نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346704
تولید نفت ایران تا دو ماه دیگر به سطح پیش از تحریم افزایش می یابد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تا پایان خرداد ماه به تولید ۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و بر این اساس، تولید کلی ما با پیش از شروع تحریم ها برابر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تولید نفت ایران پیش از تشدید تحریم ها بیش از چهار میلیون بشکه در روز بود که در دوران تحریم به دو میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه کاهش یافت.
ایران به دلیل اعمال تحریم های نفتی ناچار بود روزانه یک میلیون بشکه نفت خام صادر کند و به تبع آن میزان تولید خود را نیز کاهش قابل توجه دهد.
در زمان تحریم، با توجه به مصرف روزانه یک میلیون و ۸۰۰ تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه نفت در پالایشگاه های داخلی و صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت، میزان تولید نفت ایران به دو میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه نفت خام در روز محدود شده بود.
اما پس از اجرایی شدن برجام(برنامه جامع اقدام مشترک) و آزاد شدن صادرات، ایران در نظر دارد میزان تولید نفت خود را به پیش از تحریم برساند و همچنین صادرات نفت خام خود را در دو مرحله یک میلیون بشکه دیگر افزایش داده و به دو میلیون بشکه در روز برساند.
وزارت نفت ایران بی درنگ پس از اجرای شدن برجام، دستور افزایش تولید و صادرات نفت را صادر و رایزنی ها را برای یافتن خریداران جدید و بازگرداندن مشتریان قدیمی آغاز کرد.
رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت هفته گذشته به خبرنگار ایرنا گفته بود میزان تولید نفت ایران از مرز ۳.۵ میلیون بشکه در روز فراتر رفته است.
امروز نیز شرکت ملی نفت ایران به نقل از جوادی اعلام کرد تا پایان خردادماه میزان تولید نفت ایران به دوران پیش از تحریم بازمی گردد.
وی همچنین گفت،تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب (بزرگترین تولیدکننده نفت ایران) تا پایان خرداد ماه به ۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
وی افزود: بدین ترتیب مجموع تولید نفت ایران با پیش از شروع تحریم ها برابر خواهد شد.
جوادی درباره قراردادهای جدید نفتی نیز گفت: با توجه به اینکه آماده شدن قراردادهای جدید نفتی که در حال تهیه برای توسعه بخش بالادستی صنعت نفت هستند، نیاز به زمان دارد، تصمیم گرفته شد شرکت هایی که علاقمند و صاحب صلاحیت باشند بر روی بخشی از میادین برحسب علاقه خود مطالعه کنند.
وی درباره نوع قرارداد این شرکت ها، گفت: این شرکت ها بدون ایجاد تعهد و براساس یک قرارداد محرمیت، با استفاده از تکنولوژی های موجود خود، نحوه توسعه میادین مورد نظر را مطالعه کرده و نتایج آن را در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار می دهند.
جوادی ادامه داد: در همین راستا اخیرا تفاهمنامه ای با شرکت وینترسهال (Wintershall) آلمان امضا شد و براساس این تفاهمنامه شرکت آلمانی از حدود یک ماه آینده، مطالعات خود را روی چهار مخزن نفتی واقع در غرب ایران آغاز می کند.
معاون وزیر نفت درباره تفاهمنامه های مطالعاتی آتی، گفت: ما آمادگی داریم تفاهم‎نامه‎های مطالعاتی را برای تمامی میادینی که در کنفرانس تهران اعلام شده است، با شرکت های علاقه‎مند امضا کنیم.
وی در ادامه با تشریح وضعیت میدان گازی فرزاد B، افزود: با هندی ها براساس توافقات گذشته در حال پیش بردن مذاکرات هستیم و اگر در زمان بندی تعیین شده، بتوانند مباحث فنی و تجاری خود را نهایی کنند، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B امضا خواهد شد.
معاون وزیر نفت اظهار امیدواری کرد در سال جاری میلادی این قرارداد امضا شود.
 
کلمات کلیدی : تولید نفت ایران+صادرات نفت
 
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۱:۲۰:۴۲
12 هزار بشکه.
بذار نفت بشکه ای 10 دلار شود، ببینم این عربها می توانند کمر راست کنند یا له خواهند شد به یاری خدا.
نامردها 2 سال پیش را فراموش کرده اند که حالا به التماس از ایران افتاده اند.
نتیجه ی نشست دوحه چیزی جز شکست این ها نبود. (3656706) (alef-3)
 
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۱:۲۱:۵۸
اصلاح می کنم:
باید به 12 میلیون بشکه برسیم. (3656707) (alef-3)
 
K
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۹:۱۵:۳۱
البته ۱۴۰۰۰۰۰ بشکه زمان تحریم بشکه ای حدودا ۱۰۰دلار میشد روزی ۱۴۰ میلیون دلار درامد که بواسطه ترس و مقاومت عربستان در قبال پذیرش برجام رسیده به ۳۵ دلار حالا بگیریم روزی ۲۴۰۰۰۰۰ تا هم صادر کنیم می شود درامد روزانه ۸۴۰۰۰۰۰۰ دلار یعنی نزدیک چهل درصد کاهش درامد نسبت به زمان برجام ،حالا چرا همش به تعداد بشکه اشاره می شود چرا به ارزش کل درامد اشاره نمی شود حالا بعد برجام درامد بیشتر بوده یا قبل برجام (3656978) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.