توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446406
امدادرسانی به بیش از 60 هزار نفر محصور در سیل و کولاک طی یک هفته
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از ادامه امداد رسانی به استانهای متاثر از سیل، آب گرفتگی و برف و کولاک در کشور خبر داد و گفت:تاکنون 23 تن از سیلاب نجات یافته و نیروهای امدادی در جست و جوی یک مفقودی در بستک هستند

به گزارش ایسنا، شاهین فتحی، با ارائه گزارش خدمات امدادی برف و کولاک در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، فارس، کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم، یزد و اصفهان، گفت: یک هزار و 367 تن از امدادگران  هلال‌احمر از ٢٣ بهمن ماه  تا امروز در 125 محور برف‌گیر این استان‌ها به 21 هزار نفر از هموطنان خود خدمات امدادی لازم را ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به ارائه خدمات اسکان اضطراری به چهار هزار نفر از کسانی که از برف و کولاک متاثر شده‌اند، اظهار کرد:بر این اساس 41 تن از مصدومان و 17 زن باردار به مراکز درمانی منتقل شده و عملیات رهاسازی 2453 خودرو از برف و کولاک انجام شده است.

فتحی با اعلام نجات چهارنفر از برف و کولاک و ارائه خدمات درمانی به 60 نفر، ادامه داد: به‌منظور اسکان و ارائه خدمات لازم به هموطنان محصور در برف و کولاک، سه هزار و 500 تخته پتو، 2دو هزار و 440 قوطی انواع کنسرو، دو هزار و 610 قرص نان، 9هزار و 390 بیسکویت، یک هزار و 490 بطری آب معدنی، دو هزار و 250 بسته غذایی و 440 کیلوگرم خرما میان هموطنان توزیع شده است.

به گفته وی امدادرسانی در  استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کردستان و همدان ادامه دارد.

23 نجات یافته و یک مفقودی در حادثه سیل جنوب کشور


معاون عملیات سازمان امداد و نجات همچنین از ارائه خدمات امدادی در سیل و آب‌گرفتگی استان‌های اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی و شمالی، خوزستان، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان نیز خبر داد و گفت: در 364 شهر و روستای این استان‌ها خدمات امدادی لازم به 40 هزار تن از هموطنان ارائه شده و پنج هزار تن نیز از خدمات اسکان اضطراری استفاده کرده‌اند.

وی همچنین به تخلیه آب از 893 واحد مسکونی و رهاسازی 81 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب اشاره کرد و گفت:  به منظور ارائه خدمات امدادی مناسب به هموطنان متاثر از سیلاب، 750 دستگاه چادر، 36 هزار کیلوگرم نایلون، سه هزار و 900 تخته پتو، یک هزار و 100تخته موکت، 16 هزار قوطی انواع  کنسرو، یک هزار و 550 قرص نان و 17 کیلوگرم خرما، 940 کیلوگرم برنج، 120 کیلوگرم حبوبات، 260 کیلوگرم قند و شکر میان هموطنان متاثر از سیلاب توزیع شده است و در این زمینه همچنان امدادرسانی‌ها در فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان ادامه دارد.

به گفته فتحی، تاکنون 23 تن از سیلاب نجات یافته و نیروهای امدادی در جست و جوی یک مفقودی در بستک هستند. همچنین امدادرسانی در استان‌های اصفهان، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان نیز ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : سازمان امداد+هلال احمر+امداد رسانی+سیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.