توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 282903
سوءتفاهم دلیل نقض آتش بس یمن؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۱
فرستاده سازمان ملل به یمن در تلاش برای جانبداری از عربستان و سرپوش گذاشتن بر اقدام جنگنده‌های سعودی در نقض آتش‌بس اعلام سده، دلیل نقض آتش‌بس را سوءتفاهم میان طرف‌های درگیر یمنی دانست.

به گزارش ایسنا، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در مصاحبه با "رادیو سوا" در جانبداری از عربستان سعودی و با سرپوش گذاشتن بر جنایات ریاض علیه یمن، مدعی شد: علت نقض‌ آتش‌بس سوءتفاهم میان طرف‌های درگیر یمنی است.

وی گفت که برای تثبیت آتش‌بس تلاش می‌کند.

ولد سیخ همچنین از طرف‌های درگیر در یمن خواست تا به آتش‌بسی که از روز جمعه آغاز شده، احترام بگذارند.

وی افزود: علی‌رغم ادامه حملات، آتش‌بس همچنان پابرجاست.

این مسوول سازمان ملل تصریح کرد: راه‌حل واقعی برای بحران یمن محدود به آتش‌بس چهار یا پنج روزه نمی‌شود بلکه راهکار واقعی همان راه‌حل سیاسی مبتنی بر طرح شورای همکاری خلیج فارس و قطعنامه‌های شورای امنیت است.

وی با بیان اینکه تلاش‌هایش را برای تحقق این مهم بسیار کرده است، دور جدید مذاکرات صلح یمن در ژنو را در حال حاضر بعید دانست.

اسماعیل ولد الشیخ احمد نسبت به وخیم شدن بحران فاجعه‌بار انسانی در یمن در صورت عدم حل و فصل آن هشدار داده و گفت: ۲۰ میلیون یمنی نمی‌توانند که کم‌ترین نیازهای خود را برآورده سازند.
کلمات کلیدی : آتش بس یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.