نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 272102
اساسی‌ترین اختلاف ایران با آمریکا به روایت حسین شریعتمداری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱
مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به ناتمام بودن توطئه‌های استکبار علیه منطقه و نظام جمهوری اسلامی، گفت: اساسی‌ترین اختلاف ایران در این بوده که آمریکا دست از مظلوم‌کشی و جنگ‌ستیزی در کشورهای منطقه برنداشته است.

به گزارش تسنیم، حسین شریعتمداری پیش از ظهر امروز در همایش فرصت‌ها و چالش‌های گفتمان انقلاب اسلامی در حسینیه عاشقان کربلای ساری، اظهار داشت: اکنون در شرایط حساسی قرار داریم و باید صحنه را آن طور که هست، بینیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه اگر اسلام ناب بر کرسی حاکمیت نمی‌نشست، استکبار در مهار انقلاب اسلامی پیروز می‌شد، تصریح کرد: اسلام ناب ظلم‌ستیز است و اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد، اسلام نیست.

شریعتمداری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران موجودیت استکبار را به خطر انداخته است، افزود: هویت اسلام ناب، مقابله با ظلم و گسترش عدالت است؛ آنانی که نسخه آشتی با استکبار را می‌پیچند از ماجرا بی‌اطلاع هستند.

وی با بیان اینکه توافق هسته‌ای محال است، گفت: مخالف توافق نیستیم ولی توافق در شرایط فعلی به نتیجه نمی‌رسد. مشکل ایران با کشورهای استکباری مشکل هسته‌ای نیست، بلکه اساسی‌ترین اختلاف ایران در این بوده که آمریکا دست از مظلوم‌کشی و جنگ‌ستیزی در کشورهای منطقه برنداشته است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: چالش هسته‌ای صرفاً تابلوی هسته‌ای دارد و ماهیت آن هسته‌ای نیست، بلکه موضوع آن اقتدار انقلاب اسلامی است، بنابراین در مذاکرات هسته‌ای نمی‌توانیم به نتیجه برسیم. از سوئی شاهد آن هستیم که حریف در مذاکرات به‌دنبال این است که همچنان به استکبارگری خود در کشورهای اسلامی ادامه دهد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه هدف اصلی استکبار از مذاکره، تهاجم فرهنگی به نهضت‌های اسلامی است، گفت: نباید فریب تبلیغات دشمن را بخوریم و به آسانی مذاکره کنیم. وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن آن است که ملت ایران نداند ‌در کدام نقطه رفیع و برجسته ایستاده است، افزود: تیم مذاکره کننده هسته‌ای باید هوشیار باشد تا به آسانی گول خدعه استکبار را نخورد.

شریعتمداری با اشاره به جنگ اخیر در عربستان، گفت: سعودی‌ها هیچگاه توان جنگ را ندارند و به‌زودی از یمن خارج شده و تفکر اسلامی در این کشور متبلور می‌شود.
 
زیبا
۱۳۹۴-۰۲-۳۱ ۲۱:۳۵:۳۰
خط شناس انقلابی خداحفظت کنه... (2901841) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.