بهره‌گیری از استانداردهای اروپایی است.

همچنین استاندارد ملی مذکور با بهره‌گیری از توان کارشناسی تمامی ذی‌نفعان موضوع اعم از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع مرتبط، مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان، تشکل‌های صنفی و تخصصی مربوطه و وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های ذیربط و با در نظر گرفتن شرایط کشور و منافع ملی، بومی‌سازی تدوین شده است.

سازمان ملی استاندارد در مواجهه با خودروهای وارداتی در راستای تسهیل تجارت، پذیرش بازرسی اسنادی در حوزه خودرو را در دستور کار خود قرار داده و دراین راستا مستند به روش اجرایی ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی، گواهینامه‌های صادره از سوی مراجع معتبر اروپایی موسوم به E/emark و سایر استانداردهای معتبر بین‌المللی، منطقه‌ای و کشورهای پیشرفته مورد قبول مندرج در دستورالعمل مذکور را مشروط به بررسی تطبیقی می‌پذیرد، لذا ادعای ثانویه مصاحبه‌کننده مربوطه صحیح نیست.

با این وجود سازمان ملی استاندارد ایران در راستای احقاق و تضمین حقوق مصرف‌کننده و نیز انجام وظایف قانونی، مکلف به کنترل‌های قانونی لازم بوده و تمام تمهیدات لازم برای همراهی با جهت‌گیری‌های کلان دولت در رفع موانع و ارتقای توان تولید و نیز بهبود فضای کسب‌وکار، مرعی داشته و آمادگی استماع هرگونه پیشنهاد کارشناسی منطبق بر علم و تجربه و نه احساسات شهودی و غیراصیل اشخاص و افراد را دارد».
کلمات کلیدی : سازمان استاندارد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.