نظر منتشر شده
۳۳۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 231107
فشار نظام پزشكي براي جلوگيري از منطقي شدن ماليات پزشكان پردرآمد
بخش خبري الف، 28 خرداد 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵
سازمان صنفي پزشكان از منطقي شدن ماليات گروه هاي پردرآمد پزشكي انتقاد كرد.

به گزارش "الف"، رئيس کل سازمان نظام پزشکي از افزايش‌ ماليات برخي گروه‌هاي پزشکي و همچنين آنچه خدشه به شان و جايگاه جامعه پزشکي در برخي برنامه‌هاي تلويزيوني خواند، انتقاد کرد.

دکتر عليرضا زالي ضمن انتقاد از آنچه افزايش ماليات پزشكان خواند، از اقدام اخير برنامه تلويزيوني «شوق زندگي» که با پخش برنامه‌اي با محتواي چگونگي شکايت از پزشکان بود، شديدا انتقاد كرد و آن را باعث التهاب در جامعه پزشکي دانست.

او با بيان اين که حفظ شان جامعه پزشکي درخواست مسئولان مختلف کشور است، افزود: در نظام پزشکي در معرض گلايه‌هاي مختلف جامعه پزشکي قرار داريم، هرگونه تحرکي که باعث واکنش‌هاي التهاب آفرين شود خدمت تلقي نخواهد شد. وي افزود: مجددا تذکر مي‌دهم که ادامه اين روند تخريب جامعه پزشکي در رسانه‌ها به ويژه سيما به صلاح کشور نيست. جهت توقف ساخت چنين برنامه‌هاي التهاب آفرين در سيما به مهندس ضرغامي، رياست سازمان صدا و سيما کتبا نامه نوشته‌ايم و اين موضوع را پيگير خواهيم بود.

رئيس کل سازمان نظام پزشکي همچنين درباره تعرفه‌هاي ابلاغي دولت براي بخش بهداشت و درمان دولتي و خصوصي در سال ۹۳ گفت: انتظار آن بود که تعرفه‌هاي امسال از اول فروردين ماه ابلاغ و اجرايي شود. اما به دليل انجام مباحث کارشناسي متفاوت، نهايتا تعرفه‌ها از اول ارديبهشت ماه ۹۳ اعلام شد که البته اعلام تعرفه‌ها نسبت به پنج سال گذشته از نظر بازه زماني،‌ زودتر ابلاغ شد.

اعتراض سازمان صنفي پزشكان به منطقي شدن ماليات ها در حالي صورت مي گیرد كه طبق اظهارات منابع موثق در نظام درمان، در حاليكه بخش بزرگي از پزشكان عمدتا جوان و كم درآمد، به ويژه پزشكان عمومي، ماليات متعارف مي پردازند، اما مبلغ ماليات پرداختي برخي از مشهورترين پزشكان از رقم پرداختي ماليات كاركنان نيز كمتر است. به گفته اين منابع، در يك مورد خاص، رقم پرداختي ماليات سالانه يكي از مشهورترين پزشكان قلب كشور كه براي هر عمل، طلب مبلغي در حد پانزده تا بيست ميليون تومان مي كند، حدود ۹ ميليون تومان بوده است. اين پزشك، عمده مبالغ جراحي خود را از طريق مباشر خود دريافت مي كند.
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۰۴:۱۶
پر درآمد ها و پولدار ها حتي حاضر نيستند ماليات درآمد خود را پرداخت كنند ولي كارمندان هنوز حقوق خود را نگرفته مالياتشان كسر مي شود واقعا كه چقدر كشور ما حامي مستضعفان و اقشار ضعيف است به به (2209603) (alef-1)
 
پرستار بيمارستان آيت الله طالقاني زير نظر دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي واقع در ولنجك تهران
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۴۱:۴۰
با اين طرح جديد دولت اميد ؛ ( طرح نظام سلامت ) آقايون متخصص ؛ شب رو داخل پاويون در بيمارستان تا صبح به استراحت مطلق مي پردازند و حاضر نيستند كه يك سَر ِ كوچك به اور‍ژانس مراجعه كنند و كار بيماران را به انترن ها و رزيدنت هاي سال پائين محول نموده و فرداي آن روز مبلغ 500 هزار تومان دريافت ميكنند
و اين يعني ريخت و پاش بيت المال براي هيچ ! (2209800) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۲۲:۳۹
قابل تأمل و بررسی است. (2209872) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۱:۱۸
وزارت دارايى بجاى انكه بجان مغازه دارها و كسبه افتاده ايد و مالياتهاى توافق شده را هم باطل ميكنيد لطفا از اين پزشكانى كه براى يك عمل بيست ميليون تومان ميگيرند و حداقل درامدى بين پانصد مليون تومان تا ٢ مليارد تومان در سال دارند ماليات بگيريد از ارايشگاههاى زنانه اى كه براى يك عروس ٢ تا ٥ مليون تومان ميگيرند ماليات بگيريد . برويد منابع جديد مالياتى را پيدا كنيد . (2209956) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۶:۰۰
عزیزم 500 میلیون در ماه درآمد دارن نه در سال (2210144) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۷:۱۰
عجب ملت متوهمی داریم ما. اگه طلافروشان بازار تهران میلیاردر باشند یعنی تمام افرادی که شغل آزاد دارند میلیاردرن؟
یک درصد پزشکان درآمد نجومی دارن که اون هم خودش جای بحث داره. آیا این دلیل می شه که تمام پزشکان متخصص میلیاردرند؟ بنده الان متخصص هستم و درآمدم از بسیاری از مهندسان، داروسازان و دندانپزشکان کمتره. (2210287) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۴:۰۴
راديولوژي ، پوست و تخصص هاي همراه با جراحي درآمد بالايي دارند. (2210365) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۰۴:۳۰
احتمالا شما ادم درستی هستی مثل در یک دقیقه بیما ر را ویزیت نمیکنی! (2210475) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۴۲:۰۱
همان یک درصد، اندازه کل جامعه درآمد دارند. برای مسئولین کشورم متاسفم. (2210525) (alef-10)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۰۷:۳۰
خوب منظور درآمد بالاها هستند نه همه (2211178) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۷:۴۸:۲۹
چه خبره ! همه صحبت از درآمدهای میلیاردی می کنند من که استاد فلسفه دانشگاه هستم حکم حقوقیم دو و سیصد و دریافتیم یک ملیون و هفتصده از همه این پزشک و مهندسام بیشتر تلاش کردم چون اصلا مهندسی الکترونیک می خوندم که به دنبال فلسفه رفتم. واقعا چه دل خجسته ای داشتم من (2211238) (alef-10)
 
سها
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۴:۳۷:۵۱
حتما پزشک خبی نیستی.یه دکتره تو سمنان که خودم 4 ساعت کنار میز منشی منتظر بودم دیدم اندازه یه سال من یه روزه گرفت.آقا به به (2212072) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۵:۴۱:۲۱
[جان متخصص چی هستی عزیزم (2212977) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۲:۱۲
لطفا بفرمایید درآمدتان چقدر است. اصلا مشخصات خود را بدهید تا ما خود مشخص کنیم که شما چقدر درآمد دارید (2213020) (alef-10)
 
حسابرس
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۵:۲۰:۱۳
سلام
وقتي شفافيت در درآمد هاي متخصصين وجود ندارد هر كسي مي تواند مدعي شود درآمدش كم است . سوال چرا برخي و يا اكثر متخصصين در مطب خود دفترچه بيمه را نمي پذيرند؟ جواب چون با اين كار در كتمان درآمدشان موفق تر هستند و نمي توان از طريق استعلام از بيمه هاي تامين اجتماعي و خدمات درماني اين بخش از درآمدشان را شناسايي كرد. (2214888) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۵:۳۶:۱۱
خب مالیاتت رو هم باید به نسبت درآمدت بدی, کسی بیشتر نخواست! (2214914) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۵:۳۹:۴۴
مطمئنی پزشک هستی عزیزم!!!!!!!!! همانطور که حضرتعالی اظهار نظر چند نفر (جدای از درست یا نادرست بودن) به کل ملت تعمیم می دهی (عجب ملت متوهمی داریم ) چطور انتظار داری مردم نگویند همه پزشکان. خدا عاقبت همه را ختم بخیر کند انشاءالله (2214926) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۴:۰۸:۴۲
شما توانایی تونم کمتره (2217293) (alef-10)
 
مامور اداره مالیات هستم
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۹:۳۰:۴۵
من خودم مامور مالیاتم . میبینم پزشکایی هستند که مالیاتشون 100میلیون تومن در سال میرسه. قانون مالیاتها که عوض نشده برای همه هم یکسانه . یک مهندس که 2میلون تومن مالیات میده یا این پزشک که 100 میلیون میده یعنی چقدرتفاوت درامد دارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!پس حرف مفت نزنید (2288673) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۱:۵۰
باشه ولی من ترجیح میدهم یک پزشک این درآمد را داشته باشد تا یک دلال (2210398) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۸:۱۵
شمام اگه مثل ما بلد بودی دلال بازی کنی این حرفارو نمیزدی.دلالی هم شغل شریفیه.از مهندسی و پزشکی و معلمی هم سخت تره وهوش زیادی میخاد (2210412) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۱۶:۲۳
حداقل درآمد ۵۰۰ میلیون در سال؟؟؟؟ خوبی شما؟؟ من پزشکم، درآمد سالانه ی من در یکی از محروم ترین مناطق کشور با شرایط بسیار سخت، روزانه ۸ ساعت کار و زندگی در یک روستا،به ۴۰ میلیون نرسید. (2210387) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۲:۲۲
در مفابال شما من یک جراح مغز و اعصاب 40 ساله میشناسم که داره ماهی 12 هزار دلار برای همسر و دو فرزندش می فرسته کانادا (همسر ایشون فامیل من هستند و یک جراح زنان می شناسم که البته از قدیمی ها هستند و ماهی 6 هزار دلار برای دو دوخترشون به یکی واشنگتن و یکی سیاتل می فرستند، این مستقل از یک میلیون دلاریست که بابت گرین کارت از طریق سرمایه گذاریست (چون هر دو بالای 21 سال بودن جدا اقدام کردن و یکی از دختران ایشان از دوستان من هستند)، مسئله این نیست که چرا پول دارند، فقط باید مالیات بدن (2210460) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۰۲:۵۸:۳۸
اونموقع كه اون جراحا 20 سال درس خوندن و طرح گذروزندن و از تمام اسايشو تفريحاتشون زدن شما كجا بودي؟ (2218317) (alef-10)
 
اصفهانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۹ ۱۴:۳۶:۵۱
دلیل نمیشه
باید مالیات بدهند. (2247881) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۷:۲۷:۰۳
بمیرم بمیرم که درآمد تو از من استاد دانشگاه دولتی بیشتره لابد درسای بقیه اصلا مهم نیست رتبه های تک رقمی هم ارزش نداره (2212429) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۴:۱۰:۵۰
باورمون نمیشه (2217298) (alef-10)
 
بيمار همين بيمارستان
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۱۸:۲۲
1 ماه پيش در حاشيه هاي پزشكي 30 : 20 ؛ آقاي سلامي ، از بخش ارتوپد همين بيمارستان گزارش تهيه كرد كه 90 % بيماران اين بيمارستان از نحوه خدمات دهي اين بيمارستان رضايت نداشتند كه 30 : 20 همه اين گزارش رو سانسور كرد . (2209988) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۴۴:۵۵
دولت اعتدال دست از افراط و تفريط بردارد بايد از دكترهاي تاجر و برج سازان و زمين فروشان در دماوند و لواسانات و تبريز و شيراز و اصفهان و مشهد ماليات بستانيد و حتي اگر هم شده انها را به ملت معرفي نماييد . (2210051) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۴۴:۳۹
اين چه ربطى بدولت اعتدال دارد سيستم مالياتى ما از ريشه خراب است يك سرى مغازه دار و يا دفاتر تجارى و كارخانجات مشخص كه جايشان و مكانشان معلوم است هميشه بايد ماليات بدهند كم و با زيادش بجاى خود و همينطور كارمندان و كارگران كه انها ماه به ماه ماليات ميدهند هرچند پولى است كه دولت ميدهد و بعد ميگيرد ميتواند از اول ندهد و نگيرد ( يك كلاه شرعى است كه خودشان درست كرده اند و از اول نظام مالياتى هم بوده است ) ... اما در حقيقت مشكل ان ٥٠ يا ٦٠ درصدى هستند كه درامدهاى عجيب و غريب دارند و مالياتى هم نميدهند مثلا ٢ سال پيش زمينهايى را اطراف تهران خريده اند متر ٧٠٠ هزار تومان الان ميگويند مترى ٣ ميليون تومان هم از اول زمين را خريده اند براى احتكار و زمين بازى و زمين خوارى و هم بازار سياه و فروش خوب درامدهاى چند ميليارد تومانى عجيب و غريب هم دارند كسى از انها مفاصا حساب مالياتى نميخواهد چون نه دكان دارند و نه دفتر و نه كارخانه ....... نظام مالياتى واقعا بايد خودش را اصلاح كند و به ادارات دستور دهد از پشت ميزها بيايند بيرون و بروند دور و بر خيابانها واطراف شهرها و بروند سراغ اين برجها و ببينند مالكين ماليات ميدهند !!؟؟ و چقدر ميدهند !! يك ماشين ١ ميليارد تومانى را ان جوانى كه سوارش هست ببينند خودش و يا پدرش اصلا ماليات داده اند !؟ گاهى ميبينيد ان جوان پدرش از همين اطباء است كه براى جراحى بينى ١٠ ميليون و براى قلب ٣٠ ميليون ميگيرد . خلاصه خانه از پاى بست ويران است و ربطى به اصول گرا و اعتدال و اصلاحات هم ندارد ..... بنيان مديريتى كشورمان بر همان خرابه ها و اشتباهات قبل ريخته شده است و اين بجزء نا رضايتى عمومى خاصيتى نخواهد داشت .
بله راحت ترين كار اينست از همين موديان مالياتى موجود با افزايش سال بسال ماليات و دور از جون مانند گاو شيرده دائم بدوشيد تا ديگر چيزى باقى نماند . نظام مالياتى كشور و وزير اقتصاد و نمايندگان محترم كمى بيشتر فكر كنيد چند ساعت از عمرتان را براى حل مشكل نظام مالياتى كشور بدون غرض و مرض و تفكر خاص و باند بازى و علائق شخصى صرف نماييد . (2210322) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۱۶:۴۹
نه ربط نداره تقصیر دولت قبلیه :-) (2210389) (alef-17)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۱۲:۴۸
ممیزهای مالیاتی از سیستم مالیاتی ما بیشتر مشکل دارند واز آنها آبی به نفع مملکت گرم نمیشود
تنها راه "خود اظهاری" و "از کجاآورده ای" است. (2211180) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۱۵:۵۷
این بخاطره عدم رسیدگی ونظارت (2210386) (alef-17)
 
عليرضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۰۴:۵۷
پرستار محترم
ضمن احترام به تمام پرستاران عزيز كه خدمت ميكنند و سعي در تخريب كسي ندارند،
اگر شما هم هوش،ذكاوت و پشتكار لازم را داشتي اكنون مي توانستي يك پزشك متخصص باشي و به اين مبالغ ناچيز حسرت نخوري....... (2212130) (alef-10)
 
مامور مالیات
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۸:۳۲:۳۱
حرف زیادی نزن. تموم پزشکای ما یا با پارتی یا با پول یا با سهمیه مناطق یا جانباز و شهید پزشک شدند. کی میگه شما هوش دارین. اگه داشتید که انقدر شکایت از پزشکان تو مملکت نداشتیم.
آخه چه ربطی داشت اصلا. مهندس برق که خیلی باهوشتر از شماست که باید یابیکار باشه یا باحقوق کم زندگی کنه . شما یه مشت کتاب حفظ کردی. البته اگه سهمیه ای نباشی!!!!!11 (2288579) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۰:۰۱:۰۱
با سلام درباره شرکتهای مختلف بورسی وغیره بورسی که افراد دولتی در هییت مدیره چند تا از انها هم زمان هستند و بابت شرکت در جلسه وپاداش ،رقم چند میلیونی برای خود تصویب میکنند هم نظر بدهید. (2212866) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۶:۵۳
مشکل بخش پزشکی سیاست گذاری اسن بخش توسط خود پزشکان است اولا دانشگاه دولتی با پول نفت پزشک درس می خواند باید هزینه اش را خودش بدهد دوم اینکه تعیین ظرفیت دانشگاههای پزشکی نباید در دست خودشان باشد تا با کنترل تعداد دانشجو مانع از واقعی شدن نسبت پزشک به بیمار شوند سوم اینکه مسیله درمان وبهداشت به جز در بخش های مهم حاگمیتی باید به شوراها واگذار شود تا موانع دولتی برای افزایش مشکلات مردم برداشته شود (2209858) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۱۸:۲۴
پزشکی که در دانشگاه دولتی درس میخواند بر خلاف سایر فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی موظف است بعد از اتمام تحصیل ۲۴ ماه طرح نیروی انسانی بگذراند. (2210391) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۲۷:۰۵
شما اطلاع ندارید پس!
همه فارغ التحصیلان دوره های روزانه به اندازه سنوات تحصیلی شون (یعنی یک فارغ التحصیل پی اچ دی برابر 4+2+5=11 سال) تعهد خدمت داره (2210504) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۴۸:۳۷
دقیقا کدوم رشته دیگه طرح میره که من پزشک بی خبرم!! (2210600) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۴۲:۲۸
راديولوژي ، علوم آزمايشگاهي، پرستاري، مامايي، بيهوشي،. بهداشت، و... (2212225) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۲:۵۳:۵۱
ببخشید شما این 11 سال برای پی اچ دی رو از کجا آوردید؟ کدوم رشته لازمه یازده سال درس بخونی که دکترا بگیری؟حتما از اون دانشجوهایی بودی که زیاد درس نمی خوندی!!!! نکته بعدی خودت داری میگی تعهد خدمت داری ولی نباید برای این تعهد خدمت بری روستاهای دورافتاده بدون هیچ امکانات شهری 3 سال کار کنی که بهت اجازه بدن بیای تو یه شهری مطب بزنی .
ما ایرانیها واقعا از انصاف فاصله گرفته ایم و فقط می خواهیم زیر آب همدیگر رو بزنیم بدون اینکه بدانیم دستاویز گروهی شده ایم که هر از چند گاهی موضوعی را به موضوع روز تبدیل می کنند که همه افکار عمومی مشغول آن شود . آخه به ما چه که فلان دکتر که 7 سال درس خونده پزشک عمومی شده 2 سال رفته یه روستایی طرح پزشک عمومی گذرونده یه سال دوباره درس خونده که امتحان تخصصی رو قبول بشه دوباره 4-5 سال درس خونده مجددا رفته روستا 2 سال طرح گذرونده بعد اومده دوباره امتحان داده تا رشته فوق تخصصی رو قبول بشه و بعد از 2 سال درس خوندن دوباره رفته شهرهای دورافتاده طرح گذرونده بعد تازه اگه امتیاز لازم برای تاسیس مطب تو شهری مثل تهران را کسب کرده باشه بهش اجازه کار تو تهران رو دادند. خداییش کدوم یک از ما تحصیل کرده ها انقدر زحمت کشیدیم تا به پی اچ دی برسیم؟ یه مقدار انصاف هم بد نیست ! نمی دونمما ایرانیها چرا این روزها همش می خوایم به جون هم بیافتیم؟! (2211873) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۲۲:۴۴:۲۲
فقط پزشک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! بقیه گروه های سلامت که میرن طرح کلا به حساب نمیان نه ؟ میشه تفاوت تحصیل یکPHD در رشته های دیگه گروه درمان با عزیزان پزشک رو برای بنده شرح بدین؟ چرا باید میزان پرداختی کارانه و... به شما عزیزان،نسبت به سایر گروه ها اینقدر بیشتر باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2213682) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۹:۲۶
بقیه رشته های دولتی مثل مهندسی ها و ..مگه چجوری درس میخونن ؟!! شما دلت از جای دیگه پره گویا (2210413) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۱۶:۴۱
راه حل فقط پس گرفتن آموزش پزشکي از وزارت پزشکان (وزارت بهداشت) و برگرندان آن به وزارت علوم است. در حال حاضر ريش و قيچي را هردو به پزشکان داده اند و نتيجه آن کمبود متخصص و گراني دستمزد شده است. (2210263) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۵۸:۱۹
iهرچه سریعتر آموزش پزشکی را به وزارت علوم بسپارند هم به نفع دولت است و هم به نفع ملت است . (2210615) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۶:۵۹
برا همینه پولدار میشن فقط در می آرن اما خرج نمیکنن ! (2210468) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۳۹:۴۰
یکی از دکترهای داندانپزشک می گفت ماهی 20 میلیون در آمد دارم، اما کم است. باید ماهی 200 میلیون داشته باشم. (2210520) (alef-10)
 
بانوگشسب
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۵۵:۴۹
به این دندانپزشک بفرمایید یه فکری هم به حال دندان طمعش بکنه. (2212859) (alef-10)
 
سردار بی ادعا
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۵۲:۳۸
سلام برای اینکه پزشکان و دیگر دوستانی که نظراتشان را بیان نموده اند ناراحت نشوند واین جر وبحث ها پایان پذیرد من معلم حاظر هستم تمام مالیات این قشر را از حقوق میلیاردی خودم پرداخت نمایم
با تشکر (2210537) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۰۱:۰۷
مامهندسین ناظر نظام مهندسی کلیه مالیاتهای خودرابه صورت دقیق بدلیل سیستمی بودن وغیرممکن بودن فرار مالیاتی میپردازیم ،اما دریغ از گرفتن مالیات از پزشکان با درآمدهای نجومی (2210549) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۲:۱۲:۱۶
اقا اين همه متخصص و جراح ديگه ! چرا همه مردم ميرن پيش يك دكتر خاص و مشهور و زير ميزي بگير و بعد از دادن زير ميزي و عمل جراحي موفقيت اميز و برطرف شدن خطر بيماري ، فرياد وامصيبتا ميزنن ؟!؟!
خوب بريد پيش يك متخصص كه زير ميزي نميگيره و شماره حساب مباشر نميده دستتون !

از ماست كه بر ماست (2211100) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۰:۴۱:۲۳
1- مشکل سیستم مالیاتی کشور واقعیتی غیر قابل انکار و فعلا غیر قابل علاج بنظر می رسد همانطور که سازمان مالیاتی هرگز توان و شاید اراده لازم برای دریافت مالیات از صنف طلا فروشان را نداشته است.
2- همشهری نازنین با تأکید بر اینکه افراد متمول و متمکن تلاش بیشتری برای فرار مالیاتی دارند و اغلب نیز در این خواست موفق عمل می کنند نباید فراموش کنیم که گیرندگان حقوق ثابت ماهانه اعم از کارکنان دولت ، نظامیان و جامعه بزرگ کارگری مالیات نمی پردازند بلکه قبل از دریافت حقوق مبلغ مالیات بطور یکطرفه و فارغ از اراده کارکنان برداشت می شود قطعا بسیاری از حقوق بگیران نیز در صورت ممکن از پرداخت چنین مالیاتی امتناع می کردند.
3- اینکه چرا عامه مردم از پرداخت حقوق عمومی مانند مالیات ، عوارض و جریمه های اعمالی دستگاههای دولتی امتناع می کنند یا اینکه چرا عملکرد نیروی انسانی دستگاههای مذکور چنین آلودگی را می پذیرند امکان فرار مالیاتی و غیره را در اختیار افراد متمول قرار می دهند قطعا همچنان نیازمند تحقیق و بررسی جدی است اما قادر نیست تغییری در واقعیت روابط مالی ناسالم موجود نیست.
4- پزشکان بخشی از سیستم درمانی است که بدلایلی تخصصی از بالاترین سطح درآمد نیز برخودار است اما سوال این است که به همین منوال از بالاترین سطح مسئولیت پذیری در برابر جان و سلامت بیماران نیز برخودار است؟ امنیت شغلی و احساسی پزشکان همواره مورد تأکید قرار می گیرد اما پزشکان هرگز به امنیت جانی و سلامت بیماران فکر می کنند؟ بیماری پس از تحمل عذاب و درد های ناشی از مصرف دهها نوع دارو ، انجام انواع آزمایش و البته پرداخت صدها و بعضا میلیونها تومان هزینه در معاینات پزشک نهم درمیابد که هشت پزشک قبل در مورد بیماری هیچ نفهمیده و برای رفع تکلیف دارویی تجویز کردند حالا سوال شاید این باشد هشت پزشک اول در قبال جان ، سلامت و هزینه های بیمار چه مسئولیتی دارند؟ آیا پزشکان برای خرید پاکتی خالی از میوه فروشی هزینه خرید میوه را پرداخت می کنند که بیمار برای نداستن و تجویز غلط دارویی و از دست دادن زمان و تحمیل درد باید به پزشک ناتوان و مستعصل پول نیز پرداخت و ممنون نیز کند؟
5- خانم دکتر طی ساعت 16 الی 22 بالغ بر سی بیمار مستعصل و البته گزیده شده توسط سایر پزشکان ناتوان را ویزیت می کند حق ویزیت خانم دکتر بابت هر بیمار 40 هزار تومان است که برای سی بیمار حداقل 2/1 میلیون تومان می باشد یعنی ماهانه حدود 25 میلیون تومان درآمد خانم دکتر عزیز و بسیار قابل احترام بابت ویزیتی که در مطب انجام می دهند درآمد ناشی از حضور در بیمارستان و انجام عمل های جراحی و غیره نیز قطعا کمتر از مبلغ مذکور نخواهد بود. نظام پزشکی تصور می کند خانم دکتر ماهانه حتی کمتر از 1% از درآمد خود را بعنوان مالیات پرداخت کند؟ اینکه بین انبوهی از پزشکان بی بهره از علم پزشکی افراد عزیزی همچون خانم دکتر بسیار محترم و عزیز حداقل از توان لازم برای درمان بیماری مردم برخوردارند باید مورد تکریم قرار گیرند قطعا بحثی نیست اما چنین احترامی می تواند دلیل بر فرار مالیاتی حداقل 5 الی 10 میلیون تومانی برای هر ماه باشد.
6- سازمان نظام پزشکی قطعا باید ضمن تکریم پزشکان کاردان و متعهدی که به درمان بیماران اهتمام دارند و ایجاد زمینه های رشد و توانمندسازی سایر پزشکان نیازمند باز تعریف مسئولیت و وظایف خود در قبال مردمی بی پناه می باشند که جان و سلامتشان توسط پزشکان ناتوان به مخاطره انداخته می شوند باید تلاش نمایند که پزشکان نیز همچون تمامی آحاد مردم به پرداخت حقوق عمومی اقدام کنند تا علاوه بر خدمت ارزشمند درمانی به پاکدستی نیز شهره باشند.
7- سازمان نظام پزشکی در برابر انتقاداتی از این دست به هزاران پزشک بیکار و کم درآمد عمومی اشاره می کند که باید برای ادامه فعالیت پزشکی مورد حمایت قرار گیرند و منتقدین به پزشکانی که روزانه معادل مدیرعامل یک بانک بزرگ دریافتی دارند نظام پزشکی باید درک کند که وکالت پزشکان را عهده دار نیست بلکه مرجعی است بین مردم و پزشکان که باید به انصاف و سلامت داوری و اقدام کند. (2211449) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۱:۵۴:۲۹
متاسفانه جایگاه اجتماعی پزشکان متخصص در کشور ما از حد منطقی بالاتر است. در استرالیا وقتی نوبت بیمار باشد، پزشک (چه عمومی و چه متخصص) شخصا از اتاق بیرون می آید و بیمار را به اتاق راهنمایی می کند و انصافا برای بیمار هم احترام و هم وقت می گذارد، اما متاسفانه در ایران از احترام که عمدتا خبری نیست و معمولا وقت کافی هم صرف نمی شود و در عوض بیمار بیمار برای این سرویس ناقص هزینه کلان نیز پرداخت می کند. (2211676) (alef-10)
 
خلبان
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۳:۴۳:۳۹
با سلام
من تا امروز فكر ميكردم مردم ما از روي منطق از آنجا كه از بيت المال براي فوتباليست ها خرج ميشه با آن مشكل دارند ولي مثل اينكه ما كلا با آدمهاي موفق و كساني كه براي اينكه زندگي خوبي داشته باشند چندين سال از عمرشونو گذاشتند نيز مشكل دارن .فقط جهت اطلاعتون يك پزشك متخصص تا مشغول درآمد زايي گردد ١٥ سال بايد درس و طرح بگذراند. (2211974) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۰:۱۷:۵۸
1- مشکل سیستم مالیاتی کشور واقعیتی غیر قابل انکار و فعلا غیر قابل علاج بنظر می رسد همانطور که سازمان مالیاتی هرگز توان و شاید اراده لازم برای دریافت مالیات از صنف طلا فروشان را نداشته است.
2- همشهری نازنین با تأکید بر اینکه افراد متمول و متمکن تلاش بیشتری برای فرار مالیاتی دارند و اغلب نیز در این خواست موفق عمل می کنند نباید فراموش کنیم که گیرندگان حقوق ثابت ماهانه اعم از کارکنان دولت ، نظامیان و جامعه بزرگ کارگری مالیات نمی پردازند بلکه قبل از دریافت حقوق مبلغ مالیات بطور یکطرفه و فارغ از اراده کارکنان برداشت می شود قطعا بسیاری از حقوق بگیران نیز در صورت ممکن از پرداخت چنین مالیاتی امتناع می کردند.
3- اینکه چرا عامه مردم از پرداخت حقوق عمومی مانند مالیات ، عوارض و جریمه های اعمالی دستگاههای دولتی امتناع می کنند یا اینکه چرا عملکرد نیروی انسانی دستگاههای مذکور چنین آلودگی را می پذیرند امکان فرار مالیاتی و غیره را در اختیار افراد متمول قرار می دهند قطعا همچنان نیازمند تحقیق و بررسی جدی است اما قادر نیست تغییری در واقعیت روابط مالی ناسالم موجود نیست.
4- پزشکان بخشی از سیستم درمانی است که بدلایلی تخصصی از بالاترین سطح درآمد نیز برخودار است اما سوال این است که به همین منوال از بالاترین سطح مسئولیت پذیری در برابر جان و سلامت بیماران نیز برخودار است؟ امنیت شغلی و احساسی پزشکان همواره مورد تأکید قرار می گیرد اما پزشکان هرگز به امنیت جانی و سلامت بیماران فکر می کنند؟ بیماری پس از تحمل عذاب و درد های ناشی از مصرف دهها نوع دارو ، انجام انواع آزمایش و البته پرداخت صدها و بعضا میلیونها تومان هزینه در معاینات پزشک نهم درمیابد که هشت پزشک قبل در مورد بیماری هیچ نفهمیده و برای رفع تکلیف دارویی تجویز کردند حالا سوال شاید این باشد هشت پزشک اول در قبال جان ، سلامت و هزینه های بیمار چه مسئولیتی دارند؟ آیا پزشکان برای خرید پاکتی خالی از میوه فروشی هزینه خرید میوه را پرداخت می کنند که بیمار برای نداستن و تجویز غلط دارویی و از دست دادن زمان و تحمیل درد باید به پزشک ناتوان و مستعصل پول نیز پرداخت و ممنون نیز کند؟
5- خانم دکتر طی ساعت 16 الی 22 بالغ بر سی بیمار مستعصل و البته گزیده شده توسط سایر پزشکان ناتوان را ویزیت می کند حق ویزیت خانم دکتر بابت هر بیمار 40 هزار تومان است که برای سی بیمار حداقل 2/1 میلیون تومان می باشد یعنی ماهانه حدود 25 میلیون تومان درآمد خانم دکتر عزیز و بسیار قابل احترام بابت ویزیتی که در مطب انجام می دهند درآمد ناشی از حضور در بیمارستان و انجام عمل های جراحی و غیره نیز قطعا کمتر از مبلغ مذکور نخواهد بود. نظام پزشکی تصور می کند خانم دکتر ماهانه حتی کمتر از 1% از درآمد خود را بعنوان مالیات پرداخت کند؟ اینکه بین انبوهی از پزشکان بی بهره از علم پزشکی افراد عزیزی همچون خانم دکتر بسیار محترم و عزیز حداقل از توان لازم برای درمان بیماری مردم برخوردارند باید مورد تکریم قرار گیرند قطعا بحثی نیست اما چنین احترامی می تواند دلیل بر فرار مالیاتی حداقل 5 الی 10 میلیون تومانی برای هر ماه باشد.
6- سازمان نظام پزشکی قطعا باید ضمن تکریم پزشکان کاردان و متعهدی که به درمان بیماران اهتمام دارند و ایجاد زمینه های رشد و توانمندسازی سایر پزشکان نیازمند باز تعریف مسئولیت و وظایف خود در قبال مردمی بی پناه می باشند که جان و سلامتشان توسط پزشکان ناتوان به مخاطره انداخته می شوند باید تلاش نمایند که پزشکان نیز همچون تمامی آحاد مردم به پرداخت حقوق عمومی اقدام کنند تا علاوه بر خدمت ارزشمند درمانی به پاکدستی نیز شهره باشند.
7- سازمان نظام پزشکی در برابر انتقاداتی از این دست به هزاران پزشک بیکار و کم درآمد عمومی اشاره می کند که باید برای ادامه فعالیت پزشکی مورد حمایت قرار گیرند و منتقدین به پزشکانی که روزانه معادل مدیرعامل یک بانک بزرگ دریافتی دارند نظام پزشکی باید درک کند که وکالت پزشکان را عهده دار نیست بلکه مرجعی است بین مردم و پزشکان که باید به انصاف و سلامت داوری و اقدام کند. (2213997) (alef-10)
 
مرمر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۰۴:۳۹
اعتراض واراد نیست داداش!!!
پزشکان عزیز به اندازه مکفی جایگاه، پول، ثروت، شخصیت و ... دارند
با توجه به این که درصدی از این برادارن به حداقل اصوا اخلاقی و حرفه ای پایپند نیستند فکر می کنم صدا و سیما و رسانه ها بدون اینکه تحت تاثیر قدرت این صنف باشند باید بیشتر انتقاد کنند. (2209604) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۴۵:۲۱
واقعیت این است که نظام پزشکی یک نهاد ... است.
کدوم صنف رو سراغ دارید که نهاد نظارتی و حمایتی آنها با هم یکسان باشد؟
مثلا صنف روزنامه نگارها، نهاد صنفی شون که درش تخته است، دادگاه مطبوعات هم که نهاد نظارتی شونه، آیا ممکنه این دو با هم یکی بشه و اعضایش هم از بین خود اون صنف باشه؟ (2210053) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۰۸:۰۲
خنده دار است اعتراض هم میکنند تنها قشر مرفه جامعه با در امد های میلیاردی و هیچ گونه مسئولیت حال مقایسه کنید در کشور های پیشرفته که تا 60 درصد از در امدشان را باید مالیات دهند دوم دکتر خارجی بیخودی خرج تراشی برای مریض نمیکند حال اینجا برای کوچکترین چیزی شما را جراحی میکنند تا پول بگیرند و تاسف اور تر ان است که این ها به همدیگر هم نان قرض میدهند و مثل باند مافیا و هیچ نهادی نظارت درست هم از کارها و درامد این پر مدعا ها ندارد تا مریض را تا ریال اخر لخت کنند به داد مردم برسید (2209607) (alef-1)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۰۰:۵۶
حرف منطقی جواب ندارد (2210620) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۱:۳۵:۵۴
هزينه هايي كه پزشكان در ايران در قبال خدماتشان دريافت ميكنند از بسياري از كشورهاي جهان پايين تر است
تفاوت در نقش بيمه هاي درمانيست ، پولي كه از جيب مردم ميرود بالاست اما اين جرم پزشك نيست مشكل ساختار بيمه هاي درماني است
اگر رابطه مالي بين بيمار و پزشك قطع شود هم بيمار راضي تر است ، هم زمينه زير ميزي و دستمزد نامتعارف پزشكان از بين ميرود ، هم درامد پزشكان و در نتيجه مالياتي كه بايد بدهند مشخص ميشود ، و هم درامدها در جامعه پزشكي عادلانه و يكنواخت ميشود
متاسفانه امروز خود مردم هم به اين زير ميزي ها دامن ميزنند
براي جراحي ديسك مهره يا جراحي چشم هم بين مردم چشم و همچشمي است كه مثلا من پيش فلان دكتر مشهور عمل كردم تو هم برو پيش همون !!!
خوب وقتي تعداد مراجعين يك پزشك خاص زياد ميشود و از در و ديوار مطبش مريض ميبارد طبيعي است كه زمينه زير ميزي گرفتن فراهم ميشود
برخي از پزشكان براي جراحي ديسك مبالغ ميليوني خارج از هزينه بيمارستان در مطب ميگيرند و بعد وقت عمل ميدهند برخي هم فقط در چهارچوب هزينه بيمارستان كار ميكنند
خوب من ميروم پيش پزشك اول كه مشهور است و عمل ميكنم و بعد هم هوار ميكشم كه از من زير ميزي گرفت !
بجايش اگر بروم پيش پزشك دوم كه ايرادش فقط اين است كه روي بورس نيست، هم من درمان شدم هم زينه اضافي ندادم و هم پزشك دوم درامدش بالا رفته و هيچ كسي اينجا متضرر نشده
تغيير را بايد از خودمان شروع كنيم (2211074) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۱۰:۰۱
حالا بعد از طلافروشان يه قشر پردرآمد ديگه شاكي شدند. بدبخت كارمند و كارگر جماعت (2209610) (alef-1)
 
دوست
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۱:۲۴
باسلام واحترام:
می خواستم عرض کنم که ما خیلی ناسپاس هستیم. چون این بندگان خدا اینقدر زحمت میکشند و ما قدر نمی دانیم . مثال میزنم تا بدانید برای یک نوار قلب و ویزیت 60000 تومان و برای یک اکو 400000 تومان هم پوله که مالیات هم بدهند . ضمنا شما اگر معرف نداشته باشید حتی اگر وقت قبلی بگیرید و حاضر به پرداخت تمام این مبالغ باشید باز هم به خود اجازه بی احترامی و علاف کردن شما را میدهند. البته این شامل بعضی ها میشود . اساتید قابل احترام هم کم ندارند. حالا واقعا باز هم جای اعتراض باقی میماند. (2209673) (alef-17)
 
یک پزشک
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۱۵:۲۲
بنده یک پزشک عمومی هستم صبحها تا ساعت 00/16در یک شرکت خصوصی کار میکنم حقوق بنده امسال ( سال 93) با افزایش 1میلیون و سیصد هزار تومان میباشد بعد ظهر ها هم در مطب خودم کار میکنم مالیاتی که برای مطب بنده برای سال 91 بریده اند 4 میلیون سیصد هزار تومان است که بنده در سال 91 در همین شرکت 800 هزار تومان دریافتی داشته ام یعنی بنده باید حقوق 5 ماه کار از ساعت 8 الی 00/16 را تقدیم دارایی نمایم در ضمن برادر بنده هم که متخصص اطفال و هیت علمی دانشکاه آزاد است و با هم در یک مطب کار میکنیم بخاطر مالیات سنگینی که برایش بریدند امسال اقدام به پایین کشیدن تابلو و بستن مطبش نمود ولی متاسفانه جامعه تنها قشر پر درآمد جامعه پزشکی را می بیند و گمان میکند همه پزشکان در چنین وضعیتی هستند در صورتیکه واقعیت چیز دیگری است بسیاری از پزشکان بویژه پزشکان عمومی اصلا طبابت نمی نمایند چون قادر به تامین هزینه های خود در این رشته نیستند (2209619) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۳۳:۱۱
دكتر گرامي به همين دليل هست كه مالياتها بايد راقعي بشوند تا يكي ساعتي پانزده ميليون و ديگري سالي پانزده كيليون درامد نداشته باشد البته كسي جلوي پول دراوردن حلال را نبايد بگيرد بايد براي جامعه ما هم جا بيوفتد فرار مالياتي مساوي دزدي از جيب يتيم است و جامعه بايد با چشم بد به دزدان نگاه كند و اين حاشيه امنيت را برايشان از بين ببرد (2209658) (alef-17)
 
مهرافرین
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۴:۲۸
برو تخصص بگیر یا بیا مازندران پزشک خانواده شو تا توهم اخر هفته ها بری وگاس (2209680) (alef-17)
 
شهگلی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۵:۵۸
شما روزی هیچی که نه 10 تا مریض هم ببینی به احتساب ویزیت 10000 تومنی سال 91 میشه سالی 30 میلیون حالا اگه 4300 هم مالیات بدی میشه %13 (2209754) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۶:۲۳
خانم یا آقای شاهگلی
شما یا کدام شغل آزاد را می شناسی که اینقدر مالیات میده؟ (2209857) (alef-17)
 
شهگلی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۳:۵۸
سایر شغلهای آزاد هم با توجه به سطح درآمدشون باید مالیات بدن ولی راهش این نیست که از پزشکها و طلا فروشها و ... به خاطر جایگاه و شخصیت والاشون مالیات نگیرن. واقعا وقتی یک صنفی درآمدی بالاتر از متوسط جامعه دارن چرا اینقد زورشون میاد بخشی اندکی از درآمدشون رو مالیات بدن. (2209963) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۳:۵۴
خصومت شخصی شما با این قشر باعث شده اصول اولیه ریاضیات و حساب و کتاب را فراموش کنید
روزی ده بیمار (که خیلی از پزشکان این تعداد هم ندارند) با بیست الی بیست و پنج روز کار در ماه می شود ماهی حدود 2 میلیون
حداقل خرج برای منشی و اجاره مطب ماهی یک میلیون تومان است
بنابر این درآمد بلال فروشی جلوی پارک ملت و یا آرایشگاه زنانه بیشتر خواهد بود
دوستانی که نگران درآمد بالای پزشکان هستند بدانند که به زودی بلای رشته های مهندسی و PhD بر سر پزشکان هم خواهد آمد و بهترین های این رشته نیز برای ادامه تحصیل و کار از کشور می روند
البته هنوز درآمد خیلی از پزشکان به حد توهین آمیز درآمد دوستان PhD نرسیده
ولی به زودی می رسد و موج مهاجرت آنها تشدید می شود (2210024) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۴۳:۳۷
والا این جور که شما گفتی آدم دلش میسوزه یه اعانه ای کمکی چیزی به این قشر بدبخت بکنه! خداییش دولت باید یارانه پزشکها رو چند برابر کنه از بس که به این قشر مظلوم ظلم شده. یعنی رو که نیست (2210194) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۲۲:۳۶
دولت دقیقا همینکار را کرده بجای اینکه درآمد یارانه مرحله دوم را به 70 میلیون بده پمپاژ کرده تو جیب پزشکان متخصص تحت عنوان ماندگاری پزشک در بیمارستان دولتی. بابا راهش افزایش ظرفیت دستیاریه. (2212821) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۰۷:۰۷
قهر نکنید آقای دکتر این همه دکتر چینی می آوریم و مشغولشان می کنیم ما ایرانی ها کار کم و درآمد زیاد را با هیچ چیز عوض نمی کنیم (2210241) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۳:۵۶
فکر بدب هم نیست . یادمه قبلا" از هند پزشک می آمد . کارشون هم بد نبود . حداقل زور دولت بهشون می رسید . (2212201) (alef-10)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۲۵:۰۹
آقای دکتر کم درآمد چرا به خودتان گرفتید منظور دکترهای با درآمد ماهی چندصد ملیون تومن است نه دکترهای امثال شما که جزو قشر زحمتکش و مستضعف جامعه هستید (2211184) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۴۲:۲۸
من متخصص مغز و اعصاب هستم...ماهی یک ملیون و دویست حقوق میگیرم با دوازده شب کشیک در بیمارستان و بچه یک ساله,,,آیا این حقه؟بعد از ١٢ سال کشیکهای سخت بیمارستان به اسم تحصیل؟شما از وضعیت اکثر پزشکان بی خبرید و فقط چند پزشک معروف تهران را میبینید.. (2212836) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۲:۴۸:۰۴
انصافا چند تا پزشک هست که فقط روزی 10 بیمار را ویزیت کند (2212952) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۲۰:۱۹:۵۰
ادامه تحصیل؟
شما یا پزشک نیستی یا بسیار دروغ گویید (2213581) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۱:۳۱:۵۱
ببخشیدا این که شما حساب کردید درآمد خالص نیست . حقوق منشی . اجاره مطب پول اب برق گاز تلفن عوارض کسب و کار شهرداری را هم ازش کم کن ببین چقدر میمونه ؟ (2211071) (alef-10)
 
رضا ع
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۳:۴۳
ارقام اعلامي درست بنظر نمي رسد. لطفا حق ويزيت، تعداد ويزيت در روز را اعلام فرماييد و شركتي كه يك پزشك را با يك ميليون و سيصد هزار تومان استخدام مي كند معرفي كنيد. براي ما كارمندان با افسانه سرايي و مظلوم نمايي نخواهيد توانست ثابت كنيد كه آن چندر غاز ماليات منصفانه يك پزشك است. (2209852) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۲۵:۲۸
دوست عزیز، با توصیفی که شما میفرمایید، این مطلب شامل شما نمی شود و منظور نویسنده پزشکان پردرآمد هستش. نیمدونم چرا توجه نکرده اید به مطلب. ایشون هم که حرف شما رو میزنه. (2209878) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۵۰:۳۴
سلام حداقل حقوق پژشک عمومی سه ودویست به بالاست که ان هم بسیاری حاضر به بستن قرارداد نیستند (2209936) (alef-17)
 
سها
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۴:۴۷:۵۸
همکار من خواهرش پزشک عمومی تو یکی از روستاهای شماله.گفت ماهی 8 تومن با درمانگاه بهش میدن؟یعنی خالی بسته!!!!!!!!!!!!!! (2212090) (alef-10)
 
ابراهیم
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۵:۲۷
خالی نبند عزیزم (2210167) (alef-17)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۲۰:۵۰
برادر عزیز جناب آقای دکتر منظور این مقاله دکترهای کم درآمد نیست اتفاقا ظلمی که به دکترهای عمومی میشود هم مد نظر احاد جامعه هست (2211181) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۲۳:۵۵
به یاد یه دیالوگ از قهوه تلخ افتادم:

بلوتوث (مهران مدیری) :یک نفر صد سکه دارد یک نفر دیگه یک سکه.

شما از کدام یک از اینها سکه میگیرید ؟

قبله ی عالم(محمدرضا هدایتی) : خوب از اونی که یک سکه دارد ... !

چون اونی که صد سکه داره به هر حال قدرتی برای خودش داره چهار تا آدم دور برش جمع شدن نمیشه رفت طرفش که.

ولی اونی که یک سکه داره خوب کسی رو نداره ، تو سرشم میزنیم ، سکشو میگیریم ، دو تا اردنگی هم بهش می زنیم . یه کم منطقی باش .....! (2209636) (alef-17)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۳۱:۵۸
برادر عرضه داری تو هم برو درس بخون و دکتر بشو .همه پزشکان مثل هم نیستن (2209653) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۰۲:۳۶
من عرضه داشتم ارشد هماتولوزی گرفتم استخدام بیمارستانم حقوقم ماهی یک میلیون و دویست هزار تومنه من 6سال درس خوندم یه متخصص 10 سال درامد اون با کارانه و مطب و حقوق بالای 50میلیون در ماهه اقای با عرضه!بشین ببین چجور جور در میاد اقای باعرضه؟؟ (2209722) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۵:۴۷
خودتم میگی پزشک نشدی. بیشتر درس میخواندی
علی ایحال بنده پزشک نیستم ولی با یک پزشک زندگی میکنم. پزشکان واقعا زندگی راحتی ندارند. بله درامد دارند و لی آرامش. وقت آزاد و ... ندارند (2210404) (alef-10)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۳۰:۲۰
بحث راحتی نیست بحث مالیات است داداش (2211187) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۲۵:۳۹
اون المپیادی که مدال طلای جهانی ریاضی داره و الان در دانشگاه شریف استاده خیلی خیلی خیلی از پزشکها بیشتر استعداد و همت داره اما یک صدمشون درآمد داره؟ حرف از عرضه نزن. (2212823) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۳۹:۳۴
قائدتا انتخاب اولت كه ليسانس علوم آزمايشگاهي نبود كه، نه!؟
انتخاب اولت پزشكي بود كه خوب نشد براي همين سريدي توي كارشناسي ارشد!
در ثاني متخصص ١١.٥ سال درس ميخونه
تو هم عرضه داشتي ليسانس قبول نميشدي (2210435) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۶:۰۴:۴۸
باهوشها در دبیرستان میرن ریاضی فیزیک و مهندس میشن حالا متوسطها میدن تجربی و دکتر میشن -البته اکثریت رو میگم-
کدوم پزشک عمومی از نظر هوش با لیسانس برق شریف برابری میکنه؟ (2217565) (alef-10)
 
مامور مالیات
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۸:۵۳:۳۵
حرف زیادی نزن. پسر عمه ام . ارشد مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان و المپیادی بوده حالا بیکاره. یجا درس میده ترمی (چهارماه) جمعا 500 هزار تومن!!!بخاطر اینکه کار نیست. برق که خیلی بالاتر از پزشکیه.
در ضمن الان را نمیشه با قبل مقایسه کرد. ضمنا معلوم نیست تو چه سهمیه ای داشتی یا اینکه 40 سال پیش درس خوندی که پزشکی قبول شدی. ما دهه 60 ایا که انقدر تلاش کردیم خیلی هم از شما بیشتر درس خوندیم حالا بیکار و بی پول باید تو جامعه بگردیم. (2288608) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۰۶:۰۳
اقا این طایفه بزشکا و وزارت بهداشت که دست بزشکاست ملت را به خاک سیاه نشوندن کی گفته یه بزشک بابت یه ویزیت2دقیقه ای و یه اکو یا اندوسکوبی حقوق یه ماه کارگر یا کارمندو مطالبه کنه ؟تازه مدام این بابا ریس نظام بزشکی میگه تعرفه ها واقعی نیست (2209728) (alef-17)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۳۲:۳۵
خوب عزیزم رئیس نظام پزشکی هم مثل شما میگه این تعرفه ها واقعی نیست تازه اینجا بحث مالیات است نه تعرفه (2211188) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۰۳:۰۹:۰۲
خب در امد پزشكا از ويزيت و حق عمل بيماراست.دكتري كه درامدش زياده يعني مريضاش زياده.مريضاش هم واسه چشم و ابروش پيشش نرفتن.چون كارش خوبه رفتن.شما انقدر بي لياقتين كه نميفهمين نبايد به كسي كه داره درداتونو درمون ميكنه حسادت كنين.ضمنا براي كاهش درامد پزشكا اول از خودتون و اطرافيانتون شروع كنيد.مريض كه شدين نرين دكتر.چرا تا يه سر درد ميگيرين واسه وقت گرفتن از دكتراي خوب التماس ميكنين؟كارتون كه تموم شد و درمون شدين فغانتون درمياد كه پول داديم؟؟؟ (2218319) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۱:۰۸
عرضه داشتن ربطی به این بحث نداره همه قرار نیست دکتر شوند خیلی ها دکتر نشدند و ار بسیاری از دکترها صادقانه تر و با اخلاص تر و مفیدتر خدمت می کنند ! موضوع سر اینه که این دکتر ها با پول مردم و هزینه آنها دکتر شده اند که هیچ الان دارند با دستکش خونی اتاق عمل پول می شمارند و حاضر نیستند مالیات دهند! (2209739) (alef-17)
 
مامور مالیات
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۸:۵۹:۳۲
سلام . ناراحت نباشین . ما بزودی پدر همه این نامردا را با مالیات گرفتن درمیاریم!. !خیلی برنامه برای برقراری عدالت اقتصادی توسط مالیات داریم. که زمان بر هستند . خوشبختانه دارایی نیرو زیاد استخدام کرده و قراره ما تحول ایجاد کنیم. انشاله
ولی مردم هم باید بما کمک کنند واقعا کار سختی داریم و درک مردم پایینه. فکر میکنند مامورای مالیاتی فاسدند. اصلا اینطور نیست. کارمندان اداره دارایی کمترین حقوق و مزایا را دارند. بزودی از طریق طرح جامع نظام مالیاتی ماده 169 و کد اقتصادی مشکلات اقتصادی را برطرف میکنیم. (2288619) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۲۷:۵۶
چه ربطی داره!؟ چرا جواب عقده گشایانه می دهید؟ مگه کسی گفت همه پزشکان عقده ای هستن؟ مطلب رو با دقت بخون؛ مثل خط شما دکترها نیست که نشه خوندش! صحبت بر سر کسانی هست که مالیات واقعی پرداخت نمیکنن. این حرف مشکلی داره؟! (2209886) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۴۶:۵۶
بسیاری از کسانی که الان رشته پزشکی میخوانند بدون کنکور و در دانشگاههای پولی (ترمی 4000 دلار)و به نام دانشگاههای بین المللی وابسته به دانشگاههای سراسری درس میخوانند و ربطی به عرضه ندارد.

پزشکان در ایران کوچکترین نواوری ندارند و صرفا هر انچه به انها یاد میدهند تکرار میکنند وبه همین علت است که پزشکی ایران را هیچ جای دنیا قبول ندارند. (2210055) (alef-17)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۳۵:۳۹
آقا پزشک ایرنی هم مثل بقیه اصناف بعضی هاشون نوآورند و با سواد و بعضی هاشون نه چه ربطی به مالیات داره (2211189) (alef-10)
 
محامد اصل
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۶:۲۸:۴۵
بحث عرضه نیست بحث دزدی نکردن است برادر (2211186) (alef-10)
 
abbas
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۱:۴۹
هرکس درآمد خود را پنهان کند و مالیات ندهد دزد است و با وی باید بدتر از دزد رفتار کرد چون از تمام مردم دزدیده است (2209674) (alef-17)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۴۲:۱۶
به شرط اینکه همه دزدان و بگیرندو محل خرج این مالیاتها هم کاملا"شفاف باشد. (2209801) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۶:۵۲
این طوری باشه که تو ایران فقط کارمند ها را نباید بگیرند . (2212210) (alef-10)
 
کویر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۳:۰۸
باید به عرض برسونم تمام خانواده همسرم پزشکند واز وقتی این چند سال تعرفه های پزشکی زیاد شد زندگیهاشون از این رو به ان رو شد.از یک دویست وشش رسید به چهارتا ماشین لوکس.از یک خونه تو تبریز رسیدند به پنج تا خونه توتبریز دو تا ئیلا تو شمال ویک خونه تهران وکیش و...همچنان ادامه دارد.اخه این انصافه هر سال هم دو سه بار تعرفه های پزشکی زیاد بشه؟فشار رو مردم عادی وفقیر رو ترجیح میدن تا پزشکها این جور عیانی زندگی کنند؟همیشه همه چیز به نفع طبقه مرفه هستش تازه نمیتونم وارد جزییات زندگی اونا بشم از مبل چهل میلیونی وفرشهای ابریشم و.........هیجچ جای دنیا پزشکها اینجور لوکس وعیانی زندگی نمیکنند.تازه اگه همشون انصاف داشتندوپول الکی وزیر میزی نمیگرفتند وتشخیص درست میدانند میگفتیم اشکالی نداره اما همه بهتر از من میدونید اوضاع چطوره .اونوقت نه مالیات بدن ونه ازشون انتقاد بشه میدونید چرا/چون میدوننند کل کارشون ایراد داره.اگر کار درست بودند از انتقاد نمی ترسیدند؟چرا از همه میشه ایراد گرفت اما از پزشکان نه؟احتمالا غیرقابل چاپ. (2209678) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۷:۵۲
خب برو جلوی خانواده همسرت همین حرفها رو بزن ، چرا به ما میگی؟ من پیشنهاد میکنم همشون رو مسموم کنی !! موشک جواب موشک (2210148) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۴۲:۰۰
خوبه داري ميگي تمام خونواده همسرم
خب همشون كار ميكنن، تو هم اندكي جمع كن كار كن، زن و بچه ات كار كنن در حد تحصيلات و ارزشمندي كاري كه ميكني طلب كن (2210440) (alef-10)
 
سحر
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۰:۲۰:۱۷
شما میدونی که ایشون خودش کار نمیکنه؟ (2212881) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۱۱:۰۱
حقیقتا" همینطور که فرمودند برای یک سرماخوردگی چند بار باید مراجعه کنی و هزینه کنی بعد هم خوب نمی شی تا اینکه دوره سرماخوردگی تمام شود. (2210628) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۱:۴۲:۱۸
سرما خوردگي ويروسيه ! بايد روده اش بگذره تا خوب بشي ! ايراد از شماست كه براي يك سرماخوردگي ساده ده تا مطب ميري و ازشون انتظار معجزه داري ! (2211085) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۱۶:۲۲
ببين به خاطر تعرفه ها نيست،سال به سال دارن زحمت ميكشن پولشون بيشتر ميشه،و الا تعرفه هميشه نسبت به تورم عقبه.شما هم انقد نگاهت به زندگي مردم نباشه تا راحت زندگي كني،چون اونا احتمالا سال به سال پولدارتر بشن،نوش جونشون اشالا خدا برا شمام بسازه (2212162) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۸:۳۴
پزشک مایکل جکسون را به خاطر تجویز یک قرص اشتیاه 4 سال انداختند زندان . تا حالا کدام دکتر را دیدید که به خاطر تحویز اشتباه بره زندان ؟ (2212215) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۶:۵۱
این مالیات منطقی اگر اجرا شود شامل دندانپزشکان هم می شود؟ (2209683) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۸:۴۶
من و خانواده ام مدتهاست که اگه مریض بشیم دکترنمیریم.والله میترسم ازشون اینقدر دوروبرمون گل کاشتن ماشاءالله الان هم که متخصص های متعهد ما به یکی دوتا مریض همزمان قانع نیست چهارتا چهارتا ویزیت میکنن .من مریض شدم انقدر نمیرم دکتر تا خودم خوب بشم چونکه نمیخوام دکتره پول مسافرت برزیا و آفریقای جنوبی و آنتالی رو از من دربیاره.جدیدا همه شون اینجوری شدن تشخیص بیماری رو که حوصله ندارن بدن انقدر میبرن و میارنت آخرش هم یا میکشنت یا خودت خوب میشی یا بدتر میش و دکتر بعدی و پول بیشتر و....خلاصه ما قیدشون رو زدیم.این دکترا به هیچ مرجعی جوابگو نیستن (2209686) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۵۲:۳۲
وای به حال انسانی که روزی سر و کارش به پزشکان ایرانی برسد . خود من مدتی به علت درد کبد پیش دکترها میرفتم وجالب اینکه وقتی قادر به شناسایی درد نیستند میگویند مشکل عصبی است!!!!!!!!ا (2210069) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۱۷:۵۸
من همسرم عمل نمودم و کلی پول از بنده گرفتند و هیچگونه تقییری نیز نه نمود تازه بدتر نیز شد وقتی ما وسیله ای برای تعمیر می بریم تا درست نشود پول نمی گیرند .چه کسی باید جوابگو باشد . وزیر جدید حرفش تا عملش هیچ سنخیتی ندارد.یعنی آنچه ایشان می گوید و آنچه ما در عمل می بینیم هیچگونه نزدیکی به هم ندارند. (2210634) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۴۹:۴۹
متاسفانه پزشكان بدجوري پول دوست شده اند.قرار بود مرهمي بر درد باشند نه دردي اضافي بر سايز دردها. (2209692) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۳۱:۵۳
احسن! تازه این آقا که چیزی نگفته. میگه درآمدتون نوش جونتون، مالیاتشو بدین لطفاً. (2209896) (alef-17)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۵۱:۳۱
هر کسی ادعا میکنه اگه از ما انتقاد کنید به صلاح کشور نیست.این "صلاح" چیه؟خوردنیه؟ پوشیدنیه؟.... پدر جان درامد داری باید مالیات بدی همه جای دنیا که قانونمدارند همینه. میخای زیرمیزی بگیر مالیات هم ندی اونوقت تو اتوبانی که با مالیات امثال بنده ساخته شده با ماشین مدل بالا ویراژ بدی (2209697) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۵۲:۱۱
در جامعه اي كه نظام مند نيست هر فشاري بر طبقات بالا ، تاثير خود را بر طبقات پائين مي گذارد . (2209698) (alef-17)
 
بهزاد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۵۳:۰۰
دکتر حلق و گوشو بینی معروفی می شناسم که برای هر ویزیت 50 هزار تومان، و برای هر آندوسکپی بینی که بیش از 3 دقیقه هم طول نمی کشد و به زعم بسیاری از پزشکان نیازی به انجام آن نیز نیست، 600 هزار تومان دریافت می کند. آنهم باید به کارت فرد دیگری واریز نمایید و یا نقدا پرداخت کنی.در آخر هم اگر طلب فاکتور نمایید ، ضمن اینکه دیگر به هیچ سئوال شما جواب نمی دهد، لیست بلند بالایی از اقدامات انجام نگرفته را در دو فاکتور جداگانه می نویسد و تحویلتان می دهد. وقتی به بیمه مراجعه می کنم برای گرفتن هزینه می گوید این اقدامات که ایشان نوشته مربوط به عمل زیبایی است در حالی که من برای عمل پولیپ پیش ایشان رفته بودم.
در صورت نیاز به عمل نیز شما باید هزینه های ایشان را تقبل کنید در غیر اینصورت شما را به همکاران خود در بیمارستان های دولتی هدایت می کنند جود برایشان صرف نمی کند در بیمارستان دولتی عمل کنند. (2209699) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۹:۳۶:۵۵
دقیقا همینطوره ! منم یه دکتر چشم معروف رو میشناسم که اولا با هیچ بیمه ای کار نمیکنن , تعرفه عمل هاش به طور متوسط چهارصد تا پانصد تومان از متوسط هزینه عمل های پزشکان دیگه بالاتره , و تازگی ها هزینه عمل را جداگانه باید به کارتی که به نام پسر چهار ساله شان هست واریز کنیم , یکبار از ایشان پرسیدیم چرا از ایران نمیروید ؟ گفت هر جا برم باید سه چهارم در آمدم رو مالیات بدم چون پزشکم , کجا برم از اینجا بهتر که همش سوده !!!!!!!! (2211359) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۵۵:۰۷
به نظرم در مسئله مالیات باید دقیق بود. همه جایی که من از آنها باخبرم، یکپارچه سازی نظام مالیاتی با آرامش و ظرافت پیش رفته‌است.
پزشکان از ثروت‌های عمومی معنوی ملی هم به شمار می‌آیند. سخت‌گیری به آنها موجبات دلسردی آنهاست. آن کارمند دلسوخته هم اگر پزشک حاذقی نداشته‌باشد باید رنج سفر به خارج از کشور و هزینه‌های سرسام آور بلکه ناممکن را هم در نظر بگیرد. همین ملاحظه‌کاریهای پدید آمده دلیل رشد خوب پزشکی ما بوده‌است.
پزشکی غیراز طلافروشی و تجارت پارچه و سیگار و غیره است. بهترین پزشکان ما از حاجی معماران بیشتر درآمد ندارند. آنها چه بازدهی دارند، اینها چه بازدهی. 80-90 درصد خانه‌های نوساز در یک زلزله فرومی‌ریزند اما هم‌اکنون ایران برای خودش در خاورمیانه رتبه‌یِ خوبی از نظر درمان و بهداشت دارد. انصاف داشته باشیم. (2209703) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۲۸:۴۰
چه ربطی داره؟
منم مهندسم، اگر مهندسی عمران نکنم براتون، مجبوری برای ساخت هر ساختمون از خارج مهندس بیاری... پس خونه میشه متری 100 میلیون و باید درآمد یک سالتو بدی یه متر خونه بخری....
پس از من مالیات نگیرید وگرنه میرم خارج و دستتون توی پوست گردو میمونه! (2210013) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۴۵:۱۵
مهندس عمران چهار سال درس خوندي ميخواي مجسمه ات طلات رو بزنن سر در شهر، اينجور باشه پيك موتوري شركت ما هم ميگه ٢ سال درس خونده چرا در امدش از مهندس عمران كمتره (2210450) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۰:۵۷:۵۷
اگر کمی از نزدیک مالیات ها را اجازه می دادند بررسی شود متوجه می شوید که در غالب موارد مالیات از پزشکان بیشتر شبیه جوک است. این را بر مبنای مشاهدات خودم می گویم که مادرم دندانپزشک است. (2209711) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۴۵:۵۰
باز برای پول من چرتکه انداختی؟ صد دفعه نگفتم اسرار خانواده باید درون خانواده بمونه خوبیت نداره غریبه ها از زندگی آدم سر دربیارند!! (2209808) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۲:۱۴
تو که مادرت دندانپزشکه ! تو طرف کی هستی ؟ دمت گرم! یکی از این قشر مرفه داره به خودشون خیانت میکنه (2210156) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۰۳:۵۷
نظام پزشکی اگه راست میگه مشگل زیر میزی و گروگان گرفتن بیمارها رو حل کنه (2209724) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۰۹:۵۸
اون پزشکی که سرش خلوت هست ، راحت ماهی چند میلیون در میاره
آقای رئیس نظام پزشکی هم از خانواده پزشکان هست و مطمئنن نمیاد بزاره مالیات گرفته بشه..

من چندین سال هست از خدا خواستم ، هر وقت قرار هست اسیر مطب های پزشکان بشم،جانم رو بگیره
پول میدی ، هیچ درمان هم نمیکنن (2209736) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۲:۰۲
متاسفانه توی مملکت ما چندین سال سیاستمداران و نمایندگان مججلس و غیره همه پزشک بودند و هر جوری میخواستن به این صنف حال دادند، پزشکان تنها قشری هستند که نهاد نظارتی و حمایتی شون (نظام پزشکی) یکی بوده و از جنس اونهاست، وزیر بهداشت پزشکه و هرگز واسه صنف خودش سختگیری نمیکینه... متاسفانه همه چیز به کام دکترهاس. (2210018) (alef-17)
 
علي
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۰:۴۸
سلام
يكي از نشانه هاي جوامع استبدادي اين است كه صاحبان قدرت و ثروت ( حتي بخش خصوصي) از انتقاد در امان هستند.
اجازه بدهيد روزنامه ها روش كار پزشكان،قضات،بانكي ها، و همه مشاغل را مرور كنند و تخلف آنها را به مردم گزارش دهند.
مطمئنا مردم قاضياني عادلند و صاحبان قدرت از نگاه هاي خشم آلود ملت در امان نخواهند بود.
اينجوري اشخاص محترمي كه هم ثروتمندند و هم به فكر حل مشكلات مردم احساس آرامش و امنيت ميكنند (2209737) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۱:۱۴
برای خانمم رفتیم دندون پزشکی برای پر کردن 85000 گرفت بردم بیمه نفت با کسر فرانشیز نصفشو دادند گفتند تعرفه نظام پزشکی دانشگاه بوعلی با چیزی که می گیرند فرق داره.از سازمان نظام پزشکی خواهشمندیم رسیدگی کند (2209740) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۲:۱۸
به واله من هم دکتری تخصصی در رشته غیر پزشکی دارم، خیر سرم عضو هیات علمی هم هستم ولی درآمد ماهیانه من از درآمد چند ساعته بسیاری از این عزیزان هم کمتر است! (2209743) (alef-17)
 
علی اکبر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۳۱:۳۰
مریضی که استخوان ساق پاش شکسته پزشکا ببرند اتاق عمل و بجای عمل ساق پاش، مغزش رو تعطیل بکنند و مثل یک مجنون به زندگیش ادامه بده و درد اینکه هیچ کسی هم مسئولیتش رو بر عهده نگیره و تازه پست بالاتری هم بهش بدن آخه میاد انتقاد بشنوه و یا مالیات بده؟؟؟؟؟ (2209780) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۵:۴۷
یه چیزی بگو آدم بتونه باور کنه. (2210367) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۳۷:۴۹
این دولت به جای اینکه مانند همه دولتهای مدرن جهان از ثروتمندان مالیات بگیرد و برای نیازمندان خدمات تامین اجتماعی فراهم کند، در مسیری کاملا معکوس حرکت می کند. (2209789) (alef-17)
 
مراد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۳۹:۰۴
این آقای محترم رییس سازمان نظام پزشکی بهتر است کمی بفکر نظارت بر کارکنان خود داشته باشد ، هفته گذشته جلوی دادسرای شهر قدس برادر زاده نمایشگاه خودرو قره داغی دنده عقب بر خورد کرد بامن که نقش بر رمین شدم ؟ پسرم آمد مرا بلند کند به ایشان گفتم صبر کن سرم بشدت گیج میرود ؟ راننده میخواست محل را ترک کند که پسرم درحالیکه من هنوز روی زمین بودم دوید وراننده را پیاده کرد ، که ناگهان از نمایشگاه خودرو مثل مور وملخ ریختند سر پسرم، این مقدمه برای این بود که بگویم در پزشکی قانونی شهر قدس چه میگذرد ، وقتی به طبقه سوم پزشکی قانونی مراجعه کردم شخصی بنام ... که در ظاهر ... است از من در خواست پول کرد ومی گفت چطور 30 سال در دولت کار کرده ای ونمی دانی حلال مشکلات پول است ؟ که من اتوجه نکردم وگفتم حق همیشه پیروز است ؟ خدامیداند چقدر مارا برد وآورد از نامه هایی که صادر شده میتوان قضاوت کرد، این آقای دکتر به مسییو لین نظارت تذکر دهد کمی بفکر کارکنان ووظیفه نظارتیشان باشند.با تشکر خدامراد سرکانی (2209794) (alef-17)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۴۴:۳۶
دلم به حال این پزشکان عمومی می سوزه آخه کی می تونه با ماهی 30تا 40 ملیون تومن زندگی کنه چرا دولت اینقد بی انصافه از اونا هم مالیات می گیره (2209803) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۳۳:۳۳
شما هم بی انصافی هم بی اطلاع مگر نه میدانستی این حقوق یکسال آنهاست نه یک ماه. (2209901) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۴۳:۰۰
حقوق یکسال هم نیست من با همسرم که لیسانس مهندسی داره به منطقه محرومی از استان بوشهر رفتم با بالا ترین ظریب محرومیت سه پنجم حقوق تا فروردین امسال اونجا 2800 بود بدون هیچ امکانات رفاهی ای .کدومتون دخترانتون رو واسه کار اونجاها میفرستید اقایون منصف ؟!! حرف هایی که میزنید شامل یک درصد جامعه پزشکی نمیشه که اونم خودتون مطب هاشون رو شلوغ کردین وگرنه تو تهران و ..به حد کافی متخصص قلب و گوش و حلق و بینی و ..هست میبینید یکی سرش شلوغ تره هر چی میخواد بش میدید بعد نسخه کل جامعه پزشکی رو میپیچید .شما راست میگید اونایی که خارج تعرفه کار میکنن رو تحریم کنید ..همین خود شما ...شعار هم کم بدید ! (2210443) (alef-10)
 
شاکر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۱:۵۷:۴۵
خیلی دیر به فکر افتاده اند واقعا برخی از این پزشکان دارن جامعه را غارت می کنند و هیچ مالیاتی هم نمی دهند.من کار طراحی در زمینه مهندسی انجام میدم پارسال کلا 4 کار داشتم که تمام و کمال توسط نظام مهندسی آمارشونو دادن به دارایی و تقریبا یه کارو مالیات باید بدم ولی پزشکان هیچ دفتری ندارن که کار ارجاع بشه تا حساب کتاب کارشون معلوم بشه.دیروز تو دارایی یه ارایشگرو دیدم که باهاش بحث میکردن که تو مغازه ات موزر تعمیر کردی با ید مالیات متمم بدی!!!! اونوقت پزشک کل درامد یه سال ما رو تو یه روز کار میکنه خود از من کمتر مالیات میده. (2209826) (alef-17)
 
دكتر مملكت
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۴:۰۰
من به عنوان يك دكتر اين مملكت كه فارغ التحصيل خوب پزشكي دانشگاه تهران بودم اينجا حرف ميزنم و نماينده كسي هم نيستم. فقط ميخوام اين رو بگم كه اغلب همكاران من بعد از سالها سختي و درس خوندن با اون همه توانايي و هوششون تصميم گرفتند از ايران برند كه فكر ميكنم تصميم بسيار بجايي بوده. اونهايي هم كه گفتند اينجا خونمونه زندگيمونه خانواده مونه ، ميمونيم و با سختيهاش ميسازيم با اين برنامه سازيهاي اخير و بر ضد پزشكان دارند اخرين اميدهاشون رو قطع ميكنند كه بروند. اونوقت اين مردم ميمونند و چهارتا بيسواد و دكتر علفي. حرفي نيست. عمرمون رو گذاشتيم، جوونيمون رو گذاشتيم، هوشمون رو گذاشتيم، همه چيزمون رو گذاشتيم، حالا هم همه چيزمون رو برميداريم و ميريم جايي كه مردمش از نداري و بيچارگي به جون پزشكاش نيفتاده باشند تا همه طلبهاشون رو از دنيا و حكومت و مملكت از جون درس خونده ترين ها و باهوشترينهاشون بخوان. پزشكها هم يك بخشي از واقعا باسوادها و زحمت كشيده ها و برجسته هاي مملكت توي مهندسي و مديريت و تجارت كه سالهاست خوبهاشون دارند عطاي اين مملكت رو به لقاش ميبخشن، بعد ميگن فرار مغزها بيداد ميكنه! به خودتون و وجدانتون مربوطه كه به من حق بدين يا ندين. تيتر شما هم "منطقي سازي" اخر يكطرفه گزارش كردنه. اصول خبري رو زير پا ميگذاريد. (2209853) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۴۴:۱۰
اتفاقاٌ تشریف ببرید کشور خارجی تا ببینید مجبورتون میکنند چند درصد از درآمدتون را مالیات بدین و تازه اگه یک اشتباه کوچیک پزشکی هم مرتکب بشید، زندگی تونو نابود میکنن! اینقدر سر ملتی که با پول اونها درس مجانی خوندین منت نذارید. (2209924) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۴:۴۱:۵۴
كي مجاني درس حونده? كمك هزيمه دانشجويي اجاره خوابكاه را برداخت كرديم بجاي شهريه هم سالهاي سال كار مجاني در قالب طرح در نقاطي كه حىوانات بسختي زندكي ميكنند با ادمهايي كه باىد صابون رفتارهايشان به تنت بخوره كذرانديم ديكه مجاني كدومه (2213208) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۰۳:۱۶:۴۲
تو كه اين حرفو ميزني ميدوني ويزيت ازاد متخصص تو كانادا 2400000 تومنه؟صفراشو كه بلدي بشمري انشالا؟ (2218320) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۴:۴۳
متاسفانه در هیچ جای دنیا (البته کشورهای متمدن و قانونمند) پزشکان اینگونه که در ایران مغرور و یکه تاز بدون پاسخگویی به قانون و مردم هستند یافت نمیشوند. با کوچکترین انتقادی از سوی مردم یا رسانه ها با شلوغ کاری و نامه نگاری به این و آن تلاش میکنند خود را بدلیل تافته جدا بافته بودن از زیر بار پاسخگویی برهانند. تنها راه سر خط کردن این گروه اعمال قوانین مشابه سایر کشورها و دریافت مالیات از ایشان است. (2209966) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۴:۵۲
دکتر مملکت عزیز
جونیتو گذاشتی و ....
حال میگی که این دلیلیه که نباید مالیات بدی
این دلیل رو تمام آحاد جامعه دارن چون هر یک به طریقی داره کاری میکنه و تخصصی داره که جونیشو براس گذاشته (2209969) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۷:۲۰
برادر گرامی درامد پزشکای ایرانی پنجاه برابر دکترای المانی است یعنی ایران بهشت پژشکست کجا بری ازاینجا بهتر دردنیا اگر کوچکترین نقصی درکارت باشد وکلای بیماران چندین برابر درامدت را ازت میگیرند وبه خاطر همین موضوع اکثر پژشکای ایرانی که از اینجا رفتن به مشاغل دیگه ای رو اوردن ولی در ایران شما اگر چند نفر را هم بکشی کسی با چند توجیه علت مرگ را چیز دیگری قید می کنند (2209976) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۲۱:۲۰
هر چند سال درس خوندی که هزینه بیت المال بوده/بعدشم مگه خدمتگذار فقط شما هستید؟؟؟؟نظامی /راننده تاکسی /ماموران شهرداری/ماما و پرستار/کارگر ساختمون همه و همه دارن زحمت میکشن و مالیات میدن اما شما مافیا تشکیل دادین و به جون این مردم بی نوا افتادین بهونتون هم اینه که هوشمون زیاده و با جووووون مردم سرو کار داریم/جامعه پزشکی به درد بزرگی گرفتار شده/26000تمن برا یه ویزیت 2 دقیقه ای اینم یه ازمایش نوشته دوباره26000تمن برا دیدن ازمایش/روزی 80مریض داره اما به منشیش که یه خانم بدبخت هست ماهی 200تمن میده و سفید امضا ازش گرفته که برا بیمه شاکی نشه این اخلاقه؟؟؟؟ها؟؟؟؟بگو دیگه؟؟؟؟ (2209994) (alef-17)
 
منشی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۹:۲۶
واقعا گل گفتی ، من منشی یک پزشک هستم ، حداقل پنج در صد از درآمد را باید به منشی داده شود ، قانون همکاری اینه ، با تشکر (2210179) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۴:۵۲
پنج دزصد در قبال زحمات شما كمه واقعا خانم منشي، من نظرم رو ٥٠ درصده!!! (2213028) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۶:۳۴
برو اما قبلش از دوستانت که رفتند خارج یک آمار بگیر ببن چقدر مالیان میدن...
هیچ جا قد ایران نیست درآمدتون...
شک نکن...
خارجی هاتونم سالی چند ماه ایرانن! (2210031) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۴:۴۳
چند ماه اینجان که حسابی پول جمع کنن , یه آشنایی داریم که دکتر متخصص زنان است تازه نه در تهران در یکی از شهرستان ها , یه پذیرش از یه دانشگاه معلوم نیست دسته چندمی تو اسپانیا گرفته که یه دوره رو بگذرونه بعد دو سال دپرس شده میخواد برگرده میگه کار کردن تو اروپا فایده نداره ایران میشه خوب پول درآورد (2211369) (alef-10)
 
کویر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۸:۲۶
اولا هر جا ی دنیا برین دوباره برمیگردین اینجا چون هیج جای دنیا اندازه اینجا نمیتونید دربیارید.ثانیا خیلی هاتون از سوم راهنمایی پول کلاس کنکوروتقویتی وخصوصی میدن وقبول میشید این که هیچ.بابت درس خوندنتون باید مردم بیچاره رو بچاپید؟تازه باید ده تا دکتر بری شاید یکی از اونا یک چیزی تشخیص بدن اگه شانس بیاری.اگر قضیه هوش بود که راحت درمان میکردید؟سختی تو زندگی ندیدید که بدونید چیه زندگی شما شده چسم وهم چسمی زندگی همدیگه وسختی در زندگی شما یعنی اخر هفت خارج نرفتن یا به جای پنج تا ماشین سه تا دارید من به اندازه موی سر پزشک اطراف دارم ومیبینیم چطور زندگی میکنند وبهای این زندگی رو مردم میپردازند (2210036) (alef-17)
 
مهندس
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۹:۴۹
دوست عزیز استعداد و هوش پزشکان خوب کشور به هیچ وجه از مهندسان خوب کشور که از دانشگاههای خوب مانند شریف و تهران فارغ التحصیل شده اند بیشتر نیست ولی درامد انان با هم خیلی فرق دارد. بهترین مهندس با مدرک دکترا از بهترین دانشگاههای کشور در بهترین شغل خصوصی یا دولتی حداکثر 8 تا 10 میلیون تومان دریافتی دارد ولی من از اقوام خودم ( متخصص و جراح گوش ) می شناسم که روزی 8میلیون درامد دارد. مشکل اینجاست که این پزشکان محترم حتی مالیات درستی هم نمی دهند و مالیات پرداختی انها شاید 5 درصد مالیات واقعی انها هم نباشد. (2210039) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۵:۱۰
خدا کنه بری ببینم جرات داری تو اروبا و امریکام از این حرفا بزنی بگی مالیات نمیدم ببینم اونجا میتونی تو ماه100برابر یه معلم دربیاری ببینم جرات داری زیر میزی بگیری ببینم میتونی تو یه ساعت15مریض ویزیت کنی (2210099) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۰:۰۲:۲۷
عمرا اگر در آمریکا و اروپا بتوانند به راحتی ایران پول در بیاورند و مالیات هم ندهند. (2210676) (alef-10)
 
دكتر مملكت
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۷:۰۴
فقط اونقدر كه وقت ميكنم جواب نكاتتون رو ميدم: همه جاي دنيا هزينه تحصيل پزشكي يا رايگانه ( مثل كشورهاي عربي يا اروپايي) يا نسبت به درامدي كه بعدا ميگيرند خيلي پايينه و دولت اين پول رو بهشون وام ميده ( مثل امريكا و كانادا). دوم: درامد پزشك متخصص در كانادا ٨٠٠ دلار بر هر بيماره و تا ٣ بيمار ميشه در ساعت ويزيت كرد ، دوستاني كه ميگن (از كجاشو نميدونم) در المان و بقيه جاها يك پنجاهم ايران در امد يك پزشك هست حالا بشينن محاسبه كنند. سوم : اونهايي كه ميگن وظيفه شونه، جونشون در بياد ، به مردم خدمت كنند، از روز اول اين رو به ما اينجوري نميگفتند! مثل كشورهاي ديگه ميگفتن مملكت به پزشك باسواد نياز داره،رتبه هاي يك و ٢ و ٣ رقمي هاي كنكور جونتون رو بذاريد، عمرتون رو ٨ سال تو پزشكي عمومي و بعدم تو تخصص بذاريد، بعد پاشيد ٢ برابر مدت تحصيل بريد طرح هر جا كه ما ميگيم، (اينكه خانواده دارين و ندارين هم به ما چه مربوطه) بعد چيزي اگر از زندگي فهميديد ميتونيد بريد مطب هم بزنيد! اگر با اين لحن شما ميگفتن ما سراغ هر شغل ازاد و بازاري و غيره كه ميرفتيم حداقل احترام شماها رو داشتيم، به دليل پولي كه خدا ميدونه از كجا درنياورده بوديم. هر چند حرف من در مورد برخورد عمومي مردم و حكومت با پزشكان بود نه ماليات، ولي مملكتي كه اونقدر به قول شما از ادم ماليات ميگيره قانون و حساب و كتاب داره و ماليات به صورت تصاعدي بالا ميره ، نه درصدي. به طور مثال ميگن بالاي ١٠٠ هزار دلار در سال ميشه ٤٠ درصد، كه براي همه شغلها هست، نه اينكه بگن ما چون پزشك نشديم هرچي ميتونيد ماليات ببنديد بر اين قشر پدرسوخته و دزد!
در اخر اينكه خيلي از پزشكان حقوق بيماران رو رعايت نميكنند شكي درش نيست، منتها دليل اون رو هن بايد در قانون ناقص و غير اجرايي، مديريتهاي غير اصولي و مربوط به سيستمهاي غير بهداشتي و عدم نظارت همراه با بغض به پزشكان ديد. در طول ساليان اخير هيچ تغييري در سيستمها به نفع بيناران اعمال نشده. (2210104) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۸:۰۱
یعنی به زور مجبورتون کردن پزشکی بخونید؟ شما هم که مظلوووووم، گفتید چشم!

نه آقا... منم رتبه م دو رقمی بوده توی کنکور، ارشد و دکترام هم تک رقمی! واسه علاقه م رفتم مهندسی...
مطمئنم شما هم واسه علاقه و احتمالا درآمد بیشتر رفتی پزشکی... منتی سر من و بقیه نداری که شب بیدار موندی و جوونی تو گذاشتی... منم گذاشتم! (2210172) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۶:۴۱
به خاطر همین سختی هایی که میکشین هست که پوست مردمو میکنید و تشنه پول هستید (2211373) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۹:۳۸
اولا خودتون بهتر میدونید مدرک بزشکیتون تو امریکا و اروبا معتبر محسوب نمیشه و باید صد جور امتحان بدین تا عمومیشو قبول کنن در ثانی خود وزارت بهداشت میگه واسا هر متخصص بالای400میلیون خرج کرده ایا تو امریکا مفتی میزارن تخصص بخونی با بودجه عمومی مردم بعدشم خونشونو تو شیشه کنی؟ (2210109) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۵۶:۵۷
وزارت بیجا کرده. من تو 4 سال تخصصم هر هفته اقلا 100 ساعت برای دولت تو بیمارستان کار کردم. پولش حساب نمیشه؟؟ (2210613) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۴۳:۴۱
من در دوره دکترای مهندسی پنج سال روزی 12 ساعت بدون هیچ درآمدی روی تزم کار کردم. پس من هم ماهی 50 میلیون حقمه. فقط شمای پزشک نیستی که کار میکنی. بسیاری از کارهای پزشکی با تجهیزات مهندسه و پزشک فقط یک اپراتوره. مثلا رادیولوژی. اصول کار و طراحی و ساخت تجهیزات سختتره یا استفاده از آنها؟ (2212837) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۰:۵۴
پزشکی ایران و پزشکان ایران در دنیا جایگاه علمی ندارند و جایی غیر از ایران نمیتوانند کار کنند

اما در فامیلمون پزشکان متخصص بسیار مشهوری درا میشناسم که سالهاست که خود و فرزندانشان ویزا و گیرین کارت امریکا را دارند ولی هیچ وقت از ایران نرفتند و همین جا ماندند چرا ؟؟؟؟؟؟

چون هیچ جا غیر از اران نمیتوانند به این راحتی پول در بیاورند .و شما واقعا اگر میتوانی بروی برو .......

الف جان حذف نکن لطفا. (2210113) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۵:۴۴
با این استدلال شما جانبازی که جونشو گذاشته کف دستش و قطع نخاع شده و الان آزوی یک راه رفتن ساده رو داره باید کل مملکتو طلب کنه. بنده هم دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه تهران گرفتم. الان هم یک شرکتی داریم و تمام کمال مالیاتمون رو هر ساله میدیم . درامدمون به اندازه 10% شما هم نیست ولی از مالیات دادن ناراحت نیستیم. تنها گله مندیم که این مالیاتا بعضا درست صرف پیشرفت مملکت نمیشه. فکر هم نمی کنم بنده که رتبه 6 کنکور ارشد و یک دکتری بودم از نظر هوش و درس خوندن و زحمت کشیدن چیزی از شما کم داشته باشم پروفسور (2210285) (alef-17)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۲:۳۱:۰۹
آخی اگه شما باهوش ترین هستید پس لابد اونی که دانشگاه شریف رتبه 1 ریاضی رو آورده جزو ابله ترین هاست که حقوقش بعد از 11 سال درس خوندن میشه 2.5 میلیون اونم تو بهترین حلالت.
کم آسمان ریسمان ببافید ترو خدا.
شما تنها کاری که بلدید اینه که خون مردم رو بمکید.
والسلام (2211111) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۶:۰۹:۲۵
شما هم برو فقط قبلش توصیه می کنم یک دوره لوله کشی و سیم کشی همینجا بری . ارزونتر تموم میشه! (2212292) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۲۵:۳۴
چهار تا پزشك داريم حالا اونها را هم فراري ندهيد بزرگترين بنگاههاي اقتصادي
تحت عناوين خاص از ميليارد ها ماليات متعلقه معافند و بجاي ان از رانت موقعيت
خاص بهرمند ولي بار ماليات را بايد اقشار ضعيف و متوسط جامعه پرداخت كنند
بدون ديدن اثر ان در زندگي شان! (2209879) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۷:۴۲
چون اونها مالیات نمیدن شما هم نباید بدی؟ دکتر چقدر منطقت قویه!
حالا میدونی چند میلیون کارگر و کارمند حتی قبل از گرفتن حقوقشون مالیاتشون کسر میشه...؟ (2210033) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۴:۰۳
نترس این پزشکان جایی ندارند بروند.
ما عادت کردیم انها را انقدر بزرگ کنیم که خود را برتر و والاتر از بقیه بدانند . (2210121) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۴۷:۰۲
چرا با وجود خیل عظیم استعداد پشت کنکور دستیاری چهار تا پزشک داریم؟ چرا فقط ظرفیت مهندسی را زیاد میکنند. مملکت پر شده از مریض بر اثر فقر و آلودگی و بیماری روحی. صنعت خوابیده. بنابراین پزشکا را باید زیاد کنند. چرا مهندسا را زیاد میکنند. این مملکته مریضاست نه صنعت (2212841) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۳۰:۲۷
من یه دندانپزشک هستم با درآمد معمولی و از مالیاتی که میدهم گله ای ندارم اما به اطمینان میگویم نظام پزشکی تبدیل به نماینده آن دسته از پزشکانی شده که درآمدهای نجومی دارند و امسال آب پاکی را روی دست بقیه ریختند و آن امکاناتی را که تا کنون بطور برابر تقسیم میشد را یکباره قطع کردند و فریاد ما هم به هیچ جا نرسید. (2209891) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۶:۰۲:۳۱
من هم قبول دارم . طبق قانون به هر پزشک داروساز یک پروانه داروخانه بیشتر نمی دهند . بروید ببینید چند نفر چند پروانه دارند و چطور آنها را گرفتند ؟ (2212274) (alef-10)
 
حسینی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۳۱:۵۵
پزشکان محترم از بدو تحصیل تا اخذ درجه تخصص و فوق تخصص را با پول بیت المال و تحصیل رایگان سپری میکنند پس چرا باید در موقع ارائه خدمات و زمانی که باید جوابگوی این تحصیلات رایگان باشند با زیر میزی و تبانی و .... به جان و مال مردم رحم نمیکنند . در جایی که برای اضافه کردن 25 درصدی حقوق کارگر از هر قشری تصمیم میگیرند و با منت مقداری را اضافه میکنند اما از طرفی برای حقوق های چند ده میلیونی در ماه در بی خبری کامل و جایی که تصمیم گیرنده ها همه پزشک هستند برای هر پزشک تا ده میلیون تومان در ماه و به اندازه صدها کارگر درآمد افزایش میابد و جالب این که ناظر و قاضی و ... همه پزشکند (2209897) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۷:۱۰
اینو هم بگید به گفته خود وزارت بهداشت واسا هر دانشجوی تخصص دولت400میلیون خرج میکنه بعد منتم سر ملت میزارن کجای دنیا مفتو مجانی میزارن تخصص بخونی (2210105) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۲۰:۵۰
آقا یا خانم محترم وقتی از چیزی اطلاع نداری اظهار نظر نکن.یک متخصص در دوران رزیدنتی حداقل بین ۳۰۰_۴۰۰ ساعت در ماه کار میکنه با حقوق ۶۰۰۰۰۰ در ماه که اجازه کار در بیرون و حق مطب زدن هم نداره.حالا این فرد باید ۴ سال دوران رزیدنتی رو به همین منوال بگذرونه اگه متاهل و بچه دار هم باشه که ...این ۴ سال در واقع مجانی کار کردن برای دولت به حساب نمیاد؟اونوقت ادعا میکنن واسه هر متخصصی اینقدر هزینه میشه؟!! (2211147) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۱:۵۵:۳۰
رزيدنت تخصصي رشته داخلي چهار سال توي بيمارستان دولتي كيشك ميده ، سال اول به طور ميانگين پانزده كشيك سي و شش ساعته ! يعني سي و شش ساعت كار در بيمارستان و دوازده ساعت استراحت ، حقوق ماهيانه كم تر از هفتصد هزار تومان براي پزشك متاهل و حدود پانصد هزار تومان براي پزشك مجرد
و بعد هم نيم تا دو برابر مدت تحصيل در هر شهر يا روستايي كه وزارتخونه اعلام كنه بايد براي دولت و با حقوق معين كار كنه
بعد از همه اين مدت تازه پروانه مطب ميگيره و ميتونه مطب بزنه (2211092) (alef-10)
 
حسینی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۳۷:۱۹
مطمننا هیچ جا نمیرید و بیخودی مردم رو نترسونید
هرجای دنیا بری باید
بیشتر درآمدت رو مالیات بدی
از زیر میزی خبری نیست
اشتباه کنی پوستتو میکنن
درآمدت یک سوم اینجا هم نیست
پس فقط مگر برای تفریح و خوشگزرونی بری عزیز برادر ... (2209910) (alef-17)
 
حسینی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۴۰:۳۵
دکتر مملکت ..
هر آدم با هوشی میدونه که :
درآمد بیشتر = مالیات بیشر
انشاالله که میدونی چون باهوش بودی (2209918) (alef-17)
 
saeed
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۴۲:۱۷
واقعا مشکل بوجه ما این طوری قرار حل بشه؟؟؟؟؟
شتر و با بارش بردن شما به فکر ریختن چندتا دونه ارزن هستید
اصلا کسی دلش به حال مملکت میسوزه
اصل کاری درست کنید
به خدا حالم از کشور بهم میخوره همه دزد شدند انگار دزدی نکنی جرمه
من یه معلمم با عشق کارم میکنم بیشتر از توانم و بیشتر از وظیفم کار میکنم هیچ وقت هم برام تکلیف معیار نبوده باعشقم کار کردم
اما برام نگاه مردم به عنوان یارورو باش دلش خوش (یا بهتر بگم عجب خریه) دیگه تکراری شده اصلا سعی میکنم کارم دیده نشه تا بهم ناسزا نگن
این چیزی که باید از پایه درست بشه همه از زیر کار درو شدند ، کارمند و کار گرش میگم نه مسئولان بالایی که اونا از فضا نیومدند که از ما هستند دیگه
کاش یکم توی کشورم اخلاق رعایت میشد (2209920) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۲:۴۶:۴۲
آقا من غلط کردم پزشک شدم .از همین امروز محل کارم را میفروشم و با پولش بیزینس میکنم و دلالی .نه مالیات میدم و نه عوارض. بهتر است که همان لیسانسه های بنگلادشی را بیاریم تا عزیزانی که اینهمه از قشر پزشکان کینه بدل دارند درمان کنند و هر وقت هم خواستند دوتا بزنند تو سرشان . (2209928) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۳:۰۷
نخیر بنگلادشی نمیاریم از همین جوانان بیکار که ارشد دارن ولی کاری با ماهی 800هزارم گیرشون نمیاد بزشک بگیرن ازشونم تعهد خدمت بگیرن ماهی هم به هر بزشک متخصص 7تا8میلیون بدن زیر میزیم گرفتن بوستشونو بکنن (2210120) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۳:۱۸
شما واقعا بايد توسط همين جوانان بيكار ارشد گرفته معاينه بشي
ياد حكايت بيطار و كور سعدي افتادم (2210462) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۶:۰۰:۴۲
برخی دکترهای ایرانی اندازه همان بنگلادشیهای بی ادعا دلسوزی ندارند . (2212269) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۳:۰۴
من از مطالعه نظرات هموطنان عزیز متوجه شدم که اکثر ایشان به شدت از اینکه در سن 18 سالگی رتبه یک یا دو رقمی کنکور نیاورده اند و در رشته پزشکی قبول نشده اند بسیار دلگیر و سرخورده اند و این سرخوردگی را به صورت اعتراض دائمی به صنف پزشکان به نمایش میگذارند.
دوستان عزیز، همه شما هم از نعمت تحصیل رایگان در این مملکت برخوردار بودید...
دوستان محترم، همه شما هم در هر صنفی که باشید سعی میکنید زندگی و درآمد خود را بهبود ببخشید و این اختصاص به صنف پزشکان ندارد..
کافیست به اختلاف درآمد پزشکان با صنوف دیگردر کشورهای خارجی توجه کنید تا متوجه شوید که اگر اختلافی بین درآمد پزشک با دیگران هست، ناشی از حساسیت کار وی و اهمیت جایگاهش بوده. جایگاهی که به سختی و به صورت شدیدا رقابتی به دست می آید... (2209960) (alef-17)
 
يحيي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۰:۰۸
قربونت برم كه چقدر مغروريد شما
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1392/11/21/201672_739.jpg (2210016) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۴:۳۰
اقا تو کانادا متخصص قلبش دو برابر برستار درامد داره 3برابر معلم چرا از اونا مثال نمیزنید ولی تو کشور ما 50تا100برابر (2210122) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۵:۵۸
بس اون بنده خدا که ارشد الکترونیک از دانشگاه تهران گرفته ودر به در دنبال یه کار 1 میلیونی هست درس نخونده اونم6سال تو بهترین دانشگاه مملکت درس خونده ولی ماهی 100میلیون درامدش نیست (2210126) (alef-17)
 
کویر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۷:۴۲
بزرگترین شانس زندگی هر کسی اینه که دکتر نشده باشن.غیر از سنگدلی چیزی به نام توهم در دانشکده های پزشکی تعلیم داده میشه که راحت به هر کسی توهین کنند.انگار از دماغ فیل افتادن وهیچ کس بجز دکترا رو ادم حساب نمیکنن.اما مشکل همینه چون اونا غیر از یک تکه کاغذ که مدرک نامیده میشود هیچ چیزی ندارن .وخودشونو پشت مدرکهاشون قائم کردند.این عقده ست که اینجوری فکر میکنی واین اقا باید در نظر داشته باشن چیز ی که زیاد داریم دکتره که خیلیهاشون ساده ترین چیزارو تشخیص نمیدن.دوست دارم داد بزنم به همه ادمها بگم خوش باشید از این که پزشک نیستید چون از وقتی با شوهرم ازدواج کردم وخانواده اش همه پزشکند بازندگی وطرز فکرشون از نزدیک اشنا شدم وروزی هزار بار ممنونم که دکتر نیستم .شما هم برو دلتو بایک تکه کاغذ خوش کن وتازه یه چیزی خیلیها شون فکر میکنند مرگی در کار نیست مطمئن باشید خدا نمیگه اقایون وخانمهای دکتر شما برید اونور شما دکترید دیگه بهشت. وکارگراو..بقیه جهنم.شما چون با جون ما سروکاردارید خدا هم پدرتون ودر میاره خصوصا اینکه رو قران قسم میخورید.تو هر صنف وشغلی گرونفروشی وکم فروشی بکنندوحرام بخورن وسر مردم کلاه بزارن خدا خودش حالشونو میگیره وخصوصا حال ادمهای متکبر. (2210171) (alef-17)
 
پزشك
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۲:۳۵
خانم كوير!!!!
از سراپاي نوشته هاتون حسرت و حسادت ميباره،به خودتون رحم كنيد حداقل....
منم خدارو شكر ميكنم شما همكار من نيستيد (2212197) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۵۲:۵۸
ما فکر کردیم تو این مملکت علم و صنعت و تولید مهمه رفتیم مهندسی و علوم پایه. اکثر المپیادیها رفتند ریاضی و فیزیک و برق و مکانیک. عزیزم ما اصلا تجربی نرفتیم. ریاضی بودیم و رتبه اولی هم داشتیم که اکثرا الان رفتند خارج. اما اکثر رتبه اولیهای شما داخلند. چرا؟ چون درامد شما را بالا بردند و تو سر ما زدند. مطمئن باش پزشک بالینی هوش و استعداد رشته های مارا نداره. بیشتر کار دسته تا کار مغز. (2212853) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۲:۱۸:۵۹
علی آقای عزیز یعنی یک مالیات دادن اینقدر به شما فشار آورده که حاضر شدی به یک ملت توهین کنی و آنها را سرخورده بنامی عزیز من اشتباه می کنی نارضایتی مردم از جامعه پزشکی ریشه در رفتار پزشکان دارد نه چیز دیگری (2212946) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۱۹:۴۳
پزشکان تا می توننند خون مردم رو می مکند مادر من سرطان داره مبلغ ویزیت با دفترچه 20 هزار تومان بود از هفته گذشته شد 27 هزار تومان یعنی 35 درصد افزایش از وقتی این دولت جدید سر کار اومده اوضاع روز به روز بدتر و وخیم تر میشه این دولت دولت سرمایه داری و حامی سرمایه داران و رانت خواران هست متاسفانه آن مردی که حامی مستضعفین بود و مانع از رشد تعرفه های پزشکی میشد دیگر رفته است (2209991) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۴۵:۱۱
پول میلیونی برای آرایشگاه اعضا ئ خانواده می دهند ولی سلامتی مفتی باشد (2210052) (alef-17)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۵۶:۴۰
یه عده محدود که اتفاقا اونم خود شما پزشکان هستید پول میلیونی بابت آرایشگاه خانواده تون میدید ما با اکثریت مردم سر کار داریم نه یه عده اقلیت که اونم دقیقا خود شماها هستید مردم پول ندارند ازدواج کنند کدام پول آرایشگاه؟ اون چندر غاز پولی هم که دارند شما پزشکان ازشون میگیرید و با پول مردم بدبخت واسه خودتون کاخ می سازید و مسافرت خارج میرید تعرفه های شما از تعرفه های تمامی پزشکان در سراسر جهان بالاتره در صورتیکه سوادتون از اونها کمه در ثانی من به مثبتها مشکوکم و احساس می کنم سرمایه داران و پزشکان وارد این سایت میشند و از پزشکها دفاع می کنند و مثبت میدند
باید کامنتهای من که در حمایت از مستضعفین و علیه سرمایه دارنه باید بیشترین مثبت رو داشته باشه (2210222) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۱:۴۱
سلام. با نظر شما کانلا موافقم. بلایی مشابه را بر سر خواهر خانم مرحومه بنده که ۲۰ سال بیشتر نداشت آوردند. (2210119) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۲:۱۶:۰۵
جلیل جان مادر را بیمارستان ببرید ویزیت چهار هزار تومان هست (2211103) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۵۸:۳۱
با وجودی که به این دولت رای دادم قبول دارم که این دولت دولت سرمایه داران است .
یک نگاهی به کابینه بکنبد معلوم می شود . (2212264) (alef-10)
 
بانوگشسب
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۱:۲۰:۰۲
آقا جلیل شما عادت کردی راجع به هر چی صحبت بشه بزنی به سیاست و این دولت واون دولت.
شما که راست میگی تو دولت قبلی اثری از رانت و فساد ندیدیم. رابین هودی بودن واسه خودشون که از ثروتمندا گرفتن و دادن به ما مستضعفا. (2212914) (alef-10)
 
بانوگشسب
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۲:۰۷:۵۷
همسر بنده سال گذشته بعد از چند بار عوض کردن پزشک , بالاخره یکیشون پادرد ایشون رو بعد از گرفتن MRI ناشی از بیرون زدگی دیسک تشخیص داد و استراحت مطلق تجویز کرد در حالی که ایشون رو براساس mri کاندید عمل میدونست.
امسال مجددا درد به سراغش اومد وجناب دکتر با وجودی که از عمل مطمین بود یک MRI دیگه نوشت و یک هفته دیگه در انتظار عکس و جواب ماندیم تا در این فاصله پای همسر بنده کلا از کار افتاد.آیا درسته یه پزشک بجای استفاده درست ازوسایل تشخیصی بیمار رو فدای این قبیل کارهای غیر ضروری بکنه.مگر قبلا که اینگونه وسایل نبودند جراحی صورت نمیگرفت؟؟ (2212944) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۸:۱۹
با سلام. من به عنوان یک پزشک در محضر شما اعتراف میکنم که اشتباه بزرگی انجام داده و پزشکی خوندم.ای کاش یه بقالی یا قهوه خونه میزنم. هم درآمد خوبی داشتم هم این همه درس نميخوندم، این همه بخوابی نمیکشیدم، 8 سال طرح مناطق محروم نمیرفتم، هم اینکه تازه تو 30 سالگی یاد ازدواج نمی افتادم، هم اینکه با ویزیت 15 هزار تومانی مریض ببینم که پول یه آرایشگاه مردانه 15 هزار وارایشگاه زنونه 40 هزار تومنه.
پول یه لوله کش که میاد فقط خونه رو نیگاه کنه 50 تومنه.
ما پزشکان کلا اشتباه کردیم
شرمنده (2210034) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۰:۴۵
دکتر جان اینا چه میدونن شب بیداری کشیدنو کشیکای اورژانس چیه؟وقتی وزیرو هم رشته ای هامون بفکر هم نیستیم،چه انتظاری از مردم عادی یه کشور جهان سوم داری؟؟؟؟ (2210154) (alef-17)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۴۹:۱۷
اگه شما درس خوندی ما هم خودنیم الان من معلمم و ماهی نهصد هزار تومان میگیرم و میشه روزی 30 هزار تومان قرار نیست که چون جنابعالی درس خوندی الان خون مردم رو تو شیشه کنی در ثانی اگه تو سراسری خوندی که با پول بیت المال پزشک شدی در ثانی شما پزشکان تا می تونید میلیون میلیون پول میگیرند تازه هیچ کسی رو هم با این پولی که میگیرید نمی تونید درمان کنید
اتفاقا اون طور که نهادهای بین المللی اعلام کردند پزشکان ایران از تمامی پزشکان جهان تعرفه هاشون بسیار بالاست هم بی سوادید و هم ظالم دقیقا مثل فوتبالیست ها (2210205) (alef-17)
 
علي
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۵:۲۷
برادر من بحث توهين نيست،ولي شما يه ليسانس ساده داري،ديگه انقد ادعا نداره كه،چرا خودتو با پزشك قياس ميكني (2212205) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۱۰:۴۲
ما هم از وجود افرادي مثل شما شرمنده هستيم ياد كاراكتر گدا توي كلاه قرمزي انداختيم (2210252) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۴۴:۰۹
دکتر جان دوست بنده از دانشگاه شریف دکتری گرفته و الان داره رو سکوی نفتی کار می کنه . فکر می کنم اگر از شما بیشتر حمت نکشیده باشه کمتر نبوده ماهی 6 تومن هم میگیره مالیاتشم تمام و کمال میده. حالا چون درس خونده و جای بدی داره کار میکنه نباید کل درامد نفتی کشورو طلب کنه که. پزشکان عزیز شما زحمت کشیدید و می کشید درست . بحث سر درامد شما هم نیست . بحث سر مایات بر درآمد که همه جای دنیا هست و اتفاقا در یک اقتصاد سالم باید باشه. حکومت طبق قانون از همه باید مالیات بگیره نه از یک قشر خاص. عزیز دل براردر به جای اینکه مردم رو عقذه ای و کینه ای بخونی یه لحطه پیش خودت فکر کن که شاید شاید این کامنت ها و اظهار نظر ها متاثر از رفتار شما یا همکارانتان باشد . (2210321) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۵۷:۲۰
دیر نشده . برو لوله کشی . (2212262) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۴۶:۳۵
ویزیت یک متخصص داخلی در کانادا 250 دلار است و با ویزیت 10 بیمار 2500 دلار می گیرد یک اندوسکوپی 2500 دلار است و یک پزشک متخصص در آنجا ب دو روز کار ذرامد کافی دارد و در همان جا هم وقتی درامد بالای می گیرد مالیات زیادی می دهد لذا دیدن بیمار بالا ارزش مالی ندارد ضمن اینکه تمام اقشار صادقانه مالیات می دهند ولی همین نکته هم ذکر کنم بالاترین درامدها در امریکا و کانادا هم مربوط به پزشکان و وکلا است (2210054) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۱:۴۴
بله اين درآمد بالا بخاطر لابي و فشار انجمن صنفي پزشکان در آمريکا و کانادااست و عادلانه نيست. (2210458) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۴۹:۴۱
تو امریکا درامد یه متخصص قلب دو برابر یه برستاره ضمنا بزشک نمیتونه دم به دقیقه بیخودی اندوسکوبس و اکو وصدتا کار بیخود دیگه به بیمار تحمیل کنه همون بزشک مالیاتش تا 40درصد هم میرسه (2210664) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۵۵:۵۹
این رو هم اضافه می کردی که اگر طبابت اشتباه کنند و شکایت بشود ازشون یا باید تمام زندگیشون را بدهند یا بروند زندان .
مثل اینجا نیست که پول چندتا شتر را بدهند و خلاص! تازه اگر محکوم شوند . (2212258) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۵۴:۰۲
جالبه، برج ساز با درآمد سالانه میلیاردی پا میشه میاد اداره دارایی میگه بنگاه املاک من 8 ماه تعطیل بوده، براش سیصد هزارتومن مالیات میبُرن، بعد یه عده، مرفه ترین قشر جامعه را پزشکانی میدونند که با سختی فراوان درس خونده اند، و درآمدشون در شرایط حاضر جامعه فقط کفاف خرج روزمره شون رو میده، و مثل خیلی از اقشار جامعه شاید بعد از سالها زحمت بتونن مالک یک مسکن بشوند.... (2210071) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۰۸:۵۵
ميدوني جالب ترش كجاست در شهر ما اكثر برج سازها عمون دكتر ها هستند اگر الف چاپ بكنه و بخواهد با اسم و محل ساختمان مستند ثابت ميكنم (2210247) (alef-17)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۳:۵۹:۲۶
با احترام به تعدادی از پزشکان متعهد و منصف . باید اعتراف کرد که اکثر پزشکان بنوعی دغدغه کاسبی دارند . از هر فرصتی استفاده می کنند تا جیب مریض را خالی کنن بدون کمترین حس همدردی و گذشت. گویی مسابقه ثروت اندوزی بویژه با هم صنفان خود دارند. حالا که نظام مالیاتی رفته سراغشون صدای اعتراض صنفی شون بلند شده .گویی این قشر "مرفهان بی درد " تافته جدا بافته اند. این درحالیست که ما کارگران وکارمندان قبل از دریافت حقوق ماهانه مالیاتمان را بدون هیچ عذر بهانه ای به دولت پرداخت میکنیم. از سازمان محترم مالیاتی درخواست می کنیم بجد پیگیر احقاق حقوق دولت بارعایت عدالت باشد ودراین راه از تهدید های این صنف مرفه و ازخود راضی نهراسید (2210084) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۰:۵۵
دکتر عزیز!
از بیان شما تماما بوی نخوت و تکبر و خودبینی برپاست.برادر جان کدام شخص است که برای کار و خدمت خود در این مملکت یا هر جای دیگری عمر خود را نگذاشته باشد که شما گذاشته اید. از صدفه سر نظامیان و سربازان گمنام و کم ادعای همین مرز و بوم است که شما پزشک شده اید.آنها مگر عمر و جان خود را نگذاشته اند. حالا از معلم بگیر تا معدنکار و رفتگر و ... و ... و حتی کشاورزی که باید عمر و تمام توان خود را بگذارد و طعم محصول خود را نچشیده بهترینش را ارزانی شما کند. به هوش خود غره اید و گمان می کنید به خاطر این موهبت الهی باید سر همه عالم و آدم منت بگذارید. چطور می توانید این ادعا را داشته باشید در حالی که بسیاری از افراد این جامعه با هوشی بسیار سرشارتر از شما از نعمت در س خواندن محروم مانده اند و به هزار و یک دلیل شغلی دیگر اختیار کرده و مالیات آن را هم می پردازند.
اصلا چرا راه دور می روید مگر غیر از این است که با هزینه این مملکت و بخشی از مالیاتهای همین مردمی درس خوانده اید که اکنون خود را بر آنان افزونی و بزرگی می بخشید. از شما تقاضا دارم در باران بعدی بدون چتر زیر باران بروید،چمشهاتات را بشوید و جور دیگری به دنیا بنگرید. (2210089) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۷:۴۶
البته برای درس خواندن تعهد حمالی تو مناطق محروم ازمون گرفتن که بهترین روزای جوونیمونو گذاشتیم پاش و افتخار می کنیم.بخدا قسم نمیدونین منطقه محروم یعنی چی...بخدا واگذارتون می کنم. (2210147) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۵۳:۳۲
شما هم می رفتی آمریکا درس می خوندی ترمی 10000 دلار می دادی نمی رفتی به قول خودت حمالی کسانی را کنی که خرج تحصیلت را داده اند . (2212251) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۵:۱۹
همه چی درسته فقط مونده پزشکا؟کامنتاتون احترام این قشر زحمتکشو که شب بیداری کشیدن تا به اینجا رسیدنو داشته باشین.یه طلا فروش جیکار کرده که با سیاستای غلط دولت سرمایه هاشون بدون زحمت چندین برابر شده و مالیاتم نمیدن؟منصف تر باشیم.شاید 1درصد پزشکا مالیات ندن ولی بازار چطور؟میلیاردر های یه شبه وبی زحمت چطور؟ (2210141) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۲:۵۱
این چه حرفیه؟
من که دکترای مهندسی از دانشگاه امیرکبیر دارم شب بیداری نکشیدم؟ واسه هر پروژه که میگیرم 10 درصدشو پیش پیش مالیات میدم... (2210160) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۵۸:۳۱
منظورم شما نبودی .امیدوارم قدرتونو بدونن...حالا بذار پزشکای تربیت شده بیسواد واحدهای بین الملل که با پول مدرک خریدن بیانو طبابت کنن.یادته بچه که بودیم بهمون گفتن علم بهتر از ثروته؟؟؟؟؟؟من از طرف همه تحصیل کرده ها گفتم که هر تازه بدوران رسیده ای بخودش اجازه توهین نده.طرف حرفم کسایی بودن که اگه تو یه جای با عدالت بودن الان کارتون خواب بودن نه پورشه سوار.
ان شاالله موفق باشی مهندس (2210228) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۲:۲۲
خودمم مهندسم و دکترامو از شریف گرفتم.
روزگار غریبی است.....
مردم ما اینا رو دوست دارن
http://www.jahannews.com/vglivwappt1aqqx..bttc2ckr.html (2210277) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۳۹:۰۸
دوست عزیز مطمئنا توی اروپا و امریکا به قول شما قدرمو بیشتر میدونن، اما من دوست داشتم با درآمد کمتر توی کشورم بمونم... منتی سر کسی ندارم.

این رو هم میدونم که همه جای دنیا ثروت و علم دو مسیر متفاوت هست دوست پزشک من! و لزوما به هم نمی رسند!
قرار نیست ما که درس خوندیم و شب بیداری کشیدیم و باهوشیم، به هر ترتیبی هست (حتی به قیمت فشار آوردن بر گرده مردم متوسط و فقیر کشورم) پورشه سوار شویم!!! البته که باید همه زندگی آبرومندانه داشته باشن مناسب با شئونشون. (2210312) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۱۱:۲۸
قطعآ همینطوره.و حرف ما هم همینه که نباید همه پزشکا رو فدای 1درصد یا کمتر کرد.من دزستایی دارم که الان تو ایرانشهر تو بدترین شرایط دارن طبابت میکنن و هیچ فشاری هم به قشرمحروم و به استضعاف کشیده شده(کلمه فقیر رو برای مناطق محروم قبول ندارم)وارد نمیارن و می دونم اکثریت تحصیلکرده ها وپزشکان همینطورن.من حرفم اینه که نباید اجازه بدیم نقدها سبب توهین به یک قشر بشه.
در ظمن پزشک نیستم دوست عزیز.ولی همیشه از همه پزشکا و پرستارای زحمتکش این خاک ممنونم بخاطر زحماتشون. (2210377) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۳۴:۲۴
قطعآ همینطوره.و حرف ما هم همینه که نباید همه پزشکا رو فدای 1درصد یا کمتر کرد.من دزستایی دارم که الان تو ایرانشهر تو بدترین شرایط دارن طبابت میکنن و هیچ فشاری هم به قشرمحروم و به استضعاف کشیده شده(کلمه فقیر رو برای مناطق محروم قبول ندارم)وارد نمیارن و می دونم اکثریت تحصیلکرده ها وپزشکان همینطورن.من حرفم اینه که نباید اجازه بدیم نقدها سبب توهین به یک قشر بشه.
در ضمن پزشک نیستم دوست عزیز.ولی همیشه از همه پزشکا و پرستارای زحمتکش این خاک ممنونم بخاطر زحماتشون.
تا بعد... (2210426) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۰:۰۴:۲۳
من دکترای مهندسی دارم و در یکی از دانشگاههای تهران استادیارم. نمیدونم چرا به علم پزشکی بسیار علاقه دارم. وقتی یک نفر پزشک شروع به صحبت میکنه واقعا جذب مباحث علمی میشم. مجردم و بر اساس روحیه ام فقط به خواستاری دخترای دانشجوی پزشکی رفته ام. اما واقعا نمیشه چون درامدشون 10 برابر ماست و ما را ادم حساب نتمیکنند. تو این مملکت نمیشه یک پسر دکترای مهندسی یک دختر پزشکا بگیره ؟ (2212873) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۴:۴۷:۱۳
سازمان امور مالیاتی رقمی که از محل درآمد پزشکان در کل کشور وصول مینماید و یا در نظر دارد وصول نماید اعلام کند تا ملاحظه شود که اولا رقم مزبور چند در صد از کل وصولیهای مالیاتی است ، ثانیا با ارقامی که این روزها از حیف و میل آنها صحبت میشود مقایسه شود ، تا نتیجه گیری نمایند که صحیح نیست جامعه پزشکی را که کشور نیازمند به خدمات آنها میباشد آزرده خاطر نمود. (2210200) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۰۵:۲۷
هر كه بامش بيش برفش بيش،ميزان را هم قانون مشخص كرده. در شان نخبگان
مملكت نيست كه قانون گريز باشند . واقعيت اين است كه تعداد محدودي از پزشكان
درآمد بالايي دارند ،نوش جانشان گواراي وجودشان زحمت كشيدند وميكشند نخبه
هستند حقشان است، ماليات هم حقي است كه جامعه نسبت به افراد برخوردار
دارد . پرداخت آن باعث به رسميت شناختن مال ايشان در جامعه ميشود.همچنين باعث آرامش انسان به لحاظ پرداخت بدهي و سهم خود به جامعه ميشود.
دقت شود جوامعي كه سهم بيشتر بودجه
آنها از ماليات تامين ميشود داراي فساد كمتري، مردم سالاري بيشتري ميباشند. (2210237) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۴:۴۰
امیدوارم منظورشون مالیات بر ارزش افزوده نباشه ! (2210282) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۴:۴۲
از پزشکان ماليات بگيريد ولي از بنگاه معانلاتي هاي مسکن و ماشين بيشتر ماليات بگيريد (2210283) (alef-17)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۳۳:۲۲
این حسادت توجامعه نهادینه شده که چشم دیدن پولدار شدن دیگرانو نداریم و هر کس که پولدار شد رو دزد و غارتگر و فرصت طلب معرفی میکنیم....ادبیات ادبیات احمدی نژادیه....در ضمن آقایونی که میگید پزشکا دزدن......مگه مجبورتون کردن که تو مطب خصوصی اینا برید؟؟؟؟ (2210302) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۱۳:۳۱
حله داداش.افتاد (2210382) (alef-17)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۵۴:۲۶
خوشم مي اد با ابن همه گلايه عقده گشايي وقتي يك جاتون در ميگيره يا من كه متخصص قلبم اونوقت خيلي خيلي مودب مي شين واقعا واسه اين افراد متاسفم در ثاني اداره ماليات هر قدر از ما بگيره نترسين نه ما بي پوال مي شيم نه شما پولدار. (2210341) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۱:۰۰
بدبختي مردمو ببين كه دستشون زير ساتور كياس. فك كردي عنوان آقاي دكتر به خودت چسبوندي با اين ادبياتت چه قدر با يه قصابي كه برا پول مي خواد كارشو درست انجام بده فرق داري مقايسه هاي ديگه رو نمي كنم (2210359) (alef-17)
 
یک پزشک
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۳۴:۳۳
ببین عزیزم بگذارید برای یک بار هم که شده کلاهمان را قاضی کنیم و حسادت نکنیماونهایی که علیه پزشکان کامنت گذاری میکنند یا به درجه ی علمی آنها حسادت میکنند که واقغیت آن است که خودشان نتوانسته و نمی توانند درس هایشان را بخوانندو حالا با فرافکنی پزشکان را مورد هجوم قرار میدهند (انوقتی که پزشکان درس میخواندند این دوستان خیابان گز میکردند حالا به کارهای دیگه شان کار نداریم)و یا به پولشان حسودی میکنندک همانگونه که دیگر کامنت گذاران اشاره کرده اند پولهای انچنانی و افسانه ای نزد اقلیتی از این عزیزان است که یک سیستم مالیاتی صحیح و پاک میتواند انرا تعدیل کند در نتیجه عقده گشایی نفرمایید چرا که به اولین سوال منطقی باید پاسخ دهید که چرا شمای منتقد درس خود را خوب نخوانده ای تا بتوانی پزشک شوی و حالا اگر پزشکان آدمهای خوبی نیستند چرا به بچه ی خود میآموزی که در مجالس با غرور اعلام کند که میخواهد پزشک یا مهندس شود در این جهان دوار هر کس را بهر کاری ساختند خواهش میکنیم در کار پزشکان دخالت نفرمایید که شمار اموات افزایش نیابد. (2210427) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۱:۵۰:۰۴
آقای پزشک یاد نگرفته ای که در بین ما ایرانیان معروف است که ادب مرد به ز دولت اوست تو چرا همه را نادان فرض کرده ای و خود را علامه! بخاطر رفتار غلط پزشکانی که طبابت را به تجارت تبدیل کرده اند از طرفی بارها یک بیمار را ویزیت می کنند اما درمان نمی شود و ... بسیاری از مردم از جامعه پزشکی ناراضی اند شما بجای اینکه همکاران خود را به اصلاح رفتارشان توصیه کنی به مردم پرخاش می کنی که ...!!! در ضمن سخن این است که همه و همه از کارگر گرفته تا... باید براساس درآمدشان مالیات بدهند آیا این سخن ناروایی است (2212932) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۸:۴۱:۴۹
این صحبت بسیار کوتاه نظرانه است بسیاری از افراد با استعداد و کوشا در رشته های دیگر مثل علوم پایه و مهندسی تحصیل کرده اند رتبه یک رشته ریاضی و المپیادیها از شما کمتر نیستند. رشته که فقط تجربی نیست. اگه همه میرفتند تجربی از کجا تجهیزات بیمارستان را تامین میشد. همه باید در رفاه باشند.
انصاف داشته باش.

چرا یکی جلوی وزارت بهداشت و نظام پزشکی را نمیگیره؟ (2212992) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۲:۰۱:۴۲
متأسفانه آگاه نیستید که مردم ما پزشکی را نه یک شغل که یک عشق و پزشک را نه یک شاغل که یک عاشق می دانستند و برای او احترام و جایگاه ویژه ای قائل بودند اما امروزه پزشکی را یک شغل مثل سایر مشاغل و حتی پایینتر از بسیاری از مشاغل می دانند و پزشک را نه یک طبیب که یک تاجر می دانند بله ما ایرانیان غالبا انسانهای با ادبی هستیم و بر عکس تو به دیگران احترام می گذاریم حتی اگر آن فرد نوکرمان باشد پس از اینکه در مواجه حضوری به تو احترام می گذارند متوهم نشو (2212943) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۵:۵۹:۴۶
نظارت بر پزشكان از خودشان بايد گرفته شود. كجاي دنيا ناظر و مجري يكي است (2210353) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۲:۲۷
کاملا" حرفتان منطقی و درست است (2210461) (alef-10)
 
کتابخانه ملی ایران
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۳:۳۷
,واقعا این جامعه اینقدر گمراه است! (2210363) (alef-17)
 
کتابخانه ملی ایران
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۸:۴۸
چقدر بغض و غرض هست.
درست مثل مادری که بچه گریه می کند می گوید می برمت دکتر آمپولت بزنه و بچه هم خوب می ترسه مثل ترس از لولو! (2210372) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۵:۳۴
پزشکانی که مهاجرت کرده اند.نه تنها اکثرا اجازه ی طبابت ندارند بلکه برای گذران زندگی در آنطرف دنیا ،سالی چند ماهی می آیند ایران و مشغول طبابت می شوند و با پول اینجا ،آنجا خوش می گذرانند. (2210402) (alef-10)
 
ندیم
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۳۶:۱۸
من فکر می کنم این کینه و متاسفانه عقده ای که از پزشکا تو دل همتونه از این نشات گرفته که شما هم یه روزی کنکور دادید و اون رشته رو قبول نشدید...این یک.. دوما یه خانمی تو .... هستش که هر شب 10 تا به طور متوسط لباس عروس کرایه (دقت کنید کرایه) میده از هر کدوم 700000 تومن میگیره این فقط یه کارشه کرایه سفره عقد و .. هم میده نه خودش نه شوهرش یه ساعت هم درس نخوندن و یه شب هم تا صبح بیدار نبودن و دست به یه آ دم ایدزی و هپاتیتیرنزدن .. واقعا پزشکا تو ایران بیکارن به جای این همه سال خوندن و کار و کشیک و بوی گند ببخشید پیپی مریض و استرس نرفتن سراغ همچین کارایی که آخرشم با کلی تشکر نه مالیات می ده یه خونه هم خریده سعد آباد به وجه اون صفره!!!!! به داداشم نگاه می کنم که تو بنگاه ماشین یه معامله 2 ساعته می کنه روزی 1 تومن درآمدشه... شما هم بچتون مث خیلی ا. قوم و خویاتون پزشک می شد این اراجیف رو نمی گفتید ... من بابام سرطان داشت خوب می دونستم که با همه دارو و درمانش عمرش کوتاهه این تقصیر دکتر نبود.. واقعا متاسفم از فرهنگ غنی ایرانیا (2210432) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۴۹:۴۳
شما هم که طرز فکرت این است برو لباس عروس کرایه بده چرا منتش را سر مردم می گذاری ؟ (2212239) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۱:۳۸:۰۵
آقا یا خانم ندیم حرف و سخن این است که همه از آرایشگر گرفته تا کارمند و دکتر و مهندس و... باید متناسب با درآمدشان مالیات بدهند شما مخالفید (2212926) (alef-10)
 
کتابخانه ملی ایران
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۴۴:۵۵
من در 4 کشور دنیا یا طبابت کردم یا می کنم همه جای دنیا به پزشکانشون احترام می گذارند ولی پزشکان آنها به ایرانیان حسادت می کنند و اینجا برعکسه! جالبه بخش بزرگی از جامعه فرار مالیاتی دارند شامل طلا فروشان و 60 درصد بنگاه های معاف از مالیات... متاسفانه قشر متوسط قوی در ایران نداریم نه از نظر سیاسی و نه پشوانه اجتماعی برای پیشرفت و توسعه نداریم. همه باید مالیات بدهند و در کشور پیشرفته تری مثل آلمان 45% درآمد یک پزشک مالیات پرداخت می شود. تخفیف مالیاتی برای تعرفه غیر واقعی است و پیشنهاد می کنم یک سری به دنیا بزن. اگر تو هم درستکار بودی و مثل اونها 30% تولید ملی صرف رفاه و تامین اجتماعی و درمان و آموزش و بهداشت می شد و خوب شما هم آلان راضی بودی . از دعای خیر بیماران خدا را شکر ما از اول احتیاج مالی نداشتیم و حرص و توقع زیاد هم نداشتیم و آنقدر نو کیسه و پولدار الکی و بیسواد تو جامعه بیمار و پر از فساد هست که انشالله پنجاه سال دیگه پیشرفت می کنیم و اصلا احتیاج به متخصصین تراز اول نداریم دور هم می نشینیم و تصمیم می گیریم و حالا... ولی اگر یک پزشک جوان کمی جرعت داشته باشد با اولین حرکت بسوی همین پیشرفته ها برود و مالیات هم بدهد صواب زیاد تری کرده تا اینجا با اینهمه مشکلات درگیر شود تا دیگرانی که حتی یک دهم مزد شو نمی دهند و اینهمه چرت هم میگن اصلا نبیند و فکر می کرد در خاطره اش ایران در تاریخ و جغرافیا بزرگ است و اینهمه کوته فکر ندارد!
شاید اشتباه ما را نکند و البته جای شما اونجا نیست شمافقط نق بزن و مسخره کن. (2210449) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۰:۵۸
پزشکی که ماهانه 100 تا 200 میلیون حداقل حقوق می گیرد بماند زیرمیزیهایش هرچه قدر مالیات از او بگیرند باز کم می باشد این افراد سود جو این همه پول از مردم می گیرند می خواهند مالیات کم پرداخت کنند . جای بسی تاسف است این افراد از چند قسمت می خواهند بخورند . بیایید مقدار نفتی که به فروش می رسد نیز تقدیم آقایان کنند تا شاید راضی شوند. (2210455) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۴۳:۳۰
چند پزشكا ميشناسي كه دراما ماهي ١٠٠تا ٢٠٠ ميليون دارند
عزيزم اينا توهمه متاسفم براتون (2210659) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۱۷:۰۱
ایرانی ها علاقه زیادی به پزشک شدن خودشان وفرزندانشان دارند ووقتی که چنین نمیشود به هر شکلی سعی در کو بیدن این قشر دارندمگر رشته های تحصیلیدیگر برای درسخواندن پول پرداخت میکنند وکیلها چهار سال دانشگاه رفتهاند ودرس زیادی نخواندهاند ودرامد بسیار بالایی دارند (2210490) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۲۸:۲۱
نظام پزشکی محترم : به جای خرده نظارتی بر پزشکان اعما ل نماییددر شهرما زنجان نوبت پزشکان جهت معاینه در مطب های خصوصی روزانه از 70نفر هم گاهی اوقات میگذرد آیابا این وضع پزشک درفکر معاینه مریضه یا در فکر پول ویزیتی که فراتر از نرخ متعارف افزایش عمومی قیمت ها از مریض می خواهد بگیرد .هر چند اعلام می کنند که تفاوت را شما بیمه می پردازد.که چنین سخنی شنیدن از پزشک وفرهیخته جامعه جای تعجب دارد.لطفا شما نظام پزشکی ها که خودتون هم قاعدتا پزشکید قدری از دید مریض وهم نوع به موضوع نگاه کنید.خونه های ویلایی وانواع اتومبیل های شیک وخارجی امروز روز در شهر مابه مثال عوام الناس به: چشم و هم چشمی پزشکان متخصص وفوق تبدیل شده .من مانده ام این قشر که دانشمند جامعه تلقی میشوند تا این قدر از محل عدم پرداخت مالیات ومعاینه بالینی خارج از ظرفیت در کمتر از یک یا دوسال به ثروتمندانی با لباس سفید تبدیل می شوند . (با اجازه پزشکان متعهدو نوع دوست ) (2210505) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۲۸:۵۱
متاسفانه در کشور ما در همه موارد به صورت برعکس (قیفی) عمل می شود.واین عین بی عدالتی است .طلا فروشان که مغازه آنها به اندازه 1000 کارمند می باشد.. اصناف دیگر ، پزشکان و .. تنها زور دولت به کارمندان و کم درآمدهاست........... (2210507) (alef-10)
 
نا امید از زندگی
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۳۴:۱۷
من دانشجوی دکتری مهندسی برقم که اگه بخوای زحمتی که من و امثال من میکشن رو با یه پزشک مقایسه کنیم اگر زحمت ما بیشتر نباشد قطع یقین کمتر نیست بعد مقایسه درآمد ها رو که میکنی کلا از درس و زندگی آینده خودت نا امید میشی
به یه پزشک عمومی اگه بره روستا ها زیر سایه و در یک محیط تمیز و آرام کار کپی نسخه انجام بده ماهی 10 الی 15 ملیون حقوق میدن اما رشته های مهندسی بدبختا باید برن عسلویه تو اون محیط گرم و پر از الودگی عرق بریزن بعد نهایت ماهی 3 تومن البته اگه اونم باشه که اصلا نیست باید پارتی داشته باشی
آخه این پزشکا رو چرا اینقدر گونده میکنید اکثرشونم هیچی حالیشون نیست (2210514) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۰:۲۸:۳۸
با سلام
من هم دانشجوی دکتری مهندسی هستم واقعا حرفتون درست و منطقی است. خیلی از پزشکان ادعا می کنند نخبه هستند و خیلی درس خوندن ولی در واقع به عملکرد و تشخیص های آنها که دقت می کنی متوجه میشی که بیشتر ادعا دارند تا سواد و مهارت. ضمنا در هیچ کجای دنیا پزشکان شرایط عالی ایران را به لحاظ در آمد بالا، پاسخگو نبودن در برابر بیمار و شان اجتماعی بالا را ندارند ولی قدر نمی دانند (2210703) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۴۶:۱۷
یک یاز این دکترها را بگویی برو در فرانسه یا آلمان طبابت کنند جراتش را ندارند . (2212234) (alef-10)
 
یک پزشک
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۸:۴۶:۴۱
آقای مهندس برق شما اگر خوب درست را خوانده بودی اکنون حقوق خوبی میگرفتی متاسفانه اینچنین مهندسینی که درس خود را خوب نخوانده اند در بازار کار بدلیل بی سوادی خریدار ندارند .بازار است و هیچ کاریش نمیشود کرد این دلیل نمیشود که عقده گشایی فرمایید.جامعه ی ما باید با بی سوادی خداحافظی کند ببینید یک فوتبالیست در پیتی برای یک فصل میلیارد میگیرد و دنبال درس و مشق هم لازم نبوده که برود و شما ها هم برای آنها سوت و کف میزنید ولی برای پزشکانی که تمام عمر درس و زحمت کشیده اند (به پزشکان رانتی کاری ندارم) عقده گشایی میکنید این کار جوانمردانه ای نیست. یاد بگیریم به ارزشها که گوهر علم از آن جمله است احترام بگذاریم (2211299) (alef-10)
 
پزشک
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۷:۴۲:۱۰
عزیزم شما هم زحمت می کشی ولی حقوق پزشک عمومی در طرح روستایی حداکثر و در دور افتاده نقاط ماهانه دو میلیون تومان است .(معمولا ماهانه یک میلیون و سیصد هزار تومان)البته این حقوق اکثرا 6ماه طول می کشد تا پرداخت شود .اگر می خواهی به حقت برسی دروغ نگو .دروغگو دشمن خداست. (2212454) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۱:۰۷
ميشه بگين كجا براي يك عمل به دوست عزيز به كدوم پزشك ماهي ١٥ ميليون حقوق ميدن,چرا وقتي نمبدونيد الكي از خودتون حرف درمياريد؟ضمنا اگر درحق شما ظلم ميشه،سعي كنبد حقتون رو بگيريد و نه اينكه بقيه رو محكوم به ظلم كنيد (2213038) (alef-10)
 
یک استاد دانشگاه
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۳۴:۴۳
امیدوارم فرزندان عزیزم که در گوشه گوشه این کشور و سایر کشورها به خدمت به مردم مشغولند از قضاوت عدهای که بعلل مختلف پزشکان را نشانه گرفته اند ا تحت تاثیر این نظرات قرار نگرفته و این نظرات راا به سایر بیماران تعمیم ندهند و کوچکترین خللی در انگیزه خود برای خدمت به بیماران نیازمند وارد نسازند. هنوز تفریبا تمام بیماران زحمات پزشک خود را ارج می نهند. در تمام دنیا پزشکی شغلی محترم است. م حا (2210515) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۵۴:۵۶
آره چه قدر شماها مودب و باسواد و انگیزه خدمت دارید این انگیزه و عطش خدمت فرزندان عزیزت واقعا قابل ستایشه که واسه یه عمل 30 میلیون تومان پول میگیره واسه یک دقیقه ویزیت 30 هزار تومان میگیره واقعا که خدومید و خدمتگذار (2210609) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۲۵:۱۳
ولی قبول کنین سکوت وزارت بهداشت وتوهین سال های سال صداوسیما در فیلم ها رو افکار مردم تاثیر گذاشته.من هم مهندسم و باورم نمیشه این توهینا از همکارام باشه.یه مشت دلالو بازارین که به آرزوهاشون نرسیدن (2210643) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۱:۳۰:۵۶
استاد گرامی یک نظر سنجی بفرمایید پی خواهید برد اکثر قریب به اتفاق مردم از جامعه پزشکی ناراضی اند انکار این موضوع انکار بدیهیات است دیگر مردم برای پزشکان احترامی قائل نیستند این موضوع را مقایسه کنید با چندین سال قبل که مردم برای پزشکان به صرف پزشک بودن احترام و جایگاهی خاض قائل بودند و ... هیچ فکر کرده اید چرا؟ (2212920) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۱۸:۰۸
به نظر من باید مالیات همه اصناف شفاف باشه.مثلا برای جامعه پزشکان به راحتی می توانند از روی برگه های دفترچه بیمه و رصد اون به میزان ویزیت آنها اشراف داشت.با این کار اولا می شود سقف حداکثر ویزیت بیماران در روز را مشخص کرد،ثانیا میزان درآمد پزشکان نیز مشخص کرد.
همچنین بهتر است هر کسی از یک سقف درآمدی بیشتر ،مالیاتی بیشتر بدهد تا باین کار نقدینگی در دست عده ای خاص که عامل گرانی هم هستند انباشته نشود و بتعث اشتغال بیشتر نیز بشود (2210561) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۳۰:۳۷
سازمان نظام پزشکی بصورت طبیعی از صنف خود دفاع میکند و عجیب هم نیست.ولی اینکه در خصوص اطلاع رسانی سیما در جهت چکونگی شکایت از یک پزشک مقصر و اعتراض به مالیات نامه پراکنی میکنند و خودشان را فرا قانون میدانند عجیب است.اکثر پزشکان عمومی درآمد کمی دارند.فقط برخی پزشکان متخصص که در آمد میلیاردی دارند باید مالیات بدهند.چون اکثرا نمیدهند. (2210574) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۸:۴۲:۲۹
هر کسی در حد لیاقت،هوش ، فعالیت و ریسک پذیریش درآمد داره. اگر از درآمدتون راضی نیستید حتما" یکی یا چندتا از این پارامترها را ندارید. اما مالیات حق جامعه است دولت سیستم مالیاتی را طوری اصلاح کنه که هیچکس نتونه از زیرش در بره. طرف سود خالص یک روز شرکتش 10 میلیون تومنه اونوقت سودخالص سالیانه شرکت را 30 میلیون تومن اعلام میکنه! جالبه که دفاترش توی دارایی تایید میشه!!! (2210589) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۷:۲۱:۵۰
بله یک دزد قوی هم همه ی پارامترهایی که فرمودید را دارد: لیاقت، هوش، فعالیت و ریسک پذیری (2212420) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۰۶:۴۱
سازمان ملل حدود 190 کشور عضو دارد کدام کشور سراغ دارید که در ان متوسط حقوق کار مندان یک میلیون تومان در ماه و متخصصان حد اقل چهل میلیون تومان در ماه باشد و حد اقل مالیات هم بدهند محاسبه در امد هم راحت است در ماه 25 روز کارکرد و هر روز 60 نفر ویزیت بکنند این حداقل در امدشان هست البته بعضی ها مانند رادیولوژی و پوست و اورتوپدی و جراحان حسابشان جداست که گاهی بیش از صد میلیون تومان در امد خالص در ماه دارند بنده از ندیکانم متخصص هستند و اطلاعاتم کامل کامل هست در تمام دنیا با افزایش در امد مالیات تصاعدی بالا می رود و حتی تا نود در صد در امد که از حدی بالا تر رفت مالیات گرفته میشود ولی در کشور ما با رانتی که تا جران سلامت بر خورداند حد اقل مالیات پرداخت می کنند نمیدانم رشته در این کشور فقط پزشکی هست و رشته های دیگر اینقدر بی ارزش و اعتبار شده است کجای دنیا این چنین ظلم به رشته های ذیگر دانشگاهی میشود طرف دندان پزشک هست با شش سال تحصیلات دانشگاهی ده برا بر دکتر حقوق یا برق یا ریاضی یا فیزیک که حد اقل هشت سال تحصیلات دانشگاهی دارد در امد دارد و کسی هم نیست پاسخ دهد این همه ظلم و بی عدالتی در درامدها چرا باید در این کشور باشد بندهبا مدرک لیسانس مهندسی باحدود سی سال تجربه مدیریت میانی که بازنشسته شده ام نزدیک دو میلیون تومان در ماه حقوق می گیرم از نزدیکانم که چند سال است متخصص شده است احساس شرم می کنم چرا که یک روز بلی فقط یک روز در امد ان برابر با حقوق حدود سی سال مدیریتی بنده است واقعا شرم اور است چرا باید چنین باشد ظلم و بی عدالتی حدی دارد وقتی بدون ملاحظه تعرفه ها بالا و بالاتر ببرند نتیجه همین میشود و هر سال حدود دوماه مانده به تعیین تعرفه نظام پزشکی کلمه رمز پایین بودن تعرفه در کنکره های پزشکی را کلید میزند و امسال همه دیدند که دکتر فاضل در کنکره جراحان فرمودند که تعدادی از جراحان زیر خط فقر هستند دروغ و دروغگویی و سیاست های ماکیاولی برای رسیدن به هدف مقدس یعنی افزایش در امد بیش از حد متخصصان روال طبیعی این طبقه ممتاز شده است حال باید پرسید چه کسی اینها را شیر کرده و بجان ملت انداخته است ایا در کشور های ارو.پایی و همسایه هم این همه اختلاف طبقاتی بین در امد پزشک و سایرطبقات اجتماعی وجود دارد مطمئن هستم که طرح نظام سلامت حتی اگر اعتباراتش ده برابر شود چاره کار سلامت مردم نخواهد بود چون همین افزایش تعرفه ها دو سال اینده انرا خواهد بلعید وزیر محترم فعلی هر گز و هر گز نمی تواند نسبت به کاهش تعرفه و سلامت مردم کاری کند چون خود سهامدار عمده بیمارستان نور تهران تشزیف دارند که خود از بابت همین تعرفه های غیر عادلانه این سهام بدست اورده و نمی تواند به هم صنفی های خود کم لطفی کند نظام پزشکی یک واحد صنفی فقط و فقط دنبال منافع صنفی و افزایش در امد خود است هر گز بفکر سلامت مردم نیست بلکه سلامت مردم ابزاری برای افزایش تعرفه ها بدست نظام پزشکی شده است سازمان مالیاتی کشور اگر اراده کند می تواند بخش مهمی از در امد انها مالیات اخذ کند و این حق دولت است وقتی از کارمند با این وضع فلاکت بارش مالیات می گیرند نباید از متخصصان با ان همه درامدنجومی مالیات تصاعدی بگیرند مالیات تصاعدی زمینه اجرای عدالت است اگر اعتقاد داریم که این همه اختلاف طبقاتی در شان کشور و نظام ما نیست (2210625) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۰:۰۵:۴۹
واقعا" وزیر محترم از زمانیکه وزیر شده اند تا کنون جزء ضرر هیچ منفعتی برای بیمار نداشته و تنها کاری که کرده باعث شده هرکس مریض شد به درمانگاهها مراجعه نکند و در منزل بمیرد این هم یک نوع مدیریت است (2210965) (alef-10)
 
سپهر
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۹:۰۰:۰۶
خوب عزیزم با بی عدالتی مبارزه کن چکار پزشکان تحصیل کرده و شریف داری؟درس خونده اند حالا ثمره ی تلاششان را میبرند (یکی کمتر یکی بیشتر).دوست عزیز در سیستم بازار عدالت گمشده ی تاریخ است. وقتی کفگیر ها به ته دیگ میخورد اخلاقیات و عدالت سنگری میشود برای پنهان شدن پشت ان.عقده گشایی نفرمایید. پزشکان انسانهای شریفی هستند البته در هر صنفی بد هم گیر می اید (2211315) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۵:۴۴:۳۱
این چیزی که شما گفتید همان ضریب جینی در اقتصاد است که کشور ما یکی از بدترین آنها را دارد یعنی اختلاف بین فقیر و غنی بسیار زیاد است .
از همه متشکرم!! (2212230) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۹:۳۰:۳۴
فعلا که تو رشته ریاضی و انسانی ثبت نام تو کنکور مساوی قبولیه و مدرک تضمینه.این بچه های رشته تجربین که کلا 30درصد شانس قبولی دارن اونم نه فقط تو پزشکی (2210645) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۷:۲۰:۲۵
خب که چی؟ باید خون مردم رو بکنند تو شیشه؟ (2212415) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۰:۰۷:۳۰
الف ترکوندی؛ ان شااله به نتیجه برسه. این مسائل باید مدام گفته شه تا موثر واقع شه. همه باید مالیات بدن بر طبق درامد. از طلا فروش تا دکتر :) (2210681) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۰:۰۹:۴۲
ان قدر که دارو ودرمان پر هزینه است اگر از پزشکان مالیات هم بیشتر گرفته شود وای به حال مریضها (2210686) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۱:۰۸:۵۱
بعد از خوندن نظرات آقایون و خانومهای دکتر و خانواده هاشون واقعا آدم ناراحت میشه! چطور یک قشری که ظاهرا تحصیل کرده و فهمیده ست و با جان مردم سر و کار داره و قسم یاد کرده برای خدمت صادقانه، اینطور داره اولا چونه میزنه که چون طلافروش و دلال و بازاری نمیده، منم نمیدم، زورتون به من رسیده و از این حرفها...
دوما، شماها عقده ای هستید، قد من درس نخوندید، شب بیدار نموندید، قهر میکنم میرم خارج...

خداییش این حرفها رو آدم میخونه از هرچی دکتره بدش میاد...

عزیزم اگر همه دنیا مالیات ندن، قانونا موظفی شما بدی. در ثانی، شما که انقدر مردم رو پایین و پست میبینی، چطور سلامتی شون میتونه برات مهم باشه؟ (2210741) (alef-10)
 
مهرارین
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۱:۱۳:۴۸
تازه از خبر فارسی دیدم وزیر بهداشت گفته تعرفه ها باید واقعی بشه یعنی هنوز این هزینه های سرسام اور کمه.می خوام سرمو به دیوار بزنم اخه پول از کجا بیاریم.این دولت که بهش رای دادیم شده مدافع مرفهین.همه چیزداره ازاد سازی میشه تازه تو یکسال خدا رحم کنه.کسی صدای ما رو میشنوه ترا به خدا این نماینده های ملت چرا اینارو استیضاح نمیکنند به خداوپیغمبر مطاط پول نداریم نمیتونیم.باید جلوی اینگرونیها رو از همینجا گرفت (2210749) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۲:۰۲:۵۵
من در مورد گرفتن مالیات منطقی از همه اقشار من جمله پزشکان حرفی ندارم ولی با خواندن نظرات خوانندگان انسان متوجه کینه عمیقی از پزشکان می شود .
علت و روش برطرف نمودن این کینه را نمیدانم.خوب است مسولان نظام پزشکی در این مورد هم بررسی نمایند. (2210810) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۲:۰۴:۲۸
اقایان مهندسی که کارازاد در رابطه با رشته شان دارند انقدر درامد دارند که هزار تا پزشک معروف به پای انها نمیرسند واز وکلاهم که چه بگویم که حتما خود دانید (2210812) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۷:۱۸:۵۲
همه باید مالیات بپردازند. (2212409) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۲:۰۵:۳۹
ای کاش میشد پزشکان خارجی در ایران کار کنند تا بلکه این دکترها کمی بخود بیایند (2210816) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۳:۴۰
ایکاش می شد تا مردم قدر پزشکان هموطنشان را می دانستند (2210989) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۲:۲۴:۴۹
عزیز هیچ پزشکی ااز خارج از کشور نمیاد ایران با مردمی با این سطح فکر سرو کله بزنه!،، (2212753) (alef-10)
 
کارمند بازنشسته
۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۳:۳۲:۴۵
من تاحالافکرمیکردم همه چیزجای خودش است تا اینکه چندوقت پیش برای کمک به برادرم که حدود3سال است بدلیل جراحی کمرخانه نشین شده وبا وضعیت بدی زندگی راسپری میکند جهت تعیین تکلیف مالیاتش به دارایی اصفهان خیابان رودکی مراجعه کردم هرچه دلیل اوردم ؛قسم خوردم؛فایده نداشت وگفتند به ماهیچ ربطی نداره بره قرض کنه مایاتش رابده؛ بعضی مواقع ازخود میپرسم تمام جوانیم رادرجبهه ها واسارت گذراندم که شاهد اینگونه ظلمها باشم. (2210913) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۱:۰۶:۴۳
هر کسی در هر جایگاهی باید متناسب به درآمدش مالیات بدهد.
من یک متخصص هستم ودر یک شهر مرزی درغرب کشور به خدمت مشغولم.درآمد نسبتا خوبی نسبت به اکثر دوستان غیر پزشکم دارم (البته اکثر هم کلاسی ها و دوستان غیر پزشک من به دلیل شرایط بد ایران ناچار به مهاجرت شده اند)

درامد من از بخش دولتی حدود 2- 2.5 میلیون تومان است و عمده درآمدم از بخش خصوصی می باشد . تکلیف مالیات در آمد دولتی که مشخص است و مالیات خصوص نیز از برگه های بیمه توسط بیمه گذار کسر می شود. و با کمال میل از قوانین جدید مالیاتی تبعیت خواهم کرد ولی لازم می دانم چند نکته را به عنوان برادر کوچک شما مطرح کنم:

1 :هدف از ایجاد چنین بحث هایی قرار دادن مردم در مقابل هم است. به جای اعتراض به بیمه که هر از گاهی خبر دزدی و اختلاس آن به گوش می رسد و باید قسمت عمده هزینه درمانی را به عهده بگیرد، پزشکان را در ارتباط مالی مستقیم با بیمار قرار داده اند که نتیجه آن فساد و زیر میزی و نارضایتی بیمار و پزشک می شود.

2: همه فرصت استفاده از تحصیلات رایگان را دارند و من در ازای استفاده از این فرصت دو سال دوره انترنی و چهار سال رزیدنتی و 6 سال طرح عمومی و تخصص (مجمو عا 12 سال) به ارایه خدمات پزشکی مشغولم . به جرات می گویم 400 میلیون هزینه برای متخصص دروغ محض و عوام فریبی است .
در امد یک دانشجوی تخصص در زمان من 300 هزار تومان بود (مقایسه شود با درامد رزیدنت در سایر کشور ها که بین 2 الی 4 هزار دلار می باشد)

3عرض کردم درامد خوبی دارم که البته با این رقم های نجومی که به صورت هدفدار و به طور غیر واقعی منتشر میشود خیلی اختلاف دارد. این رقم های نجومی عمدتا در تهران و شهرهای بزرگ است و تنها مختص درصد کمی از پزشکان می باشد . ایشان که عمدتا از سیاستگذاران بخش سلامت می باشند اکنون به قصد از دور خارج کردن پزشکان جوان سنگ مناطق محروم را به سینه می زنند در حالیکه اصلا درک درستی از منطقه محروم ندارند.
من با این در امد در سن 35 سالگی هنوز و تا چندین سال آینده قادر به خرید مسکن نیستم که البته در مقابل کسانی که تا آخر عمر نیز از این موهبت بر خوردار نیستند خوش شانس به حساب می آیم

4: بسیاری از دوستان در کنار خانواده خود تنها از ما شاکی هستند. ولی من حاضرم به درامدی بسیار کمتر از اینجا بسنده کنم ولی حداقل ماهی یک بار در کنار همسرم باشم . شاید باور نکنید ولی وقتی پس ار مدت ها به تهران بر می گردم حتی از ترافیک و شلوغی شهر ذوق زده می شوم. به عبارتی آواز دهل شنیدن از دور خوش است.

5: به امید روزی که همه اقشار تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده به حق و جایگاه خود در جامعه دست پیدا کنند و هر کس متناسب با کار ، تلاش و نحصیلات در آمدی در خور داشته باشد و مانند سالهای دور احترام بر اساس جایگاه اجتماعی باشد و نه پول. در این شرایط بیمار گونه هر کس چه پزشک و چه .... فقط به فکر زر اندوزی است زیرا جایگاه اجتماعی بر اساس پول تعریف می شود. (2211051) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۱:۳۷:۵۶
اولين در امد مالياتى تمامى دولتها از ماليات فروش املاك است كه در ايران به خاطر مافيايى بودن اين قضيه (يعنى اكثر مديران و مسولان رده بالاى ممملكت كه ريشه هاى عميقى در املاك دواندهاند) حتى از طرح اين مسله طفره ميروند و با به راه انداختن جنگزر گرى بين اصناف و مشاغل مختلف كسبه و مهندسين و پزشكان كه در صد بسيار كمى از ماليات را شامل ميشوند افكار عمومى را از ٩٠ درصد در امد واقعي مملكت كه همانا نفت و پتروشيمى وگاز است منحرف كرده و سرنوشت مملكت را به يكى دو درصد ناچيز در امد مشاغل ربط ميدهند تا قشر به ظاهر تحصيل كرده پاى كامپيوتر به جان هم بيافتند و حتي يادشان برود كه ٣٠٠٠ ميليارد ها و خاوريها و زنجانيها و ماجراى كرسنت و بدهكاران بانكى و هزاران مسايل ريزو درشت كه مجموع ان هزاران برابر ماليات اخذ شده از زحمتكشان جامعه در هر رشته و منسبيست كجاست و به كجا خواهد رفت
و ما ٧٠ مليون هم پي نخود سياه و برگه هاي مالياتى و خاله زنك پاى اين اخبارى كه همه با اهداف خاصى در سايتها درج ميشود، (2211078) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۲:۳۴:۳۴
من به عنوان یک پزشک عرض میکنم که مالیات رو باید بر اساس قانون از همه بگیرند (گر حکم کنند که مست گیرند....)ولی خداییش یک پزشک اگه بخوادحتی به عنوان یک پزشک عمومی وارد بازار کار بشه حداقل 30 سال از عمرش میگذره جدای از اینکه بععضی از پزشکان ممکن است برای احساس انسانها اهمیتی قائل نشوند که این مسئله در هر قشر وشغلی مطمئنا وجود دارد مثل معلمین کارمندان کسبه و..... ولی قبول بفرمایید حق الزحمه اکثریت پزشکان متناسب با شغل وتحصیل واسترسی که متحمل میشوند نیست هر شغلی دارای ارزش هست وبرخی نامهربانیها را به حساب تمامی اعضائ یک صنف ننویسیم (2211112) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۲:۴۰:۱۸
یک روزی قبل از انقلاب وچند سالی بعد از انقلاب به پزشکان بنگلادشی علاوه بر مسکن ماهانه 1000دلار حقوق میدادند وهیچ کس اعتراضی نمیکرد جدای از اینکه متاسفانه بعضی از پزشکان حرمت بیمار را نگه نمیدارند وکمکاری میکنند که البته این مسئله در تمامی شغلها وصنوف وجود دارد ولی قبول بفرمایید که جو جامعه بطور کاذب ضد پزشک است ما ایرانیها هم غریبه پرستیم . (2211115) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۲:۵۹:۲۰
باسمه تعالی

چه مجتمع ها وآپارتمانهای چندین وچند واحدی که پزشکان ودندانپزشک نساختند.

البته نه همه آنها، کاش تفکیکی بین افراد در هر صنفی صورت گیرد وهمه با یک

چوب رانده نشوند. (2211136) (alef-10)
 
من نه منم
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۰۰:۰۲
همه نظرشون گفتن.بازار پزشکی مثل سایر بازارها بر اساس عرضه و تقاضاست.اینکه عده ای فک میکنن درامد پزشکها زیاده چون با خودشون مقایسه میکنن.وهمه هم حق خودشون میدونن که درآمد بیشتری داشته باشن.بقیه بازارها رو عرضه تقاضا تعیین میکنه اما بازار پزشکی اتفاقا به دلیل مداخلات دولت و حکومت تا کنون نرخهای واقعی پیدا نکرده.مثلا یک گچکار یک بقال یک معلم برای اینکه کارش رو یادبگیره چه زمانی صرف کرده?در قبال اون چه مسولیتی داره.در قبال اشتباهش چه مسولیتی داره؟چه استرسی داره؟از نوشته ها وتفقدات ملت شریف و همیشه در صحنه و همه فن و حریف و کارشناس مشخصه.بقول شاعر به دریا رفته میداند مصیبتهای طوفان را.شما مردم هم بر اساس نیازتون وفاده هاتون میرین پول میدین.کور چشمتون نرید جای گرون. (2211137) (alef-10)
 
دكتر ليلا
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۰۰:۲۳
من متخصص زنانم ومطمئنم ٢٤ ساعت زندگي امسال من رو يه ادم عادي نميتونه تحمل كنه چه برسه يك عمر!!!من ازتمام دوستاني كه ميگن ما پول مفت درمياريم دعوت ميكنم كنكور بدن پزسكي قبول بشن،طرح برن دوباره امتحان بدن تخصص قبول بشن بعد مرز طرح برن
بعد باز پول نداشته باشن !!!!زمان ما دانشگاههاي پولي نبود ومن با روزي ١٨ ساعت درس خوندن قبول شدم
ويزيت متخصص در عراق ٢٠٠ دلاره
در امريكا وانگليس ٣٠٠ دلار
متاسفم واسه جامعه اي كه وقتي خودش نميتونه بالا بياد بالارو پايين ميكشه!!!! فردا پس فردا كه همه زبده ها ول كردن ازايران رفتن وجون زن وبچه تون افتاد دست اين پولي ها وچينيها ميفهميد اشتباه كرديد!!!!ما هيچوقت پايين نميايم
ما قشر نجيبي هستيم!!!!!ما شانمون پايين نمياد
مملكتي كه جراحش شان نداره كارگر وكارمندو مهندس وزيرشم شان نداره
هركس فكر ميكنه طبابت كارراحتيه بسم الله شروع كنه
من الان دارم درس ميخونم فوق تخصص قبول بشم
تا الانم هيچي اززندگيم نفهميدم
تمام جوونيم رفته پاي اين رشته
من ازهمه دوستان غير پزشك شاكي ميخوام درس بخونن واسه پزشكي
هركي پزشك نشده وتجربي بوده حتما نمره اش نرسيده
ضمنا اون قشر پولدار يك درصد جامعه است
ما جوونترها بيچاره ايم وهيچكس خبرنداره!!!!! (2211138) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۰۲:۴۸
در جواب مساوی بودن شانس قبولی !!! نکنه شما ایران زندگی نمی کنید ؟!! اگه خبر ندارید بدونید ما حدود 20 پردیس پولی بین الملل داریم !!! کافیه برای قبول شدن در پزشکی و دندان مجاز بشی !!! فردی را می شناسم با 10 درصد زیست شناسی و رتبه 9000 پزشکی بین المل می خوانه !!! بله مشکل از این بی انضباطی هاست که همه فکر می کنند با هر هر قیمتی ( حدو 100 ملیون ...) پزشک شوند !! دوست عزیز شک نکن تا چند سال آینده همه یه مدرک پزشکی دارند !! (2211139) (alef-10)
 
من نه منم
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۰۳:۱۲
اگر راست میگید برید درمانگاهها.اگر فک میکنید کار راحتیه بریدپزشکی بخونید و درآمدهایی که میگید رو مثل اب خوردن کسب کنید.هر کی عرضه داره یا علی (2211140) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۰۶:۰۹
ببینید عزیزان اینکه شما بد بخت هستید و سالی30میلیون تومان درامد دارید دلیل نمیشود که پزشکان چرا زیاد درامد دارند من با مالیات 10%و معوقه 8ماهه از پرداختی بیمه ها ماهی15 میلیون درامد دارم که 1/5 میلیونش رو واسه رفاه شما مالیات میدم.الان ساعت3شبه تو ای سی یو بیدارم درحالیکه شمایه شب میاید بیمارستان و بخاطر بیمار خودتون بیخواب و معطل میشید ازما طلبکار میشید!شما چه میدونین امتحان تخصص چیه و روزی 16 ساعت درس خوندن چیه.برید اعتراض کنید درامد شما رو هم زیاد کنن!خواهر من دکترای عمران علم و صنعته ماهی 1/5 درامد داره اونم قراردادی!خوب دانشگاه شریف6تا مهندسی تقریبا هم سطح داره ولی پزشکی و دندون قبول شدن کار هر کسی نیست. (2211141) (alef-10)
 
من نه منم
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۳۳:۳۱
ملتی که ارزش داراییهاش رو نمیدونه بنزین برق آب دارو نان وخیلی چیزهای دیگه رو هدر میده و خودش رو انسان برتر کره زمین و باهوشترین موجود میدونه باید یک سیستم ارزش گذاری.جدیدی رو براش تعریف کرد.قیمتهای جدید تا حدی کمک به این موضوع هست. (2211151) (alef-10)
 
من نه منم
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۴۱:۵۲
ضمنا اونا که میگن نرخهای پزشکی بالاست یک مقایسه اجمالی داشته باشیم باهم.پاچه یک شلوار رو میری میدوری 5-10 تومن انتظار داری پات ازاینور تا اونور جر خورده با بیست تومن حل شه? گچکار میاد یک دورلامپی میزنه تو یک ربع ساعت 100 تومن میگیره یک اب هویج 5 تومنه بعد از دکتر بدتون میاد؟ والله عجب مردم غیوری! .یک کولر 3-4 میلیونه یک نصب کولر 200 تا یک تومن گاها میشه یک آرایش عروس بین 500 تا 5 تومنه.اونوقت یک جراحی قلب 5 تومن زیاده؟!! (2211153) (alef-10)
 
من نه منم
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۳:۵۲:۵۶
ضمنا انتقاد به سیما وارده چون همینجور که نحوه شکابت رو اموزش مقده نحوه برخورد رو هم باید نشون بده.سختی و استرس کار پزشک و پرستار رو هم نشون بده.نحوه خدمت گیری رو نشون بده و اینکه نصف شبی انتظار نداشته باشن متخصص بیاد بالای سر مریضشون رو باد بزنه.همونجور که حقوق بیمار رو بهش یاد میدن توقعات و انتظاراتش رو اصلاح کنن تا تنش کمتر شه.اما وقتی فقط میگن ایجوری شکایت کنید طبیعتا مغرضانه است.ضمن اینکه ضررش رو قشر درمان و بیماران میبینن نه صدا سیما که فقط فکر برنامه پر کردنه (2211156) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۴:۰۰:۴۲
با سلام
در اداره کل مالیات مازندارن یک ممیز با این قشر مرفه در افتاد نزدیک بود اخراج بشه. اگه وزیر ازش دفاع نمی کرد الان اخراج بود. متاسفانه پول قدرت هم می آورد
من فوق لیسانس برق دارم درآمدم با احتساب نظام مهندسی به ماهی 1.5 نمیرسه
یعنی از یه پزشک عمومی که هیچی هم حالیشون نیست کمتر
جدیدا مثل خیلی از دوستان که کامنت گذاشتن دکتر نمیرم
چون واریکوسل داشتم پیش 4 تا متخصص اورولوژی رفتم یک کلمه حرفاشون مشترک نبود یکیش گفت به فلفل حساسیت داری یکی گفت وسیله سنگین بلند کردی یکی ............ (2211158) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۷:۳۵:۲۳
سلام وزارت دارایی فقط بلد است به مشاغل دیگر گیر بدهد بطور مثال از طلافروشان 16 درصد مالیات بگیرد . مگر پزشگان با بقیه طبقات جامعه چه فرقی میکنند که باید درآمد نجومی داشته باشند , بعضی از آنها زیرمیزی بگیرند و مالیات هم پرداخت نکنند . واقعا از عدالت به دور است !!!!! (2211226) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۸:۰۶:۵۴
البته همه باید متناسب با درآمد (نه حقوق) مالیات بدهند اگر قرار است پزشکان مالیات زیر میزی هم بدهند بهتر است مدیران دولتی بخصوص اداره مالیات از خودش شروع کند و مالیات همکاران محترمشان را اخذ کند. وقتی طلا فروشها و آهن فروشها با دو روز اعتصاب تخفیف مالیاتی میگیرند یا جریمه مالیاتی آنها بخشیده میشود چرا دولت به بقیه اقشار فشار میآورد؟ این یک بام و دو هوا و تبعیض باعث میشود که کسی تمایل به مالیات دادن نداشته باشد. (2211259) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۸:۲۵:۰۳
تو این مملکت فقط کارمندها دارن مالیات میدن و بقیه هم از جیب کارمندها میخورن و به اونها زور میگن و ظلم میکنن!!! (2211279) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۰۹:۲۲:۲۲
از همه عادلانه مالیات بگیرید: چه دکتر و چه مهندس، چه بساز و بفروش و چه کارخانه دار، چه کاسب و چه تاجر، چه مداح و چه منبری....میدونم جرأت چاپشو نداری (2211340) (alef-10)
 
ارش
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۸:۰۰
اخی بمیرم واسه پزشکان فقیر و محتاج نون شب .چرا نمیبرنشون تحت پوشش کمیته ا مداد یا بهزیستی؟!!!! (2211407) (alef-10)
 
پزشک
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۶:۳۳
مالیات 3000میلیارد تومان چقدر می شود؟ (2211497) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۲:۱۸:۰۰
آقایون تو سازمان مالیاتی کشور زورشون یه طلا فروش ها و آهن فروشا نمیرسه نمیرسه واسه جبران کسری بودجه اومدن سراغ قشر زحمت کش پزشکی . اقای عسکری ازاد ار سازمان مالیاتی چرا تا یه روز طلا فروشا کرکره رو پایین میکشن میری دست بوسیو مالباتشون رو کم میکنی و میبخشی ؟ حالا اومدی سراغ جامعه پزشکی که کسریت رو جبران کنی ؟ چرا هزاران دستگاه عریض و طویل یک ربال مالیات نمیدن جورشو جامعه پزشکی باید بکشه (2211747) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۳:۴۶:۵۲
دولت به بي پولي خورده ،دارايي ميخواد از پزشكا بي حساب ماليات بگيره . نه اقايون بوي كباب شنيديد غافل از اون كه خر داغ ميكنند! حقيقت اينه كه ٩٠درصد پزشكان دارم هاي انچناني ندارند وأين يه واقعيته كه قبولش برا مردم وحتي دارايي سخته (2211980) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۴:۲۸:۴۹
خدا جوابشونو میده (2212057) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۶:۱۲:۰۴
ای کاش میشد در همان لحظه که خرید میکنیم مالیاتش را بپردازیم از یک دانه نان تا خریدهای میلیاردی که این شامل کارهایی که پول زیاد درمی اورند ولی به چشم نمی ایند میشد ومیشد گفت هر که بامش بیش برفش بیشتر ومن فکر مکنمثروت تمام پزشکان ایران به اندازه ده تا دلال بیسواد یا کم سواد که کالا وارد میکنند نمیشود (2212299) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۷:۱۸:۲۹
متاسفانه تعدادی از پزشکان برخلاف اخلاق با سوء استفاده از وضعیت بیمار که حاضر است برای حفظ سلامتی خود هزینه پرداخت کند به درآمدهای نامتناسب با کار خود دست می یابند. حتما باید قوانین محدود کننده از جمله مالیات به درستی در این موارد عمل کنند و این مساله باید از وزیر محترم آغاز شود. (2212406) (alef-10)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۸:۴۰:۱۴
بیمارستان مدرس تاریخ پرداخت حق ویزیت 27/2/93 شماره قبض ...... مبلغ 76.600 ریال .
بیمارستان مدرس تاریخ پرداخت حق ویزیت 17/3/93 شماره قبض ...... مبلغ 125.000 ریال.
نام پزشک هر دو بار آقای ...
مدت معاینه حدود دو دقیقه
هر دو بار توسط انترن ویزیت انجام شد

مستندات موجود است


سالی که نکوست از بهارش پیداست

وای به حال این ملت مظلوم که فقط دروغ تحویل میگیرند از مسئولین به اصطلاح مسلمان. (2212540) (alef-10)
 
يكى از فرزندان ملت
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۱۹:۳۲:۲۳
با سلام،بسيارى از نظرات را مطالعه كردم ، بايد نيكو سخن گفتن با يكديگر را بياموزيم، ابتدا از كليه پزشكان كشورم به جهت درمان بيماران تقدير و تشكر مى نمايم(٨٥درصد از پزشكان در اين گروه قرار دارند)و اين عزيزان با علم خود كودك بشدت تب دار را از بروز تشنج ومتعاقب ان اسيب هاى جدى مغزى نجات ميدهندو با علم خود بيماران اسيب ديده از تصادف را با درمان منطقى از مرگ دور ميگردانندو با علم خود ضمن پيوند مغز استخوان از بروز بيمارىهاى خونى كه در برخى موارد كشنده نيز هستند، ممانعت به عمل مى اورندو با علم خود با پيوند زدن كليه متعلق به بيماران مبتلا به مرگ مغزى موجب زندگى بخشيدن به بيمارن خسته از دياليزهاى مكررمى گردند و ......به اين گروه از پزشكان كه خوشبختانه اكثريت ميباشند ، درود وخسته نباشيد مى گويم . ولى روى سخنم با باقى گروه پزشكانى است كه در كمال تاسف از اخلاق حرفه اى و رسم مردم دارى فاصله گرفته و موجبات وارد امدن خدشه به پيكره كلى پزشكان خدوم اين مرز و بوم شده اند و پر واضح است كه براى كسب منافع زودگذر مادى به روشهايى متمسك مى شوند كه نه تنها از مدار اخلاق دوربلكه به رفتارهاى دلال مابانه بسيار شبيه مى باشد ، اميد ان دارم كه اين گروه اندك در روش و شيوه ناصواب خود تجديد نظر بنمايند. اما جهت اطلاع بسيارى از مردم دوست داشتنى كشورم بخصوص ان معلم عزيزم برسانم كه سيستم پرداخت حقوق پزشكان در كشور بخصوص در بخشهاى دولتى با تاخيرهاى طولانى همراه بوده كه برخى موارد از شش ماه نيز عبور مى كند كه اين مساله باعث ايجاد نارضاييتى دراين گروه از پزشكان و متعاقب ان موجب كاهش علاقمندى براى انجام كاردر بخش دولتى شده ، لذا كار در بخش غير دولتى در الويت اول انان قرار مى گيرد .به اين اتفاق اضافه كنيد، روش ساير اصناف از جمله تعمير كاران و شركتهاى خدمات پس از فروش يا صنف بزازان و كفش فروشان و كابينت سازان و كاشى كاران و اتومبيل فروشان و ....... را كه همه اين اصناف گرامى پس از ارايه خدمات حق الزحمه خود را به فوريت دريافت مى نمايند،البته جامعه نيز به قشر پزشك به گونه اى متفاوت نگاه مى كند، براى مثال گروه بزرگى از جامعه نمى پذيرند كه ممكن است كه يك پزشك ازنظر درامدى در وضعييت مطلوبى نباشد، در انتها بايدبيان نمايم كه در ضمير پاك ادميان هيچ چيز از عدالت در حقوق گواراتر نيست. (2212584) (alef-10)
 
فرید
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۲:۴۷:۰۹
با سلام آنچه در وزارت پزشک سالار بهداشت ودرمان میگذرد داردای ایرادات عدیده است اول ایراد این است که لفظ قانون نظام پزشکی دارای ایراد است شما فرض کنید که به فرمایش یکی از کامنت گزاران ریش و قیچی را بدین دست یک نفرآن هم چه جور نفری مثل سازمان نظام پزشکی ؟! ( که هم بیا شما تعرفه ها را وضع کن هم بیا نظارت کن و هم .....)به خدا قسم مسولان ارشد مملکت در پیشگاه خداوند باید جوابگوی فجایعی که با اشتهای سیری ناپذیر این قشر رخ می دهد باشند من معذرت می خواهم از عده ای از این صنف که با صداقت ودرستی ارایه خدمت می کنند ولی نظام سلمت ما خود بیمار است نظامی که درمان مقدم تر از بهداشت وپیشگیری است در این نظام بیمار سلامت. جلوگیری از بیماری معنی ندارد تهییج مردم به خود مراقبتی و ورزش و تغییر سبک وسیاق زندگی معنی ندارد زیرا آنچه اهمیت دارد این است که چه جوری این مردم را سرکیسه کنیم چه جوری زیر میزی بگیرم چه جوری ..... وهیچ انگیزه ای برای مبارزه با تخلف در مسولان ارشد وزارت فخمیه بهداشت وجود ندارد چون با عرض معذرت آیادزد می تواند جلوی دزدی را بگیرد ؟ جواب خیر است به خداقسم دو سال پیش همین وزیر جراح چشم ما به خاطر جراحی چشم خواهر دوستم 7میلیون تومان در مرکز جراحی چشم نور تهران گرفت والسلام والله العلم (2212783) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۹ ۲۳:۱۴:۰۵
خدا لعنت کنه کسانی که پزشکان و غیرپزشکان رو روبروی هم قرار داده (2212808) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۱:۱۵:۴۴
متأسفانه پزشکان طبابت را به تجارت تبدیل کرده اند و مردم را موش آزمایشگاهی!!! بیش از ده بار به دکتر مراجعه کردم هر بار آزمایشهای مختلف و داروهای متعدد تجویز شد اما هیچ بهبودی حاصل نکردم آیا نباید اینها در قبال کارشان پاسخگو باشند (2212912) (alef-10)
 
قاسم
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۳:۲۱:۴۸
تجارت بجای طبابت!! در شهر ما دندان پزشکان خون مردم رو میمکند!؟ یک دارو از دو داروخانه بخری از تفاوت قیمت شاخ در میاری! خودم با اینکه ناراحتی قلبی دارم قریب ده ساله جرات یه چکاپ ساده رو از ترس هزینه های نجومی ندارم،خدا به دادمون برسه. (2212957) (alef-10)
 
دکتر بیهوشی
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۴:۱۱:۴۷
نمیدونم کسی این مطلب رو میخونه یا چاپ میشه یا نه، ولی حرف دلم رو میزنم.من یکی از پزشکان متخصص ای مملکتم.از سال هفتاد و یک که کنکور قبول شدم و الیته قبلش از اول دبیرستان یعنی سال 68 به شدت درس میخوندم.در طی 7 سال تخصیل نتونستم غیر از دوسال اول تفریح خاصی داشته باشم ، بعدش بخش ها و کشیک ها شروع شد.سال 78 پزشکی عمومی رو تموم کردم و رفتم سربازی و بازم نشد که از زندگی لذت ببرم و همراه زن و بچه ام باشم.بعد سربازی ، سال 81 وارد تخصص بیهوشی شدم و سال 84 هم تموم کردم ، ولی طی این سه سال همه اش کشیک میدادم که خرج زندگیم دربیاد،بعدش رفتم طرح و بازم دور از خانواده بعد طرح برگشتم شهر خودمم که کار کنم و پیش زن و بچه ام باشم.عمده کارم تو بیمارستانهای دولتی بود چون تو بیمارستان خصوصی وارد شدن خیلی سخته.بازم چون درامد بیمارستانهای دولتی خیلی کمه و اکثرا دیر کارانه میدن ، مجبور بودم چندجا کار کنم و بازم بعلت مشکلات مالی یکسال زن و بچه رو ول کردم و رفتم شهرستان و باز برگشتم شهر خودم.هرروز از صبح تا شب شغول کار تو بیمارستانهای دولتی.ماهی بیشتر از 15 شب کشیک ولی هیچوقت با این همه جون کندن نمیتونستم ماشین مدل بالا داشته باشم چون درامد بیمارستانهای دولتی بسیار پایینه.متاسفانه جو بدی که برای پزشکان راه افتاده و همه فکر میکنن که پول بادآورده به پزشکان میدن یا پول مفت میدن ، نتیجه سیاست هدفداریه که میخواد قشر تحصیل کرده جامعه رو تخریب کنه.واقعا در حالیکه یک عده با زمیخواریو و دلالی میلیونها تومان به جیب میزنن، اگر یک پزشک که حداقل 18 سال از بهترین سالهای زندگیش رو صرف کرده تا به اونجا رسیده و با کلی مسیولیتی که رو دوشش هست و کافیه یک خطا بکنه تا یه قیمت جان یک انسان تموم بشه، اگر ماهی بیست میلیون دربیاره، گناه کرده.اگر از پزشکها امار بگیرید ، اکثر پزشکهای ده سال اخیر ، زندگی متوسط تا خوب دارند و نه فوق العاده، کافیه ببینید این پورشه ها و مازراتی هارو چندتا پزشک خریدن و سوار میشن، میبینین اکثرشون بازاری و دلال هستن.دوستان اگر عده ای از پزشکان که کمتر از یک درصد رو تشکیل میدن ، خطا میکنن ، نباید اون 99درصد بقیه رو تخریب کرد،ضمنا منم مثل خیلی از پزشکای همکارم ، کار تو ایران رو بیخیال شدم و به کانادا مهاجرت کردم و تازه بعد از بیست سال دارم مثل آدم کنار خانواده ام زندگی میکنم و دیگه هیچوقت هم حاضر نیستم تو ایران کار پزشکی بکنم.اینجا پره از متخصصین و فوق تخصص هایی که کار تو ایران رو بخیال شدن و اومدن تا تو کانادا کار کنن.واقعا فکر میکنید رفتن من و امثال من از مملکت به ضرر کیه؟من تو بیمارستان دولتی جون میکندم و زحمت میکشیدم ولی کارانه ما اکثرا یکسال عقبه، من هنوز کارانه تیر 92 رو از بیمارستان نگرفتم.بدونید این جو که ضد پزشکها راه افتاده ، ضررش به خود مردم میرسه. (2212969) (alef-10)
 
اصفهانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۰:۱۴
حالا هی مملکت خرج این جور آدمها بکنه و اینها پاشن برن خارج
اگه مدرکش رو از دانشگاه آزاد گرفته بود طوری نبود، میگفتم خودش خرج خودش کرده اما حالا میگم حرومت باشه که از پول مردم خرج خودت کردی که چیزی بشی و بعد دمت رو گذاشتی روی کولت رو رفتی مملکت اجنبی به اونا خدمت کنی (2247813) (alef-13)
 
حسینما مهندس
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۰۹:۰۹:۲۰
از ما مهندسا که بیشتر زحمت نمیکشن درآمدشون از ما که بیشتره ما که مالیات میدیم پس از اونا هم باید بگیرن از حلقومشون بایسی بکشن بیرون (2212995) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۹:۵۴
نامردها حتی در مطبشان دستگاه کارت خوان نمی گذارند تا در آمدشان معلوم نشود..چرا چامعه پزشکی ما اینقدر بی رحم شده....کسی که به شما مراجعه می کند مشتری نیست مریض و بیمار است .درد دارد..غم مردن دارد..چرا این کشور با سرعت به سوی بی رحمی می رود... (2213024) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۳:۳۶:۰۷
آری من یک پزشکم
روسیاه
شرمسار
از جفایی که به روح و جسم خود کردم
از عمری که تباه کردم
از شبهایی که نخوابیدم
از روزهایی که خورشید را ندیدم
از پدر و مادری که در روزهای درد کنارشان نبودم
از فرزندی که از آغوش خود محرومش کردم
از همسری که شریک لحظه هایش نبودم
من نا امیدم
و پشیمان
از زنگ انشاها
از دفتری که در آن نگاشتم میخواهم پزشک شوم تا خدمت کنم
به مردمم
به میهنم
آه مردمم...
آه میهنم....
آه...
آه از تنپوش سفدیم
افسوس از عمری که گذشت
افسوس از رویایی که ویران شد
دریغ از جوانی
و دریغ از جوانی کردن که معنایش را به گور خواهم برد
شاکیم از خود
از پدر و مادری که مشوقم بودند
میخواستم افتخارشان باشم
ولی امروز به چوب حرامیان میزنندم
به کدامین گناه
آری شاگرد درسخوانی بودم
لعنت بر من
کتاب دوست من بود لعنت بر من
در کنکور رتبه دار شدم لعنت بر من
هفت سال زندگی را بر خود و اطرافیانم حرام کردم لعنت برمن
در دورترین شهرهای این کشور کار کردم لعنت برمن
در کنکور دستیاری قبول شدم نفرین بر من
کشیک های سی ساعته را گذراندم
آری نفرین برمن
آری ننگ بر من .....
من یک پزشکم
جرمم این است
ننگ بر من (2213141) (alef-10)
 
یکی از پزشکان مظلوم این دیار
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۲۲:۱۴:۱۵
تمام این مطالب نشان عوام زدگی وبی اطلاعی عموم مردم از حقایق جامعه پزشکی است
من 1 سال فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی شدم ودر یکی از مناطق محروم کردستان مشغول کارم وطرح رو می گذرونم من حدود 25 سال درس خوندم!
اون زمانی که من دنبال درس وشب بیداری امتحان بودم خیلی از هم سن های من دنبال عشق وحال وتفریح ثواب و نا ثواب بودن اون زمان که من تو انترنی و رزیدنتی شب تا صبح باید حواسم به بیمار بود اونا...!
اما الان در سن 36 سالگی هنوز مجردم در امد ماهانه ام با کار تو یک بیمارستان دولتی که موظم باشم بعلاوه کار تو یک کلینیک تو همین شهر محروم بعلاوه شیفت شبانه تو یک کلینیک دیگه در شهر مجاور !!فکر میکنید چنده!؟کلا با این همه کار که عملا میشه 18 تا 20ساعت کار در شبانه روز به زحمت میشه 10 تا 12 میلیون!!!

الان یک مسافر کش بین جاده ای ماهی 3 تا 4 میلیون و یک راننده اتوبوس ماهی 10 تا 12 میلیون در میاره!
الان میخوام ازدواج کنم موندم کدوم دختر میاد با این وضعیت من بسازه
با این پول واین سبک زندگی! ( اگه بشه اسم این وضع پر استرس ومصیبت ودروری از خانواده وتفریح تعطیل ونابودی جوونی رو زندگی گذاشت!!)

فکر میکنید منی که پدرم یک کارمند ساده بوده و الان حقوق ماهی700 بازنشستگی میگیره وپشتوانه مالی هم ندارم چند سال دیگه تو شهرم تهران یک آپارتمان 100 متری تو جای متوسط میتونم بخرم!؟حداقل یک میلیارد پولشه


اشتباه همه شما اینه که درامد 2 درصد پزشکان قدیمی تو شمال تهران که اتفاقا خیلی راحت تر از ما ها پزشک ومتخصص شدن رو ملاک ارزیابی وضعیت همه پزشکان قرار میدید
بله اونا که سهامدار بیمارستان ها و کلینیک های مختلف هستن ماهی 500 تا 1 میلیارد هم درامد دارند.
ولی خوب چه ربطی به من وامثال من و 98 درصد پزشک های بیچاره دیگه داره؟؟؟

واقعا که پزشکان مظلوم ترین قشر این مملکتند (2213662) (alef-10)
 
اصفهانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۲:۳۹
خدا وکیلی با خوندن نوع نگاه شما به حرفه پزشکی به نوع نگاه خودم شما پزشک ها اطمینان بیشتری پیدا کردم
جای تأسف داره که جون انسانها را در اختیار چون شما پول پرست هائی قرار دهند.
به نظرتون یک شخصی که دکترای مهندسی عمران یا مکانیک یا برق و .... هم داره و به قول شما شب ها هم برای گرفتن این دکترا بیداری هائی کشیده چقدر درآمد داره؟
آیا تنها به خاطر اینکه یک شخصی قدری درس خوانده کافی است تا اینطور با جون انسانها بازی کنه و هیچ مسئولیتی هم بابت کارهاش قبول نکنه و جیب مردم بیچاره را هم خالی کنه؟
خیر!!!
دریافت پول در ازای مسئولیت و کار انجام شده است نه برای درسی که خوانده اید
شما آن درس را خوانده ای تا امروز بتوانی در این رشته قدم بگذاری، اگر در حین انجام کار از ادب و اخلاق و قبول مسئولیت حرفه ای خبر نبود، آن پول هم حرام است. (2247790) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۲۳:۵۷:۰۹
چقد باحال... ازشون انتقاد كني يا بخواي درست ماليات بدن باعث التهابشون ميشه نبايد اين كارو كرد!!!! (2213736) (alef-10)
 
موعود
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۰۶:۱۱:۵۲
وقتی زیر میزی هاشون30 میلیون در ماه باشه چی اثبات هم میشه کرد (2213801) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۰۶:۵۶:۳۹
1- مشکل سیستم مالیاتی کشور واقعیتی غیر قابل انکار و فعلا غیر قابل علاج بنظر می رسد همانطور که سازمان مالیاتی هرگز توان و شاید اراده لازم برای دریافت مالیات از صنف طلا فروشان را نداشته است.
2- همشهری نازنین با تأکید بر اینکه افراد متمول و متمکن تلاش بیشتری برای فرار مالیاتی دارند و اغلب نیز در این خواست موفق عمل می کنند نباید فراموش کنیم که گیرندگان حقوق ثابت ماهانه اعم از کارکنان دولت ، نظامیان و جامعه بزرگ کارگری مالیات نمی پردازند بلکه قبل از دریافت حقوق مبلغ مالیات بطور یکطرفه و فارغ از اراده کارکنان برداشت می شود قطعا بسیاری از حقوق بگیران نیز در صورت ممکن از پرداخت چنین مالیاتی امتناع می کردند.
3- اینکه چرا عامه مردم از پرداخت حقوق عمومی مانند مالیات ، عوارض و جریمه های اعمالی دستگاههای دولتی امتناع می کنند یا اینکه چرا عملکرد نیروی انسانی دستگاههای مذکور چنین آلودگی را می پذیرند امکان فرار مالیاتی و غیره را در اختیار افراد متمول قرار می دهند قطعا همچنان نیازمند تحقیق و بررسی جدی است اما قادر نیست تغییری در واقعیت روابط مالی ناسالم موجود نیست.
4- پزشکان بخشی از سیستم درمانی است که بدلایلی تخصصی از بالاترین سطح درآمد نیز برخودار است اما سوال این است که به همین منوال از بالاترین سطح مسئولیت پذیری در برابر جان و سلامت بیماران نیز برخودار است؟ امنیت شغلی و احساسی پزشکان همواره مورد تأکید قرار می گیرد اما پزشکان هرگز به امنیت جانی و سلامت بیماران فکر می کنند؟ بیماری پس از تحمل عذاب و درد های ناشی از مصرف دهها نوع دارو ، انجام انواع آزمایش و البته پرداخت صدها و بعضا میلیونها تومان هزینه در معاینات پزشک نهم درمیابد که هشت پزشک قبل در مورد بیماری هیچ نفهمیده و برای رفع تکلیف دارویی تجویز کردند حالا سوال شاید این باشد هشت پزشک اول در قبال جان ، سلامت و هزینه های بیمار چه مسئولیتی دارند؟ آیا پزشکان برای خرید پاکتی خالی از میوه فروشی هزینه خرید میوه را پرداخت می کنند که بیمار برای نداستن و تجویز غلط دارویی و از دست دادن زمان و تحمیل درد باید به پزشک ناتوان و مستعصل پول نیز پرداخت و ممنون نیز کند؟
5- خانم دکتر طی ساعت 16 الی 22 بالغ بر سی بیمار مستعصل و البته گزیده شده توسط سایر پزشکان ناتوان را ویزیت می کند حق ویزیت خانم دکتر بابت هر بیمار 40 هزار تومان است که برای سی بیمار حداقل 2/1 میلیون تومان می باشد یعنی ماهانه حدود 25 میلیون تومان درآمد خانم دکتر عزیز و بسیار قابل احترام بابت ویزیتی که در مطب انجام می دهند درآمد ناشی از حضور در بیمارستان و انجام عمل های جراحی و غیره نیز قطعا کمتر از مبلغ مذکور نخواهد بود. نظام پزشکی تصور می کند خانم دکتر ماهانه حتی کمتر از 1% از درآمد خود را بعنوان مالیات پرداخت کند؟ اینکه بین انبوهی از پزشکان بی بهره از علم پزشکی افراد عزیزی همچون خانم دکتر بسیار محترم و عزیز حداقل از توان لازم برای درمان بیماری مردم برخوردارند باید مورد تکریم قرار گیرند قطعا بحثی نیست اما چنین احترامی می تواند دلیل بر فرار مالیاتی حداقل 5 الی 10 میلیون تومانی برای هر ماه باشد.
6- سازمان نظام پزشکی قطعا باید ضمن تکریم پزشکان کاردان و متعهدی که به درمان بیماران اهتمام دارند و ایجاد زمینه های رشد و توانمندسازی سایر پزشکان نیازمند باز تعریف مسئولیت و وظایف خود در قبال مردمی بی پناه می باشند که جان و سلامتشان توسط پزشکان ناتوان به مخاطره انداخته می شوند باید تلاش نمایند که پزشکان نیز همچون تمامی آحاد مردم به پرداخت حقوق عمومی اقدام کنند تا علاوه بر خدمت ارزشمند درمانی به پاکدستی نیز شهره باشند.
7- سازمان نظام پزشکی در برابر انتقاداتی از این دست به هزاران پزشک بیکار و کم درآمد عمومی اشاره می کند که باید برای ادامه فعالیت پزشکی مورد حمایت قرار گیرند و منتقدین به پزشکانی که روزانه معادل مدیرعامل یک بانک بزرگ دریافتی دارند نظام پزشکی باید درک کند که وکالت پزشکان را عهده دار نیست بلکه مرجعی است بین مردم و پزشکان که باید به انصاف و سلامت داوری و اقدام کند. (2213807) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۰:۴۲:۳۶
درآمد بالای 10 میلیون تومان درماه پزشکان باید با مالیات 50 دصدی تعدیل شود. متخصصان دست به تیغ و آنهایی که وسایلی مثل سونو، آندوسکوپ، آرتروسکوپ و ... در دست دارند باید به شدت مهار شوند و گرنه اقتصاد کشور را زمین گیر میکنند. وضعیت حقوقی کشور باید درست مثل اروپا شود به طوریکه نسبتهای آنجا در ایران هم رعایت گردد. (2214066) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۱:۴۷:۲۶
در پاسخ به منشی که گفته که دکتر ها پنج در صد در امدشان را به ما بدهند مگر کسانی که در که درشرکتها با درامد چند میلیاردی یا در فروشگاها یا تجارتخانه ها یا ارایشگاهها یا مدارس غیر اانتفاعی وکارخانه داران وبرجسازان وهزاران شغل پر درامد دیگر پنج درصد از درامدشان را بهمنشی های خود میدهند (2214270) (alef-10)
 
پزشک عمومی
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۹:۴۷
من یک پزشک عمومی هستم.با رتبه ی 41 وارد دانشگاه تهران شدم و با معدل الف از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم.الان هم در منطقه ای کوهستانی با 3200 متر ارتفاع از سطح دریا و جاده ای مالرو با صدها کیلومتر فاصله از خانواده و به تنهایی کار میکنم. صبح تا ساعت چهار درمانگاه هستم و مریض میبینم.عصر و شب و روزهای تعطیل هم بیتوته هستم و اگر کسی مراجعه کرد و مورد اورژانس بود ویزیتش میکنم.
حقوق ماهیانه ی من 1650000 تومان هست( یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار).
مالیاتم را هم تمام و کمال پرداخته ام. تا امروز هم مریضهایم را با روی گشاده ویزیت کردم و انصافا چیزی برایشان کم نگداشته ام و طبق فیدبک های مداومی که به طور مستمر از اطراف میگیرم تشخیصها و درمان هایی که برای بیمارانم گذاشته ام اکثرا به جا و ثمربخش بوده است.
وقتی برای اولین بار پدرم که یک کارمند بازنشسته است به محل کار و زندگی من آمد باورش نمیشد که یک مرد هم بتواند به تنهایی در این محیط زندگی کند. چه برسد به یک دختر تنها.شرایط زندگی و میزان دریافتی من برای پدر بازنشسته ام بسیار غیرقابل پذیرش بود. جایی که تنها صدایی که میشنوی های و هوی شغال و سایر حیوانات وحشیست.
این شرایط را تحمل کرده ام چون معتقدم کاری که انجام میدهم مقدس است. در اوج سردرد و خستگی لبخند میزنم. به صحبتها و درددل های مریضانم گوش میدهم. موقع جراحی های سرپایی سعی میکنم حرفهای خنده دار بزنم تا کمتر درد بکشند.برای بیمارانم وقت سونوگرافی میگیرم...برای بچه هایی که سرم بهشان وصل است و نق میزنند کتاب میخوانم.مادری را که از دوری فرزندانش و عدم رسیدگی آنها گله مند است به خانه ام دعوت میکنم و برایش چای دم میکنم. با بچه های روستا به پیاده روی صبحگاهی میروم و برایشان جلسات شب شعر ترتیب میدهم.
ولی به شدت معتقدم دستم بی نمک است! همین مردمی که خیلی از مواقع بیشتر از وظیفه ام برایشان انرژی گذاشته ام اگر مریض سرماخوردگیشان را در ساعت غیر اداری ویزیت نکنم به شبکه شکایت میکنند که چطور دکتر وقت دارد برود مغازه خرید کند ولی وقت ندارد مریض ما را ببیند...یا کافیست یکیشان دو دقیقه پشت در معطل شود با عصا به در میکوبد که اصلا به فکر مردم نیستند...از صبح تا حالا ما را اینجا کاشته...و و و
این روزها مشغول یادگرفتن زبان سوئدی هستم.چون برخلاف نظر دوستان مدرک من در اکثر کشورهای اروپایی معتبر است و تنها شرط کار در این کشورها دانستن زبان آنهاست.دستمزد ماهیانه ی پزشک عمومی با تعداد مریض محدود و 8 ساعت کار در کشور سوئد 17 میلیون تومان است.
ترجیح میدهم قبل از اینکه علاقه ام به طبابت به واسطه ی این همه بغض و کینه از بین برود به جایی بروم که علاوه بر داشتن یک سطح زندگی مطلوب ، در هوایی نفس بکشم که افراد بدون آگاهی و اطلاع راجع به سایر هم نوعانشان که بر حسب اتفاق پزشکند اینقدر کینه توزانه قضاوت نکنند.
در پناه خدا باشید (2215315) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۲:۵۳
با سلام من یک پزشک متخصص بیهوشی از نوع بدون رانت وسهمیه منطقه یک با معدل الف از دانشکاه تهران هستم انهایی که دستی بر اتش دارند می دانند که ورود به رشته های تخصصی لوکس که در واقع همان رشته های پول ساز وبدون درد سراست چگونه انجام می شده واین اقایانی که امروز دم از زحمت در راه رسیدن به جایگاه فعلی را میزنندهمان کسانی هستندکه دیروز
در کسوت دانشجویی .پزشکی را که مثلا نسخه بیمار را به علت نداشتن پول پاره کرده بود به مسلخ میبردندولی امروز خود را محق میدانندکه تا صد برابرتعرفه دولتی را برای دستمزد دریافت کنندودر مقابل اگر پزشکی ابن کار را خلاف قانون ووجدان بداند او را مورد تمسخر قرار داده وبایکوت می کننداقای وزیر بهداشت !سازمان نظام پزشکی !شما از حق چه کسانی دفاع می کنید از حق کسانی که در کنار قانون هستند ویا کسانی که پشت به قانون کرده اندنام محفوظ بماند حمید رضا فروزندگان ن پ 37000 (2215463) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۰۷:۳۷:۴۰
1- مشکل سیستم مالیاتی کشور واقعیتی غیر قابل انکار و فعلا غیر قابل علاج بنظر می رسد همانطور که سازمان مالیاتی هرگز توان و شاید اراده لازم برای دریافت مالیات از صنف طلا فروشان را نداشته است.
2- همشهری نازنین با تأکید بر اینکه افراد متمول و متمکن تلاش بیشتری برای فرار مالیاتی دارند و اغلب نیز در این خواست موفق عمل می کنند نباید فراموش کنیم که گیرندگان حقوق ثابت ماهانه اعم از کارکنان دولت ، نظامیان و جامعه بزرگ کارگری مالیات نمی پردازند بلکه قبل از دریافت حقوق مبلغ مالیات بطور یکطرفه و فارغ از اراده کارکنان برداشت می شود قطعا بسیاری از حقوق بگیران نیز در صورت ممکن از پرداخت چنین مالیاتی امتناع می کردند.
3- اینکه چرا عامه مردم از پرداخت حقوق عمومی مانند مالیات ، عوارض و جریمه های اعمالی دستگاههای دولتی امتناع می کنند یا اینکه چرا عملکرد نیروی انسانی دستگاههای مذکور چنین آلودگی را می پذیرند امکان فرار مالیاتی و غیره را در اختیار افراد متمول قرار می دهند قطعا همچنان نیازمند تحقیق و بررسی جدی است اما قادر نیست تغییری در واقعیت روابط مالی ناسالم موجود نیست.
4- پزشکان بخشی از سیستم درمانی است که بدلایلی تخصصی از بالاترین سطح درآمد نیز برخودار است اما سوال این است که به همین منوال از بالاترین سطح مسئولیت پذیری در برابر جان و سلامت بیماران نیز برخودار است؟ امنیت شغلی و احساسی پزشکان همواره مورد تأکید قرار می گیرد اما پزشکان هرگز به امنیت جانی و سلامت بیماران فکر می کنند؟ بیماری پس از تحمل عذاب و درد های ناشی از مصرف دهها نوع دارو ، انجام انواع آزمایش و البته پرداخت صدها و بعضا میلیونها تومان هزینه در معاینات پزشک نهم درمیابد که هشت پزشک قبل در مورد بیماری هیچ نفهمیده و برای رفع تکلیف دارویی تجویز کردند حالا سوال شاید این باشد هشت پزشک اول در قبال جان ، سلامت و هزینه های بیمار چه مسئولیتی دارند؟ آیا پزشکان برای خرید پاکتی خالی از میوه فروشی هزینه خرید میوه را پرداخت می کنند که بیمار برای نداستن و تجویز غلط دارویی و از دست دادن زمان و تحمیل درد باید به پزشک ناتوان و مستعصل پول نیز پرداخت و ممنون نیز کند؟
5- خانم دکتر طی ساعت 16 الی 22 بالغ بر سی بیمار مستعصل و البته گزیده شده توسط سایر پزشکان ناتوان را ویزیت می کند حق ویزیت خانم دکتر بابت هر بیمار 40 هزار تومان است که برای سی بیمار حداقل 2/1 میلیون تومان می باشد یعنی ماهانه حدود 25 میلیون تومان درآمد خانم دکتر عزیز و بسیار قابل احترام بابت ویزیتی که در مطب انجام می دهند درآمد ناشی از حضور در بیمارستان و انجام عمل های جراحی و غیره نیز قطعا کمتر از مبلغ مذکور نخواهد بود. نظام پزشکی تصور می کند خانم دکتر ماهانه حتی کمتر از 1% از درآمد خود را بعنوان مالیات پرداخت کند؟ اینکه بین انبوهی از پزشکان بی بهره از علم پزشکی افراد عزیزی همچون خانم دکتر بسیار محترم و عزیز حداقل از توان لازم برای درمان بیماری مردم برخوردارند باید مورد تکریم قرار گیرند قطعا بحثی نیست اما چنین احترامی می تواند دلیل بر فرار مالیاتی حداقل 5 الی 10 میلیون تومانی برای هر ماه باشد.
6- سازمان نظام پزشکی قطعا باید ضمن تکریم پزشکان کاردان و متعهدی که به درمان بیماران اهتمام دارند و ایجاد زمینه های رشد و توانمندسازی سایر پزشکان نیازمند باز تعریف مسئولیت و وظایف خود در قبال مردمی بی پناه می باشند که جان و سلامتشان توسط پزشکان ناتوان به مخاطره انداخته می شوند باید تلاش نمایند که پزشکان نیز همچون تمامی آحاد مردم به پرداخت حقوق عمومی اقدام کنند تا علاوه بر خدمت ارزشمند درمانی به پاکدستی نیز شهره باشند.
7- سازمان نظام پزشکی در برابر انتقاداتی از این دست به هزاران پزشک بیکار و کم درآمد عمومی اشاره می کند که باید برای ادامه فعالیت پزشکی مورد حمایت قرار گیرند و منتقدین به پزشکانی که روزانه معادل مدیرعامل یک بانک بزرگ دریافتی دارند نظام پزشکی باید درک کند که وکالت پزشکان را عهده دار نیست بلکه مرجعی است بین مردم و پزشکان که باید به انصاف و سلامت داوری و اقدام کند. (2216203) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۲:۲۴:۰۹
1- مشکل سیستم مالیاتی کشور واقعیتی غیر قابل انکار و فعلا غیر قابل علاج بنظر می رسد همانطور که سازمان مالیاتی هرگز توان و شاید اراده لازم برای دریافت مالیات از صنف طلا فروشان را نداشته است.
2- همشهری نازنین با تأکید بر اینکه افراد متمول و متمکن تلاش بیشتری برای فرار مالیاتی دارند و اغلب نیز در این خواست موفق عمل می کنند نباید فراموش کنیم که گیرندگان حقوق ثابت ماهانه اعم از کارکنان دولت ، نظامیان و جامعه بزرگ کارگری مالیات نمی پردازند بلکه قبل از دریافت حقوق مبلغ مالیات بطور یکطرفه و فارغ از اراده کارکنان برداشت می شود قطعا بسیاری از حقوق بگیران نیز در صورت ممکن از پرداخت چنین مالیاتی امتناع می کردند.
3- اینکه چرا عامه مردم از پرداخت حقوق عمومی مانند مالیات ، عوارض و جریمه های اعمالی دستگاههای دولتی امتناع می کنند یا اینکه چرا عملکرد نیروی انسانی دستگاههای مذکور چنین آلودگی را می پذیرند امکان فرار مالیاتی و غیره را در اختیار افراد متمول قرار می دهند قطعا همچنان نیازمند تحقیق و بررسی جدی است اما قادر نیست تغییری در واقعیت روابط مالی ناسالم موجود نیست.
4- پزشکان بخشی از سیستم درمانی است که بدلایلی تخصصی از بالاترین سطح درآمد نیز برخودار است اما سوال این است که به همین منوال از بالاترین سطح مسئولیت پذیری در برابر جان و سلامت بیماران نیز برخودار است؟ امنیت شغلی و احساسی پزشکان همواره مورد تأکید قرار می گیرد اما پزشکان هرگز به امنیت جانی و سلامت بیماران فکر می کنند؟ بیماری پس از تحمل عذاب و درد های ناشی از مصرف دهها نوع دارو ، انجام انواع آزمایش و البته پرداخت صدها و بعضا میلیونها تومان هزینه در معاینات پزشک نهم درمیابد که هشت پزشک قبل در مورد بیماری هیچ نفهمیده و برای رفع تکلیف دارویی تجویز کردند حالا سوال شاید این باشد هشت پزشک اول در قبال جان ، سلامت و هزینه های بیمار چه مسئولیتی دارند؟ آیا پزشکان برای خرید پاکتی خالی از میوه فروشی هزینه خرید میوه را پرداخت می کنند که بیمار برای نداستن و تجویز غلط دارویی و از دست دادن زمان و تحمیل درد باید به پزشک ناتوان و مستعصل پول نیز پرداخت و ممنون نیز کند؟
5- خانم دکتر طی ساعت 16 الی 22 بالغ بر سی بیمار مستعصل و البته گزیده شده توسط سایر پزشکان ناتوان را ویزیت می کند حق ویزیت خانم دکتر بابت هر بیمار 40 هزار تومان است که برای سی بیمار حداقل 2/1 میلیون تومان می باشد یعنی ماهانه حدود 25 میلیون تومان درآمد خانم دکتر عزیز و بسیار قابل احترام بابت ویزیتی که در مطب انجام می دهند درآمد ناشی از حضور در بیمارستان و انجام عمل های جراحی و غیره نیز قطعا کمتر از مبلغ مذکور نخواهد بود. نظام پزشکی تصور می کند خانم دکتر ماهانه حتی کمتر از 1% از درآمد خود را بعنوان مالیات پرداخت کند؟ اینکه بین انبوهی از پزشکان بی بهره از علم پزشکی افراد عزیزی همچون خانم دکتر بسیار محترم و عزیز حداقل از توان لازم برای درمان بیماری مردم برخوردارند باید مورد تکریم قرار گیرند قطعا بحثی نیست اما چنین احترامی می تواند دلیل بر فرار مالیاتی حداقل 5 الی 10 میلیون تومانی برای هر ماه باشد.
6- سازمان نظام پزشکی قطعا باید ضمن تکریم پزشکان کاردان و متعهدی که به درمان بیماران اهتمام دارند و ایجاد زمینه های رشد و توانمندسازی سایر پزشکان نیازمند باز تعریف مسئولیت و وظایف خود در قبال مردمی بی پناه می باشند که جان و سلامتشان توسط پزشکان ناتوان به مخاطره انداخته می شوند باید تلاش نمایند که پزشکان نیز همچون تمامی آحاد مردم به پرداخت حقوق عمومی اقدام کنند تا علاوه بر خدمت ارزشمند درمانی به پاکدستی نیز شهره باشند.
7- سازمان نظام پزشکی در برابر انتقاداتی از این دست به هزاران پزشک بیکار و کم درآمد عمومی اشاره می کند که باید برای ادامه فعالیت پزشکی مورد حمایت قرار گیرند و منتقدین به پزشکانی که روزانه معادل مدیرعامل یک بانک بزرگ دریافتی دارند نظام پزشکی باید درک کند که وکالت پزشکان را عهده دار نیست بلکه مرجعی است بین مردم و پزشکان که باید به انصاف و سلامت داوری و اقدام کند. (2217002) (alef-10)
 
خجندی
۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۰۱:۰۹:۰۲
برید آقا
از هند دکتر میاریم با سواد و دلسوزی بیشتر از شما (2218275) (alef-10)
 
اصفهانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۲:۴۷
فقط دلم میخواد کار یکی از این دکترهای بی همه چیز به من گیر کنه
یه بلائی سرش بیارم که....... کلا هر چی تا حالا دکترهای بی وجدان سرم آورده اند رو تلافی میکنم.
همین پارسال بچه یکی از دوستانم به خاطر طمع یکی از همین دکترهای کثیف فوت کرد. جالبه که همه شون هم برای لاپوشونی کثافت کاریهای هم ، همکاری می کنند.
یک دکتر متخصص زنان و زایمان که آنقدر دیر اومد برای زایمان بچه این بنده خدا که بچه بیچاره سیستم شنوائی و بینائی و بلعش کلا از بین رفت. بهانه خانوم دکتر معروف هم این بود که وقتی بهم خبر دادند من تلفنی بهشون گفتم پرستارها چیکار کنند و اونها هم گفتند اوظاع تحت کنترله، (ولی در واقع چون خانوم دکتر معروف توی یک بیمارستان دولتی موظف به کار بوده است نمیتوانسته از آن خارج شود و برای زایمان به بیمارستان خصوصی بیاید. لذا کار را کش داده تا ساعت 14 بشود و بعد بیاید. بعد از حادثه هم موضوع را به گردن مسئول بی هوشی و پرستارها و..... انداخته است.
پس از شکایت هم ، نظام پزشکی اظهار نظر کرده و همه را مقصر دانسته است و ...... خلاصه همه چیز را به هم پیچونده است و .....
دست آخر هم بچه بیچاره بعد از دو سال فوت شد.
جالبه که مطلع شدیم همون بیمارستان خصوصی هر بار برای تولد نوزادانی که تحت بیمه تکمیلی هستند و یا پدرو مادر پولداری دارند ، دستور نگهداری در دستگاه (بی جهت) صادر میکند. این موضوع را یکی از همکاران که خودش هم مامائی خوانده بود از پشت پرده شنیده بود که مسئولین بخش به هم گفته بودند که فلان بچه را باید حداقل یک هفته دیگر در دستگاه نگه داریم چون وضعشان خوب است و بیمه هم هستند لذا باید خوب آنها را بدوشیم!!!!!!
خدا نسل همه این دکترهای طماع را از روی زمین بر دارد.
مشابه این جریان (البته با دوز کمتر) برای خودم هم در سال 89 اتفاق افتاده است (2247766) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.