توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466008
جنگنده میگ 31 روسیه سقوط کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای جنگنده میگ 31 این کشور سقوط کرده و طبق اطلاعات اولیه، خلبانان موفق شده اند سالم از هواپیما خارج شوند.

به گزارش ایرنا، این جنگنده که همراه اسکادران مامور در عملیات رزمایشی منطقه بایکال شرکت داشت، در منطقه غیر مسکونی جمهوری بوریاتی روسیه سقوط کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، جنگنده میگ 31 که قرار بود، رهگیری موشک های کروز دشمن فرضی را تمرین کنند که در فاصله 120 کیلومتری شهر چیتا دچار سانحه سقوط شد.

میگ-31 با نام فاکس‌هاوند در غرب، یک جنگنده رهگیر مافوق صوت است که نخستین پرواز نوع اولیه آن 19 سال پیش از فروپاشی شوروی انجام و سپس سال ۱۹۸۲ وارد نیروی هوایی ارتش سرخ شد که به دلیل توانمندی های جنگی در روسیه نو هم از آن استفاده می شود.

این جنگنده که با موشک‌های هوا به ‌هوا آآ-۹ و ام-۹ توانایی درگیری همزمان با چهار هدف متفاوت را دارد، نزدیک ترین هواپیمای روسی به دو هواپیمای جنگی اف-۱۴ و اف-۱۵ ساخت آمریکا معرفی شده است.
کلمات کلیدی : جنگنده میگ 31 روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.